Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Finlandia
Kod MKOl FIN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Elmer Niklander
Liczba zawodników 121 w 69 konkurencjach w 12 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
14
Srebro
13
Brąz
10
Razem
37

Finlandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 121 zawodników, tylko mężczyzn.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Paavo Nurmi
Lekkoatletyka
Bieg na 1 500 m mężczyzn 3:53,6[1]
Złoto
Paavo Nurmi
Lekkoatletyka
Bieg na 5 000 m mężczyzn 14:31,2[1]
Złoto
Ville Ritola
Lekkoatletyka
Bieg na 10 000 m mężczyzn 30:23,2[1]
Złoto
Oskar Stenroos
Lekkoatletyka
Maraton mężczyzn 2:41:22,6[2]
Złoto
Ville Ritola
Lekkoatletyka
Bieg na 3 000 m z przeszkodami mężczyzn 9:33,6[2]
Złoto
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Elias Katz
Sameli Tala
Frej Liewendahl
Eino Seppälä
Lekkoatletyka
Bieg na 3 000 m drużynowo mężczyzn 8 pkt[3]
Złoto
Paavo Nurmi
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy mężczyzn (10 000 m) 32:54,8[4]
Złoto
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Heikki Liimatainen
Eero Berg
Eino Rastas
Väinö Sipilä
Lekkoatletyka
Drużynowy bieg przełajowy mężczyzn 11 pkt[4]
Złoto
Jonni Myyrä
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem mężczyzn 62,96 m[5]
Złoto
Eero Lehtonen
Lekkoatletyka
Pięciobój mężczyzn 14 pkt[6]
Złoto
Kalle Anttila
Zapasy
Waga do 62 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][8]
Złoto
Oskari Friman
Zapasy
Waga do 67,5 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][8]
Złoto
Edvard Westerlund
Zapasy
Waga do 75 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][9]
Złoto
Kustaa Pihlajamäki
Zapasy
Waga do 56 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][10]
Srebro
Konrad Huber
Strzelectwo
Strzelanie do rzutków - Trap - indywidualnie mężczyzn 98 pkt[11]
Srebro
Ville Ritola
Lekkoatletyka
Bieg na 5 000 m mężczyzn 14:31,4[1]
Srebro
Elias Katz
Lekkoatletyka
Bieg na 3 000 m przez płotki mężczyzn 9:44,0[2]
Srebro
Erik Wilén
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 53,8[12]
Srebro
Ville Ritola
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy mężczyzn 34:19,4[4]
Srebro
Vilho Niittymaa
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 44,95 m[13]
Srebro
Anselm Ahlfors
Zapasy
Waga do 58 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][14]
Srebro
Aleksanteri Toivola
Zapasy
Waga do 62 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][8]
Srebro
Arthur Lindfors
Zapasy
Waga do 75 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][9]
Srebro
Edil Rosenqvist
Zapasy
Waga pow. 82,5 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][15]
Srebro
Kaarlo Mäkinen
Zapasy
Waga do 56 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][10]
Srebro
Volmar Wikström
Zapasy
Waga do 66 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][16]
Srebro
Eino Leino
Zapasy
Waga do 72 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][16]
Brąz
Hans Dittmar
Żeglarstwo
Jednoosobowe łodzie żeglarskie mężczyzn (Jole 12-stopowe) 8 pkt[17]
Brąz
Lennart Hannelius
Strzelectwo
Pistolet szybkostrzelny - 25 m - indywidualnie mężczyzn 18 pkt[18]
Brąz
Konni Huber
Robert Huber
Werner Ekman
Robert Tikkanen
Georg Nordblad
Magnus Wegelius
Strzelectwo
Strzelanie do rzutków - Trap - drużynowo mężczyzn (Strzelanie do glinianych gołębi) 3:53,2[19]
Brąz
Eero Berg
Lekkoatletyka
Bieg na 10 000 m mężczyzn 31:43,0[1]
Brąz
Vilho Tuulos
Lekkoatletyka
Trójskok mężczyzn 15,37 m[20]
Brąz
Väinö Ikonen
Zapasy
Waga do 58 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][14]
Brąz
Källe Westerlund
Zapasy
Waga do 67,5 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][8]
Brąz
Onni Pellinen
Zapasy
Waga do 82,5 kg w stylu klasycznym mężczyzn [7][9]
Brąz
Arvo Haavisto
Zapasy
Waga do 66 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][16]
Brąz
Vilho Pekkala
Zapasy
Waga do 79 kg w stylu wolnym mężczyzn [7][21]

Skład kadry

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Jaakko Kunnas wielobój indywidualnie 73,473 51.
Otto Suhonen 72,843 52.
Akseli Roine 66,503 56.
Aarne Roine 65,460 59.
Mikko Hämäläinen 65,233 61.
Väinö Karonen 65,180 63.
Eevert Kerttula 62,863 66.
Eetu Kostamo 50,443 70.
Jaakko Kunnas
Otto Suhonen
Akseli Roine
Aarne Roine
Mikko Hämäläinen
Väinö Karonen
Eevert Kerttula
Eetu Kostamo
wielobój drużynowo 554,948 7.
Mikko Hämäläinen skok przez konia wzdłuż 7,23 35.
Jaakko Kunnas 7,23 35.
Akseli Roine 7,22 37.
Aarne Roine 7,17 38.
Otto Suhonen 7,00 43.
Väinö Karonen 6,50 47.
Eetu Kostamo 3,17 64.
Eevert Kerttula 1,17 66.
Eevert Kerttula skok przez konia wszerz 8,50 46.
Otto Suhonen 8,33 50.
Mikko Hämäläinen 8,00 57.
Väinö Karonen 7,83 59.
Eetu Kostamo 7,60 64.
Aarne Roine 7,43 66.
Jaakko Kunnas 7,27 68.
Akseli Roine 6,87 69.
Jaakko Kunnas ćwiczenia na poręczach 18,98 38.
Eevert Kerttula 18,63 43.
Akseli Roine 17,03 54.
Mikko Hämäläinen 17,01 56.
Otto Suhonen 16,63 60.
Aarne Roine 15,62 63.
Väinö Karonen 13,57 69.
Eetu Kostamo 10,13 72.
Otto Suhonen ćwiczenia na drążku 15,853 34.
Väinö Karonen 15,420 37.
Jaakko Kunnas 13,583 46.
Aarne Roine 13,280 49.
Eevert Kerttula 12,273 55.
Akseli Roine 12,233 56.
Mikko Hämäläinen 11,873 59.
Eetu Kostamo 11,253 61.
Akseli Roine ćwiczenia na kółkach 12,830 59.
Jaakko Kunnas 12,750 60.
Eevert Kerttula 12,500 61.
Mikko Hämäläinen 11,160 65.
Aarne Roine 10,080 66.
Eetu Kostamo 9,660 68.
Väinö Karonen 9,160 69.
Otto Suhonen 9,160 69.
Mikko Hämäläinen ćwiczenia na koniu z łękami 9,960 56.
Otto Suhonen 9,870 57.
Väinö Karonen 9,700 58.
Aarne Roine 9,130 59.
Eevert Kerttula 8,790 60.
Jaakko Kunnas 8,660 61.
Eetu Kostamo 8,630 62.
Akseli Roine 8,070 64.
Otto Suhonen wspinanie po linie 6 (9,8s) 35.
Jaakko Kunnas 5 (10,2s) 41.
Akseli Roine 5 (10,2s) 41.
Väinö Karonen 3 (10,8s) 47.
Eevert Kerttula 1 (11,8s) 58.
Eetu Kostamo 0 (12,0s) 60.
Mikko Hämäläinen 0 (12,6s) 63.
Aarne Roine 0 (12,6s) 63.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Lars Ehrnrooth Salomé 1567 DNF

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Ilmari Voudelin jazda indywidualna na czas (m) 7:41:03,4 47.
Erik Frank 8:04:53,0 52.
Toivo Hörkkö 8:18:00,0 56.
Anton Collin DNF
Ilmari Voudelin
Erik Frank
Toivo Hörkkö
Anton Collin
jazda drużynowa na czas (m) 24:03:56,4 13.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Reijo Halme 11,1 2. 11,1 5. NQ
Lauri Härö 11,3 3. NQ
Väinö Eskola 11,1 3. NQ
Anton Husgafvel b.d 4. NQ
200 m Lauri Härö b.d 4. NQ
400 m Erkka Wilén 54,8 2. 49,6 3. NQ
Erik Åström 52,1 2. b.d 5. NQ
800 m Gösta Jansson 1:59,9 3. N/A 1:59,4 5. NQ
1500 m Paavo Nurmi N/A 4:07,6 1. 3:53,6 OR
Frej Liewendahl N/A 4:07,4 2. 4:00,3 8.
Arvo Peussa N/A 4:17,4 1. 4:00,6 9.
Jaakko Luoma N/A 4:14,8 2. 4:03,9 12.
5000 m Paavo Nurmi N/A 15:28,6 1. 14:31,2 OR
Ville Ritola N/A 15:32,1 3. 14:31,4
Eino Seppälä N/A 15:34,6 3. 15:18,4 5.
Eino Rastas N/A 15:22,2 1. b.d 11.
10 000 m Ville Ritola N/A 30:23,2 WR
Eero Berg N/A 31:43,0
Väinö Sipilä N/A 31:50,2 4.
3000 m z przeszkodami Ville Ritola N/A 9:59,0 1. 9:33,6 OR
Elias Katz N/A 9:43,8 OR 1. 9:44,0
Kalle Ebb N/A b.d 3. 9:57,5 5.
Nestori Järvelä N/A b.d 4. NQ
400 m przez płotki Erkka Wilén 55,3 2. N/A 55,4 3. 53,8
Martti Jukola 57,7 2. N/A 58,6 5. NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Väinö Eskola
Reijo Halme
Lauri Härö
Anton Husgafvel
42,6 3. N/A NQ
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Erik Åström
Hirsch Drisin
Eero Lehtonen
Erkka Wilén
3:32,2 3. N/A NQ
bieg 3000 m drużynowo Paavo Nurmi
Ville Ritola
Elias Katz
Sameli Tala
Frej Liewendahl
Eino Seppälä
N/A 6 pkt 1. 8 pkt
maraton Albin Stenroos N/A 2:41:22,6
Lauri Halonen N/A 2:49:47,4 4.
Gabriel Ruotsalainen N/A DNF
Hannes Kolehmainen N/A DNF
Vilho Hietakari N/A DNF
Ville Kyrönen N/A DNF
bieg przełajowy Paavo Nurmi N/A 32:54,8
Ville Ritola N/A 34:19,4
Heikki Liimatainen N/A 38:18,0 12.
Väinö Sipilä N/A DNF
Eino Rastas N/A DNF
Eero Berg N/A DNF
bieg przełajowy drużynowo Paavo Nurmi
Ville Ritola
Heikki Liimatainen
Eero Berg
Eino Rastas
Väinö Sipilä
N/A 11 pkt

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Ville Tuulos 7,07 4. 7,07 4.
Pauli Sandström 6,83 10. NQ
Väinö Rainio 6,54 21. NQ
trójskok Ville Tuulos 14,84 3. 15,37
Väinö Rainio 14,94 4. 15,01 4.
skok wzwyż Bror Kraemer 1,70 19. NQ
skok o tyczce Yrjö Helander 3,20 15. NQ
pchnięcie kulą Hannes Torpo 14,45 3. 14,45 4.
Elmer Niklander 14,265 6. 14,265 6.
Ville Pörhölä 14,10 7. NQ
Akseli Takala 13,315 11. NQ
rzut dyskiem Vilho Niittymaa 44,95 2. 44,95
Elmer Niklander 42,09 7. NQ
Heikki Malmivirta 41,16 8. NQ
Armas Taipale 40,215 12. NQ
rzut młotem Erik Eriksson 47,975 3. 48,74 4.
rzut oszczepem Jonni Myyrä 59,30 2. 62,96
Yrjö Ekqvist 56,15 5. 57,56 4.
Urho Peltonen 55,67 7. NQ
Paavo Johansson 55,10 8. NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Eero Lehtonen pięciobój skok w dal 6,68 7 7.
rzut oszczepem 50,93 4 4.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 40,44 1 1.
Bieg na 1500 m 4:47,1 1 1.
Finał 14
Leo Leino skok w dal 6,72 6 6.
rzut oszczepem 54,12 1 1.
Bieg na 200 m 23,4 4 4.
rzut dyskiem 33,62 1 1.
Bieg na 1500 m 4:55,4 4 4.
Finał 23 4.
Hugo Lahtinen skok w dal 6,895 3 3.
rzut oszczepem 48,66 7 9.
Bieg na 200 m 23,6 7 7.
rzut dyskiem 36,08 5 5.
Bieg na 1500 m 4:55,6 5 5.
Finał 27 6.
Iivari Yrjölä skok w dal 6,250 18 18.
rzut oszczepem 51,72 3 3.
Bieg na 200 m DNS
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał DNF
Antti Huusari dziesięciobój bieg 100 m 12,0 666,8 30.
skok w dal 6,16 647,2 24.
pchnięcie kulą 12,025 668,5 6.
skok wzwyż 1,70 678 8.
bieg 400 m 53,4 804,48 1.
rzut dyskiem 33,150 541,72 9.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 1.
skok o tyczce 3,20 595,0 10.
rzut oszczepem 53,65 797,875 3.
bieg na 1500 m 4:37,2 757,6 3.
Finał 7005,175 4.
Paavo Yrjölä bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal 6,31 683,95 17.
pchnięcie kulą 13,28 794,0 1.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,6 759,36 18.
rzut dyskiem 38,140 731,34 2.
bieg na 110 m przez płotki 18,8 639 22.
skok o tyczce 2,73 341,2 21.
rzut oszczepem 52,93 778,075 4.
bieg na 1500 m 5:08,6 569,2 14.
Finał 6548,525 9.
Iivari Yrjölä bieg 100 m 12,0 666,8 30.
skok w dal 6,50 730,5 6.
pchnięcie kulą 13,08 774,0 2.
skok wzwyż 1,80 818 4.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
bieg na 110 m przez płotki DSQ
rzut dyskiem DNS
skok o tyczce DNS
rzut oszczepem DNS
bieg na 1500 m DNS
Finał DNF

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Henrik Avellan indywidualnie 164 17. 17 5:48,8 6. 6 17. 17,5 147 1. 1 13:46,0 14. 14 55,5 5.
Väinö Bremer 170 13. 13 5:47,6 7. 7 11. 11,5 94 25. 25 13:32,0 10. 10 66,5 9.
Emil Hagelberg 163 19. 19 5:41,2 5. 5 37. 37,5 92,5 26. 26 14:31,0 23. 23 110,5 25.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
200 m klasycznym Arvo Aaltonen 3:11,0 4. NQ
Viljo Wiklund 3:12,4 4. NQ

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Hannes Kärkkäinen 408,2 3. 380,9 9.
Lauri Kyöstilä 363,4 5. NQ
trampolina 3m Atte Lindqvist 398,8 5. NQ
skoki standard i dowolne Yrjö Valkama 150 5. NQ
Hugo Koivuniemi 123 6. NQ
Jussi Elo 141 6. NQ

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Lennart Hannelius 18
Unio Sarlin 18 7.
Johannes Theslöf 17 9.
Jalo Autonen 16 21.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Jean Theslöf 393 4.
Voitto Kolho 388 18.
Heikki Huttunen 387 20.
Aarne Valkama 380 38.
karabin dowolny 600 m leżąc Aarne Valkama 83 19.
Veli Nieminen 81 31.
Jean Theslöf 79 35.
Heikki Huttunen 77 44.
karabin dowolny drużynowo Antti Valkama
Heikki Nieminen
Voitto Kolho
Heikki Huttunen
Johannes Theslöf
628 5.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia Martti Liuttula 37 5.
Karl Magnus Wegelius 34 12.
Jalo Autonen 34 12.
Toivo Tikkanen 33 15.
runda podwójna - sylwetka jelenia Toivo Tikkanen 69 6.
Karl Magnus Wegelius 64 7.
Jalo Autonen 62 9.
Martti Liuttula 57 15.
runda pojedyncza - sylwetka jelenia drużynowo Karl Magnus Wegelius
Martti Liuttula
Jalo Autonen
Toivo Tikkanen
130 5.
runda podwójna - sylwetka jelenia drużynowo Karl Magnus Wegelius
Martti Liuttula
Jalo Autonen
Toivo Tikkanen
239 4.
trap indywidualnie Konrad Huber 98
Werner Ekman 94 11.
Georg Nordblad 89 24.
Toivo Tikkanen b.d b.d
trap drużynowo Konrad Huber
Robert Huber
Werner Ekman
Toivo Tikkanen
Georg Nordblad
Karl Magnus Wegelius
360

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Runar Granholm Bye wolny los Wielka Brytania Algernon Kingscote
P 0:3
(2:6,0:6,2:6)
NQ 17.
Ernst Schybergson Szwajcaria Maurice Ferrier
P 0:3
(4:6,3:6,3:6)
NQ 61.
Arne Grahn Stany Zjednoczone Francis Hunter
P 0:3
(3:6,0:6,2:6)
NQ 61.
Boris Schildt Australia James Bayley
P 0:3
(1:6,3:6,4:6)
NQ 61.
debel (m) Arne Grahn
Ernst Schybergson
Bye Argentyna Carlos Dumas
Argentyna Guillermo Robson
W 3:0
(6:1,6:3,6:0)
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
P 0:3
(4:6,1:6,3:6)
N/A NQ 16.
Runar Granholm
Ernst Schildt
Bye Ng Sze-kwang
Wei Wing-lock
W wo
|align = center|Szwecja Henning Müller
Szwecja Charles Wennergren
P 0:3
(3:6,1:6,4:6)
N/A NQ 9.

Zapasy

Konkurencja Zawodnik Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Väinö Ikonen Giovanni Gozzi
W
Estonia Eduard Pütsep
p
Estonia Anton Koolmann
W
Norwegia Sven Martinsen
W
Norwegia Ragnvald Olsen
W
Finlandia Anselm Ahlfors
p
NQ
Anselm Ahlfors Szwecja Hans Hansson
W
Francja Georges Appruzèze
W
Giovanni Gozzi
W
Estonia Eduard Pütsep
p
József Tasnádi
W
Finlandia Väinö Ikonen
W
N/A
styl klasyczny waga piórkowa Aleksander Toivola Dania Søren Eriksen
W
Austria Karl Mezulian
W
Czechy František Dyršmid
W
Dania Rasmus Torgensen
W
Szwecja Konrad Svensson
W
Wolny los Szwecja Erik Malmberg
W
Finlandia Kalle Anttila
p
Kalle Anttila Dania Rasmus Torgensen
W
Czechy František Dyršmid
W
Finlandia Søren Eriksen
W
Estonia Osvald Käpp
W
Wolny los Szwecja Konrad Svensson
W
Norwegia Arthur Nord
W
Finlandia Aleksander Toivola
W
styl klasyczny waga lekka Oskari Friman Norwegia Arne Gaupset
W
Czechy Josef Beránek
W
wolny los Dania Holger Askehave
W
Mihály Matura
W
Lajos Keresztes
W
N/A
Karl Westerlund Turcja Fuat Akbaş
W
Belgia Louis Christoffel
W
Lajos Keresztes
p
Estonia Alfred Praks
W
Czechy František Kratochvíl
W
Estonia Albert Kusnets
W
N/A
styl klasyczny waga średnia Arthur Lindfors Luksemburg Adolphe Dumont
W
Polska Wacław Okulicz-Kozaryn
W
Turcja Tayyar Yalaz
W
Nikola Grbić
W
Austria Viktor Fischer
W
Giuseppe Gorletti
W
Finlandia Edvard Westerlund
p
N/A
Edvard Westerlund Turcja Dűrrũ Sade
W
Belgia Jean Dumont
W
Holandia Jan Reinderman
W
Szwecja Carl Nilsson
W
Dania John Christoffersen
W
Nikola Grbić
W
Finlandia Arthur Lindfors
W
N/A
styl klasyczny waga półciężka Emil Wecksten Estonia Rudolf Loo
W
Dante Ceccatelli
W
Béla Varga
W
Szwecja Johan Svensson
p
Szwecja Carl Westergren
p
NQ N/A 5
Onni Pellinen Stevan Nađ
W
István Dömény
W
Holandia Antonie Misset
W
Estonia Rudolf Loo
W
Wolny los Szwecja Johan Svensson
p
NQ N/A
styl klasyczny waga ciężka Johan Salila Marcello Giuria
W
Belgia Lucien Pothier
p
Dania Emil Larsen
p
NQ N/A
Edil Rosenqvist Szwecja Ernst Nilsson
W
Austria Franz Mileder
W
Holandia Jan Sint
W
Francja Edmond Dame
W
Dania Emil Larsen
W
Francja Jean Deglane
p
N/A
Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Kustaa Pihlajamäki N/A Bye Wielka Brytania Harry Darby
W
Stany Zjednoczone Bryant Hines
W
Finlandia Kaarlo Mäkinen
W
Kaarlo Mäkinen N/A Francja Gaston Ducayla
W
Wielka Brytania Harold Sansum
W
Szwecja Axel Larsson W
Wielka Brytania Harry Darby W[22]
Finlandia Kustaa Pihlajamäki p
Stany Zjednoczone Bryant Hines W[22]
styl wolny waga piórkowa Edvard Huupponen Francja Maurice Guinard
W
Belgia Auguste Thijs
W
Francja Charles Delmas
W
Stany Zjednoczone Chester Newton p
Japonia Katsutoshi Naitō P[22]
NQ
styl wolny waga lekka Volmar Wikström BYE Dania Søren Eriksen
W
Francja Étienne Jourdain
W
Wielka Brytania George Gardiner
W
Stany Zjednoczone Russell Vis p[23]
Finlandia Arvo Haavisto W[22]
Arvo Haavisto BYE Szwajcaria Auguste Corti
W
Estonia Alfred Praks
W
Stany Zjednoczone Russell Vis p[23]
Francja Émile Pouvroux W[22]
Dania Søren Eriksen W[24]
Finlandia Volmar Wikström
P[22]
Wielka Brytania George Gardiner W[24]
styl wolny waga półśrednia Eino Leino BYE Belgia Frits Janssens
W
Belgia Hyacinthe Roosen
W
Szwajcaria Hermann Gehri p[23]
Stany Zjednoczone Guy Lookabough W[22]
Stany Zjednoczone William Johnson
W[22]
Fridolf Lundsten BYE Wielka Brytania James Davis
p
NQ
styl wolny waga średnia Johan Penttilä BYE Francja R. Durr
W
Szwajcaria Fritz Hagemann
p
Dania John Christoffersen W[22]
Szwajcaria Ernst Tognetti W[24]
Belgia Pierre Ollivier p[22]
Finlandia Vilho Pekkala P[24]
4.
Vilho Pekkala BYE Stany Zjednoczone Walter Wright
W
Stany Zjednoczone Herschel Smith
W
Belgia Pierre Ollivier p[23]
Enrico Bonassin W[24]
Finlandia Johan Penttilä
W[24]
styl wolny waga półciężka Iisak Mylläri BYE Wielka Brytania Victor Lay
W
Szwecja Johan Svensson
p
NQ
styl wolny waga ciężka Hjalmar Nyström BYE Szwajcaria Hans Roth
p
NQ
Toivo Pohjala BYE Szwajcaria Hans Roth
W
Szwecja Ernst Nilsson
p
NQ

Żeglarstwo

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Hans Dittmar monotyp olimpijski 1. 2. 5. 3. 8

Przypisy

  1. a b c d e David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 502. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 503. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 514. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 515. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 509. ISBN 978-83-7510-279-6.
  6. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 516. ISBN 978-83-7510-279-6.
  7. a b c d e f g h i j k l m n o p W zapasach nie można stwierdzić jednoznacznego rezultatu.
  8. a b c d David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 589. ISBN 978-83-7510-279-6.
  9. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 590. ISBN 978-83-7510-279-6.
  10. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 585. ISBN 978-83-7510-279-6.
  11. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 562. ISBN 978-83-7510-279-6.
  12. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 504. ISBN 978-83-7510-279-6.
  13. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 508. ISBN 978-83-7510-279-6.
  14. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 588. ISBN 978-83-7510-279-6.
  15. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 591. ISBN 978-83-7510-279-6.
  16. a b c David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 586. ISBN 978-83-7510-279-6.
  17. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 556. ISBN 978-83-7510-279-6.
  18. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 561. ISBN 978-83-7510-279-6.
  19. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 565. ISBN 978-83-7510-279-6.
  20. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 507. ISBN 978-83-7510-279-6.
  21. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 587. ISBN 978-83-7510-279-6.
  22. a b c d e f g h i j Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  23. a b c d Walka stoczona w turnieju głównym.
  24. a b c d e f Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finlandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article