FIS Marathon Cup 2011/2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for FIS Marathon Cup 2011/2012.

FIS Marathon Cup 2011/2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

FIS Marathon Cup 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Zwycięzcy
Kobiety 1. miejsce Włochy Stephanie Santer
Kobiety 2. miejsce Szwajcaria Seraina Boner
Kobiety 3. miejsce Szwecja Jenny Hansson
Mężczyźni 1. miejsce Czechy Stanislav Řezáč
Mężczyźni 2. miejsce Norwegia Anders Aukland
Mężczyźni 3. miejsce Szwecja Jörgen Brink

Sezon 2011/2012 FIS Marathon Cup rozpoczął się 8 stycznia 2012 roku czeskim maratonem Jizerská Padesátka (włoski maraton La Sgambeda zaplanowany na 18 grudnia 2011 r. został odwołany), a zakończył 17 marca 2012 roku norweskim Birkebeinerrennet.

Obrońcami tytułu byli: Szwedka Sandra Hansson wśród kobiet oraz jej rodak Jerry Ahrlin wśród mężczyzn. W tym sezonie triumfowali: Włoszka Stephanie Santer i Czech Stanislav Řezáč.

Kalendarz i wyniki

Kobiety

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 18 grudnia 2011 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym
Zawody odwołano
2. 8 stycznia 2012 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Norwegia Sara Svendsen Estonia Tatjana Mannima Szwecja Jenny Hansson
3. 22 stycznia 2012 Austria Lienz - Dolomitenlauf 42 km s. dowolnym Ukraina Wałentyna Szewczenko Szwajcaria Seraina Boner Szwajcaria Selina Gasparin
4. 29 stycznia 2012 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Szwecja Susanne Nyström Szwecja Jenny Hansson Włochy Stephanie Santer
5. 5 lutego 2012 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 50 km s. klasycznym Szwecja Susanne Nyström Szwecja Jenny Hansson Szwajcaria Seraina Boner
6. 12 lutego 2012 Francja Lamoura - Transjurassienne 50 km s. dowolnym Ukraina Wałentyna Szewczenko Włochy Stephanie Santer Estonia Tatjana Mannima
7. 19 lutego 2012 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Susanne Nyström Szwecja Sandra Hansson Szwajcaria Seraina Boner
8. 25 lutego 2012 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Ukraina Wałentyna Szewczenko Estonia Tatjana Mannima Włochy Stephanie Santer
9. 4 marca 2012 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Norwegia Vibeke Skofterud Norwegia Laila Kveli Szwajcaria Seraina Boner
10. 11 marca 2012 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Francja Anouk Faivre-Picon Szwajcaria Seraina Boner Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi
11. 17 marca 2012 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Szwajcaria Seraina Boner Włochy Stephanie Santer Szwecja Jenny Hansson

Mężczyźni

Lp Data Zawody Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 18 grudnia 2011 Włochy Livigno - La Sgambeda 42 km s. dowolnym
Zawody odwołano
2. 8 stycznia 2012 Czechy Bedřichov - Jizerská Padesátka 50 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Jimmie Johnsson Norwegia Jørgen Aukland
3. 22 stycznia 2012 Austria Lienz - Dolomitenlauf 42 km s. dowolnym Włochy Fabio Santus Białoruś Alaksiej Iwanou Niemcy Tim Tscharnke
4. 29 stycznia 2012 Włochy Predazzo - Marcialonga 70 km s. klasycznym Norwegia Jørgen Aukland Norwegia Anders Aukland Czechy Stanislav Řezáč
5. 5 lutego 2012 Niemcy Oberammergau - König-Ludwig-Lauf 42 km s. klasycznym Czechy Stanislav Řezáč Szwecja Jerry Ahrlin Norwegia Jørgen Aukland
6. 12 lutego 2012 Francja Lamoura - Transjurassienne 70 km s. dowolnym Białoruś Alaksiej Iwanou Włochy Sergio Bonaldi Włochy Florian Kostner
7. 19 lutego 2012 Estonia Otepää - Tartu Maraton 63 km s. klasycznym Szwecja Jörgen Brink Szwecja Daniel Richardsson Szwecja Jimmie Johnsson
8. 25 lutego 2012 Finlandia Lahti - Finlandia-hiihto 50 km s. klasycznym Czechy Martin Koukal Włochy Sergio Bonaldi Włochy Marco Cattaneo
9. 4 marca 2012 Szwecja Sälen - Vasaloppet 90 km s. klasycznym Szwecja Jörgen Brink Szwecja Daniel Tynell Czechy Stanislav Řezáč
10. 11 marca 2012 Szwajcaria Samedan - Engadin Skimarathon 42 km s. dowolnym Szwajcaria Roman Furger Szwajcaria Curdin Perl Włochy Cristian Zorzi
11. 17 marca 2012 Norwegia Lillehammer - Birkebeinerrennet 54 km s. klasycznym Norwegia Anders Aukland Norwegia Roger Aa Djupvik Norwegia Espen Harald Bjerke

Klasyfikacje

KOBIETY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Stephanie Santer 511
2. Szwajcaria Seraina Boner 485
3. Szwecja Jenny Hansson 442
4. Szwecja Susanne Nyström 430
5. Ukraina Wałentyna Szewczenko 324
6. Włochy Antonella Confortola 302
7. Estonia Tatjana Mannima 301
8. Norwegia Sara Svendsen 288
9. Norwegia Laila Kveli 275
10. Szwajcaria Natascia Leonardi Cortesi 141
11. Francja Anouk Faivre Picon 100
11. Norwegia Vibeke Skofterud 100
13. Szwajcaria Ursina Badilatti 76
14. Szwajcaria Selina Gasparin 60
15. Czechy Klára Moravcová 56
MĘŻCZYŹNI
Lp. Zawodnik Punkty
1. Czechy Stanislav Řezáč 405
2. Norwegia Anders Aukland 311
3. Szwecja Jörgen Brink 288
4. Norwegia Jørgen Aukland 282
5. Szwecja Jimmie Johnsson 275
6. Włochy Florian Kostner 261
7. Czechy Martin Koukal 242
8. Szwajcaria Toni Livers 238
9. Szwecja Jerry Ahrlin 227
10. Włochy Sergio Bonaldi 223
11. Białoruś Alaksiej Iwanou 214
12. Włochy Fabio Santus 210
13. Norwegia Kjetil Hagtvedt Dammen 143
14. Norwegia Audun Laugaland 139
15. Szwecja Daniel Richardsson 130
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
FIS Marathon Cup 2011/2012
Listen to this article