Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Hiszpania
Kod MKOl ESP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Félix Mendizábal
Liczba zawodników 95 w 44 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Hiszpanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 w Paryżu reprezentowało 95 zawodników. Najmłodszym zawodnikiem w reprezentacji był Santiago Ulio (15 lat 45 dni), a najstarszym Justo San Miguel (53 lat 358 dni). W Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury wziął udział José Clará, w kategorii rzeźbiarstwo.

Skład

Boks

  • Ruperto Biete - waga musza - 5. miejsce
  • Lorenzo Vitria - waga musza - 9. miejsce
  • Antonio Sánchez - waga kogucia - 5. miejsce
  • José Pastor - waga kogucia - 9. miejsce
  • Emilio Bautista - waga piórkowa - 9. miejsce
  • Luis Bru - waga kogucia - 17. miejsce
  • Vicente Valdero - waga lekka - 9. miejsce

Jeździectwo

  • José Álvarez - skoki - 9. miejsce
  • Nemesio Martínez - skoki - 16. miejsce
  • José Navarro - skoki - 30. miejsce
  • Emilio López - skoki - nie ukończył
  • José Álvarez, Nemesio Martínez, José Navarro, Emilio López - skoki, drużynowo - 8. miejsce

Lekkoatletyka

  • Félix Mendizábal
100 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Diego Ordóñez
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Juan Junqueras
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • José-María Larrabeiti
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Félix Mendizábal, Diego Ordóñez, Juan Junqueras, José-María Larrabeiti - sztafeta 4 × 100 metrów - odpadli w eliminacjach
  • Joaquín Miquel - 5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Miguel Palau
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
Bieg przełajowy - nie ukończył
  • Dionisio Carreras - maraton - 9. miejsce
  • Jesús Diéguez, José Andía, Fabián Velasco, Miguel Palau, Joaquín Miquel - 3000 metrów, drużynowo - odpadli w eliminacjach
  • Fabián Velasco - bieg przełajowy - 13. miejsce
  • Miguel Peña - bieg przełajowy - 14. miejsce
  • José Andía - bieg przełajowy - nie ukończył
  • Jesús Diéguez - bieg przełajowy - nie ukończył
  • Amador Palma - bieg przełajowy - nie ukończył
  • Fabián Velasco, Miguel Peña, José Andía, Jesús Diéguez, Amador Palma - bieg przełajowy, drużynowo - nie ukończyli
  • Gabino Lizarza - rzut dyskiem - 28. miejsce

Piłka nożna

Piłka wodna

  • Manuel Basté, Enrique Granados, Jaime Cruells, José Fontanet, Francisco Gibert, Luis Gibert, José María Puig - 8. miejsce

Polo

  • Luis de Figueroa, Justo San Miguel, Hernando Fitz-James, Álvaro de Figueroa, Rafael Fernández, Leopoldo Saínz de la Maza - 4. miejsce

Pływanie

  • José Manuel Pinillo - 100 metrów, st. dowolny - odpadł w eliminacjach
  • Pedro Méndez
400 metrów, st. dowolny - odpadł w eliminacjach
1500 metrów, st. dowolny - odpadł w eliminacjach
  • Ramón Berdomás, Pedro Méndez, Julio Peredejordi, José Manuel Pinillo - 4 × 200 metrów, st. dowolny - odpadli w eliminacjach

Skoki do wody

  • Santiago Ulio
Platforma - odpadł w eliminacjach
Skoki proste - odpadł w eliminacjach
  • Antonio de Tort
Platforma - odpadł w eliminacjach
Skoki proste - odpadł w eliminacjach
  • Francisco Ortíz - skoki proste - odpadł w eliminacjach

Strzelectwo

  • José María de Palleja - trap - nie ukończył

Szermierka

  • Juan Delgado - floret - odpadł w półfinale
  • Diego Díez - floret - odpadł w 2. rundzie
  • Santiago García - floret - odpadł w 2. rundzie
  • Félix de Pomés - floret - odpadł w 2. rundzie
  • Juan Delgado, Domingo García, Diego Díez, Félix de Pomés, Santiago García - floret, drużynowo - odpadli w eliminacjach
  • Domingo García - szpada - odpadł w półfinale
  • Félix de Pomés - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Miguel Zabalza - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Carlos Miguel - szpada - odpadł w eliminacjach
  • Jesús López de Lara, Domingo García, Diego Díez, Miguel Zabalza, Juan Delgado, Félix de Pomés - szpada, drużynowo - odpadli w półfinale
  • Julio González - szabla - odpadł w eliminacjach
  • Julián, Marquis de Murrieta - szabla - odpadł w eliminacjach
  • Manuel Toledo - szabla - odpadł w eliminacjach
  • Fernando Guillén - szabla - odpadł w eliminacjach
  • Julián, Marquis de Murrieta, Julio González, Jesús López de Lara, Fernando Guillén, Jaime Mela - szpada, drużynowo - odpadli w ćwierćfinale

Tenis

Mężczyźni
  • Manuel Alonso - gra pojedyncza - 9. miejsce
  • Francisco Sindreu - gra pojedyncza - 9. miejsce
  • Eduardo Flaquer - gra pojedyncza - 9. miejsce
  • Raimundo Morales - gra pojedyncza - 9. miejsce
  • José María Alonso, Manuel Alonso - gra podwójna - 5. miejsce
  • Eduardo Flaquer, Ricardo Saprissa - gra podójna - 9. miejsce
Mieszane
  • Lilí Álvarez, Eduardo Flaquer - gra podwójna - 5. miejsce
  • Rosa Torras, Ricardo Saprissa - gra podójna - 15. miejsce
Kobiety
  • Lilí Álvarez - gra pojedyncza - 5. miejsce
  • Rosa Torras - gra pojedyncza - 9. miejsce
  • Lilí Álvarez, Rosa Torras - gra podwójna - 8. miejsce

Wioślarstwo

  • Josep Balsells, Leandro Coll, Jaime Giralt, Ricardo Massana, Luis Omedes - czwórka ze sternikiem - odpadli w eliminacjach
  • Leandro Coll, Jaime Giralt, José Luis Lasplazas, Ricardo Massana, Eliseo Morales, José Martínez, Enrique Pérez, Juan Riba, Luis Omedes - ósemka - odpadli w eliminacjach

Zapasy

  • Jordán Vallmajo - waga piórkowa, styl klasyczny - 18. miejsce
  • Domingo Sánchez - waga piórkowa, styl klasyczny - 18. miejsce
  • Francisco Solé - waga lekka, styl klasyczny - 13. miejsce
  • Emilio Vidal - waga średnia, styl klasyczny - 15. miejsce

Żeglarstwo

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article