For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960.

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

flaga Etiopii

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku Etiopię reprezentowało 10 sportowców w dwóch dyscyplinach sportu - lekkoatletyce i kolarstwie.

Podczas tych Igrzysk maratończyk Abebe Bikila zdobył pierwszy w historii medal dla swego kraju (złoto), pomimo iż biegł boso.

kolarstwo szosowe

Kouflu Alazar, Guremu Demboba, Amousse Tessema oraz Megra Admassou nie ukończyli wyścigu indywidualnego.

W rywalizacji drużynowej na 100 km Kouflu Alazar, Guremu Demboba, Amousse Tessema oraz Negousse Mengistou zajęli przedostatnie, 28. miejsce[12].

Przypisy

1. 65. czas eliminacji (wśród 70 biegaczy); Negousse zajął siódme (ostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji
  2. Wyniki biegu na 100 m mężczyzn
  3. 27. czas eliminacji (wśród 54 zawodników); Said zajął piąte (przedostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji
  4. Wyniki biegu na 400 m mężczyzn
  5. 10. czas eliminacji (wśród 51 zawodników); Said zajął szóste (ostatnie) miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do drugiej rundy eliminacji, pomimo iż w dalszej części eliminacji walczyło 27 zawodników (awans uzyskiwało 3 najszybszych z każdego biegu)
  6. Wyniki biegu na 800 m mężczyzn
  7. 31. czas eliminacji w gronie 46 zawodników - Merawi zajął 8. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie awansował do biegu finałowego
  8. Wyniki biegu na 5000 m mężczyzn
  9. Merawi nie ukończył biegu eliminacyjnego
  10. Wyniki biegu na 10000 m mężczyzn
  11. Wyniki biegu maratońskiego mężczyzn
  12. Wyniki wyścigu drużynowego. [dostęp 2008-07-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-10-24)].