For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Giro d’Italia 2014.

Giro d’Italia 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Giro d’Italia 2014
2013 2015
ilustracja
Data

9 maja1 czerwca 2014

Etapów

21

Dystans

3459,9 km

Czas zwycięzcy

88h 14' 32"

Zgłoszenia

198 kolarzy

Ukończyło wyścig

156 kolarzy

Podium
Pierwsze miejsce

Kolumbia Nairo Quintana

Drugie miejsce

Kolumbia Rigoberto Urán

Trzecie miejsce

Włochy Fabio Aru

Pozostałe klasyfikacje
Górska

Kolumbia Julián Arredondo

Punktowa

Francja Nacer Bouhanni

Młodzieżowa

Kolumbia Nairo Quintana

Drużynowa

Francja Ag2r-La Mondiale

Drużynowa punktowa

Belgia Omega Pharma-Quick Step

Oficjalna strona WWW

97. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia odbywała się w dniach 9 maja1 czerwca 2014 roku. Liczyła dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3459,9 km. Wyścig ten zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2014.

Uczestnicy

Na starcie tego wyścigu stanęły 22 zawodowe ekipy, w tym osiemnaście drużyn jeżdżących w UCI World Tour 2014 i cztery profesjonalne zespoły zaproszone przez organizatorów z tzw. „dziką kartą”.

Lista drużyn uczestniczących w wyścigu[1]:

Numery Kod Drużyna
1-9 AST Kazachstan Astana Pro Team
11-19 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
21-29 AND Włochy Androni Giocattoli-Venezuela
31-39 BAR Włochy Bardiani-CSF
41-49 BEL Holandia Belkin
51-59 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
61-69 CAN Włochy Cannondale Pro Cycling
71-79 COL Kolumbia Team Colombia
81-89 FDJ Francja FDJ.fr
91-99 GRS Stany Zjednoczone Garmin-Sharp
100-109 LAM Włochy Lampre-Merida
Numery Kod Drużyna
111-119 LTB Belgia Lotto-Belisol
121-129 MOV Hiszpania Movistar Team
131-139 NRI Włochy Neri Sottoli
141-149 OPQ Belgia Omega Pharma-Quick Step
151-159 OGE Australia Orica GreenEDGE
161-169 EUC Francja Team Europcar
171-179 GIA Holandia Team Giant-Shimano
181-189 KAT Rosja Katusha Team
191-199 SKY Wielka Brytania Team Sky
201-209 TCS Rosja Team Tinkoff-Saxo
211-219 TRE Stany Zjednoczone Trek Factory Racing

Etapy

[2]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 9 maja Irlandia Północna BelfastIrlandia Północna Belfast 21,7
History.gif
TTT
Australia Orica GreenEDGE Kanada Svein Tuft
2. 10 maja Irlandia Północna BelfastIrlandia Północna Belfast 218
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Marcel Kittel Australia Michael Matthews
3. 11 maja Irlandia Północna ArmaghIrlandia Dublin 187
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Marcel Kittel Australia Michael Matthews
12 maja Dzień przerwy
4. 13 maja Włochy GiovinazzoWłochy Bari 112
Plainstage.svg
Płaski
Francja Nacer Bouhanni Australia Michael Matthews
5. 14 maja Włochy TarentWłochy Viggiano 203
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Diego Ulissi Australia Michael Matthews
6. 15 maja Włochy SassanoWłochy Monte Cassino 247
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Australia Michael Matthews Australia Michael Matthews
7. 16 maja Włochy FrosinoneWłochy Foligno 211
Hillystage.svg
Płaski
Francja Nacer Bouhanni Australia Michael Matthews
8. 17 maja Włochy FolignoWłochy Montecopiolo 179
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Diego Ulissi Australia Cadel Evans
9. 18 maja Włochy LugoWłochy Sestola 174
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Holandia Pieter Weening Australia Cadel Evans
19 maja Dzień przerwy
10. 20 maja Włochy ModenaWłochy Salsomaggiore Terme 173
Plainstage.svg
Płaski
Francja Nacer Bouhanni Australia Cadel Evans
11. 21 maja Włochy CollecchioWłochy Savona 249
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Australia Michael Rogers Australia Cadel Evans
12. 22 maja Włochy BarbarescoWłochy Barolo 46,4
History.gif
ITT
Kolumbia Rigoberto Urán Kolumbia Rigoberto Urán
13. 23 maja Włochy FossanoWłochy Rivarolo Canavese 157
Plainstage.svg
Płaski
Włochy Marco Canola Kolumbia Rigoberto Urán
14. 24 maja Włochy AglièWłochy Sacro Monte di Oropa 164
Mountainstage.svg
Górski
Włochy Enrico Battaglin Kolumbia Rigoberto Urán
15. 25 maja Włochy ValdengoWłochy Montecampione 225
Mountainstage.svg
Górski
Włochy Fabio Aru Kolumbia Rigoberto Urán
26 maja Dzień przerwy
16. 27 maja Włochy Ponte di LegnoWłochy Martell 139
Mountainstage.svg
Górski
Kolumbia Nairo Quintana Kolumbia Nairo Quintana
17. 28 maja Włochy SarnonicoWłochy Vittorio Veneto 208
Hillystage.svg
Płaski
Włochy Stefano Pirazzi Kolumbia Nairo Quintana
18. 29 maja Włochy BellunoWłochy Sugana Valley 171
Mountainstage.svg
Górski
Kolumbia Julián Arredondo Kolumbia Nairo Quintana
19. 30 maja Włochy Bassano del GrappaWłochy Crespano del Grappa 26,8
History.gif
ITT
Kolumbia Nairo Quintana Kolumbia Nairo Quintana
20. 31 maja Włochy ManiagoWłochy Monte Zoncolan 167
Mountainstage.svg
Górski
Australia Michael Rogers Kolumbia Nairo Quintana
21. 1 czerwca Włochy Gemona del FriuliWłochy Triest 169
Plainstage.svg
Płaski
Słowenia Luka Mezgec Kolumbia Nairo Quintana

Etap 1 – 09.05 : Belfast – 21,7 km

Wyniki
# Zespół Czas
1. Australia Orica GreenEDGE 24' 42"
2. Belgia Omega Pharma-Quick Step + 5"
3. Stany Zjednoczone BMC Racing Team + 7"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kanada Svein Tuft Australia OGE 24' 42"
2. Australia Luke Durbridge Australia OGE + 0"
3. Holandia Pieter Weening Australia OGE + 0"
26. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 23"
28. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 23"
115. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 20"

Etap 2 – 10.05 : Belfast – Belfast – 218 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Holandia GIA 5h 13' 12"
2. Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ + 0"
3. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TRE + 0"
25. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 3"
59. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 3"
72. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 3"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 5h 37' 54"
2. Australia Luke Durbridge Australia OGE + 3"
3. Włochy Ivan Santaromita Australia OGE + 3"
22. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 26"
25. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 26"
112. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 23"

Etap 3 – 11.05 : Armagh – Dublin – 187 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Holandia GIA 4h 28' 43"
2. Wielka Brytania Ben Swift Wielka Brytania SKY + 0"
3. Włochy Elia Viviani Włochy CAN + 0"
22. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 0"
47. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 11"
88. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 11"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 10h 06' 37"
2. Włochy Alessandro Petacchi Belgia OPQ + 8"
3. Włochy Daniel Oss Stany Zjednoczone BMC + 10"
19. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 26"
25. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 37"
109. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 34"

Etap 4 – 13.05 : Giovinazzo – Bari – 112 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 2h 22' 06"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TRE + 0"
3. Holandia Tom Veelers Holandia GIA + 0"
78. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
93. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 0"
143. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 0"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 12h 28' 43"
2. Włochy Alessandro Petacchi Belgia OPQ + 8"
3. Włochy Daniel Oss Stany Zjednoczone BMC + 10"
19. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 26"
25. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 37"
109. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 34"

Etap 5 – 14.05 : Tarent – Viggiano – 203 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM 5h 12' 39"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 1"
3. Kolumbia Julián Arredondo Stany Zjednoczone TRE + 1"
5. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1"
14. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1"
44. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 56"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 17h 41' 23"
2. Holandia Pieter Weening Australia OGE + 14"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 15"
5. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 26"
29. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 1' 32"
33. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 34"

Etap 6 – 15.05 : Sassano – Monte Cassino – 247 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 6h 37' 01"
2. Belgia Tim Wellens Belgia LTB + 0"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 0"
25. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 49"
46. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 57"
73. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 4' 31"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 17h 41' 23"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 14"
3. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 18"
4. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 25"
32. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 3' 14"
49. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 6' 13"

Etap 7 – 16.05 : Frosinone – Foligno – 211 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 5h 16' 05"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TRE + 0"
3. Słowenia Luka Mezgec Holandia GIA + 0"
26. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 0"
27. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 0"
77. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Matthews Australia OGE 29h 34' 19"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 21"
3. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 18"
4. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 25"
32. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 3' 14"
48. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 6' 13"

Etap 8 – 17.05 : Foligno – Montecopiolo – 179 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM 4h 47' 47"
2. Chorwacja Robert Kišerlovski Stany Zjednoczone TRE + 0"
3. Holandia Wilco Kelderman Belgia LTB + 6"
8. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 14"
45. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 7' 20"
48. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 7' 30"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC 34h 22' 35"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 57"
3.[3] Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 10"
38. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 10' 42"
43. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 13' 04"

Etap 9 – 18.05 : Lugo – Sestola – 172 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Pieter Weening Australia OGE 4h 25' 51"
2. Włochy Davide Malacarne Francja EUC + 0"
3. Włochy Domenico Pozzovivo Francja ALM + 42"
9. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 08"
55. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 5' 05"
60. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 5' 45"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC 38h 49' 34"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 57"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 10"
37. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 14' 39"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 17' 41"

Etap 10 – 20.05 : Modena – Salsomaggiore Terme – 173 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Francja Nacer Bouhanni Francja FDJ 4h 01' 13"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TRE + 0"
3. Australia Michael Matthews Australia OGE + 0"
37. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
38. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 0"
39. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 0"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC 42h 50' 47"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 57"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 10"
37. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 14' 39"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 17' 41"
Michael Rogers przekraczający linię mety
Michael Rogers przekraczający linię mety

Etap 11 – 21.05 : Collecchio – Savona – 249 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Rogers Rosja TCS 5h 48' 08"
2. Niemcy Simon Geschke Holandia GIA + 10"
3. Włochy Enrico Battaglin Włochy BAR + 10"
21. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 10"
60. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 7' 42"
95. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 14' 44"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC 48h 39' 04"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 57"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 10"
36. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 25' 13"
46. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 29' 13"

Etap 12 – 22.05 : Barbaresco – Barolo – 41,9 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ 57' 34"
2. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM + 1' 17"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 1' 34"
4. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 39"
65. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 5' 47"
73. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 6' 12"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ 49h 37' 35"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 37"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 52"
35. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 30' 03"
42. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 34' 28"

Etap 13 – 23.05 : Fossano – Rivarolo Canavese – 157 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Marco Canola Włochy BAR 3h 37' 20"
2. Wenezuela Jackson Rodriguez Włochy AND + 0"
3. Francja Angelo Tulik Francja EUC + 0"
27. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 11"
84. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 11"
142. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 2' 13"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ 53h 15' 06"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 37"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 52"
35. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 30' 03"
40. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 34' 28"

Etap 14 – 24.05 : Agliè – Sacro Monte di Oropa – 164 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Enrico Battaglin Włochy BAR 4h 34' 41"
2. Włochy Dario Cataldo Wielka Brytania SKY + 0"
3. Kolumbia Jarlinson Pantano Kolumbia COL + 7"
19. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 2' 47"
77. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 13' 11"
78. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 13' 11"
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ 57h 52' 51"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 32"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 35"
41. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 40' 10"
44. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 44' 35"

Etap 15 – 25.05 : Valdengo – Montecampione – 225 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST 5h 33' 05"
2. Kolumbia Fabio Duarte Kolumbia COL + 21"
3. Kolumbia Nairo Quintana Belgia OPQ + 22"
6. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 57"
71. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 19' 17"
74. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 19' 17"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ 63h 26' 39"
2. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 1' 03"
3. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 1' 50"
46. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 58' 45"
50. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 03' 10"

Etap 16 – 27.05 : Ponte di Legno – Martell – 139 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 4h 42' 35"
2. Kanada Ryder Hesjedal Stany Zjednoczone GRS + 8"
3. Francja Pierre Rolland Francja EUC + 1' 13"
7. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 4' 08"
27. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 20' 37"
142. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 44' 07"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 68h 11' 44"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 41"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 3' 21"
5. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 3' 28"
39. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 21' 17"
51. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 1h 40' 22"

Etap 17 – 28.05 : Sarnonico – Vittorio Veneto – 208 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Stefano Pirazzi Włochy BAR 4h 38' 11"
2. Belgia Tim Wellens Belgia LTB + 0"
3. Australia Jay McCarthy Rosja TCS + 0"
37. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 15' 36"
81. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 15' 36"
106. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 15' 36"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 73h 05' 31"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 41"
3. Australia Cadel Evans Stany Zjednoczone BMC + 3' 21"
5. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 3' 28"
43. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 21' 17"
52. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 1h 40' 22"

Etap 18 – 29.05 : Belluno – Sugana Valley – 171 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Julián Arredondo Stany Zjednoczone TRE 4h 49' 51"
2. Kolumbia Fabio Duarte Kolumbia COL + 17"
3. Irlandia Philip Deignan Wielka Brytania SKY + 37"
14. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 2' 52"
57. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 15' 58"
68. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 17' 56"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 77h 58' 08"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 41"
3. Francja Pierre Rolland Francja EUC + 3' 29"
5. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 3' 31"
44. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 36' 27"
51. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 1h 53' 34"

Etap 19 – 30.05 : Bassano del Grappa – Crespano del Grappa – 26,8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 1h 05' 37"
2. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 17"
3. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 1' 09"
7. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 3' 28"
46. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 7' 08"
119. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 11' 49"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 79h 03' 45"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 3' 07"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 3' 48"
6. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 6' 59"
48. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 48' 16"
51. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 2h 00' 42"

Etap 20 – 31.05 : Maniago – Monte Zoncolan – 167 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Australia Michael Rogers Rosja TCS 4h 41' 55"
2. Włochy Franco Pellizotti Włochy AND + 38"
3. Włochy Francesco Bongiorno Włochy BAR + 49"
21. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 4' 59"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 8' 13"
71. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 13' 51"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 83h 52' 25"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 3' 07"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 4' 04"
6. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 7' 13"
49. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 57' 22"
51. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 2h 04' 10"

Etap 21 – 01.06 : Gemona del Friuli - Triest – 169 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Luka Mezgec Holandia GIA 4h 23' 58"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TRE + 0"
3. Stany Zjednoczone Tyler Farrar Stany Zjednoczone GRS + 0"
25. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 0"
99. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 28"
100. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 28"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Nairo Quintana Hiszpania MOV 88h 14' 32"
2. Kolumbia Rigoberto Urán Belgia OPQ + 2' 58"
3. Włochy Fabio Aru Kazachstan AST + 4' 04"
6. Polska Rafał Majka Rosja TCS + 7' 04"
49. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 57' 41"
50. Polska Paweł Poljański Rosja TCS + 2h 04' 29"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapach

Etap Zwycięzca Generalna
Maglia rosa
Górska
Maglia azzurra
Punktowa
Maglia rossa
Młodzieżowa
Maglia bianca
Trofeo
Fast Team
Trofeo
Super Team
1 Orica GreenEDGE Svein Tuft Luke Durbridge Orica GreenEDGE Orica GreenEDGE
2 Marcel Kittel Michael Matthews Maarten Tjallingii Marcel Kittel Michael Matthews
3 Marcel Kittel Team Sky
4 Nacer Bouhanni Nacer Bouhanni Team Giant-Shimano
5 Diego Ulissi Elia Viviani Astana Pro Team
6 Michael Matthews Michael Matthews BMC Racing Team
7 Nacer Bouhanni Nacer Bouhanni
8 Diego Ulissi Cadel Evans Julián Arredondo Rafał Majka Trek Factory Racing
9 Pieter Weening Omega Pharma-Quick Step Lampre-Merida
10 Nacer Bouhanni
11 Michael Rogers
12 Rigoberto Urán Rigoberto Urán
13 Marco Canola
14 Enrico Battaglin
15 Fabio Aru
16 Nairo Quintana Nairo Quintana Nairo Quintana Ag2r-La Mondiale
17 Stefano Pirazzi Omega Pharma-Quick Step
18 Julián Arredondo
19 Nairo Quintana
20 Michael Rogers
21 Luka Mezgec
Klasyfikacja końcowa Nairo Quintana Julián Arredondo Nacer Bouhanni Nairo Quintana Ag2r-La Mondiale Omega Pharma-Quick Step

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Kolumbia Nairo Quintana
Jersey pink.svg
Jersey white.svg
Movistar Team 88h 14' 32"
2 Kolumbia Rigoberto Urán Omega Pharma-Quick Step + 3' 07"
3 Włochy Fabio Aru Pro Team Astana + 4' 04"
4 Francja Pierre Rolland Team Europcar + 5' 46"
5 Włochy Domenico Pozzovivo Ag2r-La Mondiale + 6' 32"
6 Polska Rafał Majka Team Tinkoff-Saxo + 7' 04"
7 Holandia Wilco Kelderman Belkin Pro Cycling Team + 11' 00"
8 Australia Cadel Evans BMC Racing Team + 12' 51"
9 Kanada Ryder Hesjedal Garmin-Sharp + 13' 35"
10 Chorwacja Robert Kišerlovski Trek Factory Racing + 15' 49"
49 Polska Przemysław Niemiec Lampre-Merida + 1h 57' 41"
50 Polska Paweł Poljański Team Tinkoff-Saxo + 2h 04' 19"

Przypisy

  1. naszosie.pl: Giro d’ Italia – Lista Startowa (pol.). [dostęp 2014-05-17].
  2. naszosie.pl: Giro d’Italia – Prezentacja (pol.). [dostęp 2014-05-17].
  3. eurosport.onet.pl: Giro d’Italia: awans i biała koszulka Majki, nowy lider (pol.). Eurosport, 2014-05-17. [dostęp 2014-05-17].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Giro d’Italia 2014
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.