Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Etiopia
Kod MKOl ETH
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1980
Moskwa
Liczba zawodników 41 w 26 konkurencjach w 3 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
2
Srebro
0
Brąz
2
Razem
4

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 była reprezentowana przez 41 zawodników (39 mężczyzn, 2 kobiety) w 3 dyscyplinach sportowych.

Występy reprezentantów Etiopii

Boks

  • Beruk Asafaw - waga papierowa - 17 miejsce
  • Tadesse Haile - waga lekka - 17 miejsce
  • Ayele Mohamed - waga kogucia - 9 miejsce
  • Leoul Neeraio - waga piórkowa - 9 miejsce
  • Seifu Retta - waga lekkośrednia - 17 miejsce
  • Kebede Sahilu - waga półśrednia - 9 miejsce
  • Ebrahim Saide - waga musza - 17 miejsce
  • Hassan Sherif - waga musza - 9 miejsce

Kolarstwo

  • Zeragaber Gebrehiwot - kolarstwo szosowe - DNF
  • Jemal Rogora - kolarstwo szosowe - DNF
  • Tilahun Woldesenbet - kolarstwo szosowe - DNF
  • Musse Yohannes - kolarstwo szosowe - DNF
  • Drużynowo (Haile Micael Kedir, Ayele Mekonnen, Tadesse Mekonnen, Tilahun Alemayehu) - 23 miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Miruts Yifter - 5 000 m - 1 miejsce, 10 000 m - 1 miejsce
  • Mohamed Kedir - 5 000 m - 12 miejsce, 10 000 m - 3 miejsce
  • Eshetu Tura - 3 000 m z przeszkodami - 3 miejsce
  • Moges Alemayehu - maraton - 24 miejsce
  • Kassa Balcha - 1 500 m - nie dotarł do finału
  • Kebede Balcha - maraton - DNF
  • Nigusse Bekele - 800 m - nie dotarł do finału, 1 500 m - nie dotarł do finału
  • Atre Bezabeh - 800 m - nie dotarł do finału
  • Milkessa Chalchisa - rzut oszczepem - 18 miejsce
  • Asfaw Deble - 400 m - nie dotarł do finału
  • Abebe Gessese - skok w dal - 29 miejsce
  • Tolossa Kotu - 10 000 m - 4 miejsce
  • Yadessa Kuma - trójskok- 21 miejsce
  • Tekeste Mitiku - chód 20 km - 23 miejsce
  • Yohannes Mohamed - 5 000 m - 10 miejsce
  • Dereje Nedi - maraton - 7 miejsce
  • Hunde Toure - chód 20 km - 16 miejsce
  • Besha Tuffa - 100 m - nie dotarł do finału, 200 m - nie dotarł do finału
  • Girma Wolde-Hana - 3 000 m przez płotki - nie dotarł do finału
  • Hailu Wolde-Tsadik - 3 000 m przez płotki - nie dotarł do finału
  • Abebe Zerihun - 800 m - nie dotarł do finału
  • Haile Zeru - 1 500 m - nie dotarł do finału
  • Drużynowo (Besha Tuffa, Kumela Fituma, Asfaw Deble, Atre Bezabeh) - nie dotarli do finału

Kobiety

  • Fantaye Sirak - 800 m - nie dotarła do finału
  • Amsale Woldegibriel - 1 500 m - nie dotarła do finału

Źródła

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article