Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Etiopia
Kod MKOl ETH
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Robel Kiros Habte
Liczba zawodników 38 w 16 konkurencjach w 3 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 44.
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
5
Razem
8

Etiopię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016, które odbyły się w Rio de Janeiro reprezentowało 38 zawodników – 18 mężczyzn i 20 kobiet.

Był to trzynasty start Etiopii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Almaz Ayana
Lekkoatletyka
bieg na 10 000 m kobiet 29:17,45 WR 12 sierpnia
Srebro
Genzebe Dibaba
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m kobiet 4:10,27 16 sierpnia
Srebro
Feyisa Lilesa
Lekkoatletyka
maraton mężczyzn 2:09:54 21 sierpnia
Brąz
Tirunesh Dibaba
Lekkoatletyka
bieg na 10 000 m kobiet 29:42,56 12 sierpnia
Brąz
Tamirat Tola
Lekkoatletyka
bieg na 10 000 m mężczyzn 27:06,26 13 sierpnia
Brąz
Mare Dibaba
Lekkoatletyka
maraton kobiet 2:24:30 14 sierpnia
Brąz
Almaz Ayana
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m kobiet 14:33,59 20 sierpnia
Brąz
Hagos Gebrhiwet
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m mężczyzn 13:04,35 20 sierpnia

Reprezentanci

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Tsgabu Grmay wyścig ze startu wspólnego DNF

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Mohammed Aman 800 m 1:48,33 2. (Q) 1:46,14 8. NQ 18.
Mekonnen Gebremedhin 1500 m 3:47,33 5. (Q) 3:40,69 6. NQ 15.
Dawit Wolde 3:39,29 10. (q) 3:41,42 10. NQ 20.
Aman Wote DNS NQ
Muktar Edris 5000 m 13:19,65 2. (Q) DSQ 16.
Dejen Gebremeskel 13:19,67 3. (Q) 13:15,91 12. 12.
Hagos Gebrhiwet 13:24,65 1. (Q) 13:04,35 3.
Yigrem Demelash 10 000 m 27:06,27 4. 4.
Abadi Hadis 27:36,34 15. 15.
Tamirat Tola 27:06,26 3.
Hailemariyam Amare 3000 m z przeszkodami 8:35,01 8. NQ 28.
Chala Beyo 8:32,06 7. NQ 20.
Tafese Seboka DSQ NQ
Tesfaye Abera maraton DNF 28.
Lemi Berhanu 2:13:29 13. 13.
Feyisa Lilesa 2:09:54 2.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Habitam Alemu 800 m 1:58,99 PB 3. (q) 2:00,07 6. NQ 15.
Tigist Assefa 2:00,21 5. NQ 27.
Gudaf Tsegay 2:00,13 4. NQ 25.
Genzebe Dibaba 1500 m 4:10,61 1. (Q) 4:03,06 1. (Q) 4:10,27 2.
Besu Sado 4:08,11 6. (Q) 4:05,19 4. (Q) 4:13,58 9. 9.
Dawit Seyaum 4:05,33 1. (Q) 4:04,23 2. (Q) 4:13,14 8. 8.
Almaz Ayana 5000 m 15:04,35 1. (Q) 14:33,59 3.
Senbere Teferi 15:17,43 2. (Q) 14:43,75 5. 5.
Ababel Yeshaneh 15:24,38 8. (q) 15:18,26 14. 14.
Almaz Ayana 10 000 m 29:17,45 WR 1.
Gelete Burka 30:26,66 PB 8. 8.
Tirunesh Dibaba 29:42,56 PB 3.
Sofia Assefa 3000 m z przeszkodami 9:18,75 2. (Q) 9:17,15 SB 5. 5.
Hiwot Ayalew 9:35,09 7. NQ 28.
Etenesh Diro 9:34,70 7. (Q) 9:38,77 15. 15.
Mare Dibaba maraton 2:24:30 3.
Tirfi Tsegaye 2:24:47 4. 4.
Tigist Tufa DNF
Yehualeye Beletew chód na 20 km DSQ
Askale Tiksa 1:44:15 61. 61.

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Robel Kiros Habte 100 m stylem dowolnym 1:04,95 59. NQ 59.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Rahel Fseha Gebresilassie 50 m stylem dowolnym 32,51 75. NQ 75.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Etiopia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article