FIS Marathon Cup 2000/2001 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FIS Marathon Cup 2000/2001.

FIS Marathon Cup 2000/2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

FIS Marathon Cup 2000/2001
1999/2000 2001/2002
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Szwecja Antonina Ordina
Kobiety 2. miejsce Rosja Irina Składniewa
Kobiety 3. miejsce Rosja Nadieżda Sliesariewa
Mężczyźni 1. miejsce Włochy Gianantonio Zanetel
Mężczyźni 2. miejsce Francja Stéphane Passeron
Mężczyźni 3. miejsce Estonia Raul Olle

Sezon 2000/2001 FIS Marathon Cup rozpoczął się 28 stycznia 2001 roku włoskim maratonem Marcialonga, a zakończył 11 marca 2001 roku szwajcarskim Engadin Skimarathon.

Obrońcami tytułu byli: Rosjanka Swietłana Nagiejkina wśród kobiet oraz Estończyk Raul Olle wśród mężczyzn. W tym sezonie triumfowali reprezentująca Szwecję Antonina Ordina wśród kobiet, a wśród mężczyzn najlepszy był Włoch Gianantonio Zanetel.

Kalendarz i wyniki

Kobiety

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 28 stycznia 2001 Włochy Predazzo - Marcialonga 45 km s. dowolnym Rosja Irina Składniewa Rosja Nadieżda Sliesariewa Rosja Jewgienija Biczugowa
2. 10 lutego 2001 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Szwecja Antonina Ordina Rosja Irina Składniewa Finlandia Elina Mäki-Rautila
3. 24 lutego 2001 Stany Zjednoczone Hayward - American Birkebeiner 52 km s. dowolnym Rosja Nadieżda Sliesariewa Szwecja Antonina Ordina Norwegia Unni Ødegård
4. 4 marca 2001 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Ulrika Persson Szwecja Sofia Lind Szwecja Antonina Ordina
5. 11 marca 2001 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Szwajcaria Brigitte Albrecht-Loretan Rosja Irina Składniewa Szwajcaria Cornelia Porrini

Mężczyźni

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 28 stycznia 2001 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. dowolnym Hiszpania Juan Jesús Gutiérrez Austria Alois Blaßnig Francja Stéphane Passeron
2. 10 lutego 2001 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Estonia Raul Olle Szwecja Oskar Svärd
3. 24 lutego 2001 Stany Zjednoczone Hayward - American Birkebeiner 52 km s. dowolnym Włochy Gianantonio Zanetel Francja Stéphane Passeron Włochy Faustino Bordiga
4. 4 marca 2001 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Henrik Eriksson Szwecja Staffan Larsson Szwecja Daniel Tynell
5. 11 marca 2001 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Niemcy Peter Schlickenrieder Włochy Maurizio Pozzi Norwegia Tor Arne Hetland

Klasyfikacje

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Antonina Ordina 290
2. Rosja Irina Składniewa 260
3. Rosja Nadieżda Sliesariewa 216
4. Szwajcaria Brigitte Albrecht-Loretan 100
4. Szwecja Ulrika Persson 100
6. Rosja Lubow Jegorowa 82
7. Szwecja Sofia Lind 80
8. Włochy Guidina dal Sasso 63
9. Rosja Jewgienija Biczugowa 60
9. Finlandia Elina Mäki-Rautila 60
9. Szwajcaria Cornelia Porrini 60
9. Norwegia Unni Ødegård 60
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Gianantonio Zanetel 238
2. Francja Stéphane Passeron 194
3. Estonia Raul Olle 169
4. Czechy Stanislav Řezáč 165
5. Włochy Faustino Bordiga 122
6. Szwecja Oskar Svärd 111
7. Szwecja Henrik Eriksson 100
7. Hiszpania Juan Jesús Gutiérrez 100
7. Niemcy Peter Schlickenrieder 100
10. Szwecja Staffan Larsson 88
11. Włochy Pierluigi Costantin 84
12. Włochy Norman Kostner 82
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FIS Marathon Cup 2000/2001
Listen to this article