Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Finlandia
Kod MKOl FIN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Toni Nieminen
Liczba zawodników 98 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
4
Srebro
2
Brąz
1
Razem
7

Finlandię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 98 zawodników w 11 dyscyplinach.

Finowie zdobyli cztery złote medale, z czego trzy wywalczył Samppa Lajunen w kombinacji norweskiej.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Janne Lahtela
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Samppa Lajunen
Kombinacja norweska
Zawody indywidualne mężczyzn
Samppa Lajunen
Kombinacja norweska
Sprint mężczyzn
Jari Mantila
Hannu Manninen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen
Kombinacja norweska
Zawody drużynowe mężczyzn
Jaakko Tallus
Kombinacja norweska
Zawody indywidualne mężczyzn
Janne Ahonen
Matti Hautamäki
Risto Jussilainen
Veli-Matti Lindström
Skoki narciarskie
Zawody drużynowe mężczyzn (K-120)
Matti Hautamäki
Skoki narciarskie
Zawody indywidualne mężczyzn (K-120)

Wyniki reprezentantów Finlandii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 19. miejsce
bieg pościgowy - 32. miejsce
bieg indywidualny - 41. miejsce
sprint - 25. miejsce
bieg pościgowy - 22. miejsce
bieg indywidualny - 19. miejsce
sprint - 16. miejsce
bieg pościgowy - 28. miejsce
bieg indywidualny - 15. miejsce
sprint - 73. miejsce
bieg indywidualny - 67. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Kobiety

  • Anita Nyman
sprint - 54. miejsce
bieg pościgowy - DNF
sprint - 52. miejsce
bieg pościgowy - 46. miejsce
bieg indywidualny - 13. miejsce
sprint - 37. miejsce
bieg pościgowy - 37. miejsce
bieg indywidualny - 48. miejsce
sprint - 24. miejsce
bieg pościgowy - 20. miejsce
bieg indywidualny - 40. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
50 km stylem klasycznym - 31. miejsce
30 km stylem dowolnym - 35. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 25. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 8. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 20. miejsce
15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
  • Sami Pietilä
30 km stylem dowolnym - DNF
Bieg łączony - 46. miejsce
50 km stylem klasycznym - 30. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 21. miejsce
30 km stylem dowolnym - 40. miejsce
Bieg łączony - 31. miejsce
15 km stylem klasycznym - 30. miejsce
50 km stylem klasycznym - 47. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Kobiety

Sprint stylem dowolnym - 14. miejsce
Bieg łączony - 40. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 36. miejsce
15 km stylem dowolnym - 19. miejsce
10 km stylem klasycznym - 7. miejsce
Bieg łączony - 36. miejsce
30 km stylem klasycznym - DNF
Sprint stylem dowolnym - 23. miejsce
15 km stylem dowolnym - 4. miejsce
Bieg łączony - 12. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 18. miejsce
10 km stylem klasycznym - 28. miejsce
Bieg łączony - 16. miejsce
10 km stylem klasycznym - 37. miejsce
15 km stylem dowolnym - DNF
30 km stylem klasycznym - 24. miejsce
sztafeta - 7. miejsce

Curling

Mężczyźni

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Pirjo Ahonen, Sari Fisk, Kirsi Hänninen, Satu Hoikkala, Emma Laaksonen-Terho, Terhi Mertanen, Riikka Nieminen-Välilä, Marja-Helena Pälvilä, Oona Parviainen, Tuula Puputti, Karoliina Rantamäki, Tiia Reima, Katja Riipi, Päivi Salo, Henna Savikuja, Hanne Sikiö, Saija Sirviö-Tarkki, Petra Vaarakallio, Marjo Voutilainen - 4. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint - 23. miejsce
Gundersen - 28. miejsce
Sprint -
Gundersen -
Sprint - 7. miejsce
Gundersen - 14. miejsce
Sprint - 4. miejsce
Gundersen -
sztafeta -

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Elina Kettunen
solistki - 11. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

500 m - 15. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 13. miejsce
  • Risto Rosendahl
1000 m - 33. miejsce
1500 m - 32. miejsce
  • Vesa Rosendahl
1500 m - 27. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - DNF
slalom - DNF
gigant - DNF

Kobiety

gigant - 11. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom - 8. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach -
jazda po muldach - 5. miejsce
jazda po muldach - 10. miejsce
jazda po muldach - 8. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 12. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 4. miejsce
Skocznia duża - 9. miejsce
Skocznia normalna - 6. miejsce
Skocznia duża -
Skocznia duża - 18. miejsce
Skocznia normalna - 5. miejsce
Skocznia duża - 37. miejsce
Skocznia normalna - 16. miejsce
Drużynowo -

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 8. miejsce
halfpipe - 16. miejsce
halfpipe - 30. miejsce
halfpipe - 7. miejsce

Kobiety

halfpipe - 19. miejsce
halfpipe - 9. miejsce
  • Kirsi Rautava
halfpipe - 18. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finlandia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article