Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Grecja
Kod MKOl GRC
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Aleksandros Nikolaidis
Liczba zawodników 102 w 76 konkurencjach w 20 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 75.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Grecję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 102 zawodników: 65 mężczyzn i 37 kobiet. Reprezentacja Grecji brała udział we wszystkich dotychczas[1] rozegranych letnich igrzyskach olimpijskich

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Ilias Iliadis
Judo
waga do 90 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Brazylijczyka Tiago Camilo[2]
Brąz
Christina Jazidzidu, Aleksandra Tsiawu
Wioślarstwo
dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet 7:12,09 min[3]

Skład kadry

Gimnastyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Vasilis Tsolakidis 15,300 6.
Vlasis Maras 13,400 64. 14,300 35.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Vasiliki Millousi 53,524 34. 12,933 58. 13,425 42. 14,366 18. 12,800 74.

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Eleni Doika
Alexia Kyriazi
Evdokia Loukagkou
Stavroula Samara
Vasileia Zachou
Marianthi Zafeiriou
drużyny 51,875 9. → Nie awansowały

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Walka o brązowy medal Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ilias Iliadis - 90 kg Słowacja Milan Randl
0111 -0002
Litwa Karolis Bauža
0100 -0003
Rosja Kiryłł Denisow
0000- '0020
→ Nie awansował Australia Mark anthony
1000 -0000
Brazylia Tiago Camilo
0011 -0002
→ Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Julieta Bukuwala - 57 kg Kuba Yurileidys Lupetey Cobas
0001- 0011
→ Nie awansowała 17.

Kajakarstwo

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Christos Tsakmakis C-1 165,79 17. 105,22 13. 105,22 13. → Nie awansował 13.

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Joanis Tamuridis wyścig ze startu wspólnego (m) 5:58:24 110.

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Periklis Ilias cross-country (m) 1:38:51 33.

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Time
Speed
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Zafiris Wolikakis indywidualnie (m) 10,663
67,523
Francja Grégory Baugé
DSQ
→ Nie awansował Dyskwalifikacja
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Christos Wolikakis mężczyźni 6. 1. 6. 9.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Likurgos-Stefanos Tsakonas 100 m 20,56 4. 20,52 5. → Nie awansował
Konstandinos Pulios maraton 2:33:17 80.
Konstandinos Duwalidis 110 m przez płotki 13,40 2. 13,77 7. → Nie awansował
Periklis Jakowakis 400 m przez płotki 50,27 5. → Nie awansował
Aleksandros Papamichail chód 20 km 1:21:12 15.
chód 50 km 3:49:56 25.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Michail Stamatojanis pchnięcie kulą 19,24 25. → Nie awansował
Luis Tsatumas skok w dal 7,53 29. → Nie awansował
Spiridon Lembesis rzut oszczepem 82,40 5. 81,91 7.
Aleksandros Papadimitriu rzut młotem 67,19 37. → Nie awansował
Konstandinos Baniotis skok wzwyż 2,21 25. → Nie awansował
Konstandinos Filipidis skok o tyczce 5,60 3. 5,65 7.

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Maria Belimbasaki 100 m 11,63 6. → Nie awansowała
200 m 23,36 4. → Nie awansowała
Eleni Filandra 800 m 2:02,29 3. 2:04,42 8. → Nie awansowała
Konstantina Kefala maraton 3:01:18 104.
Despina Zapounidou chód 20 km 1:35:19 44.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Antonia Stergiou skok wzwyż 1,93 13. → Nie awansowała
Sawa Lika rzut oszczepem 57,06 27. → Nie awansowała
Stélla-Iró Ledáki skok o tyczce 4,50 13. → Nie awansowała
Nikoleta Kiriakopulu 4,25 19. → Nie awansowała
Ekaterini Stefanidi 4,25 24. → Nie awansowała
Niki Paneta trójskok 13,66 24. → Nie awansowała
Atanasia Pera 11,93 33. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Sofia Ifandidu siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 13,82 1004 29.
skok wzwyż 1,68 830 34.
pchnięcie kulą 12,96 725 34.
bieg 200 m 25,91 805 36.
skok w dal 5,81 792 28.
rzut oszczepem 56,96 995 1.
bieg na 800 m 2:22,03 796 28.
Finał 5947 24.

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ewangelia Psara indywidualnie (k) 636 43. Indie Bombayala Devi
4-6
→ Nie awansowała 33.

Piłka wodna

Turniej mężczyzn

  • Nikolaos Delijanis
  • Emmanouil Mylonakis
  • Andreas Miralis
  • Konstantinos Kokkinakis
  • Theodoros Khatzitheodorou
  • Argyris Theodoropoulos
  • Khristos Afroudakis
  • Vangelis Delakas
  • Georgios Afroudakis
  • Giannis Fountoulis
  • Kostas Mourikis
  • Manthos Voulgarakis
  • Filippos Karampetsos

Reprezentacja Grecji brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego wygrywając jeden mecz, jeden remisując i trzy przegrywając. Zajęła w swojej grupie 5. miejsce i nie awansowała do ćwierćfinału. W ostatecznej klasyfikacji zajęła 9. miejsce.

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Chorwacja 5 5 0 0 50 29 21 10
 Włochy 5 3 1 1 40 36 4 7
 Hiszpania 5 3 0 2 52 42 10 6
 Australia 5 2 0 3 40 44 -4 4
 Grecja 5 1 1 3 41 43 -2 3
 Kazachstan 5 0 0 5 24 53 -29 0

Wyniki

29 lipca 2012

Grecja  6:8  Chorwacja

31 lipca 2012

Grecja  7:7  Włochy

2 sierpnia 2012

Kazachstan  4:11  Grecja

4 sierpnia 2012

Grecja  9:11  Hiszpania

6 sierpnia 2012

Grecja  8:13  Australia

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Janis Kalargaris 50 m dowolnym 22,80 30. → Nie awansował
Kristian Gkolomeev 100 m dowolnym 50,08 31. → Nie awansował
Aristidis Grigoriadis 100 m grzbietowym 54,52 17. 54,20 14. → Nie awansował
Panajotis Samilidis 100 m klasycznym 1:01,20 22. → Nie awansował
200 m klasycznym 2:14,82 27. → Nie awansował
Stefanos Dimitriadis 100 m motylkowym 54,20 41. → Nie awansował
200 m motylkowym 1:58,79 23. → Nie awansował
Janis Drimonakos 1:56,97 16. 1:58,05 15. → Nie awansował
400 m zmiennym 4:17,04 17. → Nie awansował
Andreas Vazaios 200 m zmiennym 2:01,23 26. → Nie awansował
Spiridon Janiotis 10 km 1:50:05,3 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nery Mantey Niangouara 100 m dowolnym 56,63 32. → Nie awansowała
50 m dowolnym 25,40 21. → Nie awansował
Theodora Drakou 25,13 13. 25,28 16. → Nie awansował
Kristel Vourna 100 m motylkowym 58,74 16. 58,31 16. → Nie awansowała
Marianna Lymperta 10 km 2:04:26,5 22.
Theodora Drakou
Nery Mantey Niangouara
Theodora Giareni
Kristel Vourna
4 × 100 m dowolnym 3:45,55 16. → Nie awansowały

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - runda techniczna Eliminacje - runda dowolna Eliminacje - Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Evangelia Platanioti
Despoina Solomou
Duety 89,200 8. 88,840 8. 178,040 8. 89,360[4] 8.

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Dawid Kawelaswili -94 kg 170 kg 10. 200 kg 13. 370 kg 13.

Siatkówka

Siatkówka plażowa

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wasiliki Arwaniti
Maria Tsiartsiani
kobiety Szwajcaria Simone Kuhn
Szwajcaria Nadine Zumkehr
0:2
(13:21, 19:21)
Rosja Anastasija Wasina
Rosja Anna Wozakowa
2:1
(18:21, 21:13, 15:12)
Xue Chen
Zhang Xi
0:2
(17:21, 16;21)
4 → Nie awansowały 19.

Skoki do wody

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Stefanos Paparounas trampolina 3 m indywidualnie 366,10 26. → Nie awansował

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nikolaos Mavrommatis skeet 119 9. → Nie awansował
Efthimios Mitas 114 25. → Nie awansował

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Athina Douka ppn 40 369 42. → Nie awansowała

Szermierka

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Wasiliki Wujuka szabla indywidualnie Wielka Brytania Louise Bond-Williams
15-8
Polska Aleksandra Socha
15-7
Korea Południowa Kim Ji-yeon
12-15
→ Nie awansowała 5.

Taekwondo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Aleksandros Nikolaidis +80 kg Turcja Bahri Tanrıkulu
3-7
→ Nie awansował 11.

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Panagiotis Gionis gra pojedyncza (m) Egipt Omar Assar
4-0
(11:5, 11:9, 11:7, 11:9)
Japonia Seiya Kishikawa
3-4
(7:11, 11:7, 9:11, 11:8, 7:11, 11:8, 10:12)
→ Nie awansował 17.
Kalinikos Kreanga Belgia Jean-Michael Saive
4-1
(5:11, 11:3, 11:9, 11:7, 11:8)
Dania Michael Maze
1-4
(10:12, 6:11, 8:11, 11:8, 3:11)
→ Nie awansował 17.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
M2- 6:21,46 3. 7:07,15 5. 6:53,69 3.(B) 9.
Janis Christu
Sterjos Papachristos
Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
LM4- 5:57,71 3. 6:02,61 2. 6:11,43 4.(A) 4.
Elefterios Konsolas
Panajotis Magdanis
LM2x 6:42,13 5. 6:31,13 1. 6:40,89 4. 6:31,71 2.(B) 8.
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Christina Jazidzidu
Aleksandra Tsiawu
LW2x 7:03,66 1. 7:09,01 2. 7:12,09 3.(A)

Zapasy

Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Oleng Motsalin -74 kg Uzbekistan Sosłan Tigijew
0-4
→ Nie awansował 17.
Kobiety - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Maria Prewolaraki -55 kg Azerbejdżan Julija Ratkiewicz
0-3
→ Nie awansowała 15.

Żeglarstwo

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Angeliki Skarlatu RS:X 14 12 21 11 19 16 19 27 15 7 134 16.
Ana Agrafioti Laser Radial 28 29 30 32 34 34 15 34 23 32 257 33.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Biron Kokalanis RS:X 4 11 6 2 16 15 3 11 4 9 12 77 6.
Wangelis Chimonas Laser 13 19 21 41 50 33 15 30 15 19 206 26.
Janis Mitakis Finn 4 21 10 8 25 10 20 19 7 9 108 14.
Emilios Papatanasiu
Andonis Tsotras
Star 3 16 7 12 7 15 17 17 17 12 106 14.
Panajotis Kamburidis
Statis Papadopulos
470 14 7 20 15 18 28 27 19 8 20 148 19.
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Dionysios Dimou
Mike Pateniotis
49er 18 20 19 16 19 20 19 17 20 19 18 16 16 20 5 242 20.

M = Wyścig medalowy

Przypisy

  1. Stan na 31 października 2012 r,
  2. Men's -90kg Olympic Judo London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  3. Rowing - Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-11-19] (ang.).
  4. Women’s Duets - Olympic Synchronised Swimming London 2012, london2012.com [dostęp 2012-11-19] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Grecja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article