Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Kod MKOl FIN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Bruno Zilliacus
Liczba zawodników 62 w 23 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
3
Razem
5

Finlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 reprezentowało 62 zawodników, tylko mężczyzn.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Verner Weckman
Zapasy
Waga do 93 kg w stylu klasycznym mężczyzn [1][2]
Srebro
Yrjö Saarela
Zapasy
Waga do 93 kg w stylu klasycznym mężczyzn [1][2]
Brąz
Verner Järvinen
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem (styl grecki) mężczyzn 36,48 m[3]
Brąz
Arvo Lindén
Zapasy
Waga do 66,6 kg w stylu klasycznym mężczyzn [1][4]
Brąz
Eino Forsström
Otto Granström
Johan Kemp
Iivari Kyykoski
Heikki Lehmusto
John Lindroth
Yrjö Linko
Edvard Linna
Matti Markkanen
Kalle Mikkolainen
Veli Nieminen
Kaarlo Kustaa Paasia
Arvi Pohjanpää
Aarne Pohjonen
Eino Railio
Ale Riipinen
Arno Saarinen
Einar Sahlstein
Arne Salovaara
Torsten Sandelin
Elias Sipilä
Viktor Smeds
Kaarlo Soinio
Kurt Stenberg
Väinö Tiiri
Magnus Wegelius
Gimnastyka
Wielobój drużynowo mężczyzn 405 pkt[5]

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Riku Korhonen wielobój indywidualnie b.d 75.
Eetu Kosonen Nie ukończył konkurencji
Iivari Partanen Nie ukończył konkurencji
Jaska Saarivuori Nie ukończył konkurencji
David Teivonen Nie ukończył konkurencji

wielobój drużynowo

  • Eino Forsström
  • Otto Granström
  • Johan Kemp
  • Iivari Kyykoski
  • Heikki Lehmusto
  • John Lindroth
  • Yrjö Linko
  • Edvard Linna
  • Matti Markkanen
  • Kaarlo Mikkolainen
  • Veli Nieminen
  • Kaarlo Kustaa Paasia
  • Arvi Pohjanpää
  • Aarne Pohjonen
  • Eino Railio
  • Heikki Riipinen
  • Arno Saarinen
  • Einar Werner Sahlstein
  • Aarne Salovaara
  • Torsten Sandelin

Reprezentanci Finlandii zgromadzili 405 punktów i zdobyli brązowy medal.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Ragnar Stenberg b.d 5. Nie awansował
200 m b.d 3. Nie awansował
800 m Fredrik Svanström Nie ukończył biegu Nie awansował
1500 m 4:25,2 3. Nie awansował
maraton Kaale Nieminen 3:09:50,8 10.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Juho Halme trójskok b.d 18.
Lauri Pihkala skok wzwyż 1,67 16.
Lauri Wilskman b.d b.d
Jarl Jakobsson skok w dal z miejsca b.d 8.
Jalmari Sauli pchnięcie kulą 12,58 7.
Juho Halme b.d 9.
Verner Järvinen b.d 9.
Elmer Niklander b.d 9.
Bruno Zilliacus b.d 9.
Verner Järvinen rzut dyskiem 39,43 4.
Elmer Niklander b.d 12.
Lauri Pihkala b.d 12.
Aarne Salovaara b.d 12.
Jalmari Sauli b.d 12.
Lauri Wilskman b.d 12.
Aarne Salovaara rzut oszczepem 45,89 4.
Armas Pesonen 45,18 5.
Juho Halme 44,96 6.
Jalmari Sauli b.d 7.
Evert Jakobsson b.d 8.
Jarl Jakobsson b.d 8.
Verner Järvinen rzut dyskiem greckim 36,48
Elmer Niklander 32,46 9.
Armas Pesonen rzut oszczepem w stylu wolnym 46,04 6.
Jalmari Sauli 43,30 8.
Juho Halme 39,88 9.
Evert Jakobsson b.d 10.
Jarl Jakobsson b.d 10.
Verner Järvinen b.d 10.
Johan Kemp b.d 10.
Aarne Salovaara b.d 10.

Pływanie

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m grzbietowym Hugo Jonsson b.d 3. Nie awansował
John Henriksson b.d 3. Nie awansował
200 m klasycznym Herman Cederberg b.d 4. Nie awansował
John Henriksson b.d 3. Nie awansował
Hugo Jonsson Nie ukończył wyścigu Nie awansował

Skoki do wody

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Oskar Wetzell 69,7 4. Nie awansował
Toivo Aro 69,5 2. 62,7 3. Nie awansował
trampolina 3m Oskar Wetzell 70,83 3. 70,1 6. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Voitto Kolho 788 17.
Frans Nässling 733 30.
Huvi Tuiskunen 697 37.
Heikki Huttunen 686 38.
Lauri Kolho 672 39.
Emil Nässling 657 41.
Gustav Nyman 615 44.
Karl Reilin 584 45.
Heikki Hallamaa 576 46.
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Frans Nässling
Gustav Nyman
Heikki Huttunen
Voitto Kolho
Emil Nässling
Huvi Tuiskunen
3962 8.

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga lekka Arvo Lindén Belgia Lucien Hansen
W
Dania Carl Carlsen
W
Dania Anders Møller
W
Rosja Nikołaj Orłow
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Verner Weckman Wolny los Wielka Brytania Walter West (zapaśnik)
W
Szwecja Fritz Larsson
W
Hugó Payr
W
Yrjö Saarela
W
Yrjö Saarela Dania Henri Nielsen
W
Wielka Brytania Edward Nixson
W
Belgia Marcel Dubois
W
Dania Carl Jensen
W
Verner Weckman
p
Jussi Kivimäki wolny los Holandia Jacob van Westrop
p
Nie awansował 9.

Przypisy

  1. a b c W zapasach nie można stwierdzić jednoznacznego rezultatu.
  2. a b Miller 2008 ↓, s. 502.
  3. Miller 2008 ↓, s. 516.
  4. Miller 2008 ↓, s. 589.
  5. Miller 2008 ↓, s. 540.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article