Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Jean-François Lamour
Liczba zawodników 339 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
8
Srebro
5
Brąz
16
Razem
29

Francję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 339 zawodników: 241 mężczyzn i 98 kobiety. Był to 22. występ reprezentacji Francji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Cécile Nowak
Judo
waga do 48 kg kobiet w finale pokonała Japonkę Ryōko Tamurę[1]
Złoto
Catherine Fleury-Vachon
Judo
waga do 61 kg kobiet w finale pokonała Izraelkę Ja’el Arad[1]
Złoto
Marie-José Pérec
Lekkoatletyka
bieg na 400 m kobiet 48,83 s[2]
Złoto
Sébastien Flûte
Łucznictwo
mężczyźni indywidualnie w finałowym pojedynku pokonał Koreańczyka Chunga Jae-huna 110:107[3]
Złoto
Éric Srecki
Szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w finale pokonał zawodnika z Wspólnoty Niepodległych Państw Pawła Kołobkowa 5:2[3]
Złoto
Philippe Omnès
Szermierka
floret mężczyzn indywidualnie w finałowej walce pokonał zawodnika WNP Serhija Holubićkyja 5:3[3]
Złoto
Franck David
Żeglarstwo
windsurfing mężczyźni 70,7 pkt[4]
Złoto
Nicolas Hénard, Yves Loday
Żeglarstwo
klasa Tornado 40,4 pkt[5]
Srebro
Pascal Tayot
Judo
waga do 86 kg mężczyzn w finale przegrał z Waldemarem Legieniem[1]
Srebro
Sylvain Curinier
Kajakarstwo górskie
K-1 mężczyzn 107,6 pkt[6]
Srebro
Franck Badiou
Strzelectwo
karabin pneumatyczny 10 m 691,90 pkt[7]
Srebro
Jeannie Longo-Ciprelli
Kolarstwo szosowe
wyścig ze startu wspólnego kobiet 2:03,02 h[8]
Srebro
Jean-Philippe Gatien
Tenis stołowy
gra pojedyncza mężczyzn w finale uległ Szwedowi Jan-Ove Waldnerowi 0:3 (10:21, 18:21, 23:25)[9]
Brąz
Laetitia Meignan
Judo
waga do 72 kg kobiet
Brąz
Nathalie Lupino
Judo
waga powyżej 72 kg kobiet
Brąz
Bertrand Damaisin
Judo
waga do 78 kg mężczyzn
Brąz
David Douillet
Judo
waga powyżej 95 kg mężczyzn
Brąz
Hervé Godignon, Hubert Bourdy, Éric Navet, Michel Robert
Jeździectwo
skoki przez przeszkody drużynowo 24,75 pkt[10]
Brąz
Didier Hoyer, Olivier Boivin
Kajakarstwo
C-2 1000 m mężczyzn 3:39,51 min[11]
Brąz
Jacky Avril
Kajakarstwo Górskie
C-1 mężczyzn 117,18 pkt[6]
Brąz
Frank Adisson, Wilfrid Forgues
Kajakarstwo górskie
C-2 mężczyzn 124,38 pkt[6]
Brąz
Hervé Boussard, Didier Faivre-Pierret, Philippe Gaumont, Jean-Louis Harel
Kolarstwo szosowe
jazda drużynowa na 100 km na czas mężczyzn 2:05:25 h[12]
Brąz
Catherine Plewinski
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet 59,01 s[13]
Brąz
Stéphan Caron
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 49,50 s[14]
Brąz
Franck Esposito
Pływanie
200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:58,51 min[14]
Brąz
Philippe Debureau, Philippe Gardent, Denis Lathoud, Pascal Mahé, Philippe Médard, Gaël Monthurel, Laurent Munier, Frédéric Perez, Thierry Perreux, Alain Portes, Éric Quintin, Jackson Richardson, Stéphane Stoecklin, Jean-Luc Thiébaut, Denis Tristant, Frédéric Volle
Piłka ręczna
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół Islandii 24:20[15]
Brąz
Jean-Michel Henry
Szermierka
szpada mężczyzn indywidualnie w walce o brązowy medal pokonał Estończyka Kaido Kaabermę 5:2[3]
Brąz
Jean-François Lamour
Szermierka
szabla mężczyzn indywidualnie w pojedynku o brązowy medal pokonał Włocha Giovanniego Scalzo[3]
Brąz
Jean-François Lamour, Jean-Philippe Daurelle, Franck Ducheix, Hervé Granger-Veyron, Pierre Guichot
Szermierka
szabla mężczyzn drużynowo w pojedynku o 3. miejsce pokonali zespół Rumunii 9:4[3]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Christelle Mol – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Sandra Dimbour – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Virginie Delvingt – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Christelle Mol, Virginie Delvingt – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Stéphane Renault – gra pojedyncza – 33. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Philippe Wartelle waga kogucia do 54 kg – 9. miejsce,
  • Djamel Lifa waga piórkowa do 57 kg – 9. miejsce,
  • Julien Lorcy waga lekka do 60 kg – 5. miejsce,
  • Saïd Ben Najem waga półśrednia do 67 kg – 17. miejsce,
  • Patrice Aouissi waga półciężka do 81 kg – 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Virginie Machado
wielobój indywidualnie – 26. miejsce,
ćwiczenia wolne – 46. miejsce,
skok przez konia – 61. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 39. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 42. miejsce,
  • Chloé Maigre
wielobój indywidualnie – 32. miejsce,
ćwiczenia wolne – 47. miejsce,
skok przez konia – 67. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 28. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 59. miejsce,
  • Marie-Angéline Colson
wielobój indywidualnie – 35. miejsce,
ćwiczenia wolne – 36. miejsce,
skok przez konia – 24. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 48. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 49. miejsce,
  • Karine Boucher
wielobój indywidualnie – 63. miejsce,
ćwiczenia wolne – 54. miejsce,
skok przez konia – 41. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 85. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 46. miejsce,
  • Karine Charlier
wielobój indywidualnie – 71. miejsce,
ćwiczenia wolne – 67. miejsce,
skok przez konia – 77. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 75. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 68. miejsce,
  • Jenny Rolland
wielobój indywidualnie – 84. miejsce,
ćwiczenia wolne – 70. miejsce,
skok przez konia – 83. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 80. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 83. miejsce,
  • Marie-Angéline Colson, Virginie Machado, Chloé Maigre, Karine Boucher, Karine Charlier, Jenny Rolland – wielobój drużynowo – 8. miejsce,
  • Chrystelle-Arlette Sahuc – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 19. miejsce
  • Céline Degrange – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 25. miejsce

Mężczyźni

  • Patrice Casimir
wielobój indywidualnie – 31. miejsce,
ćwiczenia wolne – 61. miejsce,
skok przez konia – 42. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 29. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 43. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 60. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 38. miejsce,
  • Sébastien Darrigade
wielobój indywidualnie – 32. miejsce,
ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
skok przez konia – 42. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 46. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 31. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 47. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 74. miejsce,
  • Fabrice Guelzec
wielobój indywidualnie – 63. miejsce,
ćwiczenia wolne – 56. miejsce,
skok przez konia – 65. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 65. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 45. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 55. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 77. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Cécile Nowak – waga do 48 kg – 1. miejsce,
  • Dominique Berna – waga do 52 kg – 16. miejsce,
  • Catherine Arnaud – waga do 56 kg – 7. miejsce,
  • Catherine Fleury-Vachon – waga do 61 kg – 1. miejsce,
  • Claire Lecat – waga do 66 kg – 5. miejsce,
  • Laetitia Meignan – waga do 72 kg – 3. miejsce,
  • Nathalie Lupino – waga powyżej 72 kg – 3. miejsce,

Mężczyźni

Jeździectwo

  • Margit Otto-Crépin – ujeżdżenie indywidualnie – 19. miejsce,
  • Catherine Durand – ujeżdżenie indywidualnie – 25. miejsce,
  • Serge Cornut – ujeżdżenie indywidualnie – 37. miejsce,
  • Dominique d'Esmé – ujeżdżenie indywidualnie – 42. miejsce,
  • Margit Otto-Crépin, Catherine Durand, Serge Cornut, Dominique d'Esmé – ujeżdżenie drużynowo – 9. miejsce,
  • Hervé Godignon – skoki przez przeszkody indywidualnie – 4. miejsce,
  • Éric Navet – skoki przez przeszkody indywidualnie – 11. miejsce,
  • Hubert Bourdy – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej,
  • Michel Robert – skoki przez przeszkody indywidualnie – odpadł w eliminacjach,
  • Hervé Godignon, Hubert Bourdy, Éric Navet, Michel Robert – skoki przez przeszkody drużynowo – 3. miejsce
  • Marie-Christine Duroy – WKKW indywidualnie – 12. miejsce,
  • Michel Bouquet – WKKW indywidualnie – 28. miejsce,
  • Jean-Jacques Boisson – WKKW indywidualnie – 61. miejsce,
  • Didier Seguret – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Marie-Christine Duroy, Michel Bouquet, Jean-Jacques Boisson, Didier Seguret – WKKW drużynowo – 14. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Sabine Goetschy-Kleinheinz – K-1 500 m – 6. miejsce,
  • Sabine Goetschy-Kleinheinz, Bernadette Brégeon-Hettich – K-2 500 m – odpadły w półfinale,
  • Françoise Lasak, Bernadette Brégeon-Hettich, Isabelle Boulogne, Anne Michaut – K-4 500 m – odpadły w półfinale,
  • Marianne Agulhon – kajakarstwo górskie – K-1 – 5. miejsce,
  • Anne Boixel – kajakarstwo górskie – K-1 – 11. miejsce,
  • Myriam Jerusalmi-Fox – kajakarstwo górskie – K-1 – 21. miejsce,

Mężczyźni

  • Olivier Lasak, Philippe Aubertin – K-2 500 m – odpadli w półfinale,
  • Philippe Boccara, Pascal Boucherit – K-2 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Pierre Lubac, Jean-François Briand, Sebastien Mayer, Patrick Lancereau – K-4 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Pascal Sylvoz
C-1 500 m – 7. miejsce,
C-1 1000 m – 5. miejsce,
C-2 500 m – 6. miejsce,
C-2 1000 m – 3. miejsce,
  • Sylvain Curinier – kajakarstwo górskie – K-1 – 2. miejsce,
  • Laurent Brissaud – kajakarstwo górskie – K-1 – 5. miejsce,
  • Vincent Fondeviole – kajakarstwo górskie – K-1 – 14. miejsce,
  • Jacky Avril – kajakarstwo górskie – C-1 – 3. miejsce,
  • Emmanuel Brugvin – kajakarstwo górskie – C-1 – 7. miejsce,
  • Thierry Humeau – kajakarstwo górskie – C-1 – 18. miejsce,
  • Frank Adisson, Wilfrid Forgues – kajakarstwo górskie – C-2 – 3. miejsce,
  • Thierry Saïdi, Emmanuel Delrey – kajakarstwo górskie – C-2 – 8. miejsce,
  • Eric Biau, Bertrand Daille – kajakarstwo górskie – C-2 – 11. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 2. miejsce,
kolarstwo torowe – wyścig na 3000 m na dochodzenie – 5. miejsce,
  • Catherine Marsal – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 21. miejsce,
  • Marion Clignet – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 33. miejsce,
  • Félicia Ballanger – kolarstwo torowe – sprint – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Sylvain Bolay – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 7. miejsce,
  • Pascal Hervé – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 48. miejsce,
  • Emmanuel Magnien – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
  • Hervé Boussard, Didier Faivre-Pierret, Philippe Gaumont, Jean-Louis Harel – kolarstwo szosowe jazda drużynowa na 100 km na czas – 3. miejsce,
  • Frédéric Magné – kolarstwo torowe – sprint – odpadł w repesażach,
  • Frédéric Lancien – kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 6. miejsce,
  • Philippe Ermenault – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie – 5. miejsce,
  • Hervé Dagorné, Philippe Ermenault, Daniel Pandèle, Pascal Potié – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 11. miejsce,
  • Eric Magnin – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – 6. miejsce,

Lekkoatletyka

Kobiety

bieg na 1500 m – odpadła w półfinale,
bieg na 3000 m – nie ukończyła biegu finałowego,

Mężczyźni

skok w dal – 31. miejsce,
trójskok – 20. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Séverine Bonal – indywidualnie – 9. miejsce,
  • Nathalie Hibon – indywidualnie – 22. miejsce,
  • Christine Gabillard – indywidualnie – 41. miejsce,
  • Séverine Bonal, Nathalie Hibon, Christine Gabillard – drużynowo – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Sébastien Flûte – indywidualnie – 1. miejsce,
  • Bruno Felipe – indywidualnie – 21. miejsce,
  • Michaël Taupin – indywidualnie – 56. miejsce,
  • Bruno Felipe, Michaël Taupin, Sébastien Flûte drużynowo – 4. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Sébastien Deleigne – indywidualnie – 11. miejsce,
  • Joël Bouzou – indywidualnie – 17. miejsce,
  • Christophe Ruer – indywidualnie – 41. miejsce,
  • Sébastien Deleigne, Joël Bouzou, Christophe Ruer – drużynowo – 7. miejsce,

Piłka ręczna

Mężczyźni

Piłka wodna

Mężczyźni

  • Jean-Marie Olivon, Christian Grimaldi, Patrice Tillie, Pierre Garsau, Émmanuel Ducher, Émmanuel Charlot, Vincent de Nardi, Pascal Loustenau, Thierry Alimondo, Gilles Madelenat, Nicolas Jeleff, Christophe Gautier, François Besson – 11. miejsce,

Pływanie

Kobiety

50 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
100 m stylem motylkowym3. miejsce,
  • Julie Blaise – 50 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
  • Julie Blaise, Julia Reggiani, Marie-Laure Giraudon, Véronique Jardin – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
  • Céline Bonnet
100 m stylem grzbietowym – 32. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 14. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 19. miejsce,
  • Diane Lacombe – 100 m stylem grzbietowym – 38. miejsce,
  • Audrey Guérit
100 m stylem klasycznym – 30. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 11. miejsce,

Mężczyźni

  • Christophe Kalfayan
50 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
50 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 3. miejsce
  • Christophe Marchand
400 m stylem dowolnym – 13. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 14. miejsce,
  • Yann de Fabrique – 400 m stylem dowolnym – 14. miejsce,
  • Christophe Kalfayan, Franck Schott, Frédéric Lefèvre, Stéphan Caron, Ludovic Dépickère[16], Bruno Gutzeit[16] – sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
  • Christophe Bordeau, Lionel Poirot, Franck Horter, Yann de Fabrique – sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym – 10. miejsce,
  • Franck Schott – 100 m stylem grzbietowym – 6. miejsce,
  • David Holderbach
100 m stylem grzbietowym – 36. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 22. miejsce,
  • Stéphane Vossart
100 m stylem klasycznym – 10. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 10. miejsce,
  • Christophe Bourdon
100 m stylem klasycznym – 31. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 21. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 22. miejsce,
200 m stylem motylowym – 3. miejsce,
  • Christophe Bordeau – 200 m stylem motylkowym – 25. miejsce,
  • Frédéric Lefèvre – 200 m stylem zmiennym – 12. miejsce,
  • Franck Schott, Stéphane Vossart, Bruno Gutzeit, Stéphan Caron, Franck Esposito[16], Christophe Kalfayan[16] – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 5. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Anne Capron – solistki – 5. miejsce,
  • Marianne Aeschbacher – solistki – odpadła w eliminacjach (dyskwalifikacja),
  • Karine Schuler – solistki – odpadła w eliminacjach (dyskwalifikacja),
  • Marianne Aeschbacher, Anne Capron – duety – 5. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Laurent Fombertasse – waga do 56 kg – 4. miejsce,
  • Pascal Arnou – waga do 56 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w rwaniu),
  • David Balp – waga do 60 kg – 17. miejsce,
  • Stéphane Sageder – waga do 82,5 kg – 21. miejsce,
  • Cédric Plançon – waga do 90 kg – 9. miejsce,
  • Francis Tournefier – waga do 100 kg – 4. miejsce,

Siatkówka

Mężczyźni

  • Arnaud Josserand, Christophe Meneau, David Romann, Éric Bouvier, Éric Wolfer, Laurent Chambertin, Laurent Tillie, Luc Marquet, Olivier Lecat, Olivier Rossard, Philippe-Marie Salvan, Rivomanantsoa Andriamaonju – 11. miejsce,

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Philippe Duvernay – trampolina 3m – 29. miejsce,
  • Frédéric Pierre – wieża 10 m – 19. miejsce,

Strzelectwo

  • Jean-Paul Gros – trap – 16. miejsce,
  • Muriel Bernard – trap – 21. miejsce,
  • Stéphane Tyssier – skeet – 33. miejsce,
  • Claude Cuy y Mola – skeet – 42. miejsce,

Kobiety

  • Corinne Serra Tosio
pistolet pneumatyczny 10 m – 21. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 33. miejsce,
  • Evelyne Manchon
pistolet pneumatyczny 10 m – 24. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 9. miejsce,
  • Christine Bontemps – karabin pneumatyczny 10 m – 17. miejsce,
  • Annette Sattel – karabin pneumatyczny 10 m – 34. miejsce,
  • Dominique Esnault – karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 30. miejsce,
  • Isabelle Héberlé – karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 32. miejsce,

Mężczyźni

  • Philippe Cola
pistolet pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 25. miejsce,
pistolet pneumatyczny 10 m – 22. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 36. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 4. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 16. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc, 50 m – 26. miejsce,
  • Michel Bury
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 21. miejsce,
karabin małokalibrowy leżąc, 50 m – 5. miejsce,
  • Jean-Luc Tricoire – ruchoma tarcza – 24. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Laurence Modaine-Cessac – floret indywidualnie – 4. miejsce,
  • Isabelle Spennato – floret indywidualnie – 22. miejsce,
  • Gisèle Meygret – floret indywidualnie – 24. miejsce,
  • Camille Couzi, Gisèle Meygret, Laurence Modaine-Cessac, Julie-Anne Gross, Isabelle Spennato – floret drużynowo – 5. miejsce,

Mężczyźni

Tenis stołowy

Kobiety

  • Xiao-Ming Wang-Dréchou – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Emmanuelle Coubat, Xiao-Ming Wang-Dréchou – gra podwójna – 9. miejsce,

Mężczyźni

Tenis ziemny

Kobiety

  • Julie Halard-Décugis – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Mary Pierce – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Nathalie Tauziat – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Isabelle Demongeot, Nathalie Tauziat – gra podwójna – 5. miejsce,

Mężczyźni

Wioślarstwo

Kobiety

  • Corinne Le Moal – jedynki – 6. miejsce,
  • Christine Gossé, Isabelle Danjou – dwójka bez sternika – 4. miejsce,
  • Frédérique Heligon, Chantal Lafon, Christine Dubosquelle-Jullien, Hélène Cortin – czwórka bez sternika – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Michel Andrieux, Jean-Christophe Rolland – dwójka bez sternika – 4. miejsce,
  • Patrick Berthou, Laurent Lacasa, Emmanuel Bunoz – dwójka ze sternikiem – 6. miejsce,
  • Fiorenzo Di Giovanni, Frédéric LeClerc, Yves Lamarque, Samuel Barathay – czwórka podwójna – 6. miejsce,
  • Jean-Pierre Le Lain, Patrick Vibert-Vichet, Bruno Dumay, Dominique Lecointe – czwórka bez sternika – 12. miejsce,
  • Yannick Schulte, Philippe Lot, Daniel Fauché, Jean-Paul Vergne, Jean-Pierre Huguet-Balent – czwórka ze sternikiem – 5. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Serge Robert – styl klasyczny waga do 52 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Patrice Mourier – styl klasyczny waga do 57 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Ghani Yalouz – styl klasyczny waga do 68 kg – 5. miejsce,
  • Yvon Riemer – styl klasyczny waga do 74 kg – 5. miejsce,
  • Martial Mischler – styl klasyczny waga do 82 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Henri Meiss – styl klasyczny waga do 90 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Thierry Bourdin – styl wolny waga do 52 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Gérard Sartoro – styl wolny waga do 68 kg – 9. miejsce,
  • Alcide Legrand – styl wolny waga do 82 kg – odpadł w eliminacjach,

Żeglarstwo

Przypisy

  1. a b c LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  2. Athletics – Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  3. a b c d e f LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  4. Sailing – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  5. Sailing – Olympic Games 1992 – results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  6. a b c Canoeing – Olympic Games – Slalom 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  7. Shooting sports – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  8. Cycling – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  9. Table tennis – Olympic Games 1992 – season results, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  10. Equestrian – Olympic Games 1992 – results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  11. Canoeing – Olympic Games – Flatwater 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  12. Cycling – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  13. Swimming – Olympic Games 1992 – results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  14. a b Swimming – Olympic Games 1992 – results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  15. Handball – Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-13] (ang.).
  16. a b c d Brał udział w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article