Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Finlandia
Kod MKOl FIN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Janne Ahonen
Liczba zawodników 85 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
2
Srebro
4
Brąz
6
Razem
12

Finlandię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 85 zawodników w 10 dyscyplinach.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Mika Myllylä
Biegi narciarskie
30 km stylem klasycznym mężczyzn
Złoto
Jani Soininen
Skoki narciarskie
Skocznia normalna
Srebro
Janne Lahtela
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Srebro
Samppa Lajunen
Hannu Manninen
Jari Mantila
Tapio Nurmela
Kombinacja norweska
Zawody drużynowe
Srebro
Jani Soininen
Skoki narciarskie
Skocznia duża
Brąz
Ville Räikkönen
Biathlon
Sprint mężczyzn
Brąz
Mika Myllylä
Biegi narciarskie
10 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Jari Isometsä
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Sami Repo
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Sami Mustonen
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Brąz
Aki Berg
Tuomas Grönman
Raimo Helminen
Sami Kapanen
Saku Koivu
Jari Kurri
Janne Laukkanen
Jere Lehtinen
Juha Lind
Jyrki Lumme
Jarmo Myllys
Mika Nieminen
Janne Niinimaa
Teppo Numminen
Ville Peltonen
Kimmo Rintanen
Teemu Selänne
Ari Sulander
Esa Tikkanen
Kimmo Timonen
Antti Törmänen
Juha Ylönen
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Brąz
Sari Fisk
Kirsi Hänninen
Satu Huotari
Marianne Ihalainen
Johanna Ikonen
Sari Krooks
Emma Laaksonen-Terho
Sanna Lankosaari
Marika Lehtimäki
Katja Lehto
Riikka Nieminen-Välilä
Marja-Helena Pälvilä
Tuula Puputti
Karoliina Rantamäki
Tiia Reima
Katja Riipi
Päivi Salo
Maria Selin
Liisa-Maria Sneck
Petra Vaarakallio
Hokej na lodzie
Kobiety

Wyniki reprezentantów Finlandii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 20. miejsce
bieg indywidualny - DNF
sprint - 9. miejsce
bieg indywidualny - 23. miejsce
sprint - 73. miejsce
bieg indywidualny -
sztafeta - 8. miejsce

Kobiety

sprint - 46. miejsce
bieg indywidualny - 45. miejsce
sprint - 8. miejsce
bieg indywidualny - 32. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Juha Alm
50 km stylem dowolnym - 54. miejsce
10 km stylem klasycznym - 15. miejsce
Bieg łączony - 8. miejsce
30 km stylem klasycznym - 4. miejsce
10 km stylem klasycznym - 13. miejsce
30 km stylem klasycznym - 6. miejsce
10 km stylem klasycznym -
Bieg łączony - 6. miejsce
30 km stylem klasycznym -
10 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Bieg łączony - 20. miejsce
30 km stylem klasycznym - 34. miejsce
sztafeta -

Kobiety

15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
30 km stylem dowolnym - 50. miejsce
  • Anita Nyman
5 km stylem klasycznym - 56. miejsce
Bieg łączony - 44. miejsce
5 km stylem klasycznym - 57. miejsce
Bieg łączony - 51. miejsce
5 km stylem klasycznym - 17. miejsce
15 km stylem klasycznym - 12. miejsce
5 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
15 km stylem klasycznym - 18. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Sari Fisk, Kirsi Hänninen, Satu Huotari, Marianne Ihalainen, Johanna Ikonen, Sari Krooks, Emma Laaksonen-Terho, Sanna Lankosaari, Marika Lehtimäki, Katja Lehto, Riikka Nieminen-Välilä, Marja-Helena Pälvilä, Tuula Puputti, Karoliina Rantamäki, Tiia Reima, Katja Riipi, Päivi Salo, Maria Selin, Liisa-Maria Sneck, Petra Vaarakallio -

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen -
Gundersen - 11. miejsce
Gundersen - 27. miejsce
Gundersen - 15. miejsce
sztafeta -

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Alisa Drei
solistki - 21. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m - 18. miejsce
1000 m - 21. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - DNF
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom - 9. miejsce
kombinacja - DNF
gigant - 19. miejsce
slalom - DNF

Kobiety

gigant - 26. miejsce
slalom - 18. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach -
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach -

Kobiety

jazda po muldach - 6. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 4. miejsce
Skocznia duża - 37. miejsce
Skocznia normalna - 20. miejsce
Skocznia duża - 18. miejsce
Skocznia normalna - 15. miejsce
Skocznia duża - 31. miejsce
Skocznia normalna -
Skocznia duża -
Drużynowo - 5. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 13. miejsce
  • Sebu Kuhlberg
halfpipe - 7. miejsce
halfpipe - 14. miejsce
halfpipe - 11. miejsce

Kobiety

halfpipe - 6. miejsce
halfpipe - 13. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article