Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018.

Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w biegach narciarskich – Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 17/18
Oslo
Data 16–18 marca
Gospodarz Szwecja Falun
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint s. dowolnym

Sprint s. dowolnym
Szwecja H. Falk

Norwegia J. Klæbo
10 km s. klasycznym (start masowy)

15 km s. klasycznym (start masowy)
Finlandia K. Pärmäkoski

Rosja A. Bolszunow
10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)
Stany Zjednoczone J. Diggins

Kanada A. Harvey
Łącznie Norwegia M. Bjørgen

Rosja A. Bolszunow
Mapa lokalizacyjna Europy
Falun
Falun
Położenie na mapie Europy

Ostatnie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2017/2018 odbyły się w szwedzkiej miejscowości Falun. Jednocześnie była to dziewiąta edycja cyklu Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich. Konkurencje były rozgrywane 16, 17 i 18 marca 2018. Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich stylem dowolnym, drugą konkurencją były biegi ze startu wspólnego na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym, cykl zamknęły biegi pościgowe na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem dowolnym.

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
16 marca Sprint kobiet s. dowolnym 12:15 CET 76
Sprint mężczyzn s. dowolnym 91
17 marca 10 km kobiet (start masowy) s. klasycznym 11:30 CET 73
15 km mężczyzn (start masowy) s. klasycznym 14:30 CET 90
18 marca 10 km kobiet (bieg pościgowy) s. dowolnym 11:30 CET 62
15 km kobiet (bieg pościgowy) s. dowolnym 14:15 CET 78

Klasyfikacja końcowa

Kobiety

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint F 10 km C 10 km F Czas Strata
1. Marit Bjørgen  Norwegia 3. 2. 3. 52:34,2
2. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 7. 8. 1. 52:50,9 +16,7
3. Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone 9. 11. 5. 53:45,7 +1:11,5
4. Ragnhild Haga  Norwegia 33. 12. 2. 53:46,2 +1:12,0
5. Astrid Jacobsen  Norwegia 17. 9. 4. 53:47,0 +1:12,8
6. Krista Pärmäkoski  Finlandia 43. 1. 10. 53:50,4 +1:16,2
7. Charlotte Kalla  Szwecja 13. 6. 6. 53:52,1 +1:17,9
8. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 14. 3. 14. 53:53,2 +1:19,0
9. Jonna Sundling  Szwecja 2. 18. 9. 54:03,7 +1:30,5
10. Ebba Andersson  Szwecja 46. 4. 8. 54:17,9 +1:44,7
...
42. Sylwia Jaśkowiec  Polska 46. 48. 33. 57:04,1 +4:29,9

Mężczyźni

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość Sprint F 15 km C 15 km F Czas Strata
1. Aleksandr Bolszunow  Rosja 9. 1. 17. 1:13:40,3
2. Alex Harvey  Kanada 34. 20. 1. 1:14:27,4 +47,1
3. Dario Cologna  Szwajcaria 50. 6. 12. 1:14:27,8 +47,5
4. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 19. 8. 16. 1:14:29,0 +48,7
5. Maksim Wylegżanin  Rosja 55. 19. 3. 1:14:30,6 +50,3
6. Hans Christer Holund  Norwegia 73. 15. 2. 1:14:32,0 +51,7
7. Calle Halfvarsson  Szwecja 11. 2. 21. 1:14:34,4 +54,1
8. Sjur Røthe  Norwegia 65. 10. 7. 1:14:35,2 +54,9
9. Niklas Dyrhaug  Norwegia 2. 18. 15. 1:14:44,4 +1:04,1
10. Dienis Spicow  Rosja 48. 25. 6. 1:14:44,5 +1:04,2
...
70. Dominik Bury  Polska 56. 83. 55. 1:19:59,3 +6:19,0
72. Maciej Staręga  Polska 28. 66. 73. 1:20:28,5 +6:48,2
73. Jan Antolec  Polska 77. 85. 67. 1:21:19,5 +7:39,2

Wyniki

Kobiety

Sprint s. dowolnym

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Hanna Falk  Szwecja Finał 3:08,25
Jonna Sundling  Szwecja Finał +0,53
Marit Bjørgen  Norwegia Finał +1,40
4. Anna Dyvik  Szwecja Finał +1,72
5. Silje Øyre Slind  Norwegia Finał +4,30
6. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Finał +6,99
7. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
8. Maiken Caspersen Falla  Norwegia Półfinał (1)
9. Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
10. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (2)
11. Sandra Ringwald  Niemcy Półfinał (2)
12. Anamarija Lampič  Słowenia Półfinał (1)
...
46. Sylwia Jaśkowiec  Polska Kwalifikacje

10 km s. klasycznym (start masowy)

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Krista Pärmäkoski  Finlandia 26:00,5
Marit Bjørgen  Norwegia 26:00,7 +0,2
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 26:05,6 +5,1
4.
Ebba Andersson  Szwecja 26:15,0 +14,5
5.
Masako Ishida  Japonia 26:15,3 +14,8
6.
Charlotte Kalla  Szwecja 26:15,7 +15,2
7.
Teresa Stadlober  Austria 26:15,9 +15,4
8.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 26:16,0 +15,5
9.
Astrid Jacobsen  Norwegia 26:25,3 +24,8
10.
Kerttu Niskanen  Finlandia 26:26,7 +26,2
...
48.
Sylwia Jaśkowiec  Polska 28:04,4 +2:03,9

10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 23:54,4
Ragnhild Haga  Norwegia 24:05,1 +10,7
Marit Bjørgen  Norwegia 24:18,9 +24,5
4.
Astrid Jacobsen  Norwegia 24:29,4 +35,0
5.
Sadie Maubet Bjornsen  Stany Zjednoczone 24:33,1 +38,7
6.
Charlotte Kalla  Szwecja 24:39,7 +45,3
7.
Victoria Carl  Niemcy 24:44,2 +49,8
8.
Ebba Andersson  Szwecja 24:50,2 +55,8
9.
Jonna Sundling  Szwecja 24:50,9 +56,5
10.
Krista Pärmäkoski  Finlandia 24:51,7 +57,3
...
33.
Sylwia Jaśkowiec  Polska 25:45,9 +1:51,5

Mężczyźni

Sprint s. dowolnym

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia Finał 3:08,25
Federico Pellegrino  Włochy Finał +0,53
Lucas Chanavat  Francja Finał +1,40
4. Ristomatti Hakola  Finlandia Finał +1,72
5. Oskar Svensson  Szwecja Finał +4,30
6. Teodor Peterson  Szwecja Finał +6,99
7. Francesco De Fabiani  Włochy Półfinał (2)
8. Viktor Thorn  Szwecja Półfinał (2)
9. Aleksandr Bolszunow  Rosja Półfinał (1)
10. Karl-Johan Westberg  Szwecja Półfinał (2)
11. Calle Halfvarsson  Szwecja Półfinał (1)
12. Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Półfinał (2)
...
28. Maciej Staręga  Szwecja Ćwierćfinał (5)
56. Dominik Bury  Polska Kwalifikacje
77. Jan Antolec  Polska Kwalifikacje

15 km s. klasycznym (start masowy)

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Aleksandr Bolszunow  Rosja 36:59,8
Calle Halfvarsson  Szwecja 37:01,1 +1,3
Francesco De Fabiani  Włochy 37:02,9 +3,1
4.
Aleksiej Czerwotkin  Rosja 37:05,0 +5,2
5.
Dario Cologna  Szwajcaria 37:05,4 +5,6
Federico Pellegrino  Włochy 37:05,4 +5,6
7.
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 37:06,1 +6,3
Niklas Dyrhaug  Norwegia 37:06,1 +6,3
9.
Sjur Røthe  Norwegia 37:06,2 +6,4
10.
Maicol Rastelli  Włochy 37:06,5 +6,7
...
64.
Maciej Staręga  Polska 39:18,8 +2:19,0
81.
Dominik Bury  Polska 40:44,9 +3:45,1
83.
Jan Antolec  Polska 41:09,3 +4:09,5

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Alex Harvey  Kanada 34:34,3
Hans Christer Holund  Norwegia 34:35,3 +1,0
Maksim Wylegżanin  Rosja 34:41,0 +6,7
4.
Giandomenico Salvadori  Włochy 34:44,8 +10,5
Simen Hegstad Krüger  Norwegia
6.
Dienis Spicow  Rosja 34:44,9 +10,6
7.
Sjur Røthe  Norwegia 34:45,5 +11,2
8.
Marcus Hellner  Szwecja 34:47,6 +13,3
9.
Daniel Richardsson  Szwecja 34:49,8 +15,5
10.
Andriej Łarkow  Rosja 34:50,3 +16,0
...
55.
Dominik Bury  Polska 36:27,7 +1:53,4
67.
Jan Antolec  Polska 37:18,9 +2:44,6
73.
Maciej Staręga  Polska 38:28,7 +3:54,4

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finał Pucharu Świata w biegach narciarskich 2017/2018
Listen to this article