For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Giro d’Italia 2016.

Giro d’Italia 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Giro d’Italia 2016
2015 2017
ilustracja
Data

6 – 29 maja 2016

Etapów

21

Dystans

3 453,1 km

Czas zwycięzcy

86h 32' 49"

Zgłoszenia

198 kolarzy

Ukończyło wyścig

156 kolarzy

Podium
Pierwsze miejsce

Włochy Vincenzo Nibali

Drugie miejsce

Kolumbia Esteban Chaves

Trzecie miejsce

Hiszpania Alejandro Valverde

Pozostałe klasyfikacje
Górska

Hiszpania Mikel Nieve

Punktowa

Włochy Giacomo Nizzolo

Młodzieżowa

Luksemburg Bob Jungels

Drużynowa

Kazachstan Pro Team Astana

Drużynowa punktowa

Belgia Etixx-Quick Step

Oficjalna strona WWW

99. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia odbyła się w dniach 6 – 29 maja 2016 roku. Liczyła dwadzieścia jeden etapów o łącznym dystansie 3883 km. Wyścig ten zaliczany był do rankingu światowego UCI World Tour 2016.

Uczestnicy

Na starcie wyścigu stanęły dwadzieścia dwie drużyny. Wśród nich znalazło się osiemnaście ekip UCI World Tour 2015 oraz cztery inne zaproszone przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-9 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
11-19 AST Kazachstan Pro Team Astana
21-29 BAR Włochy Bardiani CSF
31-39 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
41-49 CPT Stany Zjednoczone Cannondale Pro Cycling
51-59 DDD Południowa Afryka Team Dimension Data
61-69 EQS Belgia Etixx-Quick Step
71-79 FDJ Francja FDJ
81-89 GAZ Rosja Gazprom-RusVelo
91-99 IAM Szwajcaria IAM Cycling
100-109 LAM Włochy Lampre-Merida
Numery Kod Drużyna
111-119 LTS Belgia Lotto Soudal
121-129 MOV Hiszpania Movistar Team
131-139 NIP Włochy Nippo-Vini Fantini
141-149 OGE Australia Orica-GreenEDGE
151-159 TGA Niemcy Team Giant-Alpecin
161-169 KAT Rosja Team Katusha
171-179 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
181-189 SKY Wielka Brytania Team Sky
191-199 TNK Rosja Tinkoff
201-209 TRE Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
211-219 STH Włochy Wilier Triestina-Southeast

Etapy

[1]

Etap Data Start – Meta km Typ Zwycięzca etapu Lider
1. 6 maja Holandia Apeldoorn 9,8
History.gif
ITT
Holandia Tom Dumoulin Holandia Tom Dumoulin
2. 7 maja Holandia ArnhemHolandia Nijmegen 190
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Marcel Kittel Holandia Tom Dumoulin
3. 8 maja Holandia NijmegenHolandia Arnhem 190
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Marcel Kittel Niemcy Marcel Kittel
9 maja Dzień przerwy
4. 10 maja CatanzaroPraia a Mare 200
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Diego Ulissi Holandia Tom Dumoulin
5. 11 maja Praia a MareBenewent 233
Hillystage.svg
Pagórkowaty
Niemcy André Greipel Holandia Tom Dumoulin
6. 12 maja PonteRoccaraso 157
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Belgia Tim Wellens Holandia Tom Dumoulin
7. 13 maja SulmonaFoligno 211
Hillystage.svg
Pagórkowaty
Niemcy André Greipel Holandia Tom Dumoulin
8. 14 maja FolignoArezzo 186
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Gianluca Brambilla Włochy Gianluca Brambilla
9. 15 maja Radda in ChiantiGreve in Chianti 40,5
History.gif
ITT
Słowenia Primož Roglič Włochy Gianluca Brambilla
16 maja Dzień przerwy
10. 17 maja Campi BisenzioSestola 219
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Giulio Ciccone Luksemburg Bob Jungels
11. 18 maja ModenaAsolo 227
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Diego Ulissi Luksemburg Bob Jungels
12. 19 maja Noale – Bibione 182
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy André Greipel Luksemburg Bob Jungels
13. 20 maja PalmanovaCividale del Friuli 170
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Hiszpania Mikel Nieve Kostaryka Andrey Amador
14. 21 maja Farra d’AlpagoCorvara 210
Mountainstage.svg
Górski
Kolumbia Esteban Chaves Holandia Steven Kruijswijk
15. 22 maja Kastelruth – Alpe di Siusi 10,8
History.gif
ITT
Rosja Aleksander Foliforow Holandia Steven Kruijswijk
23 maja Dzień przerwy
16. 24 maja BressanoneAndalo 132
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Hiszpania Alejandro Valverde Holandia Steven Kruijswijk
17. 25 maja MolvenoCassano d’Adda 196
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Roger Kluge Holandia Steven Kruijswijk
18. 26 maja MuggiòPinerolo 244
Mediummountainstage.svg
Pagórkowaty
Włochy Matteo Trentin Holandia Steven Kruijswijk
19. 27 maja PineroloFrancja Risoul 162
Mountainstage.svg
Górski
Włochy Vincenzo Nibali Kolumbia Esteban Chaves
20. 28 maja Francja GuillestreVinadio 134
Mountainstage.svg
Górski
Estonia Rein Taaramäe Włochy Vincenzo Nibali
21. 29 maja CuneoTuryn 163
Plainstage.svg
Płaski
Niemcy Nikias Arndt Włochy Vincenzo Nibali

Etap 1 – 06.05 : Apeldoorn – 9,8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 11' 03"
2. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 0"
3. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 6"
18. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 20"
60. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 38"
143. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 04"
164. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 11"
Klasyfikacja generalna po 1. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 11' 03"
2. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 0"
3. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 6"
18. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 20"
60. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 38"
143. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 04"
164. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 11"

Etap 2 – 07.05 : Arnhem - Nijmegen – 190 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 4h 38' 31"
2. Francja Arnaud Démare Francja FDJ + 0"
3. Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 0"
31. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
115. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
128. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 0"
165. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
Klasyfikacja generalna po 2. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 4h 49' 34"
2. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ + 0"
3. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS + 1"
17. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 20"
58. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 38"
126. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 04"
144. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 11"

Etap 3 – 08.05 : Nijmegen - Arnhem – 190 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 4h 23' 45"
2. Włochy Elia Viviani Wielka Brytania SKY + 0"
3. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TFR + 0"
29. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
54. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
64. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
112. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 37"
Klasyfikacja generalna po 3. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Marcel Kittel Belgia EQS 9h 13' 10"
2. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA + 9"
3. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 15"
12. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 29"
39. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 47"
81. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 20"
112. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 2' 50"

Etap 4 – 10.05 : Catanzaro – Praia a Mare – 200 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM 4h 46' 51"
2. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA + 5"
3. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 5"
12. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 6"
38. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 43"
124. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 8' 10"
171. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 16' 12"
Klasyfikacja generalna po 4. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 14h 00' 09"
2. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 20"
3. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM + 20"
13. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 45"
43. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1' 55"
124. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 10' 52"
156. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 16' 33"

Etap 5 – 11.05 : Praia a Mare – Benewent – 233 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy André Greipel Belgia LTS 5h 40' 35"
2. Francja Arnaud Démare Francja FDJ + 0"
3. Włochy Sonny Colbrelli Włochy BAR + 0"
21. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4"
59. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 16"
103. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 2' 02"
115. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 3' 16"
Klasyfikacja generalna po 5. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 19h 40' 48"
2. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 16"
3. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM + 20"
13. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 45"
43. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 2' 07"
113. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 12' 50"
158. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 19' 45"

Etap 6 – 12.05 : Ponte – Roccaraso – 157 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Belgia Tim Wellens Belgia LTS 4h 40' 05"
2. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST + 1' 19"
3. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 1' 19"
9. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 33"
37. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 2' 52"
59. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 4' 47"
123. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 17' 30"
Klasyfikacja generalna po 6. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 24h 22' 15"
2. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST + 26"
3. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 28"
12. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 56"
32. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 3' 37"
67. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 16' 15"
163. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 35' 53"

Etap 7 – 13.05 : Sulmona – Foligno – 211 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy André Greipel Belgia LTS 5h 01' 08"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TFS + 0"
3. Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 0"
30. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
31. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
102. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1' 21"
165. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 4' 29"
Klasyfikacja generalna po 7. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Tom Dumoulin Niemcy TGA 29h 23' 23"
2. Dania Jakob Fuglsang Kazachstan AST + 26"
3. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 28"
12. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 56"
32. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 3' 37"
67. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 17' 36"
163. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 40' 22"

Etap 8 – 14.05 : Foligno – Arezzo – 186 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Gianluca Brambilla Belgia EQS 4h 14' 05"
2. Włochy Matteo Montaguti Francja ALM + 1' 06"
3. Włochy Moreno Moser Stany Zjednoczone CPT + 1' 27"
11. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 44"
56. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 8' 02"
60. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 8' 02"
110. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 18' 05"
Klasyfikacja generalna po 8. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Gianluca Brambilla Belgia EQS 33h 39' 14"
2. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 23"
3. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 33"
8. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 54"
38. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 9' 53"
60. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 23' 52"
161. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 56' 41"

Etap 9 – 15.05 : Radda in Chianti – Greve in Chianti – 40,5 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Słowenia Primož Roglič Holandia TLJ 51' 45"
2. Austria Mathias Brandle Szwajcaria IAM + 10"
3. Norwegia Vegard Stake Laengen Szwajcaria IAM + 17"
30. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 2' 52"
31. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 56"
125. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 6' 04"
129. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 6' 13"
Klasyfikacja generalna po 9. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Gianluca Brambilla Belgia EQS 34h 33' 04"
2. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 1"
3. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 32"
9. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 45"
39. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 14' 01"
62. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 27' 51"
157. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 57' 28"

Etap 10 – 17.05 : Campi Bisenzio – Sestola – 219 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Giulio Ciccone Włochy BAR 5h 44' 32"
2. Rosja Iwan Rownyj Rosja TNK + 42"
3. Kolumbia Darwin Atapuma Stany Zjednoczone BMC + 1' 20"
11. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 15"
30. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 3' 08"
94. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 23' 32"
153. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 30' 37"
Klasyfikacja generalna po 10. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS 40h 19' 52"
2. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 26"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 50"
7. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 44"
36. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 14' 53"
71. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 49' 07"
153. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 1h 25' 49"

Etap 11 – 18.05 : Modena – Asolo – 227 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Diego Ulissi Włochy LAM 5h 44' 32"
2. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 42"
3. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 1' 20"
14. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 13"
93. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 11' 56"
100. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 11' 56"
110. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 13' 15"
Klasyfikacja generalna po 11. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS 45h 16' 20"
2. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 24"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 07"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 01"
37. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 26' 53"
75. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 02' 26"
148. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 1h 37' 49"

Etap 12 – 19.05 : Noale – Bibione – 182 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy André Greipel Belgia LTS 4h 16' 00"
2. Australia Caleb Ewan Australia OGE + 0"
3. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TFS + 0"
28. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
78. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
105. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
170. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 2' 47"
Klasyfikacja generalna po 12. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS 49h 32' 20"
2. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV + 24"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 07"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 01"
37. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 26' 53"
79. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 05' 13"
147. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 1h 37' 49"

Etap 13 – 20.05 : Palmanova – Cividale del Friuli – 170 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Mikel Nieve Wielka Brytania SKY 4h 31' 49"
2. Włochy Giovanni Visconti Włochy MOV + 43"
3. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 1' 17"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 17"
87. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 25' 21"
107. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 32' 43"
138. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 32' 43"
Klasyfikacja generalna po 13. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kostaryka Andrey Amador Hiszpania MOV 54h 05' 50"
2. Luksemburg Bob Jungels Belgia EQS + 26"
3. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 41"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 37"
48. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 50' 33"
98. Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM + 1h 36' 15"
147. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 2h 08' 51"

Etap 14 – 21.05 : Farra d’Alpago – Corvara – 210 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE 6h 06' 16"
2. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 0"
3. Austria Georg Preidler Niemcy TGA + 0"
8. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 29"
42. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 17' 12"
151. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 43' 47"
- Polska Przemysław Niemiec Włochy LAM DNF
Klasyfikacja generalna po 14. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ 60h 12' 43"
2. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 41"
3. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 1' 32"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 29"
44. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 07' 08"
146. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 2h 52' 01"

Etap 15 – 22.05 : Kastelruth – Alpe di Siusi – 10,8 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Rosja Aleksander Foliforow Rosja GAZ 28' 39"
2. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 0"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 23"
10. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 1' 09"
54. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 3' 20"
102. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 4' 46"
Klasyfikacja generalna po 15. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ 60h 41' 22"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 2' 12"
3. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 2' 51"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 38"
43. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 10' 28"
145. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 2h 56' 47"

Etap 16 – 24.05 : Bressanone – Andalo – 132 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV 2h 58' 54"
2. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 0"
3. Rosja Ilnur Zakarin Rosja KAT + 8"
9. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 50"
30. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 10' 49"
142. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 18' 05"
Klasyfikacja generalna po 16. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ 63h 40' 10"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 3' 00"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 3' 23"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 34"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 21' 23"
144. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 3h 14' 58"

Etap 17 – 25.05 : Molveno – Cassano d’Adda – 196 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Roger Kluge Szwajcaria IAM 4h 31' 29"
2. Włochy Giacomo Nizzolo Stany Zjednoczone TFS + 0"
3. Niemcy Nikias Arndt Niemcy TGA + 0"
14. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
26. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
54. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
Klasyfikacja generalna po 17. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ 68h 11' 39"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 3' 00"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 3' 23"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 34"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 21' 23"
140. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 3h 14' 58"

Etap 18 – 26.05 : Muggiò – Pinerolo – 244 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Matteo Trentin Belgia EQS 5h 25' 34"
2. Włochy Moreno Moser Stany Zjednoczone CPT + 0"
3. Włochy Gianluca Brambilla Belgia EQS + 0"
26. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 13' 24"
52. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 15' 51"
92. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 23' 22"
Klasyfikacja generalna po 18. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ 73h 50' 37"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 3' 00"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 3' 23"
6. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 5' 34"
40. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 23' 50"
143. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 3h 24' 56"

Etap 19 – 27.05 : Pinerolo – Risoul – 162 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 4h 19' 54"
2. Hiszpania Mikel Nieve Wielka Brytania SKY + 51"
3. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 53"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 2' 14"
38. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 15' 55"
108. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 36' 31"
Klasyfikacja generalna po 19. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE 78h 14' 20"
2. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST + 44"
3. Holandia Steven Kruijswijk Holandia TLJ + 1' 05"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 3' 59"
38. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 35' 56"
139. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 3h 57' 38"

Etap 20 – 28.05 : Guillestre – Vinadio – 134 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Estonia Rein Taaramäe Rosja KAT 4h 22' 43"
2. Kolumbia Darwin Atapuma Stany Zjednoczone BMC + 52"
3. Stany Zjednoczone Joe Dombrowski Stany Zjednoczone CPT + 1' 17"
10. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 8' 06"
44. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 22' 09"
136. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 45' 06"
Klasyfikacja generalna po 20. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 82h 44' 31"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 52"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 17"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 37"
35. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 50' 37"
139. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 4h 35' 16"

Etap 21 – 29.05 : Cuneo – Turyn – 163 km

Wyniki
# Zawodnik Zespół Czas
1. Niemcy Nikias Arndt Niemcy TGA 3h 48' 18"
2. Włochy Matteo Trentin Belgia EQS + 0"
3. Włochy Sacha Modolo Włochy LAM + 0"
22. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 0"
72. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 0"
101. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 0"
Klasyfikacja generalna po 21. etapie
# Zawodnik Zespół Czas
1. Włochy Vincenzo Nibali Kazachstan AST 86h 32' 49"
2. Kolumbia Esteban Chaves Australia OGE + 52"
3. Hiszpania Alejandro Valverde Hiszpania MOV + 1' 17"
5. Polska Rafał Majka Rosja TNK + 4' 37"
35. Polska Paweł Poljański Rosja TNK + 1h 50' 37"
138. Polska Łukasz Wiśniowski Belgia EQS + 4h 35' 16"

Posiadacze koszulek po poszczególnych etapach

Etap Zwycięzca Generalna
Maglia rosa
Górska
Maglia azzurra
Punktowa
Maglia rossa
Młodzieżowa
Maglia bianca
Trofeo
Fast Team
Trofeo
Super Team
1 Tom Dumoulin Tom Dumoulin Tom Dumoulin Tobias Ludvigsson Team Giant-Alpecin Team Giant-Alpecin
2 Marcel Kittel Omar Fraile Marcel Kittel
3 Marcel Kittel Maarten Tjallingii Etixx-Quick Step
4 Diego Ulissi Tom Dumoulin Damiano Cunego Bob Jungels Pro Team Astana
5 André Greipel
6 Tim Wellens
7 André Greipel Tim Wellens André Greipel Lotto Soudal
8 Gianluca Brambilla Gianluca Brambilla Etixx-Quick Step Etixx-Quick Step
9 Primož Roglič
10 Giulio Ciccone Bob Jungels Damiano Cunego Movistar Team
11 Diego Ulissi
12 André Greipel
13 Mikel Nieve Andrey Amador Giacomo Nizzolo
14 Esteban Chaves Steven Kruijswijk Pro Team Astana
15 Aleksander Foliforow Team LottoNL-Jumbo
16 Alejandro Valverde
17 Roger Kluge
18 Matteo Trentin Etixx-Quick Step
19 Vincenzo Nibali Esteban Chaves
20 Rein Taaramäe Vincenzo Nibali Mikel Nieve
21 Nikias Arndt
Klasyfikacja końcowa Vincenzo Nibali Mikel Nieve Giacomo Nizzolo Bob Jungels Pro Team Astana Etixx-Quick Step

Klasyfikacje końcowe

Klasyfikacja generalna

Zawodnik Zespół Czas
1 Włochy Vincenzo Nibali
Jersey pink.svg
Pro Team Astana 86h 32' 49"
2 Kolumbia Esteban Chaves Orica-GreenEDGE + 52"
3 Hiszpania Alejandro Valverde Movistar Team + 1' 17"
4 Holandia Steven Kruijswijk Team LottoNL-Jumbo + 1' 50"
5 Polska Rafał Majka Tinkoff + 4' 37"
6 Luksemburg Bob Jungels
Jersey white.svg
Etixx-Quick Step + 8' 31"
7 Kolumbia Rigoberto Urán Cannondale Pro Cycling + 11' 47"
8 Kostaryka Andrey Amador Movistar Team + 13' 21"
9 Kolumbia Darwin Atapuma BMC Racing Team + 14' 09"
10 Białoruś Kanstancin Siucou Team Dimension Data + 16' 20"
35 Polska Paweł Poljański Tinkoff + 1h 50' 37"
138 Polska Łukasz Wiśniowski Etixx-Quick Step + 4h 35' 16"

Przypisy

  1. naszosie.pl: Znamy trasę Giro d’Italia 2016! (pol.). [dostęp 2015-10-06].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Giro d’Italia 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.