Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928.

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Hiszpania
Kod MKOl ESP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1928
Amsterdam
Chorąży Diego Ordóñez[1]
Liczba zawodników 80 w 34 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 24.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
0
Razem
1

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928 reprezentowało 80 zawodników. Był to czwarty start reprezentacji Hiszpanii na letnich igrzyskach olimpijskich. Sportowcy Hiszpanii zdobyli jeden złoty medal.

Najmłodszym reprezentantem Hiszpanii na tych igrzyskach był 17-letni piłkarz wodny – Angel Sabata, zaś najstarszym 54-letni żeglarz – Luis de Arana.

Skład reprezentacji

Boks

  • José Vilanova – Waga musza (50 kg) – 9. miejsce
  • Juan Muñoz – Waga piórkowa (57 kg) – 9. miejsce
  • Roberto Sanz – Waga lekka (61 kg) – 9. miejsce
  • Dionisio Fernández – Waga półśrednia (66 kg) – 17. miejsce
  • César Campuzano – Waga średnia (72 kg) – 9. miejsce
  • José Montllor – Waga półciężka (79 kg) – 9. miejsce

Hokej na trawie

Jeździectwo

  • José Navarro – Skoki przez przeszkody - indywidualnie – 5. miejsce
  • José Álvarez – Skoki przez przeszkody - indywidualnie – 10 miejsce
  • Julio García – Skoki przez przeszkody - indywidualnie – 12. miejsce
  • José María Cabanillas – WKKW – indywidualnie – 24. miejsce
  • Antonio Somalo – WKKW – indywidualnie – Nie zajął żadnego miejsca
  • Francisco Jiménez – WKKW – indywidualnie – Nie zajął żadnego miejsca
  • José Navarro, José Álvarez, Julio García – Skoki przez przeszkody – drużynowo – 1. miejsce (złoty medal)
  • José María Cabanillas, Antonio Somalo, Francisco Jiménez – WKKW – drużynowo – Nie zajęli żadnego miejsca

Kolarstwo torowe

  • Yermo – Sprint – 2. miejsce w kwalifikacjach

Lekkoatletyka

  • Enrique de Chávarri – 100 m mężczyzn – 3. miejsce w kwalifikacjach
  • Diego Ordóñez – 100 m mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach, 200 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Juan Serrahima – 100 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach, 200 m mężczyzn – 3. miejsce w kwalifikacjach
  • Fernando Muñagorri – 100 m mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Joaquín Miquel – 400 m mężczyzn – 3. miejsce w kwalifikacjach, 800 m mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Jesús Oyarbide – 5000 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Arturo Peña – 5000 m mężczyzn – 7. miejsce w kwalifikacjach, 10 000 m mężczyzn – 13. miejsce
  • Emilio Ferrer – Maraton mężczyzn – 52. miejsce
  • José Culí – Skok o tyczce mężczyzn – 10. miejsce
  • Fernando Labourdette-Liaresq – Skok w dal mężczyzn – 41. miejsce
  • Enrique de Chávarri, Diego Ordóñez, Juan Serrahima, Fernando Muñagorri – Sztafeta 4 x 100 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach

Piłka nożna

  • Amadeo, Mariscal, Domingo Zaldúa, Paco Bienzobas, Patxi Gamborena, Cholín, Antero, Quincoces, Jáuregui, Legarreta, Yermo, Kiriki, Luis Regueiro, Marculeta, Vallana, Robus, Trino – Turniej mężczyzn – 5. miejsce

Piłka wodna

  • Gonzalo Jiménez, Angel Sabata, Jaime Cruells, José María Puig, Rafael Jiménez, Manuel Majo, Mariano Trigo – Turniej mężczyzn – 9. miejsce

Pływanie

  • José González – 100 m stylem dowolnym mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • José Francesch – 200 m stylem klasycznym mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • José González, Estanislao Artal, Ramón Artigas, Francisco Segalá – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – 7. miejsce

Szermierka

  • Diego Díez, Domingo García, Juan Delgado, Félix de Pomés, Fernando García – Floret drużynowo mężczyzn – 3. miejsce w kwalifikacjach
  • Juan Delgado, Domingo García, Diego Díez, Félix de Pomés, Francisco González – Szpada drużynowo mężczyzn – 5. miejsce
  • Domingo García – Floret mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach, Szpada mężczyzn – 7. miejsce w kwalifikacjach
  • Fernando García – Floret mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Armando Alemán – Floret mężczyzn – 8. miejsce w kwalifikacjach
  • Francisco González – Szpada mężczyzn – 7. miejsce w kwalifikacjach, Szabla mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Isidro González – Szabla mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Joaquín García – Szabla mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach

Żeglarstwo

  • Santiago Amat – Jole 12-stopowe – 14. miejsce
  • Álvaro de Arana, Javier de Arana, José María, Count de Arteche, Luis de Arana, Pedro José de Galíndez – Klasa 6 metrów – 13. miejsce

Przypisy

  1. Hiszpania (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-11-25-].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1928
Listen to this article