Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Hiszpania
Kod MKOl ESP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Felipe de Borbón
Liczba zawodników 422 w 29 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
13
Srebro
7
Brąz
2
Razem
22

Hiszpanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 reprezentowało 422 zawodników: 297 mężczyzn i 125 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Hiszpanii na letnich igrzyskach olimpijskich. Reprezentanci Hiszpanii zdobyli 22 medale, co jest najlepszym wynikiem w historii[1] startów na igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Mariví González, Natalia Dorado, Virginia Ramírez, Carmen Barea, Silvia Manrique, Nagore Gabellanes, Masa Rodríguez, Sonia Barrio, Eli Maragall, Teresa Motos, Maider Tellería, Mercedes Coghen, Núria Olivé, Anna Maiques, Maribel Martínez
Hokej na trawie
turniej kobiet w meczu finałowym pokonały zespół Niemiec 2:1[2]
Złoto
Almudena Muñoz
Judo
waga do 52 kg kobiet w finałowej walce pokonała Japonkę Noriko Mizoguchi
Złoto
Míriam Blasco
Judo
waga do 56 kg kobiet w walce finałowej pokonała Brytyjkę Nicolę Fairbrother
Złoto
José Moreno
Kolarstwo torowe
wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego mężczyzn 1:03,342 min[3]
Złoto
Fermín Cacho
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m mężczyzn 3:40,12 min[4]
Złoto
Daniel Plaza
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:21,45 h[4]
Złoto
Juan Carlos Holgado, Antonio Vázquez, Alfonso Menéndez
Łucznictwo
mężczyźni drużynowo w finale pokonali zespół Finlandii 238:236 pkt[5]
Złoto
José Emilio Amavisca, Rafa Berges, Abelardo, Albert Ferrer, Josep Guardiola, Miguel Hernández, Antonio Sistachs, Mikel Lasa Goikoetxea, Juanma López, Luis Enrique, Kiko, Alfonso, Antonio Pinilla, Paco Soler, Roberto Solozábal, Gabriel Vidal, David Villabona
Piłka nożna
turniej mężczyzn w finale pokonali reprezentację Polski 3:2[6]
Złoto
Martín López-Zubero
Pływanie
200 m stylem grzbietowym 1:58,47 min[7]
Złoto
Domingo Manrique, Luis Doreste Blanco
Żeglarstwo
klasa Latający Holender 29,7 pkt[8]
Złoto
Francisco Sánchez, Jordi Calafat
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyźni 50,0 pkt[9]
Złoto
José María van der Ploeg
Żeglarstwo
klasa Finn 33,4[8]
Złoto
Patricia Guerra, Theresa Zabell
Żeglarstwo
klasa 470 kobiety 29,7 pkt[10]
Srebro
Faustino Reyes
Boks
waga piórkowa (do 57 kg) w finale uległ Niemcowi Andreasowi Tewsowi
Srebro
Carolina Pascual
Gimnastyka artystyczna
kobiety indywidualnie 58,100 pkt[11]
Srebro
Antonio Peñalver
Lekkoatletyka
dziesięciobój mężczyzn 8412 pkt[4]
Srebro
Daniel Ballart, Manuel Estiarte, Pedro García, Salvador Gómez, Marco Antonio González, Rubén Michavila, Miki Oca, Sergio Pedrerol, Josep Picó, Jesús Miguel Rollán, Ricardo Sánchez, Jordi Sans
Piłka wodna
turniej mężczyzn w finale ulegli drużynie Włoch 8:9[12]
Srebro
Arantxa Sánchez Vicario, Conchita Martínez
Tenis ziemny
gra podwójna kobiet w finale uległy Amerykankom Gigi FernándezMary Joe Fernández 1:2 (5:7, 6:2, 2:6)[13]
Srebro
Jordi Arrese
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale uległ Szwajcarowi Marcowi Rosset 2:3 (6:7, 4:6, 6:3, 6:4, 6:8)[14]
Srebro
Natalia Vía Dufresne
Żeglarstwo
klasa Europa 57,4 pkt[10]
Brąz
Javier García
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn 5,75 m[4]
Brąz
Arantxa Sánchez Vicario
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet w półfinale uległa Amerykance Jennifer Capriati 2:1 (3:6, 6:3, 1:6)[15]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Esther Sanz – gra pojedyncza – 33. miejsce,

Mężczyźni

  • David Serrano – gra pojedyncza – 33. miejsce,

Baseball

Mężczyźni

Boks

Mężczyźni

Gimnastyka

Kobiety'

  • Sonia Fraguas
wielobój indywidualnie – 9. miejsce,
ćwiczenia wolne – 16. miejsce,
skok przez konia – 32. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 58. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 15. miejsce,
  • Cristina Fraguas
wielobój indywidualnie – 13. miejsce,
ćwiczenia wolne – 21. miejsce,
skok przez konia – 39. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 7. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 28. miejsce,
  • Alicia Fernández
wielobój indywidualnie – 20. miejsce,
ćwiczenia wolne – 30. miejsce,
skok przez konia – 27. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 32. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 40. miejsce,
  • Eva Rueda
wielobój indywidualnie – 32. miejsce,
ćwiczenia wolne – 71. miejsce,
skok przez konia – 7. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 17. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 22. miejsce,
  • Ruth Rollán
wielobój indywidualnie – 42. miejsce,
ćwiczenia wolne – 35. miejsce,
skok przez konia – 51. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 35. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 67. miejsce,
  • Silvia Martínez
wielobój indywidualnie – 49. miejsce,
ćwiczenia wolne – 43. miejsce,
skok przez konia – 56. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 69. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 40. miejsce,
  • Cristina Fraguas, Sonia Fraguas, Alicia Fernández, Eva Rueda, Ruth Rollán, Silvia Martínez – wielobój drużynowo – 5. miejsce,
  • Carolina Pascual – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 2. miejsce,
  • Carmen Acedo – gimnastyka artystyczna – indywidualnie – 4. miejsce,

Mężczyźni

  • Alfonso Rodríguez
wielobój indywidualnie – 16. miejsce,
ćwiczenia wolne – 24. miejsce,
skok przez konia – 33. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 37. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 11. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 21. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 26. miejsce,
  • Miguel Ángel Rubio
wielobój indywidualnie – 76. miejsce,
ćwiczenia wolne – 82. miejsce,
skok przez konia – 91. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 54. miejsce,
ćwiczenia na drążku – 75. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 53. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 55. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

Mężczyźni

  • Santiago Grau, Ignacio Escudé, Kim Malgosa, Miguel Ortego, Juantxo García-Mauriño, Jaime Amat, Jorge Avilés, Pedro Jufresa, José Antonio Iglesias, Xavier Escudé, Xavi Arnau, Víctor Pujol, Juan Antonio Dinarés, David Freixa, Pablo Usoz, Ramón Jufresa – 5. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Yolanda Soler waga do 48 kg – 7. miejsce,
  • Almudena Muñoz waga do 52 kg – 1. miejsce,
  • Míriam Blasco waga do 56 kg – 1. miejsce,
  • Begoña Gómez waga do 61 kg – 7. miejsce,
  • María del Carmen Bellón waga do 66 kg – 20. miejsce,
  • Cristina Curto waga do 72 kg – 9. miejsce,
  • Inmaculada Vicent waga powyżej 72 kg – 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Carlos Sotillo waga do 60 kg – 23. miejsce,
  • Francisco Lorenzo waga do 65 kg – 5. miejsce,
  • Joaquín Ruiz waga do 71 kg – 18. miejsce,
  • León Villar waga do 86 kg – 9. miejsce,
  • Ernesto Pérez waga powyżej 95 kg – 7. miejsce,

Jeździectwo

  • Juan Matute – ujeżdżenie indywidualnie – 43. miejsce,
  • Luis Astolfi – skoki przez przeszkody indywidualnie – 19. miejsce,
  • Luis Álvarez
skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej (dyskwalifikacja),
WKKW indywidualnie – 7. miejsce,
  • Enrique Sarasola – skoki przez przeszkody indywidualnie – nie ukończył rundy finałowej (dyskwalifikacja),
  • Cayetano Martínez – skoki przez przeszkody indywidualnie – odpadł w eliminacjach (43. miejsce),
  • Luis Astolfi, Luis Álvarez, Enrique Sarasola, Cayetano Martínez – skoki przez przeszkody drużynowo – 4. miejsce,
  • Santiago de la Rocha – WKKW indywidualnie – 19. miejsce,
  • Fernando Villalón – WKKW indywidualnie – 38. miejsce,
  • Santiago Centenera – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji (dyskwalifikacja),
  • Luis Álvarez, Santiago de la Rocha, Fernando Villalón, Santiago Centenera – WKKW drużynowo – 5. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Susana Torrejón – K-1 500 m – odpadła w półfinale,
  • Belén Sánchez, Joaquina Costa – K-2 500 m – 9. miejsce,
  • Belén Sánchez, Joaquina Costa, Luisa Álvárez, Ana María Penas – K-4 500 m – odpadły w półfinale,
  • María Eizmendi – kajakarstwo górskie – K-1 – 14. miejsce,
  • Cristina Martínez – kajakarstwo górskie – K-1 – 14. miejsce,

Mężczyźni

  • Gregorio Vicente – K-1 500 m – odpadł w półfinale,
  • Óscar García – K-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Juan José Román, Juan Sánchez
K-2 500 m – 4. miejsce,
K-2 1000 m – 9. miejsce,
  • Gregorio Vicente, Alberto Sánchez, Miguel García, Francisco Cabezas – K-4 1000 m – odpadli w półfinale,
  • Francisco López – C-1 500 m – odpadł w półfinale,
  • José Alfredo Bea – C-1 1000 m – odpadł w półfinale,
  • Narciso Suárez, Enrique Míguez – C-2 500 m – odpadli w półfinale,
  • Javier Etxaniz – kajakarstwo górskie – K-1 – 22. miejsce,
  • José María Martínez – kajakarstwo górskie – K-1 – 35. miejsce,
  • Marc Vicente – kajakarstwo górskie – C-1 – 24. miejsce,
  • Pere Guerrero – kajakarstwo górskie – C-1 – 28. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Ainhoa Artolazábal – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 34. miejsce,
  • Belén Cuevas – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 35. miejsce,
  • Dori Ruano – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 41. miejsce,

Mężczyźni

  • Ángel Edo – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 15. miejsce,
  • Kiko García – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 24. miejsce,
  • Eleuterio Mancebo – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – nie ukończył wyścigu,
  • Miguel Fernández, Álvaro González de Galdeano, Eleuterio Mancebo, David Plaza – kolarstwo szosowe jazda drużynowa na czas na 100 km – 5. miejsce,
  • José Moreno
kolarstwo torowe – sprint – 8. miejsce,
kolarstwo torowe – wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego – 1. miejsce,
  • Adolfo Alperi – kolarstwo torowe – wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie – 7. miejsce,
  • Adolfo Alperi, Gabriel Aynat, Jonathan Garrido, Santos González – kolarstwo torowe wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo – 10. miejsce,
  • Gabriel Aynat – kolarstwo torowe – wyścig punktowy – odpadł w eliminacjach,

Koszykówka

Kobiety

  • Almudena Vara, Ana Álvaro, Blanca Ares, Carlota Castrejana, Carolina Mújica, Elisabeth Cebrián, Margarita Geuer, Marina Ferragut, Mónica Messa, Mónica Pulgar, Patricia Hernández – 5. miejsce,

Mężczyźni

Lekkoatletyka

Kobiety

Mężczyźni

  • Juan Jesús Trapero – bieg na 100 m – odpadł w eliminacjach,
  • Miguel Ángel Gómez – bieg na 200 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Cayetano Cornet – bieg na 400 m – odpadł w ćwierćfinale,
  • Tomás de Teresa – bieg na 800 m – odpadł w półfinale,
  • Luis González – bieg na 800 m – odpadł w półfinale,
  • José Arconada – bieg na 800 m – odpadł w eliminacjach,
  • Fermín Cacho – bieg na 1500 m – 1. miejsce,
  • Manuel Pancorbo – bieg na 1500 m – 11. miejsce,
  • José Luis González – bieg na 1500 m – odpadł w eliminacjach,
  • Abel Antónbieg na 5000 m – 8. miejsce,
  • Antonio Serrano – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Martín Fiz – bieg na 5000 m – odpadł w eliminacjach,
  • José Carlos Adán – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Carlos de la Torre – bieg na 10 000 m – odpadł w eliminacjach,
  • Alejandro Gómez – bieg na 10 000 m – nie ukończył biegu eliminacyjnego,
  • Diego Garcíamaraton – 9. miejsce,
  • Rodrigo Gavela – maraton – 18. miejsce,
  • José Esteban Montiel – maraton – 32. miejsce,
  • Carlos Salabieg na 110 m przez płotki – odpadł w ćwierćfinale,
  • José Javier Arqués, Enrique Talavera, Juan Jesús Trapero, Sergio López – sztafeta 4 x 100 m – odpadli w półfinale,
  • Antonio Sánchez, Gaietà Cornet, Manuel Moreno, Ángel Heras – sztafeta 4 × 400 m – odpadli w eliminacjach,
  • Daniel Plazachód na 20 km1. miejsce,
  • Miguel Prieto – chód na 20 km – 10. miejsce,
  • Valentí Massana – chód na 20 km – nie ukończył konkurencji (dyskwalifikacja),
  • Josep Marínchód na 50 km – 9. miejsce,
  • Jesús Ángel García – chód na 50 km – 10. miejsce,
  • Jaime Barroso – chód na 50 km – 14. miejsce,
  • Gustavo Becker – skok wzwyż – 11. miejsce,
  • Arturo Ortíz – skok wzwyż – 27. miejsce,
  • Javier Garcíaskok o tyczce3. miejsce,
  • Alberto Ruiz – skok o tyczce – 10. miejsce,
  • Daniel Martí – skok o tyczce – 19. miejsce,
  • Jesús Oliván – skok w dal – 18. miejsce,
  • Ángel Hernández – skok w dal – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej udanej próby),
  • Santiago Moreno – trójskok – 28. miejsce,
  • David Martínez – rzut dyskiem – 9. miejsce,
  • Julián Sotelorzut oszczepem – 20. miejsce,
  • Antonio Peñalver – dziesięciobój – 2. miejsce,
  • Álvaro Burrell – dziesięciobój – 16. miejsce,
  • Francisco Benet – dziesięciobój – 22. miejsce,

Łucznictwo

Kobiety

  • Teresa Fernández – indywidualnie – 41. miejsce,

Mężczyźni

  • Antonio Vázquez – indywidualnie – 28. miejsce,
  • Alfonso Menéndez – indywidualnie – 42. miejsce,
  • Juan Carlos Holgado – indywidualnie – 45. miejsce,
  • Juan Carlos Holgado, Antonio Vázquez, Alfonso Menéndez – drużynowo – 1. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Jesús Centeno indywidualnie – 27. miejsce,
  • Leopoldo Centeno indywidualnie – 37. miejsce,
  • Carles Lerín indywidualnie – 55. miejsce,
  • Jesús Centeno, Leopoldo Centeno, Carles Lerín – drużynowo – 12. miejsce,

Piłka nożna

Mężczyźni

Piłka ręczna

Kobiety

  • Amaia Ugartamendía, Blanca Martín-Calero, Cristina Gómez, Dolores Ruiz, Esperanza Tercero, Karmele Makazaga, Eugenia Sánchez, Mercedes Fuentes, Montserrat Marin, Montse Puche, Paloma Arranz, Raquel Vizcaíno, Rita Hernández, Begoña Sánchez – 7. miejsce,

Mężczyźni

  • Aitor Etxaburu, Alberto Urdiales, Aleix Franch, Angel Hermida, David Barrufet, Enric Massip, Fernando Bolea, Iñaki Urdangarin, Jaume Fort, Juan Francisco Alemany, Juan Javier Cabanas, Juan Francisco Muñoz, Lorenzo Rico, Luis Eduardo García, Mateo Garralda, Ricardo Marín – 5. miejsce,

Piłka wodna

Mężczyźni

Pływanie

Kobiety

  • Claudia Franco
50 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 21. miejsce,
  • Natalia Pulido
100 m stylem dowolnym – 26. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 24. miejsce,
  • Itziar Esparza
400 m stylem dowolnym – 20. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 16. miejsce,
  • Nuria Castelló
100 m stylem grzbietowym – 27. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 18. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 15. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 17. miejsce,
  • Bárbara Franco – 100 m stylem motylkowym – 26. miejsce,
  • María Luisa Fernández – 200 m stylem motylkowym – 17. miejsce,
  • Silvia Parera
200 m stylem zmiennym – 10. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 12. miejsce,
  • Lourdes Becerra
200 m stylem zmiennym – 31. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 22. miejsce,

Mężczyźni

100 m stylem grzbietowym – 4. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 1. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 7. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 9. miejsce,
  • Carlos Ventosa – 100 m stylem grzbietowym – 14. miejsce,
  • Jorge Pérez
200 m stylem grzbietowym – 25. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 24. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 11. miejsce,
  • Ramón Camallonga – 100 m stylem klasycznym – 21. miejsce,
  • Sergio López
100 m stylem klasycznym – 23. miejsce,
200 m stylem klasycznym – 4. miejsce,
  • Joaquín Fernández – 200 m stylem klasycznym – 10. miejsce,
  • Jaime Fernández – 100 m stylem motylkowym – 29. miejsce,
  • José Luis Ballester – 200 m stylem motylkowym – 21. miejsce,
  • Joaquín Fernández – 400 m stylem zmiennym – 23. miejsce,
  • Martín López-Zubero, Ramón Camallonga, Jaime Fernández, Carlos Ventosa – sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym – 10. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Eva López – solistki – 13. miejsce,
  • Marta Amorós – soolistki – odpadła w eliminacjach,
  • Nuria Ayala – soolistki – odpadła w eliminacjach,
  • Marta Amorós, Eva López – duety – 11. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • José Andrés Ibáñez – waga do 52 kg – 8. miejsce,
  • José Zurera – waga do 56 kg – 12. miejsce,
  • José Luis Martínez – waga do 56 kg – 15. miejsce,
  • Cecilio Leal – waga do 60 kg – 23. miejsce,
  • Fernando Mariaca – waga do 67,5 kg – nie sklasyfikowany (nie zaliczył żadnej próby w rwaniu),
  • Juan Carlos – waga do 82,5 kg – 22. miejsce,

Siatkówka

Kobiety

  • Virginia Cardona, Laura de la Torre, Asunción Domenech, Estela Domínguez, Marta Gens, Inmaculada González, Olga Martín, Carmen Miranda, Rita Oraá, María del Mar Rey, Inmaculada Torres, Ana María Tostado – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Ángel Alonso, Venancio Costa, Jesús Garrido, Francisco Hervás, Héctor López, Miguel Ángel Maroto, Rafael Pascual, Juan Carlos Robles, Ernesto Rodríguez, Francisco Sánchez, Jesús Sánchez, Benjamin Vicedo – 8. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Julia Cruz – trampolina 3 m – 12. miejsce,

Mężczyźni

  • José Miguel Gil – trampolina 3 m – 23. miejsce,
  • Rafael Álvarez – wieża 10 m – 9. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • María del Pilar Fernández
pistolet pneumatyczny 10 m – 6. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 12. miejsce,
  • Eva Suárez
pistolet pneumatyczny 10 m – 31. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 41. miejsce,
  • Nieves Fernández
karabin pneumatyczny 10 m – 26. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 24. miejsce,
  • Cristina Fernández – karabin pneumatyczny 10 m – 39. miejsce,

Mężczyźni

  • Francisco Sanz
pistolet pneumatyczny 10 m – 19. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 37. miejsce,
  • Juan Seguí – pistolet szybkostrzelny 25 m – 16. miejsce,
  • Alberto Areces – pistolet dowolny 50 m – 26. miejsce,
  • Enrique Claverol
karabin pneumatyczny 10 m – 13. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 26. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 21. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m – 35. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 26. miejsce,
  • Jaime Parés – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 48. miejsce,

Open

  • José Bladas – trap – 7. miejsce,
  • Rafael Axpe – trap – 33. miejsce,
  • Gemma Usieto – trap – 44. miejsce,
  • José María Colorado – skeet – 5. miejsce,
  • Jorge Guardiola – skeet – 16. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Rosa María Castillejo – floret indywidualnie – 30. miejsce,
  • Montserat Esquerdo – floret indywidualnie – 35. miejsce,

Mężczyźni

  • Andrés García – floret indywidualnie – 16. miejsce,
  • Ramiro Bravo – floret indywidualnie – 28. miejsce,
  • José Francisco Guerra – floret indywidualnie – 40. miejsce,
  • Andrés García, Ramiro Bravo, José Francisco Guerra, Andrés Crespo, Jesús Esperanza – floret drużynowo – 12. miejsce,
  • Fernando de la Peña – szpada indywidualnie – 23. miejsce,
  • Raúl Maroto – szpada indywidualnie – 38. miejsce,
  • Manuel Pereira – szpada indywidualnie – 48. miejsce,
  • Fernando de la Peña, Ángel Fernández, César González, Raúl Maroto, Manuel Pereira – szpada drużynowo – 6. miejsce,
  • Antonio García – szabla indywidualnie – 5. miejsce,
  • Raúl Peinador – szabla indywidualnie – 29. miejsce,
  • José Luis Álvarez – szabla indywidualnie – 44. miejsce,
  • Antonio García, Raúl Peinador, José Luis Álvarez, Marco Antonio Rioja – szabla drużynowo – 11. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Ana María Godes – gra pojedyncza – 49. miejsce,
  • Ana María Godes, Gloria Gauchia – gra podwójna – 25. miejsce,

Mężczyźni

  • Roberto Casares – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • José María Pales – gra pojedyncza – 49. miejsce,
  • José María Pales, Roberto Casares – gra podwójna – 17. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

Mężczyźni

  • Jordi Arrese – gra pojedyncza – 2. miejsce,
  • Emilio Sánchez Vicario – gra pojedyncza – 5. miejsce,
  • Sergi Bruguera – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Sergio Casal, Emilio Sánchez Vicario – gra podwójna – 5. miejsce,

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Miguel Álvarez, José Antonio Merín – dwójka podwójna – 6. miejsce,
  • José Ignacio Bugarín, Ibon Urbieta, Javier Cano – dwójka ze sternikiem – 12. miejsce,
  • José Antonio Rodríguez, Melquiades Verduras, Bruno López, José Manuel Bermúdez – czwórka podwójna – 10. miejsce,
  • Fernando Climent Huerta, José María de Marco, Juan Aguirre, Fernando Molina – czwórka bez sternika – 9. miejsce,
  • Josu Andueza, Andreu Canals, José María Claro, Horacio Allegue, Jordi Quer, Garikoitz Azkue, Josép Robert, Juan María Altuna, Carlos Front – ósemka – 14. miejsce,

Zapasy

Mężczyźni

  • Miguel Ángel Sierra – styl klasyczny waga do 57 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Luis Martínez – styl klasyczny waga do 62 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Pedro Villuela – styl klasyczny waga do 68 kg – odpadł w eliminacjach,
  • José Alberto Recuero – styl klasyczny waga do 74 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Francisco Sánchez – styl wolny waga do 48 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Laureano Atanes – styl wolny waga do 52 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Andrés Iniesta – styl wolny waga do 57 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Vicente Cáceres – styl wolny waga do 62 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Francisco Barcia – styl wolny waga do 68 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Francisco Iglesias – styl wolny waga do 82 kg – 8. miejsce,

Żeglarstwo

Przypisy

  1. Stan na 31 maja 2012
  2. Field hockey – Women's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  3. Track Cycling – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  4. a b c d Athletics – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  5. LA84 Foundation – official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  6. Football-Soccer Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  7. Swimming – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  8. a b Sailing – Olympic Games 1992 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  9. Sailing – Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  10. a b Sailing – Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  11. Gymnastics – Olympic Games Rhythmic Gymnastics 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  12. Water Polo – Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  13. Tennis – Tournament Women's Olympic Games 1992 Doubles, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  14. Tennis – Tournament Men's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  15. Tennis – Tournament Women's Olympic Games 1992, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article