FIS Marathon Cup 2010/2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FIS Marathon Cup 2010/2011.

FIS Marathon Cup 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

FIS Marathon Cup 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Szwecja Sandra Hansson
Kobiety 2. miejsce Szwecja Susanne Nyström
Kobiety 3. miejsce Szwajcaria Seraina Boner
Mężczyźni 1. miejsce Szwecja Jerry Ahrlin
Mężczyźni 2. miejsce Włochy Fabio Santus
Mężczyźni 3. miejsce Czechy Stanislav Řezáč

Sezon 2010/2011 FIS Marathon Cup rozpoczął się 19 grudnia 2010 roku włoskim maratonem La Sgambeda, a zakończył 19 marca 2011 roku norweskim Birkebeinerrennet.

Obrońcami tytułu byli: Szwedka Jenny Hansson wśród kobiet oraz Włoch Fabio Santus wśród mężczyzn. W tym sezonie triumfowali: Szwedka Sandra Hansson i jej rodak Jerry Ahrlin.

Kalendarz i wyniki

Kobiety

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 19 grudnia 2010 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Ukraina Wałentyna Szewczenko Włochy Sabina Valbusa Rosja Natalja Zernowa
2. 9 stycznia 2011 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Szwajcaria Seraina Boner Szwecja Susanne Nyström
3. 23 stycznia 2011 Austria Lienz - Dolomitenlauf 42 km s. dowolnym Szwajcaria Seraina Mischol Szwecja Susanne Nyström Włochy Sabina Valbusa
4. 30 stycznia 2011 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Szwajcaria Seraina Boner Szwecja Sandra Hansson Szwecja Susanne Nyström
5. 6 lutego 2011 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 42 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Szwajcaria Seraina Boner Szwecja Susanne Nyström
6. 13 lutego 2011 Francja Lamoura - Transjurassienne 40 km s. dowolnym Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi Francja Célia Bourgeois Włochy Sabina Valbusa
7. 20 lutego 2011 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Włochy Sabina Valbusa Finlandia Anu Tähtinen
8. 26 lutego 2011 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Szwecja Sandra Hansson Szwecja Nina Lintzén Finlandia Maija Saarinen
9. 6 marca 2011 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Jenny Hansson Szwecja Susanne Nyström Szwecja Sofia Bleckur
10. 13 marca 2011 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Włochy Antonella Confortola Francja Célia Bourgeois Szwajcaria Seraina Boner
11. 19 marca 2011 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Szwajcaria Seraina Boner Szwecja Jenny Hansson Norwegia Sara Svendsen

Mężczyźni

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 19 grudnia 2010 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym Włochy Fabio Santus Norwegia Simen Østensen Włochy Cristian Zorzi
2. 9 stycznia 2011 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Norwegia Anders Aukland Szwecja Oskar Svärd Czechy Stanislav Řezáč
3. 22 stycznia 2011 Austria Lienz - Dolomitenlauf 42 km s. dowolnym Włochy Fabio Santus Włochy Simone Paredi Finlandia Teemu Kattilakoski
4. 30 stycznia 2011 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Szwecja Jerry Ahrlin Szwecja Oskar Svärd Czechy Stanislav Řezáč
5. 6 lutego 2011 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 42 km s. klasycznym Szwecja Jerry Ahrlin Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Oskar Svärd
6. 13 lutego 2011 Francja Lamoura - Transjurassienne 40 km s. dowolnym Francja Benoît Chauvet Włochy Fabio Santus Francja Christophe Perrillat
7. 20 lutego 2011 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Jerry Ahrlin Norwegia Anders Aukland Norwegia Simen Østensen
8. 26 lutego 2011 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Szwecja Oskar Svärd Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Björn Lind
9. 6 marca 2011 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Jörgen Brink Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Jerry Ahrlin
10. 13 marca 2011 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Szwajcaria Remo Fischer Włochy Fabio Santus Włochy Bruno Carrara
11. 19 marca 2011 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Jörgen Brink Szwecja Jerry Ahrlin

Klasyfikacje

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Sandra Hansson 557
2. Szwecja Susanne Nyström 502
3. Szwajcaria Seraina Boner 460
4. Włochy Sabina Valbusa 455
5. Szwecja Jenny Hansson 380
6. Szwecja Nina Lintzén 246
7. Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi 240
8. Francja Célia Bourgeois 160
9. Włochy Antonella Confortola 150
10. Szwajcaria Seraina Mischol 145
11. Ukraina Wałentyna Szewczenko 100
12. Norwegia Sara Svendsen 96
13. Norwegia Laila Kveli 85
14. Szwajcaria Ursina Badilatti 80
15. Szwecja Sofia Bleckur 60
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Jerry Ahrlin 533
2. Włochy Fabio Santus 515
3. Czechy Stanislav Řezáč 500
4. Szwecja Oskar Svärd 401
5. Norwegia Anders Aukland 377
6. Szwecja Jörgen Brink 270
7. Włochy Bruno Carrara 209
8. Norwegia Simen Østensen 201
9. Szwecja Rickard Andreasson 190
10. Szwecja Martin Larsson 177
11. Włochy Simone Paredi 170
12. Białoruś Alaksiej Iwanou 162
13. Norwegia André Haugsbø 150
13. Norwegia Thomas Magne Henriksen 150
15. Norwegia Jørgen Aukland 147
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FIS Marathon Cup 2010/2011
Listen to this article