Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Gruzja
Kod MKOl GEO
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Awtandil Czrikiszwili (otwarcie)
Lasza Talachadze (zamknięcie)
Liczba zawodników 40 w 40 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 38.
Złoto
2
Srebro
1
Brąz
4
Razem
7

Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – występ kadry sportowców reprezentujących Gruzję na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja liczyła 40 zawodników – 30 mężczyzn i 10 kobiet. Był to szósty start reprezentacji Gruzji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data Źródło
Złoto
Lasza Talachadze Podnoszenie ciężarów + 105 kg mężczyzn 473 kg WR OR 16 sierpnia [1][2][3][4]
Złoto
Wladimer Chinczegaszwili Zapasy - 57 kg w stylu wolnym mężczyzn W finale wygrał
z reprezentantem Japonii Rei Higuchi 4:3
19 sierpnia [5][6][7]
Srebro
Warlam Liparteliani Judo kategoria do 90 kg mężczyzn W finale przegrał
z reprezentantem Japonii Mashu Baker 000:001
10 sierpnia [8][9][10]
Brąz
Lasza Szawdatuaszwili Judo kategoria do 73 kg mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Izraela Sagi Muki 100:000
8 sierpnia [8][11][12]
Brąz
Szmagi Bolkwadze Zapasy kategoria do 66 kg w stylu klasycznym mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Japonii Tomohiro Inoue 3:0
16 sierpnia [13][14][15]
Brąz
Irakli Turmanidze Podnoszenie ciężarów + 105 kg mężczyzn 448 kg 16 sierpnia [1][16][3][4]
Brąz
Geno Petriaszwili Zapasy kategoria do 125 kg w stylu wolnym mężczyzn W pojedynku o brązowy medal wygrał
z reprezentantem Stanów Zjednoczonych Tervel Dlagnev 10:0
20 sierpnia [17][18][19]

Reprezentanci

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Salome Pażawa wielobój indywidualny 17,233 17,783 17,433 16,666 69,15 14. NQ 14. [20]

Skoki na trampolinie

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Luba Golowina indywidualnie 47,080 51,205 98,285 8. Q 14,400 21,300 15,310 51,010 7. [21]

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Amiran Papinaszwili – 60 kg BYE Kanada Pessoa
W 011-000
Bułgaria Gerczew
W 100-000
Japonia Takatō
W 100-000
Rosja Mudranow
P 000-100
BYE Uzbekistan Urozboyev
P 000-001
5. [8][22][23]
Waża Margwelaszwili – 66 kg BYE Słowenia Gomboc
P 000-100
NQ 17. [8][24][25]
Lasza Szawdatuaszwili – 73 kg BYE Kuba Estrada
W 100-000
Sri Lanka Repiyallage
W 100-000
Japonia Ōno
P 010-000
NQ Rosja Iartcev
W 100-001
Izrael Muki
W 100-000
3. [8][11][12]
Awtandil Czrikiszwili – 81 kg BYE Kuba Morales
W 001-000
Salwador Turcios
W 000-000
Włochy Marconcini
W 011-000
Stany Zjednoczone Stevens
P 000-100
BYE Japonia Nagase
P 000-001
5. [8][26][27]
Warlam Liparteliani – 90 kg BYE Tadżykistan Ustopiriyon
W 100-000
Nauru Uera
W 100-000
Mongolia Otgonbaatar
W 000-000
Korea Południowa Gwak D-h
W 100-000
BYE Japonia Baker
P 000-001
2. [8][9][10]
Beka Ghwiniaszwili – 100 kg BYE Wielka Brytania Fletcher
W 100-000
Belgia Nikiforov
W 101-000
Francja Maret
P 010-000
NQ Japonia Haga
P 000-000
NQ 7. [8][28][29]
Adam Okruaszwili + 100 kg Japonia Harasawa
P 000-000
NQ 17. [8][30][31]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Esther Stam – 70 kg Mongolia Naranjargal
W 011-000
Kanada Zupancic
P 000-000
NQ 9. [8][32][33]

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Zaza Nadiradze C-1 200 m 41,423 4. Q 40,146 1. FA 39,817 5. 5. [34][35]

Lekkoatletyka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Wynik Miejsce
Dawit Charaziszwili maraton 2:20,47 72. [36][37][38]
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Benik Abrahamian pchnięcie kulą 18,72 31. NQ [39][40][41]
Baczana Chorawa skok w dal 7,77 19. NQ [42][43][44]
Lasza Torghwaidze trójskok NM NQ [45][46][47]
Kobiety
Konkurencje techniczne
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Walentina Liaszenko skok wzwyż 1,80 =32. NQ [48][49][50]

Łucznictwo

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Kristine Esebua indywidualnie 612 45. Indie Kumari
P 4-6
NQ [51][52][53]
Iulia Lobżenidze 594 57. Meksyk Valencia
P 4-6
NQ
Chatuna Narimanidze 625 34. Ukraina Siczenikowa
P 1-7
NQ
Kristine Esebua
Iulia Lobżenidze
Chatuna Narimanidze
drużynowo 1831 12.  Meksyk
P 0-6
NQ [54][55][56]

Pływanie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Irakli Rewiszwili 400 m stylem dowolnym 4:00,56 45. NQ [57][58][59]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Teona Bostaszwili 100 m stylem klasycznym 1:22,91 43. NQ [60][61][62]

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Giorgi Czcheidze – 105 kg 170 kg 14. 208 kg DNF 170 kg DNF [1][63][64][65]
Lasza Talachadze + 105 kg 215 kg 2. 258 kg 1. 473 kg WR OR 1. [1][2][3][4]
Irakli Turmanidze 207 kg 4. 241 kg =4. 448 kg 3. [1][16][3][4]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Anastasija Hotfrid + 75 kg 113kg 11. 135 kg 12. 248 kg 12. [1][66][67][68]

Strzelectwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Cotne Maczawariani pistolet pneumatyczny 10 m 574 29. NQ [69][70][71]
pistolet dowolny 50 m 552 15. NQ [72][73][74]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nino Salukwadze pistolet pneumatyczny 10 m 377 34. NQ [75][76][77]
pistolet sportowy 25 m 584 3. Q 14 6. NQ [78][79][80]

Szermierka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sandro Bazadze szabla indywidualnie Brazylia Agresta
W 15-3
Korea Południowa Kim J-h
P 14-15
NQ [81][82][83]

Tenis ziemny

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Nikoloz Basilaszwili gra pojedyncza Urugwaj Cuevas
P 3:6, 7:6(10:8), 3:6
NQ [84][85][86]

Zapasy

Mężczyźni
Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Wladimer Chinczegaszwili - 57 kg BYE Kazachstan Sanaa
W 4-3
Azerbejdżan Əliyev
W 5-3
Bułgaria Dubow
W 8-4
BYE Japonia Higuchi
W 4-3
1. [5][6][7]
Zurabi Iakobiszwili - 65 kg BYE Nigeria Daniel
W 2-1
Włochy Chamizo
P 3-4
NQ 10. [87][88][89]
Iakob Makaraszwili - 74 kg BYE Bułgaria Iwanow
W 13-8
Azerbejdżan Həsənov
P 0-11
NQ NQ 11. [90][91][92]
Sandro Aminaszwili - 86 kg BYE Polska Baranowski
P 1-3
NQ NQ 14. [93][94][95]
Elizbar Odikadze - 97 kg BYE Armenia Kietojew
W 8-1
Kazachstan Ibragimow
W 6-1
Stany Zjednoczone Snyder
P 4-9
BYE Rumunia Saritow
P 0-10
5. [96][97][98]
Geno Petriaszwili - 125 kg Bułgaria Kumczew
W 10-0
Ukraina Zasiejew
W 11-6
Ghasemi
P 4-4
NQ BYE Kanada Jarvis
W 6-2
Stany Zjednoczone Dlagnev
W 10-0
3. [17][18][19]
Styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Szmagi Bolkwadze - 66 kg BYE Finlandia Välimäki
W 3-0
Nouruzi
W 3-0
Serbia Štefanek
P 0-5
BYE Japonia Inoue
W 3-0
3. [13][14][15]
Zurab Datunaszwili - 75 kg Kazachstan Kartykow
P 0-2
NQ NQ 18. [99][100][101]
Robert Kobliaszwili - 85 kg Meksyk Leyva
W 5-0
Niemcy Kudla
P 1-1
NQ 9. [102][103][104]
Rewazi Nadareiszwili - 98 kg BYE Bułgaria Guri
P 2-3
NQ NQ 10. [105][106][107]
Iakobi Kadżaia - 130 kg Brazylia Soghomonyan
W 4-0
Ukraina Czernecki
W 5-0
Rosja Siemionow
P 0-3
NQ NQ 7. [108][109][110]

Przypisy

  1. a b c d e f XXXI OLYMPIC GAMES RESULTS (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  2. a b TALAKHADZE Lasha (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  3. a b c d Men Over 105kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  4. a b c d Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  5. a b Wrestling: Men’s Freestyle 57 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  6. a b Men Freestyle Wrestling under 57kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 19.08 – Gold Medal Vladimer Khinchegashvili (GEO) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  7. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Featherweight, Freestyle (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  8. a b c d e f g h i j Judo Olympic Games 2016 Results (ang.). ippon.org. [dostęp 2018-04-30].
  9. a b Men Under 90kg (Middleweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  10. a b Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  11. a b Men Under 73kg (Lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Monday 08.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  12. a b Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  13. a b Wrestling: Men’s Greco-Roman 66 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  14. a b Men Greco-Roman Wrestling under 66kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 16.08 – Gold Medal Davor Štefanek (SRB) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  15. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Welterweight, Greco-Roman (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  16. a b TURMANIDZE Irakli (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  17. a b Wrestling: Men’s Freestyle 125 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  18. a b Men Freestyle Wrestling under 125kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 20.08 – Gold Medal Taha Akgül (TUR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  19. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  20. Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Indiwidual Women’s (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-04-30].
  21. Rio 2016 Olympic Games Trampoline Senior – Women Individual (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-04-30].
  22. Men Under 60kg (Extra-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  23. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Extra-Lightweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  24. Men Under 66kg (Half-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  25. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Lightweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  26. Men Under 81kg (Half-middleweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  27. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Middleweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  28. Men Under 100kg (Half-heavyweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Thursday 11.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  29. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Half-Heavyweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  30. Men Over 100kg (Heavyweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  31. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  32. Women Under 70kg (Middletweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  33. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Middleweight (ang.). sport-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  34. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 73–86. [dostęp 2018-04-30].
  35. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Canadian Singles, 200 metres (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  36. Athletics at the 2016 Rio de janeiro Summer Games: Men’s Marathon (ang.). sports-Reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  37. MARATHON MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  38. Men Marathon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Sunday 21.08 Gold Medal: Eliud Kipchoge (KEN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  39. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Shot Put Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  40. SHOT PUT MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  41. Men Shot Put Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  42. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Long Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  43. LONG JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  44. Men Long Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  45. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men’s Triple Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  46. TRIPLE JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  47. Men Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  48. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Women’s High Jump Qualifying Round (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  49. HIGH JUMP MEN XXXI OLYMPIC GAMES (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-04-30].
  50. Women High Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Saturday 20.08 Winner Ruth Beitia (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  51. Rio 2016 Olympic Games Archery – Women’s Individual (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-04-30].
  52. Women Individual Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 05 August – Thursday 11 August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  53. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  54. Rio 2016 Olympic Games Archery – Women’s Team (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-04-30].
  55. Women Team Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 5th August – Sunday 7th August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  56. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Team (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  57. 400 Metres Freestyle Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-30].
  58. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s 400 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  59. Men 400m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 – Saturday 06.08 Winner Mack Horton (AUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  60. 100 Metres Breakstroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-04-30].
  61. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Breaststroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  62. Women 100m Breaststroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 – Sunday 07.08, Monday 08.08 – Winner Lillia King (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  63. CHKHEIDZE Giorgi (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  64. Men Under 105kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Monday 15.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  65. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  66. HOTFRID Anastasiia (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-04-30].
  67. Women Over 75kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 – Friday 12.08 – Winner Suping Meng (CHN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  68. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Super-Heavyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  69. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  70. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  71. Men 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  72. Rio 2016 Olympic Games Shooting 50m Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  73. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Free Pistol, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  74. Men 50m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  75. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  76. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  77. Women 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  78. Rio 2016 Olympic Games Shooting 25m Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-04-30].
  79. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Sporting Pistol, 25 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  80. Women 25m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  81. Rio 2016 Olympic Games Fencing Men’s Sabre Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  82. Fencing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Sabre, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  83. Men Fencing Sabre Individual Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  84. Rio 2016 Olympic Games Tennis Men’s Singles (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  85. Tennis at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  86. Men Tennis XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06 August – Sunday 14 August – Winner Andy Murray (GBR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  87. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 65 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  88. Men Freestyle Wrestling under 65kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 21.08 – Gold Medal Soslan Ramonov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  89. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Welterweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  90. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 74 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  91. Men Freestyle Wrestling under 74kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Friday 19.08 – Gold Medal Hassan Yazdani (IRI) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  92. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  93. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 86 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  94. Men Freestyle Wrestling under 86kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 20.08 – Gold Medal Abdulrashid Sadulaev (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  95. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Light-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  96. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Freestyle 97 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  97. Men Freestyle Wrestling under 97kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 21.08 – Gold Medal Kyle Snyder (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  98. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  99. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 75 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  100. Men Greco-Roman Wrestling under 75kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Sunday 14.08 – Gold Match Roman Vlasov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  101. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Middleweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  102. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 85 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  103. Men Greco-Roman Wrestling under 85kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Gold Medal Davit Chakvetadze (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  104. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Light-Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  105. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 98 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  106. Men Greco-Roman Wrestling under 98kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Gold Medal Artur Aleksanyan (ARM) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  107. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].
  108. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men’s Greco-Roman 130 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-04-30].
  109. Men Greco-Roman Wrestling under 130kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Monday 15.08 – Gold Medal Mijaín López (CUB) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-04-30].
  110. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Super-Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-04-30].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gruzja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article