Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
1920 1988
Miejsce  Francja
Paryż
Termin 13–20 lipca 1924
Liczba ekip 27
Liczba sportowców 82
Złoty medal
Stany Zjednoczone Vincent Richards
Srebrny medal
Henri Cochet
Brązowy medal
Umberto De Morpurgo
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
gra pojedyncza kobiety mężczyźni
gra podwójna kobiety mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn w tenisie ziemnym na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu trwała od 13 do 20 lipca 1924 roku. W turnieju startowało 82 zawodników z 27 krajów. Złoty medal zdobył Vincent Richards, srebro przypadło Henri Cochetowi, a brąz otrzymał Umberto De Morpurgo.

Drabinka


Faza finałowa

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Stany Zjednoczone Richard N. Williams 7 3 2 4  
  Henri Cochet 5 6 6 6  
    Henri Cochet 6 5 6 6  
    Jean Borotra 2 7 2 3  
  Jean Borotra 4 6 7 6
   Indie Brytyjskie Sydney Jacob 6 4 5 3  
      Henri Cochet 4 4 7 6 2
   Stany Zjednoczone Vincent Richards 6 6 5 4 6
    Umberto De Morpurgo 6 6 6  
  Takeichi Harada 4 1 1  
  Umberto De Morpurgo 3 6 1 4
   Stany Zjednoczone Vincent Richards 6 3 6 6     Mecz o brązowy medal
  René Lacoste 6 6 6 2 3
   Stany Zjednoczone Vincent Richards 8 4 1 6 6       Jean Borotra 6 1 6 6 5
    Umberto De Morpurgo 1 6 8 4 7

Faza początkowa

1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
     Belgia Albert Lammens 0 1 0  
     Pierwsza Republika Czechosłowacka Pavel Macenauer 6 6 6  
       Pierwsza Republika Czechosłowacka Pavel Macenauer 2 6 6 2 1  
       Stany Zjednoczone Richard N. Williams 6 4 3 6 6  
     Indie Brytyjskie Sayed Hadi 0 2 1
     Stany Zjednoczone Richard N. Williams 6 6 6  
       Stany Zjednoczone Richard N. Williams 6 3 6 4 6
        Béla von Kehrling 4 6 3 6 3
      Béla von Kehrling 6 6 6  
      Alexandru Roman 1 1 2  
        Béla von Kehrling 4 6 7 6 6
       Szwajcaria Charles Aeschlimann 6 8 5 2 3  
     Szwajcaria Charles Aeschlimann 7 6 6
     Argentyna Carlos Dumas 5 4 0  
 
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
     Holandia Hendrik Timmer 6 2 1 6 6  
     Dania Einer Ulrich 3 6 6 2 3  
       Holandia Hendrik Timmer 6 4 7 4  
        Masanosuke Fukuda 8 6 5 6  
      Masanosuke Fukuda 6 6 6
     Wielka Brytania Patrick Wheatley 2 4 3  
        Masanosuke Fukuda 2 1 3
        Henri Cochet 6 6 6
     Związek Południowej Afryki Ivie Richardson 6 6 6  
      Francisco Sindreu 4 4 3  
       Związek Południowej Afryki Ivie Richardson 3 4 4
        Henri Cochet 6 6 6  
     Wolny los
      Henri Cochet  
 
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
     Finlandia Runar Granholm  
     Wolny los  
       Finlandia Runar Granholm 2 0 2  
       Wielka Brytania Algernon Kingscote 6 6 6  
     Szwecja Henning Müller 2 5 2
 Wielka Brytania Algernon Kingscote 6 6 4 3 6      Wielka Brytania Algernon Kingscote 6 7 6  
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Friedrich Rohrer 3 4 6 6 3        Wielka Brytania Algernon Kingscote 1 3 1
  Jean Borotra 6 6 7         Jean Borotra 6 6 6
  Asaji Honda 3 3 5       Jean Borotra 9 7 7  
     Chile Luis Torralva 7 5 5  
        Jean Borotra 6 6 6
       Norwegia Jack Nielsen 0 1 2  
     Norwegia Jack Nielsen 5 6 6 9
 Dania Erik Tegner 6 6 6      Dania Erik Tegner 7 4 4 7  
  Aurél von Kelemen 4 1 1  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 Szwajcaria Maurice Ferrier 6 6 6  
 Finlandia Ernst Schybergson 4 3 3      Szwajcaria Maurice Ferrier 7 3 1 1  
 Indie Brytyjskie Sydney Jacob 6 6 6      Indie Brytyjskie Sydney Jacob 5 6 6 6  
  Raimundo Morales 2 4 4        Indie Brytyjskie Sydney Jacob 6 6 3 2 6  
 Belgia Stéphane Halot 6 6 6        Australia James Willard 1 2 6 6 3  
  William Ireland 1 4 4      Belgia Stéphane Halot 6 2 2
 Australia James Willard 2 6 6 2 6      Australia James Willard 8 6 6  
 Związek Południowej Afryki Louis Raymond 6 4 4 6 4        Indie Brytyjskie Sydney Jacob 6 6 8 6
       Stany Zjednoczone Watson Washburn 1 4 10 2
     Holandia Christiaan van Lennep 6 6 6  
 Argentyna Héctor Cattaruzza 7 7 6      Argentyna Héctor Cattaruzza 3 1 1  
 Druga Republika Grecka Pantelis Papadopoulos 5 5 1        Holandia Christiaan van Lennep 6 1 1 2
 Stany Zjednoczone Watson Washburn 6 6 6        Stany Zjednoczone Watson Washburn 2 6 6 6  
  Clemente Serventi 4 3 4      Stany Zjednoczone Watson Washburn 6 6 6
  Gheorghe Lupu 6 6 6       Gheorghe Lupu 2 3 4  
 Meksyk Felipe del Canto 4 3 4  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 Argentyna Arturo Hortal 6 6 6  
  Rodrigo Castro Pereira 1 4 2      Argentyna Arturo Hortal 3 3 1  
 Stany Zjednoczone Francis Hunter 6 6 6      Stany Zjednoczone Francis Hunter 6 6 6  
 Finlandia Arne Grahn 3 0 2        Stany Zjednoczone Francis Hunter 6 6 2 1 4  
  Eduardo Flaquer 6 3 6 6        Belgia Jean Washer 2 1 6 6 6  
 Chile Domingo Torralva 4 6 0 0       Eduardo Flaquer 1 4 5
 Belgia Jean Washer 6 6 6      Belgia Jean Washer 6 6 7  
  Nicolae Mișu 3 4 2        Belgia Jean Washer 6 4 6 4 6
        Umberto De Morpurgo 2 6 1 6 8
     Druga Republika Grecka Avgoustos Zerlentis 6 1 3 6 6  
 Indie Brytyjskie Athar Ali Fyzee 6 6 6      Indie Brytyjskie Athar Ali Fyzee 3 6 6 3 4  
 Norwegia Conrad Langaard 2 2 3        Druga Republika Grecka Avgoustos Zerlentis 0 2 4
 Szwajcaria Pablo Debran 6 6 6         Umberto De Morpurgo 6 6 6  
  Edwin McCrea 4 4 0      Szwajcaria Pablo Debran 2 3 3
 Luksemburg Camille Wolff 1 0 0       Umberto De Morpurgo 6 6 6  
  Umberto De Morpurgo 6 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
     Holandia Gerard Leembruggen 1 10 1  
 Wielka Brytania John Brian Gilbert 8 6 2 6      Wielka Brytania John Brian Gilbert 6 12 6  
  Aleksandar Đurđenski 6 1 6 2        Wielka Brytania John Brian Gilbert 7 9 6  
 Australia James Bayley 6 6 6        Australia James Bayley 5 7 1  
 Finlandia Ernst Schildt 1 3 4      Australia James Bayley 6 6 6
 Dania Einar Bache 2 8 9 6      Dania Einar Bache 2 1 2  
 Meksyk Mariano Lozano 6 6 7 4        Wielka Brytania John Brian Gilbert 8 6 9 2
  Maurice Cousin 4 6 6 6         Takeichi Harada 10 2 11 6
 Związek Południowej Afryki John Condon 6 3 2 4       Maurice Cousin 6 6 6  
 Szwecja Charles Wennergren 8 6 6      Szwecja Charles Wennergren 4 3 2  
  Kálmán Kirchmayr 6 2 4         Maurice Cousin w/o
        Takeichi Harada  
      Takeichi Harada 6 3 6 6
     Pierwsza Republika Czechosłowacka Ladislav Žemla 3 6 2 2  
 
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
      René Lacoste 6 6 6  
      Lajos Göncz 0 0 1  
        René Lacoste 6 6 6  
       Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koželuh 1 2 1  
     Pierwsza Republika Czechosłowacka Jan Koželuh 4 7 10 4 6
      Sunao Okamoto 6 5 8 6 4  
        René Lacoste 6 6 6
       Związek Południowej Afryki Patrick Spence 2 0 1
     Związek Południowej Afryki Patrick Spence 6 6 7  
     Szwajcaria Hanns Syz 3 2 5  
       Związek Południowej Afryki Patrick Spence 4 10 6 3 6
       Wielka Brytania Max Woosnam 6 8 3 6 3  
     Dania Bjørn Thalbitzer 1 1 2
     Wielka Brytania Max Woosnam 6 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   4 runda
 
     Indie Brytyjskie Mohammed Sleem 6 6 6  
     Holandia Marius van der Feen 4 1 4  
       Indie Brytyjskie Mohammed Sleem 6 6 4 6 2  
       Stany Zjednoczone Vincent Richards 8 2 6 4 6  
     Belgia Victor de Laveleye 2 4 0
     Stany Zjednoczone Vincent Richards 6 6 6  
       Stany Zjednoczone Vincent Richards 7 10 2 6
        Manuel Alonso 5 8 6 3
     Wolny los  
      Manuel Alonso  
        Manuel Alonso 7 6 6 6
       Argentyna Guillermo Robson 9 4 0 4  
     Wolny los
     Argentyna Guillermo Robson  
 

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gra pojedyncza mężczyzn w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article