Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976.

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Kod MKOl ESP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976
Montreal
Chorąży Enrique Rodríguez[1]
Liczba zawodników 113 w 68 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 30.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
0
Razem
2

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 113 zawodników. Był to trzynasty start reprezentacji Hiszpanii na letnich igrzyskach olimpijskich. Sportowcy Hiszpanii zdobyli dwa srebrne medale.

Najmłodszym reprezentantem Hiszpanii na tych igrzyskach była 12-letnia pływaczka – Antonia Real, zaś najstarszym 52-letni strzelec – Luis del Cerro.

Skład reprezentacji

Boks

  • Enrique Rodríguez – Waga papierowa (48 kg) – 17. miejsce
  • Vicente Rodríguez – Waga musza (51 kg) – 9. miejsce
  • Juan Francisco Rodríguez – Waga kogucia (54 kg) – 15. miejsce
  • Antonio Rubio – Waga lekka (60 kg) – 15. miejsce
  • José Manuel Gómet – Waga lekkopółśrednia (63,5 kg) – 25. miejsce

Gimnastyka

  • Gabriel Calvo – Wielobój indywidualnie mężczyzn – 76. miejsce, Ćwiczenia wolne mężczyzn – 79. miejsce, Skok mężczyzn – 19. miejsce, Poręcz mężczyzn – 55. miejsce, Drążek mężczyzn – 73. miejsce, Kółka mężczyzn – 79. miejsce, Koń z łękami mężczyzn – 86. miejsce
  • José de la Casa – Wielobój indywidualnie mężczyzn – 79. miejsce, Ćwiczenia wolne mężczyzn – 75. miejsce, Skok mężczyzn – 15. miejsce, Poręcz mężczyzn – 74. miejsce, Drążek mężczyzn – 78. miejsce, Kółka mężczyzn – 79. miejsce, Koń z łękami mężczyzn – 75. miejsce
  • Fernando Bertrand – Wielobój indywidualnie mężczyzn – 86. miejsce, Ćwiczenia wolne mężczyzn – 73. miejsce, Skok mężczyzn – 72. miejsce, Poręcz mężczyzn – 87. miejsce, Drążek mężczyzn – 87. miejsce, Kółka mężczyzn – 76. miejsce, Koń z łękami mężczyzn – 79. miejsce
  • Eloisa Marcos – Wielobój indywidualnie kobiet – 78. miejsce, Ćwiczenia wolne kobiet – 78. miejsce, Skok kobiet – 83. miejsce, Poręcz kobiet – 63. miejsce, Równoważnia kobiet – 72. miejsce
  • Elisa Cabello – Wielobój indywidualnie kobiet – 82. miejsce, Ćwiczenia wolne kobiet – 82. miejsce, Skok kobiet – 77. miejsce, Poręcz kobiet – 75. miejsce, Równoważnia kobiet – 77. miejsce
  • Mercedes Vernetta – Wielobój indywidualnie kobiet – 84. miejsce, Ćwiczenia wolne kobiet – 85. miejsce, Skok kobiet – 77. miejsce, Poręcz kobiet – 86. miejsce, Równoważnia kobiet – 81. miejsce

Hokej na trawie

  • Luis Carrera, Juan Amat, Jaime Arbós, Juan Arbós, Ricardo Cabot, Juan Colomer, Francisco Codina, Agustín Churruca, Francisco Fábregas, Jorge Fábregas, Agustín Masaña, Juan Pellón, Ramón Quintana, José Sallés, Francisco Segura, Luis Antonio Twose – Hokej na trawie mężczyzn – 6. miejsce

Jeździectwo

  • Luis Álvarez – Skoki przez przeszkody - indywidualnie – 9. miejsce
  • Eduardo Amorós – Skoki przez przeszkody – indywidualnie – 10. miejsce
  • Alfonso Segovia – Skoki przez przeszkody – indywidualnie – Nie zajął żadnego miejsca
  • Luis Álvarez, Alfonso Segovia, José María Rosillo, Eduardo Amorós – Skoki przez przeszkody – drużynowo – 6. miejsce

Judo

  • Juan Carlos Rodríguez – Waga półśrednia (70 kg) – 7. miejsce
  • José Luis de Frutos – Waga średnia (80 kg) – 5. miejsce

Kajakarstwo

Kolarstwo

  • Bernardo Alfonsel – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 10. miejsce
  • Rafael Ladrón – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 32. miejsce
  • Juan Moral – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 33. miejsce
  • Paulino Martínez – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – Nie zajął żadnego miejsca

Lekkoatletyka

  • Andrés Ballbé – 800 m mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Fernando Cerrada – 5000 m mężczyzn – 12. miejsce w kwalifikacjach
  • Mariano Haro – 10 000 m mężczyzn – 6. miejsce
  • José Luis Ruiz – 10 000 m mężczyzn – 12. miejsce w kwalifikacjach
  • Agustín Fernández – Maraton mężczyzn – 46. miejsce
  • Antonio Baños – Maraton mężczyzn – 51. miejsce
  • Santiago Manguan – Maraton mężczyzn – Nie zajął żadnego miejsca
  • Antonio Campos – 3000 m z przeszk. mężczyzn – 8. miejsce
  • Juan Carrasco – Skok w wzwyż mężczyzn – 24. miejsce
  • Francisco Martín – Skok w wzwyż mężczyzn – 28. miejsce
  • Rafael Blanquer – Skok w dal mężczyzn – 32. miejsce
  • Ramón Cid – Trójskok mężczyzn – 18. miejsce
  • Carmen Valero – 800 m kobiet – 6. miejsce w kwalifikacjach, 1500 m kobiet - 8. miejsce w kwalifikacjach
  • José Luis Sánchez, Luis Sarría, Francisco García, Javier Martínez – Sztafeta 4 x 100 m mężczyzn – Nie zajęli żądnego miejsca (w kwalifikacjach)

Piłka nożna

  • Vitoria, Olmo, Cundi, Saura, Esteban, Paco Bermejo, Sanjosé, San José, Pulido, Tente Sánchez, Juani, Juan Gómez González, Arconada, Mir, Pedro Camus, Idígoras – Turniej mężczyzn – 9. miejsce

Pływanie

  • Jorge Comas – 100 m stylem dowolnym mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • David López-Zubero – 200 m stylem dowolnym mężczyzn – 3. miejsce w kwalifikacjach, 400 m stylem dowolnym mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • José Bas – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • David López-Zubero, Jesús Fuentes, Fernando Gómez-Reino, Santiago Esteva – 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Santiago Esteva – 100 m stylem grzbietowym mężczyzn – 8. miejsce w kwalifikacjach, 200 m stylem grzbietowym mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Pedro Balcells – 100 m stylem klasycznym mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Miguel Lang-Lenton – 200 m stylem motylkowym mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Santiago Esteva, Pedro Balcells, Mario Lloret, Jorge Comas – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Antonia Real – 400 m stylem dowolnym kobiet – 5. miejsce w kwalifikacjach, 800 m stylem dowolnym kobiet – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Silvia Fontana – 100 m stylem grzbietowy kobiet – 7. miejsce w kwalifikacjach
  • Montserrat Majo – 100 m stylem motylkowym kobiet – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Silvia Fontana, Rosa Estiarte, Magda Camps, Montserrat Majo – 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet – 3. miejsce w kwalifikacjach

Podnoszenie ciężarów

  • Francisco Mateos – Kategoria 60 – 67,5 kg – 14. miejsce

Skoki do wody

  • Ricardo Camacho – Trampolina 3 m mężczyzn – 25. miejsce
  • Carmen Belén Núñez – Trampolina 3 m kobiet – 25. miejsce

Strzelectwo

  • Jaime González – Pistolet szybkostrzelny 25 m – 20. miejsce
  • Juan Seguí – Pistolet szybkostrzelny 25 m – 20. miejsce
  • José del Villar – Karabin małokalibrowy 3 postawy 50 m – 45. miejsce
  • Luis del Cerro – Karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 41. miejsce
  • José María Pigrau – Karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 51. miejsce
  • Esteban Azcue – Trap – 11. miejsce
  • Eladio Vallduvi – Trap – 21. miejsce
  • Juan Ávalos – Skeet – 7. miejsce
  • Enrique Camarena – Skeet – 14. miejsce

Żeglarstwo

Przypisy

  1. Hiszpania (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-11-28-].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Listen to this article