FIS Marathon Cup 1999/2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FIS Marathon Cup 1999/2000.

FIS Marathon Cup 1999/2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

FIS Marathon Cup 1999/2000
2000/2001
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Rosja Swietłana Nagiejkina
Kobiety 2. miejsce Austria Maria Theurl
Kobiety 3. miejsce Szwecja Monica Johansson
Mężczyźni 1. miejsce Estonia Raul Olle
Mężczyźni 2. miejsce Szwecja Steffan Larsson
Mężczyźni 3. miejsce Czechy Stanislav Řezáč

Sezon 1999/2000 FIS Marathon Cup był pierwszą edycją tego cyklu. W kalendarzu znalazło się osiem biegów, z czego trzy się nie odbyły z powodu braku śniegu[1][2]. Cykl rozpoczął się w drugiej połowie stycznia 2000 roku włoskim maratonem Marcialonga, a zakończył w połowie marca 2000 roku szwajcarskim Engadin Skimarathon.

Pierwszymi w historii zdobywcami FIS Marathon Cup zostali: Rosjanka Swietłana Nagiejkina wśród kobiet oraz Estończyk Raul Olle wśród mężczyzn.

Kalendarz i wyniki

Kobiety

Lp Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Rosja Swietłana Nagiejkina Austria Maria Theurl Włochy Sabina Valbusa
2. Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym
Zawody odwołano
3. Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 51 km s. klasycznym Rosja Swietłana Nagiejkina ? ?
4. Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym
Zawody odwołano
5. Francja Lamoura - Transjurassienne 44 km s. dowolnym Włochy Stefania Belmondo Estonia Kristina Šmigun Rosja Łarisa Łazutina
6. Stany Zjednoczone Hayward - American Birkebeiner 52 km s. dowolnym
Zawody odwołano
7. Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Rosja Swietłana Nagiejkina Szwecja Sofia Lind Austria Maria Theurl
8. Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Rosja Julija Czepałowa Szwajcaria Brigitte Albrecht Austria Maria Theurl

Mężczyźni

Lp Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Włochy Fulvio Valbusa Włochy Leonardo Follis Włochy Fabio Giacomel
2. Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym
Zawody odwołano
3. Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 51 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Estonia Raul Olle ?
4. Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym
Zawody odwołano
5. Francja Lamoura - Transjurassienne 76 km s. dowolnym Hiszpania Johann Mühlegg Szwecja Per Elofsson Hiszpania Juan Jesús Gutiérrez
6. Stany Zjednoczone Hayward - American Birkebeiner 52 km s. dowolnym
Zawody odwołano
7. Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Estonia Raul Olle Szwecja Oskar Svärd Szwecja Staffan Larsson
8. Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Austria Gerhard Urain Włochy Norman Kostner Francja Vincent Vittoz

Klasyfikacje

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Swietłana Nagiejkina 400
2. Austria Maria Theurl 240
3. Szwecja Monica Johansson 146
4. Rosja Julija Czepałowa 136
5. Szwecja Sofia Lind 130
6. Rosja Nadieżda Sliesariewa 104
7. Włochy Stefania Belmondo 100
7. Rosja Julija Czepałowa 100
9. Estonia Kristina Šmigun 80
9. Szwajcaria Brigitte Albrecht 80
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Estonia Raul Olle 208
2. Szwecja Staffan Larsson 161
3. Czechy Stanislav Řezáč 132
4. Hiszpania Johann Mühlegg 100
4. Austria Gerhard Urain 100
4. Włochy Fulvio Valbusa 100
7. Szwecja Per Elofsson 80
7. Włochy Leonardo Follis 80
7. Włochy Norman Kostner 80
7. Szwecja Oskar Svärd 80

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FIS Marathon Cup 1999/2000
Listen to this article