Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912.

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Kod MKOl FIN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Eino Saastamoinen
Liczba zawodników 164 w 49 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
9
Srebro
8
Brąz
9
Razem
26
Reprezentacja Finlandii podczas ceremonii otwarcia.
Reprezentacja Finlandii podczas ceremonii otwarcia.

Finlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 reprezentowało 164 zawodników, 162 mężczyzn i 2 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Hannes Kolehmainen
Lekkoatletyka
Bieg na 5 000 m mężczyzn 14:36,6[1]
Złoto
Hannes Kolehmainen
Lekkoatletyka
Bieg na 10 000 m mężczyzn 31:20,8[1]
Złoto
Hannes Kolehmainen
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy mężczyzn 45:11,6[2]
Złoto
Armas Taipale
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 45,21 m[3]
Złoto
Armas Taipale
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem oburącz mężczyzn 82,86 m[4]
Złoto
Juho Saaristo
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem oburącz mężczyzn 109,42 m[4]
Złoto
Kaarlo Koskelo
Zapasy
Waga piórkowa w stylu klasycznym mężczyzn [5][6]
Złoto
Emil Väre
Zapasy
Waga lekka w stylu klasycznym mężczyzn [5][6]
Złoto
Yrjö Saarela
Zapasy
Waga ciężka w stylu klasycznym mężczyzn [5][7]
Srebro
Kaarlo Ekholm
Eino Forsström
Eero Hyvärinen
Mikko Hyvärinen
Tauno Ilmoniemi
Ilmari Keinänen
Jalmari Kivenheimo
Karl Lund
Aarne Pelkonen
Ilmari Pernaja
Arvid Rydman
Eino Saastamoinen
Aarne Salovaara
Heikki Sammallahti
Hannes Sirola
Klaus Suomela
Lauri Tanner
Väinö Tiiri
Kaarlo Vähämäki
Kaarlo Vasama
Gimnastyka
Ćwiczenia wolne drużynowo mężczyzn 109,25 pkt[8]
Srebro
Harry Wahl
Waldemar Björkstén
Jacob Björnström
Bror Brenner
Allan Franck
Erik Lindh
Aarne Pekkalainen
Żeglarstwo
Klasa 10 metrów 4 pkt[9]
Srebro
Hannes Kolehmainen
Jalmari Eskola
Albin Stenroos
Lekkoatletyka
Drużynowy bieg przełajowy mężczyzn 11 pkt[2]
Srebro
Elmer Niklander
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem oburącz mężczyzn 77,96 m[4]
Srebro
Juho Saaristo
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem mężczyzn 58,66 pkt[10]
Srebro
Väinö Siikaniemi
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem oburącz mężczyzn 101,13 m[4]
Srebro
Ivar Böhling
Zapasy
Waga półciężka w stylu klasycznym mężczyzn [5][11]
Srebro
Johan Olin
Zapasy
Waga ciężka w stylu klasycznym mężczyzn [5][7]
Brąz
Bertil Tallberg
Arthur Ahnger
Erik Lindh
Gunnar Tallberg
Georg Westling
Żeglarstwo
Klasa 8 metrów mężczyzn 4 pkt[12]
Brąz
Ernst Krogius
Max Alfthan
Erik Hartvall
Jarl Hulldén
Sigurd Juslén
Axel Krogius
Eino Sandelin
Johan Silén
Nieznany
Nieznany
Żeglarstwo
Klasa 12 metrów mężczyzn 2 pkt[9]
Brąz
Nestori Toivonen
Strzelectwo
Runda pojedyncza 100 m - do sylwetki jelenia mężczyzn 41 pkt[13]
Brąz
Nestori Toivonen
Iivo Väänänen
Axel Fredrik Londen
Ernst Rosenqvist
Strzelectwo
Runda pojedyncza 100 m - do sylwetki jelenia drużynowo mężczyzn 123 pkt[13]
Brąz
Albin Stenroos
Lekkoatletyka
Bieg na 10 000 m mężczyzn 32:21,8[1]
Brąz
Elmer Niklander
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą oburącz mężczyzn 27,14 m[2]
Brąz
Urho Peltonen
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem oburącz mężczyzn 100,24 m[4]
Brąz
Otto Lasanen
Zapasy
Waga piórkowa w stylu klasycznym mężczyzn [5][6]
Brąz
Alfred Asikainen
Zapasy
Waga średnia w stylu klasycznym mężczyzn [5][11]

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Anders Tamminen wielobój indywidualnie 90,50 37.
Kaarle Ekholm Nie ukończył konkurencji
Kaarle Jansson 103,00 31.
Villiam Nieminen 105,75 27.
Yrjö Vuolio Nie ukończył konkurencji
Kaarle Ekholm, Eino Forsström, Eero Hyvärinen, Mikko Hyvärinen, Tauno Ilmoniemi, Ilmari Keinänen, Jalmari Kivenheimo, Karl Lund, Aarne Pelkonen, Ilmari Pernaja, Arvid Rydman, Eino Saastamoinen, Aarne Salovaara, Heikki Sammallahti, Hannes Sirola, Klaus Suomela, Lauri Tanner, Väinö Tiiri, Kaarlo Vähämäki, Kaarlo Vasama wielobój drużynowo w systemie wolnym 109,25

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Antti Raita jazda indywidualna na czas (m) 11:02:20,3 6.
Vilho Tilkanen 11:28:38,5 21.
Johan Kankkonen 11:41:35,5 34.
Hjalmar Väre 12:21:29,2 66.
Juho Jaakonaho Nie ukończył wyścigu
Antti Raita
Vilho Tilkanen
Johan Kankkonen
Hjalmar Väre
jazda drużynowa na czas (m) 46:34:03,5 5.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
800 m Lauri Pihkala Nie ukończył biegu Nie awansował
1500 m Matti Harju b.d 3. Nie awansował
5000 m Aarne Lindholm Nie ukończył biegu Nie awansował
Hannes Kolehmainen 15:38,9 1. 14:36,6
Viljam Johansson 15:31,4 3. Nie stanął na starcie
10 000 m Hannes Kolehmainen 33:49,0 1. 30:21,8
Albin Stenroos 33:28,4 4. 32:21,8
Tatu Kolehmainen 32:47,8 1. Nie ukończył biegu
maraton Tatu Kolehmainen Nie ukończył biegu
Aarne Kallberg Nie ukończył biegu
110 m przez płotki Valdemar Wickholm 16,6 2. 16,6 2. Nie awansował
bieg przełajowy Hannes Kolehmainen 45:11,6
Jalmari Eskola 46:54,8 4.
Albin Stenroos 47:23,4 6.
Ville Kyrönen 47:32,0 7.
Viljam Johansson 48:03,0 11.
Väinö Heikkilä 54:08,0 25.
Matti Harju Nie ukończył konkurencji
Aarne Lindholm Nie ukończył konkurencji
bieg 3000 m drużynowo Hannes Kolehmainen
Albin Stenroos
Viljam Johansson
Aarne Lindholm
Matti Harju
9 1. Nie awansowali
bieg przełajowy drużynowo Hannes Kolehmainen
Jalmari Eskola
Albin Stenroos
11

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Emil Kukko skok w dal 6,11 24.
Johan Halme trójskok 13,79 11.
Arvo Laine skok wzwyż 1,75 13.
Elmer Niklander pchnięcie kulą 13,65 4.
Paavo Aho 12,40 10.
pchnięcie kulą oburącz Elmer Niklander 27,14
Paavo Aho 23,30 6.
Armas Taipale rzut dyskiem 45,21
Elmer Niklander 42,09 4.
Verner Järvinen 38,60 15.
Armas Taipale rzut dyskiem oburącz 82,86
Elmer Niklander 77,96
Venne Järvinen 66,69 12.
Juho Saaristo rzut oszczepem 58,66
Johan Halme 54,68 4.
Väinö Siikaniemi 52,43 5.
Jonni Myyrä 51,33 8.
Urho Peltonen 49,20 9.
Emil Kukko 44,66 18.
Juho Saaristo rzut oszczepem w stylu wolnym 109,42
Väinö Siikaniemi 101,13
Urho Peltonen 100,24
Juho Halme 88,54 9.
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Emil Kukko pięciobój skok w dal 6,19 17 17.
rzut oszczepem 44,43 6 6.
Bieg na 200 m 24,0 11 11.
rzut dyskiem 29,97 10 10.
Bieg na 1500 m nie stanął na starcie
Finał 35 12.
Julius Wickholm dziesięciobój bieg 100 m 11,5 833,4 8.
skok w dal 5,95 625,15 20.
pchnięcie kulą 11,09 629 10.
skok wzwyż 1,60 580 18.
bieg 400 m 52,3 853,36 5.
rzut dyskiem 29,78 556,16 15.
bieg na 110 m przez płotki 17,0 810,00 8.
skok o tyczce 3,25 751,6 3.
rzut oszczepem 42,58 663,125 6.
bieg na 1500 m 4:43,9 757,0 4.
Finał 7058,795 7.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • August Syrjäläinen
  • Jalmari Holopainen
  • Gösta Löfgren
  • Knut Lund
  • Eino Soinio
  • Viljo Lietola
  • Lauri Tanner
  • Bror Wiberg
  • Jarl Öhman
  • Artturi Nyyssönen
  • Algoth Niska
  • Ragnar Wickström
  • Kaarlo Soinio

Reprezentacja Finlandii została sklasyfikowana na 4. miejscu.

Pierwsza runda

29 czerwca 1912
11:00
Włochy 
Franco Bontadini Gol 10'
Enrico Sardi Gol 25'
2 : 3 (dog.)
(2:3, 2:2, 2:2)
Finlandia
Gol 2' Jarl Öhman
Gol 40' Eino Soinio
Gol 105' Bror Wiberg
Sportplats Traneberg, Traneberg
Widzów: 600
Sędzia: Cesarstwo Austrii Hugo Meisl

Ćwierćfinał

30 czerwca 1912
10:00
Finlandia
Bror Wiberg Gol 30'
Jarl Öhman Gol 80'
2 : 1
(1:0)
 Rosja
Gol 72' Vasily Butusov
Sportplats Traneberg, Traneberg
Widzów: 300
Sędzia: Szwecja Per Sjöblom

Półfinał

2 lipca 1912
15:00
Wielka Brytania 
Jalmari Holopainen Gol 2' (sam)
Harold Walden Gol 7'77'
Vivian Woodward Gol 82'
4 : 0
(2:0)
Finlandia Stadion Olimpijski, Sztokholm
Widzów: 4 000
Sędzia: Szwecja Ruben Gelbord

O trzecie miejsce

4 lipca 1912
15:00
Holandia 
Jan van der Sluis Gol 24'57'
Huug de Groot Gol 28'86'
Jan Vos Gol 29'43'46'74'78'
9 : 0
(4:0)
Finlandia Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 1 000
Sędzia: Szwecja Per Sjöblom

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
200 m klasycznym Lennart Lindroos 3:16,6 3. 3:11,6 4. Nie awansował
Arvo Aaltonen 3:13,0 2. 3:17,0 Nie awansował
Herman Cederberg 3:18,6 3. Nie awansował
Vilhelm Lindgrén 3:21,2 4. Nie awansował
400 m klasycznym Lennart Lindroos 7:00,0 2. 7:00,4 4. Nie awansował
Arvo Aaltonen 6:48,8 2. 6:56,8 3. Nie awansował
Vilhelm Lindgrén 7:12,6 3. Nie awansował

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Tyyne Järvi 1:42,4 5. Nie awansowała
Regina Kari b.d 6. Nie awansowała

Skoki do wody

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Tauno Ilmoniemi 35,0 3. Nie awansował
Toivo Aro 39,4 2. 36,3 5.
Oskar Wetzell 33,8 2. Nie awansował
Kalle Kainuvaara 33,2 3. Nie awansował
Albert Nyman 32,0 4. Nie awansował
Leo Suni 32,1 5. Nie awansował
trampolina 3m Oskar Wetzell 58,70 7. Nie awansował
skoki standard i dowolne Toivo Aro 62,75 3. 57,05 8.
Kalle Kainuvaara 48,10 7. Nie awansował
Oskar Wetzell 50,46 6. Nie awansował
Leo Suni 48,93 9. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
karabin dowolny 3 pozycje Voitto Kolho 923 13.
Gustav Nyman 913 19.
Heikki Huttunen 906 25.
Huvi Tuiskunen 875 39.
Vilho Vauhkonen 870 41.
Emil Holm 835 49.
Lauri Kolho 787 57.
Jalo Autonen 776 59.
Nestori Toivonen Nie ukończył konkurencji
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Voitto Kolho
Heikki Huttunen
Gustav Nyman
Emil Holm
Huvi Tuiskunen
Vilho Vauhkonen
5323 5.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Nestori Toivonen 41
Ernst Rosenqvist 32 14.
Axel Londen 31 15.
Huvi Tuiskunen 28 21.
Iivar Väänänen 28 21.
Karl Reilin 26 26.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia drużynowo Nestori Toivonen
Iivar Väänänen
Axel Londen
Ernst Rosenqvist
123
pistolet dowolny indywidualnie Heikki Huttunen 424 28.
trap indywidualnie Adolf Schnitt 88 4.
Karl Fazer 86 12.
Robert Huber 38 29.
Emil Collan 38 29.
Edvard Bacher 13 45.
Emil Fabritius 11 53.
trap drużynowo Edvard Bacher
Robert Huber
Adolf Schnitt
Emil Collan
Karl Fazer
Axel Londen
233 5.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Axel Haglund 8:11,8 2. Nie awansował
Czwórka ze sternikiem Johan Nyholm
Oskar Forsman
Karl Lönnberg
Emil Nylund
Valdemar Henriksson
7:18,2 1. 7:12,5 2. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Hjalmar Lehmusvirta Wielka Brytania Percy Cockings
W
Mariano Ciai
W
Norwegia Mikael Hestdahl
W
Cesarstwo Austrii Hans Rauss
W
Szwecja Erik Öberg
p
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstacker
p
Nie awansował
Kaarlo Leivonen Mariano Ciai
W
Wielka Brytania Percy Cockings
W
Szwecja Erik Öberg
W
Josef Beránek
W
Szwecja Harry Larsson
W
Otto Lasanen
p
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstacker
p
Nie awansował
Otto Lasanen Szwecja Arvid Beckman
W
Szwecja Ewald Persson
W
Norwegia Ragnvald Gullaksen
W
Szwecja Harry Larsson
W
Szwecja Hugo Johansson
p
Kaarlo Leivonen
W
Szwecja Erik Öberg
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstacker
p
Kaarlo Koskelo
P
Karl Kangas Imperium Rosyjskie Aleksandr Ankondinow
W
Szwecja Harry Larsson
p
József Pongrácz
W
Szwecja Arvid Beckman
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstacker
W
Kaarlo Koskelo
p
Nie awansował
Risto Mustonen Dania Verner Hetmar
p
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstäcker
p
Nie awansował
Lauri Haapanen Portugalia António Pereira
W
András Szoszky
W
Dania Verner Hetmar
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstäcker
p
wolny los Szwecja Erik Öberg
p
Nie awansował
Kaarlo Koskelo Cesarstwo Austrii Hans Rauss
W
Dania Carl Hansen
W
Cesarstwo Austrii Friedrich Schärer
W
Szwecja Carl-Georg Andersson
W
Dania Verner Hetmar
W
Karl Kangas
W
wolny los Otto Lasanen
W
Cesarstwo Niemieckie Georg Gerstacker
W
styl klasyczny waga lekka Volmar Wikström Francja Eugène Lesieur
W
Szwecja Richard Rydström
W
Szwecja Edvin Mattiasson
W
Szwecja Johan Nilsson
W
Szwecja Gustaf Malmström
p
Szwecja Carl Lund
p
Nie awansował
Paul Tirkkonen Cesarstwo Austrii Josef Stejskal
W
Szwecja Gustaf Malmström
p
Nie ukończył konkurencji
Johan Urvikko Szwecja Gustaf Malmström
p
Cesarstwo Austrii Josef Stejskal
W
Dezső Orosz
W
Dania Frederik Hansen
p
Nie aansował
Armas Laitinen Szwecja Gottfrid Svenson
W
Cesarstwo Austrii Viktor Fischer
W
Karel Halík
W
Ödön Radvány
p
Nie ukończył konkurencji
Johan Salonen Francja Jean Bouffechoux
W
Imperium Rosyjskie Georg Baumann
W
Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur
p
Norwegia Richard Frydenlund
W
Szwecja Johan Nilsson
p
Nie awansował
Eemili Väre Imperium Rosyjskie Georg Baumann
W
Francja Jean Bouffechoux
W
Alessandro Covre
W
Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur
W
Jan Balej
W
Szwecja Gustaf Malmström
W
wolny los Szwecja Edvin Mattiasson
W
Szwecja Gustaf Malmström
W
Tuomas Pukkila Alessandro Covre
p
Wielka Brytania William Hayes
W
Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel
p
Nie awansował
David Kolehmainen Norwegia Thorvald Olsen
W
Holandia Johannes Eillenbrecht
W
Szwecja Hugo Björklund
W
Szwecja Carl Lund
p
Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel
W
Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur
p
Nie awansował
Aatami Tanttu Holandia Johannes Eillebrecht
W
Norwegia Thorvald Olsen
W
Szwecja Carl Lund
W
Cesarstwo Niemieckie Bruno Heckel
p
Imperium Rosyjskie Oskar Kaplur
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia August Jokinen Norwegia Alfred Gundersen
W
Imperium Rosyjskie Jānis Polis
W
Zavirre Carcereri
W
Cesarstwo Austrii Peter Kokotowitsch
W
Szwecja Edvin Fältström
W
Szwecja Claes Johansson
p
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Nie awansował
Alfred Asikainen Wielka Brytania Edgar Bacon
W
Wielka Brytania Stanley Bacon
W
Portugalia Joaquim Victal
W
Szwecja Mauritz Andersson
W
Szwecja Claes Johansson
W
Holandia Jan Sint
W
wolny los Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Szwecja Claes Johansson
P
Fridolf Lundstein Szwecja Wiktor Melin
W
Wielka Brytania Edgar Bacon
W
Szwecja Mauritz Andersson
W
Szwecja Claes Johansson
p
Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
Emil Westerlund Szwecja Theodor Dahlberg
W
Szwecja Axel Frank
p
Holandia Jan Sint
W
Cesarstwo Austrii Alois Totuschek
W
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Nie awansował
Teodor Tirkkonen Wielka Brytania Noel Rhys
W
Szwecja Claes Johansson
p
Szwecja Frits Johansson
W
Holandia Jan Sint
p
Nie awansował
Mikko Holm Cesarstwo Niemieckie Josef Merkle
p
Dania Anders Andersen
W
Cesarstwo Niemieckie Adolf Kurz
W
Szwecja Frits Johansson
W
Karl Åberg
p
Nie awansował
Karl Åberg Cesarstwo Niemieckie Wilhelm Steputat
W
Cesarstwo Niemieckie Adolf Kurz
W
Cesarstwo Niemieckie Josef Merkle
W
Árpád Miskey
W
Mikko Holm
W
Imperium Rosyjskie Martin Klein
p
Szwecja Claes Johansson
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Ivar Böhling Francja Édouard Martin
W
Cesarstwo Niemieckie Karl Gross
W
Cesarstwo Niemieckie Peter Oehler
W
Oreste Arpe
W
Dania Jens Christensen
W
Cesarstwo Niemieckie Fritz Lange
W
Węgry Béla Varga
W
Szwecja Anders Ahlgren
R
Anders Rajala Cesarstwo Niemieckie Karl Groß
W
Dania Otto Nagel
W
Oreste Arpe
W
Dania Sigurjón Pétursson
p
Dania Johannes Eriksen
W
Béla Varga
p
Nie awansował
Oskar Kumpu Oreste Arpè
p
Cesarstwo Niemieckie Peter Oehler
p
Nie awansował
Gustaf Lind Dania Sigurjón Pétursson
p
Oreste Arpe
p
Nie awansował
Johan Salila Szwecja Ragnar Fogelmark
W
Dania Sigurjón Pétursson
p
Dania Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Oskar Wiklund Dania Johannes Eriksen
W
Béla Varga
W
Dania Sigurjón Pétursson
W
Cesarstwo Niemieckie Fritz Lange
p
Nie ukończył konkurencji
Knut Lindberg Cesarstwo Niemieckie Fritz Lange
W
Szwecja Karl Ekman
W
Béla Varga
p
Szwecja Ernst Nilsson
W
Szwecja Anders Ahlgren
p
Nie awansował
Karl Lind Norwegia Ansgar Løvold
W
Renato Gardini
p
Szwecja Anders Ahlgren
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Yrjö Saarela Szwecja David Karlsson
W
Cesarstwo Niemieckie Jean Hauptmanns
W
Szwecja Frans Lindstrand
W
Dania Søren Marinus Jensen
W
Johan Olin
p
Cesarstwo Niemieckie Jakob Neser
W
Dania Søren Marinus Jensen
W
Johan Olin
W
Kalle Viljamaa Cesarstwo Niemieckie Jean Hauptmanns
p
Francja Raoul Paoli
W
Holandia Barend Bonneveld
W
Johan Olin
p
Cesarstwo Niemieckie Jakob Neser
p
Nie ukończył konkurencji
Johan Olin Francja Raoul Paoli
W
Szwecja Frans Lindstrand
W
Cesarstwo Niemieckie Jakob Neser
W
Kalle Viljaama
p
Yrjö Saarela
W
wolny los Dania Søren Marinus Jensen
W
Yrjö Saarela
P
Emil Backenius Holandia Barend Bonneveld
p
Belgia Laurent Gerstmans
W
Wielka Brytania Edward Barrett
W
Gustaf Pelander
W
Dania Søren Marinus Jensen
p
Nie awansował
Adolf Lindfors Szwecja Alrik Sandberg
W
Dania Søren Marinus Jensen
p
wolny los Cesarstwo Niemieckie Jakob Neser
p
nie awansował
Gustaf Pelander Wolny los Szwecja Alrik Sandberg
W
Dania Søren Marinus Jensen
p
Emil Backenius
p
Nie awansował

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Ernst Estlander
Torsten Sandelin
Gunnar Stenbäck
klasa 6 metrów 4. 6. 0 5.
Bertil Tallberg
Arthur Ahnger
Emil Lindh
Gunnar Tallberg
Georg Westling
klasa 8 metrów 5. 2. 3
Gustaf Estlander
Curt Andstén
Jarl Andstén
Carl-Oscar Girsén
Bertel Juslén
3. 3. 2 4.
Harry Wahl
Waldemar Björkstén
Jacob Björnström
Bror Brenner
Allan Franck
Erik Lindh
Aarne Pekkalainen
klasa 10 metrów 2. 3. 4
Ernst Krogius
Max Alfthan
Erik Hartvall
Jarl Hulldén
Sigurd Juslén
Axel Krogius
Eino Sandelin
Johan Silén
klasa 12 metrów 3. 3. 2

Przypisy

  1. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 502. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 515. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 508. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. a b c d e David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 516. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. a b c d e f g W zapasach nie można stwierdzić jednoznacznego rezultatu.
  6. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 589. ISBN 978-83-7510-279-6.
  7. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 591. ISBN 978-83-7510-279-6.
  8. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 546. ISBN 978-83-7510-279-6.
  9. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 560. ISBN 978-83-7510-279-6.
  10. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 509. ISBN 978-83-7510-279-6.
  11. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 590. ISBN 978-83-7510-279-6.
  12. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 559. ISBN 978-83-7510-279-6.
  13. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 541. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912
Listen to this article