FIS Marathon Cup 2008/2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FIS Marathon Cup 2008/2009.

FIS Marathon Cup 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

FIS Marathon Cup 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Szwecja Jenny Hansson
Kobiety 2. miejsce Szwecja Sandra Hansson Norwegia Hilde Pedersen
Kobiety 3. miejsce -
Mężczyźni 1. miejsce Włochy Marco Cattaneo
Mężczyźni 2. miejsce Szwecja Jerry Ahrlin
Mężczyźni 3. miejsce Czechy Stanislav Řezáč

Sezon 2008/2009 FIS Marathon Cup rozpoczął się 14 grudnia 2008 roku włoskim maratonem La Sgambeda, a zakończył 21 marca 2009 roku norweskim Birkebeinerrennet.

Obrońcami tytułu byli: Rosjanka Tatjana Jambajewa wśród kobiet oraz Norweg Anders Aukland wśród mężczyzn. W tym sezonie triumfowali: Szwedka Jenny Hansson, a wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant Włoch - Marco Cattaneo.

Kalendarz i wyniki

Kobiety

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 14 grudnia 2008 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Włochy Sabina Valbusa Szwecja Jenny Hansson Estonia Tatjana Mannima
2. 11 stycznia 2009 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Estonia Tatjana Mannima Czechy Zuzana Kocumová
3. 18 stycznia 2009 Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym Finlandia Susanna Nevala Rosja Anna Andriejewa Austria Andrea Reithmayr
4. 25 stycznia 2009 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Norwegia Hilde Pedersen Szwecja Jenny Hansson Szwecja Nina Lintzén
5. 1 lutego 2009 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 50 km s. klasycznym Szwecja Jenny Hansson Szwecja Sandra Hansson Szwecja Nina Lintzén
6. 8 lutego 2009 Francja Lamoura - Transjurassienne 76 km s. dowolnym Francja Karine Philippot Francja Émilie Vina Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi
7. 15 lutego 2009 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Norwegia Hilde Pedersen Czechy Zuzana Kocumová
8. 1 marca 2009 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Szwecja Jenny Hansson Szwecja Nina Lintzén
9. 8 marca 2009 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Szwajcaria Seraina Mischol Norwegia Hilde Pedersen Szwecja Susanne Nyström
10. 20 marca 2009 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Norwegia Hilde Pedersen Szwecja Sandra Hansson Szwecja Jenny Hansson

Mężczyźni

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 14 grudnia 2008 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Włochy Marco Cattaneo Włochy Fabio Santus Włochy Tullio Grandelis
2. 11 stycznia 2009 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Włochy Marco Cattaneo Szwecja Jerry Ahrlin Czechy Stanislav Řezáč
3. 18 stycznia 2009 Austria Lienz - Dolomitenlauf 60 km s. dowolnym Finlandia Teemu Kattilakoski Austria Christian Hoffmann Niemcy Thomas Freimuth
4. 25 stycznia 2009 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Szwecja Jerry Ahrlin Norwegia Jørgen Aukland Szwecja Daniel Tynell
5. 1 lutego 2009 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 50 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Jerry Ahrlin Włochy Marco Cattaneo
6. 8 lutego 2009 Francja Lamoura - Transjurassienne 76 km s. dowolnym Białoruś Alaksiej Iwanou Włochy Tullio Grandelis Włochy Marco Cattaneo
7. 15 lutego 2009 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Norwegia Anders Aukland Norwegia Jørgen Aukland Szwecja Jerry Ahrlin
8. 1 marca 2009 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Daniel Tynell Szwecja Oskar Svärd Szwecja Erik Eriksson
9. 8 marca 2009 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Włochy Fabio Santus Włochy Marco Cattaneo Szwajcaria Curdin Perl
10. 20 marca 2009 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Szwecja Jerry Ahrlin Norwegia Anders Aukland Czechy Stanislav Řezáč

Klasyfikacje

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Jenny Hansson 518
2. Szwecja Sandra Hansson 360
2. Norwegia Hilde Pedersen 360
4. Szwecja Nina Lintzén 230
5. Norwegia Jannike Irene Østby 162
6. Finlandia Susanna Nevala 145
7. Estonia Tatjana Mannima 140
8. Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi 130
9. Czechy Zuzana Kocumová 120
10. Francja Émilie Vina 106
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Marco Cattaneo 535
2. Szwecja Jerry Ahrlin 504
3. Czechy Stanislav Řezáč 348
4. Szwecja Daniel Tynell 328
5. Norwegia Anders Aukland 315
6. Norwegia Jørgen Aukland 294
7. Włochy Bruno Carrara 290
8. Włochy Tullio Grandelis 220
9. Białoruś Alaksiej Iwanou 204
10. Niemcy Thomas Freimuth 188
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FIS Marathon Cup 2008/2009
Listen to this article