Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Hiszpania
Kod MKOl ESP
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Rafael Nadal (otwarcie)[1]
Jesús Ángel García (zamknięcie)[2]
Liczba zawodników 305 w 146 konkurencjach w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 14.
Złoto
7
Srebro
4
Brąz
6
Razem
17

Hiszpania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – występ kadry sportowców reprezentujących Hiszpanię na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja liczyła 305 zawodników – 162 mężczyzn i 143 kobiety. Był to dwudziesty trzeci start reprezentacji Hiszpanii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data Źródło
Złoto
Mireia Belmonte Pływanie 200 m stylem motylkowym 2:04,85 10 sierpnia [3][4][5]
Złoto
Maialen Chourraut Kajakarstwo K-1 98,65 11 sierpnia [6][7]
Złoto
Marc López
Rafael Nadal
Tenis ziemny gra podwójna W finale pokonali reprezentantów Rumunii
Florina Mergea i Horia Tecău 2:1
12 sierpnia [8][9][10]
Złoto
Marcus Walz Kajakarstwo K-1 1000 m 3:31,447 16 sierpnia [11][12][13]
Złoto
Saúl Craviotto
Cristian Toro
Kajakarstwo K-2 200 m 32,075 18 sierpnia [14][15]
Złoto
Carolina Marín Badminton gra pojedyncza W finale pokonała reprezentantkę
Indii Pusarlę Sindhu 2:1
19 sierpnia [16][17][18]
Złoto
Ruth Beitia Lekkoatletyka skok wzwyż 1,97 20 sierpnia [19][20][21]
Srebro
Orlando Ortega Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki 13,17 16 sierpnia [22][23][24]
Srebro
Eva Calvo Gómez Taekwondo waga do 57 kg W finale przegrała z reprezentantką
Wielkiej Brytanii Jade Jones 7:16
18 sierpnia [25][26][27]
Srebro
Leticia Romero
Laura Nicholls
Silvia Domínguez
Alba Torrens
Laia Palau
Marta Xargay
Leonor Rodríguez
Lucila Pascua
Anna Cruz
Laura Quevedo
Laura Gil
Astou Ndour
Koszykówka turniej kobiet W finale przegrały z reprezentacją
Stanów Zjednoczonych 72:101
20 sierpnia [28][29][30]
Srebro
Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohadeno
Alejandra Quereda
Gimnastyka artystyczna zawody drużynowe 35,766 21 sierpnia [31][32]
Brąz
Mireia Belmonte Pływanie 400 m stylem zmiennym 4:32,39 6 sierpnia [33][34][35]
Brąz
Lidia Valentín Podnoszenie ciężarów 75 kg 257 kg 12 sierpnia [36][37][38]
Brąz
Joel González Taekwondo waga do 68 kg W pojedynku o brązowy medal pokonał
reprezentanta Kolumbii Edgara Contrerasa 4:3
18 sierpnia [39][40][41]
Brąz
Saúl Craviotto Kajakarstwo K-1 200 m 35,662 20 sierpnia [42][43]
Brąz
Pau Gasol
Rudy Fernández
Sergio Rodríguez
Juan Carlos Navarro
José Calderón
Felipe Reyes
Víctor Claver
Guillermo Hernangómez
Álex Abrines
Sergio Llull
Nikola Mirotić
Ricky Rubio
Koszykówka turniej mężczyzn W meczu brązowy medal
wygrali z reprezentacją Australii 89:88
21 sierpnia [44][45][46]
Brąz
Carlos Coloma Kolarstwo cross country 1:34:51 21 sierpnia [47][48]

Reprezentanci

Badminton

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Pablo Abián gra pojedyncza Brunei Yu Woon
W 2-0 (21-12, 21-10)
Hongkong Hu Y
P 0-2 (18-21, 19-21)
2. NQ [49][50][51]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Carolina Marín gra pojedyncza Finlandia Vainio
W 2-0 (21-6, 21-4)
Dania Kjærsfeldt
W 2-0 (21-16, 21-13)
1. Q BYE Korea Południowa Sung J-h
W 2-0 (21-12, 21-16)
Li
W 2-0 (21-14, 21-16)
Indie Sindhu
W 2-1 (19-21, 21-12, 21-15)
1. [16][17][18]

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Samuel Carmona waga papierowa Armenia Hovhannisyan
W 3-0
Irlandia Barnes
W 2-1
Kolumbia Martínez
P 1-2
NQ [52][53][54]
Danijar Jeleusinow waga półśrednia Uzbekistan Giyasov
P 0-3
NQ [55][56][57]

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Carolina Rodríguez wielobój indywidualny 17,566 17,750 17,833 17,366 70,515 7. Q 17,616 17,683 17,700 17,950 69,949 8. [58][59]
Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
5R 3C 2H 5R 3C 2H
Sandra Aguilar
Artemi Gavezou
Elena López
Lourdes Mohadeno
Alejandra Quereda
zawody drużynowe 17,783 17,966 35,749 1. Q 17,800 17,966 35,766 2. [31][32]

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Néstor Abad wielobój indywidualny 14,033 13,400 14,333 14,900 12,966 14,766 84,398 31. NQ [60][61]
Rayderley Zapata ćwiczenia wolne 15,083 15,083 11. NQ NQ [62][63]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Ana Pérez wielobój indywidualny 13,933 13,633 13,600 13,133 54,299 36. NQ [64][65]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Razem Źródło
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Poniżej par Pozycja
Rafael Cabrera-Bello mężczyźni 67 70 71 68 276 −8 =5. [66][67][68]
Sergio García Fernández 69 72 70 66 277 −7 =8.
Carlota Ciganda kobiety 67 72 78 73 290 +6 =39. [69][70][71]
Azahara Muñoz 68 69 73 72 282 −2 =21.

Hokej na trawie

Turniej mężczyzn

Trener: Fred Soyez

  • Francisco Cortés
  • Sergi Enrique
  • Bosco Pérez-Pla
  • Miquel Delás
  • Pau Quemada
  • Viçens Ruiz
  • Álvaro Iglesias
  • David Alegre (k)
  • Josep Romeu
  • Roc Oliva
  • Jordi Carrera
  • Andrés Mir
  • Xavi Lleonart
  • Marc Sallés
  • Salva Piera
  • Álex Casasayas
  • Manel Terraza

Źródło:[72]

Grupa A
Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + +/−
1.  Belgia 5 4 0 1 21 5 +16 12 Awans do ćwierćfinału
2.  Hiszpania 5 3 1 1 13 6 +7 10
3.  Australia 5 3 0 2 13 4 +9 9
4.  Nowa Zelandia 5 2 1 2 17 8 +9 7
5.  Wielka Brytania 5 1 2 2 14 10 +4 5
6.  Brazylia 5 0 0 5 1 46 −45 0
Faza grupowa

6 sierpnia 2016
19:30
 Hiszpania 7:0  Brazylia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Polska Michał Grochal
Chen Dekang
Xavi Lleonart
 16'42'
Roc Oliva
 35'
Josep Romeu
 35' (kr)52' (kr)
Viçens Ruiz
 45'
David Alegre
 55'
Raport
David Alegre
20'
Miquel Delás
24'
Kartki
25' Joaquin Lopez

7 sierpnia 2016
20:30
 Australia 0:1  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Niemcy Christian Blasch
Holandia Coen van Bunge
Raport
 6' Álex Casasayas
Matt Ghodes
8'
Daniel Beale
58'
Kartki
26' David Alegre
38' Álvaro Iglesias
52' Salva Piera
52' Bosco Pérez-Pla

9 sierpnia 2016
11:00
 Nowa Zelandia 2:3  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Niemcy Christian Blasch
Argentyna Germán Montes de Oca
Simon Child
 3'30' (kr)
Raport
 1' (kr) Roc Oliva
 10' Álex Casasayas
 60' Xavi Lleonart
Hayden Phillips
39'
Bradley Shaw
40'
Blair Hilton
45'
Blair Hilton
60'
Kartki
8' Viçens Ruiz
14' Manel Terraza
59' Sergi Enrique

11 sierpnia 2016
13:30
 Hiszpania 1:3  Belgia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Niemcy Christian Blasch
Argentyna Germán Montes de Oca
Pau Quemada
 41' (kr)
Raport
 6'21' Cédric Charlier
 16' Emmanuel Stockbroekx
Viçens Ruiz
21'
Xavi Lleonart
30'
Bosco Pérez-Pla
30'
Manel Terraza
44'
Pau Quemada
50'
Kartki
52' Félix Denayer

12 sierpnia 2016
17:00
 Wielka Brytania 1:1  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Niemcy Christian Blasch
Holandia Coen van Bunge
Samuel Ward
 15'
Raport
 9' David Alegre
Nick Catlin
13'
Kartki
14' Sergi Enrique
23' Pau Quemada
27' Xavi Lleonart
30' Salva Piera
54' Manel Terraza

Ćwierćfinał
14 sierpnia 2016
10:00
 Hiszpania 1:2  Argentyna Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Wielka Brytania Martin Madden
Australia Adam Kearns
Pau Quemada
 57' (kr)
Raport
 15' (kr) Gonzalo Peillat
 59' (k) Juan Ignacio Gilardi
Xavi Lleonart
26'
David Alegre
40'
Kartki

Turniej kobiet

Trener: Adrian Lock

  • María López
  • Rocío Gutiérrez
  • Rocío Ybarra (k)
  • Carlota Petchamé
  • Carola Salvatella
  • María López García
  • Berta Bonastre
  • Cristina Guinea
  • Lola Riera
  • Xantal Giné
  • Beatriz Pérez
  • Gloria Comerma
  • Georgina Oliva
  • Begoña García
  • Alicia Magaz
  • Lucía Jiménez Vicente

Źródło:[73]

Grupa A
Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + +/−
1.  Holandia 5 4 1 0 13 1 +12 13 Awans do ćwierćfinału
2.  Nowa Zelandia 5 3 1 1 11 5 +6 10
3.  Niemcy 5 2 1 2 6 6 0 7
4.  Hiszpania 5 2 0 3 6 12 −6 6
5.  Chiny 5 1 2 2 3 5 −2 5
6.  Korea Południowa 5 0 1 4 3 13 −10 1
Faza grupowa

7 sierpnia 2016
12:30
 Holandia 5:0  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Stany Zjednoczone Amy Baxter
Nowa Zelandia Amber Church
Lidewij Welten
 12'
Laurien Leurink
 16'
Marloes Keetels
 19'
Maartje Paumen
 23' (kr)49' (kr)
Raport
Margot van Geffen
35'
Kartki
10' Carola Salvatella
13' Begoña García

8 sierpnia 2016
19:30
 Hiszpania 0:2  Chiny Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Nowa Zelandia Amber Church
Niemcy Michelle Meister
Raport
 5' Zhao Yudiao
 25' Peng Yang
María López García
25'
María López García
33'
Berta Bonastre
51'
Kartki
5' Sun Xiao
36' Li Jiaqi

10 sierpnia 2016
10:00
 Hiszpania 1:2  Nowa Zelandia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Irene Presenqui
Rosja Elena Eskina
Carlota Petchamé
 60'
Raport
 22' (kr)51' (kr) Kelsey Smith
Gloria Comerma
57'
Kartki
13' Anita McLaren

11 sierpnia 2016
17:00
 Niemcy 1:2  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Holandia Fanneke Alkemade
Miao Lin
Lisa Schütze
 21'
Raport
 9' (kr) Cristina Guinea
 11' Carola Salvatella
Lisa Altenburg
5'
Pia-Sophie Oldhafer
16'
Kartki

13 sierpnia 2016
17:00
 Korea Południowa 2:3  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Niemcy Michelle Meister
Holandia Fanneke Alkemade
Cheon Eun-bi
 18'
Kim Bo-mi
 55'
Raport
 39' Begoña García
 41' Lola Riera
 48' Gloria Comerma
Eeseul Baek
15'
Jungeun Seo
27'
Jungeun Seo
35'
Seunga Park
36'
Kartki
21' Berta Bonastre
36' Berta Bonastre

Ćwierćfinał
15 sierpnia 2016
18:00
 Wielka Brytania 3:1  Hiszpania Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Nowa Zelandia Kelly Hudson
Australia Melissa Trivic
Georgie Twigg
 8' (kr)
Helen Richardson-Walsh
 13'
Lily Owsley
 27'
Raport
 53' Georgina Oliva
Shona McCallin
35'
Giselle Ansley
54'
Kartki
26' Cristina Guinea

Jeździectwo

Skoki przez przeszkody

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem Źródło
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Eduardo Álvarez Aznar Rockfeller de Pleville indywidualnie 4 =27. Q Eliminacja NQ NQ [74][75][76]
Sergio Álvarez Moya Carlo 273 0 =1. 0 =1. 6 6 17. Q 0 =1. Q 9 9 =20. 9 =20.
Pilar Lucrecia Cordón Gribouille du Lys 4 =27. Q 8 12 =46.' NQ NQ
Manuel Fernández Saro U Watch 4 =27. Q 4 8 =30. Q 9 17 =38. NQ
Eduardo Álvarez Aznar
Sergio Álvarez Moya
Pilar Lucrecia Cordón
Manuel Fernández Saro
Patrz wyżej drużynowo 8 =8. Q 12 11. NQ [77][78][79]

Ujeżdżenie

Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle Razem Źródło
Punkty Pozycja Punkty Pozycja Technika Artystyka Punkty Pozycja
Claudio Castilla Ruiz Alcaide indywidualnie 69,814 38. NQ [80][81][82]
Beatriz Ferrer-Salat Delgado 74,829 20. Q 76,863 8. Q 76,500 83,000 80,161 10.
Severo Jurado Lorenzo 76,429 11. Q 77,479 6. Q 81,750 91,000 83,533 5.
Daniel Martin Dockx Grandioso 70,829 34. NQ
Claudio Castilla Ruiz
Beatriz Ferrer-Salat
Severo Jurado
Daniel Martin Dockx
Patrz wyżej drużynowo 74,029 7. NQ 74,029 7. [83][84][85]

WKKW

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Łącznie Źródło
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Albert Hermoso Farras Hito CP indywidualnie 64,30 63. Eliminacja NQ [86][87][88]

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Francisco Garrigos - 60 kg BYE Niemcy Englmaier
P 000-001
NQ [89][90][91]
Sugoi Uriarte - 66 kg BYE Azerbejdżan Şıxəlizadə
P 000-001
NQ [89][92][93]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Julia Figueroa - 48 kg BYE Kuba Mestre
P 001-011
NQ [89][94][95]
Laura Gómez - 52 kg Turkmenistan Babamuratowa
W 101-000
Rumunia Chiţu
P 001-011
NQ [89][96][97]
María Bernabéu - 70 kg BYE Polska Kłys
W 000-000 S
Kolumbia Alvear
P 000-100
NQ Izrael Bolder
W 000-000 S
Niemcy Koch
P 000-010
5. [89][98][99]

Kajakarstwo

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ander Elosegi C-1 97,33 4. 102,39 11. 97,33 8. Q 97,93 2. Q 101,27 8. [100][101]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Maialen Chourraut K-1 155,43 21. 106,47 9. 106,47 11. Q 101,83 3. Q 98,65 1. [6][7]

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Alfonso Benavides C-1 200 m 40,610 1. Q 40,038 2. FA 39,649 4. [102][103]
Saúl Craviotto K-1 200 m 34,694 2. Q 35,545 3. FA 35,662 3. [42][43]
Marcus Walz K-1 1000 m 3:33,786 3. Q 3:33,781 3. FA 3:31,447 1. [11][12][13]
Saúl Craviotto
Cristian Toro
K-2 200 m 31,161 1. FA BYE 32,075 1. [14][15]
Javier Hernanz
Rodrigo Germade
Oscar Carrera
Inigo Pena
K-4 1000 m 2:55,514 3. Q 3:00,237 2. FA 3:06,768 5. [104][105]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Maria Teresa Portela K-1 200 m 40,844 3. Q 40,241 2. FA 41,053 6. [106][107][108]

Kolarstwo

Kolarstwo górskie

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Carlos Coloma mężczyźni 1:34:51 3. [47][48]
David Valero 1:37:00 9.
José Antonio Hermida 1:38:21 15.

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Joaquim Rodríguez Wyścig ze startu wspólnego 6:10:27 5. [109][110][111]
Alejandro Valverde 6:19:43 30.
Imanol Erviti DNF
Jonathan Castroviejo DNF
Jazda indywidualna na czas 1:13:21 4. [109][112][113]
Ion Izagirre 1:14:21 8.
Wyścig ze startu wspólnego DNF [109][110][111]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Ane Santesteban wyścig ze startu wspólnego 4:02:59 47. [114][115][116]

Kolarstwo torowe

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaż Runda 2 Repasaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Juan Peralta Gascon mężczyźni 10,055
71,606
19. NQ [117]
Tania Calvo kobiety 11,162
64,504
19. NQ} [118]
Helena Casas 11,707
61,501
26. NQ}
Zawodniczki Konkurencja Kwalifikacje Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość (km/h)
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja
Tania Calvo
Helena Casas
kobiety 33,891
53,111
8. Q  Chiny
P 33,531
7. NQ [119][120]
Keirin
Zawodniczki Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Tania Calvo kobiety DNFR 4. NQ [121]
Helena Casas 4. R 3. NQ

Koszykówka

Turniej mężczyzn

Trener: Włochy Sergio Scariolo

Źródło:[122]

Grupa B
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Chorwacja 5 8 3 2 400-407
2  Hiszpania 5 8 3 2 432-357
3  Litwa 5 8 3 2 392-428
4  Argentyna 5 8 3 2 441-428
5  Brazylia 5 7 2 3 411-407
6  Nigeria 5 6 1 4 392-441

7 sierpnia 2016
19:00
Raport  Chorwacja 72 – 70  Hiszpania   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Kanada Stephen Seibel
  • Łotwa Oļegs Latiševs
  • Niemcy Robert Lottermoser
Rezultaty w kwartach: 13-21, 19-17, 15-16, 25-16
Pkt: Bogdanović 23
Zb: trzech zawodników po 7 każdy
As: Šarić 5
Pkt: Gasol 26
Zb: Gasol 9
As: Rodríguez 7

9 sierpnia 2016
14:15
Raport  Hiszpania 65 – 66  Brazylia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Serbia Ilija Belošević
  • Słowenia Damir Javor
  • Portoryko Roberto Vázquez
Rezultaty w kwartach: 13-18, 18-16, 14-19, 20-13
Pkt: Gasol 13
Zb: Gasol 10
As: Rodríguez 5
Pkt: Huertas 11
Zb: Lima 10
As: Huertas 7

11 sierpnia 2016
19:00
Raport  Nigeria 87 – 96  Hiszpania   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Stany Zjednoczone Steven Anderson
  • Duan Zhu
  • Meksyk José Reyes
Rezultaty w kwartach: 11–25, 30–18, 25–22, 21–31
Pkt: Oguchi 24
Zb: Diogu 7
As: Uzoh 7
Pkt: Gasol 16
Zb: Reyes 9
As: Llull 5

13 sierpnia 2016
19:00
Raport  Hiszpania 109 – 59  Litwa   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Serbia Ilija Belošević
  • Łotwa Oļegs Latiševs
  • Portoryko Roberto Vázquez
Rezultaty w kwartach: 26–11, 22–18, 36–16, 25–14
Pkt: Gasol 13
Zb: Reyes 9
As: Llull 6
Pkt: Kuzminskas 17
Zb: Valančiūnas 10
As: pięć zawodników po 2 każdy

15 sierpnia 2016
19:00
Raport  Hiszpania 92 – 73  Argentyna   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Grecja Christos Christodoulou
  • Kanada Stephen Seibel
  • Portoryko Roberto Vázquez
Rezultaty w kwartach: 25–15, 23–20, 23–22, 21–16
Pkt: Fernández 23
Zb: Gasol 13
As: Rodríguez 6
Pkt: Laprovíttola 21
Zb: trzech zawodników po 5 każdy
As: Laprovíttola 4

Ćwierćfinał
17 sierpnia 2016
14:30
Raport  Hiszpania 92 – 67  Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Meksyk José Reyes
  • Słowenia Damir Javor
  • Łotwa Oļegs Latiševs
Rezultaty w kwartach: 19-16, 24-14, 26-19, 23-18
Pkt: Mirotić 23
Zb: Gasol 8
As: Rubio, Navarro po 5 każdy
Pkt: Parker 14
Zb: Gobert 12
As: Diaw 5

Półfinał
19 sierpnia 2016
15:30
Raport  Hiszpania 76 – 82  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Grecja Christos Christodoulou
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Meksyk José Reyes
Rezultaty w kwartach: 17-26, 22-19, 18-21, 19-16
Pkt: Gasol 23
Zb: Gasol 8
As: Rodríguez 5
Pkt: Thompson 22
Zb: Jordan 16
As: Lowry, Thompson po 3 każdy

Mecz o brązowy medal
21 sierpnia 2016
11:30
Raport  Australia 88 – 89  Hiszpania   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Sędziowie: * Serbia Ilija Belošević
  • Stany Zjednoczone Steven Anderson
  • Portoryko Roberto Vázquez
Rezultaty w kwartach: 17-23, 21-17, 26-27, 24-22
Pkt: Mills 30
Zb: Lisch, Motum po 6 każdy
As: Dellavedova 8
Pkt: Gasol 31
Zb: Gasol 11
As: Rodríguez 5

Turniej kobiet

Trener: Lucas Mondelo

Źródło:[123]

Grupa B
Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1  Stany Zjednoczone 5 10 5 0 520-316
2  Hiszpania 5 9 4 1 387-333
3  Kanada 5 8 3 2 340-347
4  Serbia 5 7 2 3 385-406
5  Chiny 5 6 1 4 371-428
6  Senegal 5 5 0 5 309-482

7 sierpnia 2016
14:15
Raport  Serbia 59 – 65  Hiszpania   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 2 654
Sędziowie: * Portoryko Roberto Vázquez
  • Dominikana Natalia Cuello
  • Polska Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 18 - 19, 13 – 12, 13 - 15, 15 - 19
Pkt: Milovanović 17
Zb: Petrović 8
As: A.Dabović 4
Pkt: Xargay 15
Zb: Ndour 12
As: Palau, Torrens 5

8 sierpnia 2016
12:00
Raport  Hiszpania 63 – 103  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 073
Sędziowie: * Niemcy Christos Christodoulou
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 14-29, 23-25, 14-20, 12-29
Pkt: Torrens 20
Zb: Ndour 8
As: Domínguez 3
Pkt: Taurasi 13
Zb: Charles 6
As: Bird, Charles po 5 każda

10 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 68 – 89  Hiszpania   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 1 230
Sędziowie: * Francja Eddie Viator
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 18-14, 20-27, 21-23, 9-25
Pkt: Shao 14
Zb: Sun Meng 8
As: Chen 6
Pkt: Torrens 32
Zb: Nichols 10
As: Palau 7

12 sierpnia 2016
17:45
Raport  Hiszpania 97 – 43  Senegal   Youth Arena, Rio de Janeiro
Widownia: 3 329
Sędziowie: * Stany Zjednoczone Scott Beker
  • Argentyna Leandro Lezcano
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 26-11, 20-8, 25-13, 26-11
Pkt: Torrens 14
Zb: Nicholls 7
As: cztery zawodniczki 5
Pkt: Sy 16
Zb: Diarra 6
As: trzy zawodniczki 2

14 sierpnia 2016
17:45
Raport  Hiszpania 73 – 60  Kanada   Youth Arena , Rio de Janeiro
Widownia: 3 026
Sędziowie: * Brazylia Cristiano Maranho
  • Australia Vaughan Mayberry
  • Dominikana Natalia Cuello
Rezultaty w kwartach: 17-16, 16-13, 16-18, 24-13
Pkt: Torrens 20
Zb: Nicholls 12
As: Palau 6
Pkt: Fields 13
Zb: Achonwa, Raincock-Ekunwe 7
As: trzy zawodniczki 2

Ćwierćfinał
16 sierpnia 2016
14:30
Raport  Hiszpania 64 – 62  Turcja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 6 565
Sędziowie: * Brazylia Cristiano Maranho
  • Niemcy Anne Panther
  • Argentyna Leandro Lezcano
Rezultaty w kwartach: 12 - 17, 17 – 8, 13 - 22, 22 – 15
Pkt: Cruz 14
Zb: Torrens 11
As: Cruz 6
Pkt: Sanders 22
Zb: Sanders 10
As: Alben 6

Półfinał
18 sierpnia 2016
15:00
Raport  Hiszpania 68 – 54  Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 8 818
Sędziowie: * Słowenia Damir Javor
  • Australia Scott Beker
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 20 – 9, 13 - 19, 20 – 10, 15 - 16
Pkt: Ndour, Torrens 14
Zb: Laura Nicholls 12
As: Palau 7
Pkt: Čađo, Petrović 12
Zb: Page, Petrović 7
As: Butulija 3

Finał
20 sierpnia 2016
15:30
Raport  Stany Zjednoczone 101 – 72  Hiszpania   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 9 586
Sędziowie: * Francja Eddie Viator
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-17, 28-15, 32-17, 20-23
Pkt: Whalen, Taurasi po 17 każda
Zb: Charles, Griner po 7 każda
As: Whalen 6
Pkt: Torrens 18
Zb: Torrens, Ndour po 5 każda
As: Torrens, Cruz po 4 każda

Lekkoatletyka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Bruno Hortelano bieg na 200 m 20,12 NR 1. Q 20,16 4. NQ [124][125][126]
Daniel Andújar bieg na 800 m 1:48,50 4. NQ [127][128][129]
Álvaro de Arriba 1:46,86 4. NQ
Kevin López 1:53,41 8. NQ
David Bustos bieg na 1500 m 3:39,73 7. q 3:56,54 11. qr 3:51,06 7. [130][131][132]
Adel Mechaal 1:48,41 9. NQ
bieg na 5000 m 13:34,42 17. NQ [133][134][135]
Antonio Abadía 14:33,20 22. NQ
Ilias Fifa 13:30,23 9. NQ
Carles Castillejo maraton 2:18:34 49. [136][137][138]
Jesús España 2:20:08 65.
Fernando Carro bieg na 3000 m z przeszkodami 8:34,45 10. NQ [139][140][141]
Sebastián Martos 8:28,44 5. NQ
Abdelaziz Merzougui 9:03,40 15. NQ
Yidiel Contreras bieg na 110 m przez płotki 13,62 5. q 13,54 6. NQ [22][23][24]
Orlando Ortega 13,32 1. Q 13,32 1. Q 13,37 2.
Sérgio Fernández bieg na 400 m przez płotki 49,31 SB 5. q 48,87 NR 3. NQ [142][143][144]
Francisco Arcilla chód na 20 km 1:27:50 50. [145][146][147]
Álvaro Martín 1:22:11 22.
Miguel Ángel López 1:20:58 11.
chód na 50 km DNF' [147][148][149]
José Ignacio Díaz DNF'
Jesús Ángel García 3:54,29 20.
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Jean Marie Okutu skok w dal 7,75 20. NQ [150][151][152]
Pablo Torrijos trójskok 16,11 31. NQ [153][154][155]
Carlos Tobalina pchnięcie kulą 19,98 17. NQ [156][157][158]
Borja Vivas 20,25 14. NQ
Frank Casañas rzut dyskiem 59,96 25. NQ [159][160][161]
Lois Maikel Martínez 59,42 27. NQ
Javier Cienfuegos rzut młotem 69,73 27. NQ [162][163][164]
Dziesięciobój
Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Razem Pozycja Źródło
Pau Tonnesen Rezultat 11,32 SB 7,33 13,69 2,01 50,81 14,99 46,31 SB 5,20 60,15 4:46,27 7982 17. [165][166][167]
Punkty 791 893 709 813 778 851 794 972 740 641
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Estela García bieg na 200 m 23,43 6. NQ [168][169][170]
Aauri Lorena Bokesa bieg na 400 m 53,51 6. NQ [171][172][173]
Esther Guerrero bieg na 800 m 2:01,85 3. NQ [174][175][176]
Trihas Gebre bieg na 10 000 m 32:09,67 SB 29. [177][178][179]
Alessandra Aguilar maraton DNF [180][181][182]
Azucena Díaz 2:35:02 34.
Estela Navascués DNF
Caridad Jerez bieg na 100 m przez płotki 13,26 6. NQ [183][184][185]
Diana Martín bieg na 3000 m z przeszkodami 9:44,07 12. NQ [186][187][188]
Raquel González chód na 20 km 1:33:03 20. [189][190][191]
Beatriz Pascual 1:30:24 8.
Júlia Takács 1:35:45 33.
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Juliet Itoya skok w dal 6,35 22. NQ [192][193][194]
María del Mar Jover 5,90 36. NQ
Concepción Montaner 6,32 24. NQ
Patricia Sarrapio trójskok 13,35 32. NQ [195][196][197]
Ruth Beitia skok wzwyż 1,94 1. Q 1,97 1. [19][20][21]
Sabina Asenjo rzut dyskiem 56,94 23. NQ [198][199][200]

Łucznictwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Miguel Alvariño Garcia indywidualnie 651 44. Francja Daniel
W 7-3-
Korea Południowa Lee S-y
P 1-7
NQ 17 [201][202][203]
Antonio Fernández 657 35. Kao H-w
W 7-3-
Włochy Pasqualucci
W 6-2
Australia Worth
P 2-7
NQ 9
Juan Rodríguez Liebana 678 10. Malezja Nor Hasrin
W 6-0
Belgia Ramaekers
W 6-0
Japonia Furukawa
P 3-7
NQ 9.
Miguel Alvariño Garcia
Antonio Fernández
Juan Rodríguez Liebana
drużynowo 1986 8.  Holandia
P 1-5
NQ 9. [204][205][206]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Adriana Martín indywidualnie 630 32. Korea Południowa Le C-y
P 2-6
NQ 33 [207][208][209]

Piłka ręczna

Turniej kobiet

Trener: Jorge Dueñas

Źródło:[210][211][212]

Grupa A
Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Brazylia 5 4 0 1 138 117 +21 8

2.  Norwegia 5 4 0 1 141 121 +20 8

3.  Hiszpania 5 3 0 2 125 116 +9 6

4.  Angola 5 2 0 3 116 128 −12 4

5.  Rumunia 5 2 0 3 108 119 −11 4

6.  Czarnogóra 5 0 0 5 107 134 −27 0


6 sierpnia 2016
16:40

Czarnogóra 

19-25

 Hiszpania

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Francja Bonaventura, Bonaventura
Widzów: 8115
Katarina Bulatović Gol 5
 2×
(10-14)
raport
cztery zawodniczki Gol 4
 3×

8 sierpnia 2016
14:40

Hiszpania 

24-27

 Norwegia

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Alexandrina Cabral Gol 5
 2×
(10-11)
raport
Veronica Kristiansen Gol 7
 4×
 1×

10 sierpnia 2016
9:30

Brazylia 

24-29

 Hiszpania

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Korea Południowa Koo, Lee
Fernando da Silva Gol 7
 3×
(12-15)
raport
Nerea Pena Gol 8
 4×

12 sierpnia 2016
14:40

Rumunia 

24-21

 Hiszpania

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Francja Bonaventura, Bonaventura
Cristina Neagu Gol 9
 2×
(13-11)
raport
trzy zawodniczki Gol 4
 3×

14 sierpnia 2016
19:50

Hiszpania 

26-22

 Angola

Arena do Futuro, Rio de Janeiro
Sędziowie: Brazylia Pinto, Menezes
Alexandrina Cabral Gol 7
 4×
(13-12)
raport
Isabel Guialo Gol 6
 3×
 1×

Ćwierćfinał


Piłka wodna

Turniej mężczyzn

Trener: Gabriel Hernández

  • Iñaki Aguilar
  • Alberto Munarriz
  • Ricard Alarcón
  • Marc Roca
  • Guillermo Molina (k)
  • Marc Minguell
  • Balázs Szirányi
  • Albert Español
  • Roger Tahull
  • Francisco Fernández
  • Blai Mallarach
  • Gonzalo Echenique
  • Daniel López
Grupa B
Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Hiszpania 5 3 1 1 46 35 +11 7

2.  Chorwacja 5 3 0 2 37 37 0 6

3.  Włochy 5 3 0 2 40 41 −1 6

4.  Czarnogóra 5 2 1 2 36 32 +4 5

5.  Stany Zjednoczone 5 2 0 3 35 35 0 4

6.  Francja 5 1 0 4 28 42 −14 2


6 sierpnia 2016
11:40
 Hiszpania 8 – 9  Włochy Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Serbia Vojin Putniković
Grecja Georgios Stavridis
Rezultaty w kwartach: 3-2, 2-1, 1-2, 2-4
Bramki: Molina 4 Bramki: Figlioli, Ch. Presciutti 3

8 sierpnia 2016
11:40
 Stany Zjednoczone 9 – 10  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Rumunia Adrian Alexandrescu
Węgry Péter Molnár
Rezultaty w kwartach: 2 - 4, 3 – 1, 2 - 3, 2 - 2
Bramki: Bret Bonanni 4 Bramki: Gonzalo Echenqiue 3

10 sierpnia 2016
20:50
 Hiszpania 9 – 4  Chorwacja Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Słowenia Boris Margeta
Polska Radosław Koryzna
Rezultaty w kwartach: 2-0, 2-1, 1-2, 4-1
Bramki: Echenique 4 Bramki: czterech zawodników po 1

12 sierpnia 2016
20:50
 Hiszpania 10 – 4  Francja Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Brazylia Fabio Toffoli
Węgry Péter Molnár
Rezultaty w kwartach: 3-1, 3-0, 1-1, 3-2
Bramki: Echenique 3 Bramki: Crousillat 2

14 sierpnia 2016
12:50
 Czarnogóra 9 – 9  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Rosja Sergiej Naumow
Polska Radosław Koryzna
Rezultaty w kwartach: 2-2, 3-2, 2-4, 2-1
Bramki: trzech zawodników po 2 Bramki: Molina 2

Ćwierćfinał
16 sierpnia 2016
12:20
 Serbia 10 – 7  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Polska Radosław Koryzna
Australia Daniel Flahive
Rezultaty w kwartach: 3-1, 4-2, 0-2, 3-2
Bramki: Mandić 4 Bramki: Molina 3

Turniej kobiet

Trener: Miguel Ángel Oca

  • Laura Ester
  • Marta Bach
  • Anna Espar
  • Beatriz Ortiz
  • Matilde Ortiz
  • Paula Leitón
  • Clara Espar
  • Pilar Peña Carrasco
  • Judith Forca
  • Roser Tarragó
  • Maica García Godoy
  • Laura López
  • Patricia Herrera
Grupa B
Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Stany Zjednoczone 3 3 0 0 34 14 +20 6

2.  Hiszpania 3 2 0 1 27 29 −2 4

3.  Węgry 3 1 0 2 29 33 −4 2

4.  Chiny 3 0 0 3 23 37 −14 0


9 sierpnia 2016
11:40
Raport  Hiszpania 4 – 11  Stany Zjednoczone Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Australia Daniel Flahive
Włochy Filippo Gomez
Rezultaty w kwartach: 1-4, 1-3, 2-2, 0-2
Bramki: García Godoy 2 Bramki: trzy zawodniczki po 2

11 sierpnia 2016
13:00
Raport  Hiszpania 11 – 10  Węgry Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Kanada Marie-Claude Deslières
Serbia Vojin Putniković
Rezultaty w kwartach: 2 - 2, 4 - 4, 4 – 1, 1 - 3
Bramki: pięć zawodniczek 2 Bramki: Barbara Bujka 5

13 sierpnia 2016
09:00
Raport  Chiny 8 – 12  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Słowenia Boris Margeta
Argentyna German Moller
Rezultaty w kwartach: 2-3, 4-4, 1-2, 1-3
Bramki: Zhang Cong 3 Bramki: Laura López 4

Ćwierćfinał
15 sierpnia 2016
18:20
Raport  Rosja 12 – 10  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Kanada Marie-Claude Deslières
Chorwacja Nenad Peris
Rezultaty w kwartach: 2 - 3, 3 – 2, 5 – 3, 2 - 2
Bramki: Fiedotowa 4 Bramki: López, Tarragó 3

Mecze o miejsca 5. – 8.
17 sierpnia 2016
15:10
Raport  Hiszpania 11 – 6  Chiny Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie:
Polska Radosław Koryzna
Włochy Fabio Toffoli
Rezultaty w kwartach: 2-2, 2-0, 4-2, 3-2
Bramki: pięć zawodniczek po 2 Bramki: Ma 2

Mecz o 5. miejsce
19 sierpnia 2016
14:10
Raport  Australia 10 – 12  Hiszpania Centro Aquático Maria Lenk, Rio de Janeiro
Sędziowie: Kanada Marie-Claude Deslières
Rosja Siergiej Naumow
Rezultaty w kwartach: 5 – 4, 2 - 3, 1 - 3, 2 - 2
Bramki: Buckling 3 Bramki: Tarragó 7

Pływanie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Miguel Durán 400 m stylem dowolnym 3:53,40 37. NQ [213][214][215]
Antonio Arroyo 1500 m stylem dowolnym 15:12,61 26. NQ [216][217][218]
Marc Sánchez 15:11,38 24. NQ
Hugo González 100 m stylem grzbietowym 54,18 20. NQ [219][220][221]
200 m stylem grzbietowym 1:57,50 14. Q 1:59,08 16. NQ [222][223][224]
Carlos Peralta 200 m stylem motylkowym 1:56,98 21. NQ [225][226]
Eduardo Solaeche 200 m stylem zmiennym 1:59,67 =12. Q 2:00,47 15. NQ [227][228]
Joan Lluís Pons 400 m stylem zmiennym 4:13,55 NR 8. Q 4:16,58 8. [229][230][231]
Markel Alberdi
Aitor Martínez
Bruno Ortiz-Cañavate
Miguel Ortiz-Cañavate
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym 3:16,71 NR 14. NQ [232][233][234]
Miguel Durán
Víctor Martín
Albert Puig
Marc Sánchez
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym 7:12,62 12. NQ [235][236]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Patricia Castro 200 m stylem dowolnym 2:00,71 35. NQ [237][238][239]
Melani Costa 1:58,19 19. NQ
400 m stylem dowolnym 4:08,96 17. NQ [240][241][242]
Mireia Belmonte 4:08,12 15. NQ
800 m stylem dowolnym 8:25,55 8. Q 8:18,55 NR 4. [243][244][245]
María Vilas 8:36,43 19. NQ
Duane Da Rocha 100 m stylem grzbietowym 1:00,87 15. Q 1:00,85 15. NQ [246][247][248]
200 m stylem grzbietowym 2:11,17 19. NQ [249][250][251]
África Zamorano 2:13,74 25. NQ
Jessica Vall 100 m stylem klasycznym 1:07,07 14. Q 1:07,55 16. NQ [252][253][254]
200 m stylem klasycznym 2:24,55 11. Q 2:24,22 10. NQ [255][256][257]
Judit Ignacio 100 m stylem motylkowym 59,61 30. NQ [258][259][260]
200 m stylem motylkowym 2:09,82 20. NQ [3][4][5]
África Zamorano 200 m stylem zmiennym 2:14,87 24. NQ [261][262]
Mireia Belmonte 2:12,58 15. Q 2:13,33 16. NQ
400 m stylem zmiennym 4:32,75 2. Q 4:32,39 3. [33][34][35]
María Vilas 4:42,52 19. NQ
Patricia Castro
Melani Costa
Fátima Gallardo
Marta González
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym 3:40,46 NR 13. NQ [232][233][263]
Patricia Castro
Melani Costa
Fátima Gallardo
África Zamorano
sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym 8:03,74 16. NQ [235][236]
Erika Villaécija 10 km 1:59:04,8 17. [264][265]

Pływanie synchroniczne

Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Runda techniczna Runda dowolna Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Ona Carbonell
Gemma Mengual
duety 92.5024 5. 96.7667 4. 186.2691 5. Q 94.1333 5. [266][267]

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Josué Brachi 56 kg 120 kg DNF DNF [36][268][269]
David Sánchez 69 kg 142 kg 12. 175 kg 15. 317 kg 10. [36][270][271]
Andrés Mata 77 kg 153 kg 8. 190 kg 7. 343 kg 7. [36][272][273]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lidia Valentín 75 kg 116 kg 2. 141 kg 3. 257 kg 3. [36][37][38]

Rugby 7

Turniej mężczyzn

Trener: José Ignacio Incháusti

  • Javier Carrión
  • Pablo Feijoo
  • Igor Genua
  • Francisco Hernández
  • Ángel López
  • Joan Losada
  • Ignacio Martín
  • Pol Pla
  • Marcos Poggi
  • César Sempere
  • Matías Tudela
  • Iñaki Villanueva

Źródło:[274][275].

Grupa B
Zespół M Z R P PZ PS P +/- Pkt
 Południowa Afryka 3 2 0 1 55 12 +43 7
 Francja 3 2 0 1 57 45 +1 7
 Australia 3 2 0 1 52 48 +4 7
 Hiszpania 3 0 0 3 17 76 -59 3

9 sierpnia 2016
11:30
Południowa Afryka  24 - 0  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

9 sierpnia 2016
16:00
Australia  26 - 12  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

10 sierpnia 2016
11:00
Francja  26 - 5  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

Mecz o miejsca 9. – 12.
10 sierpnia 2016
16:30
Hiszpania  14 - 12  Kenia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

Mecz o 9. miejsce
11 sierpnia 2016
13:00
Stany Zjednoczone  24 - 12  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


Turniej kobiet

Trener: José Antonio Barrio

  • Patricia García
  • Bárbara Pla
  • María Casado
  • Vanesa Rial
  • Iera Echebarria
  • Berta García
  • Paula Medín
  • Ángela del Pan
  • Marina Bravo
  • Elisabet Martínez (k)
  • Amaia Erbina
  • María Ribera

Źródło:[276].

Grupa B
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Nowa Zelandia 3 3 0 0 109 12 +97 9 Mecze o miejsca 1–8
2.  Francja 3 2 0 1 71 40 +31 7 Mecze o miejsca 1–8
3.  Hiszpania 3 1 0 2 31 65 -34 5 Mecze o miejsca 1–8
4.  Kenia 3 0 0 3 17 111 -94 3 Mecze o miejsca 9–12

6 sierpnia 2016
11:00
Francja  24 - 7  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

6 sierpnia 2016
16:30
Nowa Zelandia  31 - 5  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

7 sierpnia 2016
11:00
Hiszpania  19 - 10  Kenia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja

Ćwierćfinał
7 sierpnia 2016
16:00
Australia  24 - 0  Hiszpania Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


Siatkówka

Siatkówka plażowa

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Pozycja Źródło
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Adrián Gavira
Pablo Herrera
mężczyźni Grupa F
Austria Huber / Seidl
W 2:1 (14:21, 21:17, 15:13)
Katar Pereira / Younousse
W 2:1 (21:13, 18:21, 12:15)
Stany Zjednoczone Gibb / Patterson
W 2:1 (21:19, 16:21, 15:7)
1. Q Brazylia Cerutti / Schmidt
P 0:2 (22:24, 13:21)
NQ 9. [277][278]
Elsa Baquerizo
Liliana Fernández
kobiety Grupa B
Argentyna Gallay / Klug
W 2:0 21:11, 21:19)
Czechy Hermannová / Sluková
W 2:0 (21:15, 21:19)
Brazylia Bednarczuk / Seixas
W 2:0 (21:17, 22:20)
1. Q Rosja Birłowa / Ukołowa
P 0:2 (21:23, 22:24)
NQ 9. [279][280][281]

Strzelectwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Pablo Carrera pistolet pneumatyczny, 10 m 579 10. NQ [282][283][284]
pistolet dowolny, 50 m 555 9. NQ [285][286][287]
Jorge Llames pistolet szybkostrzelny, 25 m 577 14. n\a NQ [288][289][290]
Jorge Díaz karabin pneumatyczny, 10 m 620,9 27. NQ [291][292][293]
Alberto Fernández trap 115 17. NQ [294][295][296]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Sonia Franquet pistolet pneumatyczny, 10 m 384 8. Q 116,5 6. [297][298][299]
pistolet sportowy, 25 m 564 35. NQ [300][301][302]
Fátima Gálvez trap 69 3. Q 12 4. q 13 (+0) 4. [303][304][305]

Taekwondo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jesús Tortosa - 58 kg Zhao
P 3-7
NQ Maroko Hajjami
W 4-1
Dominikana Pié
P 5-6
5. [306][307][308]
Joel González - 68 kg Chorwacja Grgić
W 4-3
Mongolia Temüüjin
W 7-4
Jordania Abughaush
P 7-12
BYE Wenezuela Contreras
W 7-3
3. [25][26][27]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Eva Calvo Gómez - 57 kg Tajlandia Harnsujin
W 6-5
Jones
W 8-7
Egipt Wahba
W 1-0
Wielka Brytania Jones
P 7-16
2. [39][40][41]

Tenis stołowy

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
He Zhiwen singel BYE Stany Zjednoczone Feng
W 4-2
Chen C-a
P 2-4
NQ [309][310][311]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Galia Dvorak singel BYE Brazylia Han
P 2-4
NQ [312][313][314]
Shen Yanfei BYE Luksemburg Ni
P 3-4
NQ

Tenis ziemny

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Roberto Bautista-Agut gra pojedyncza Rosja Kuzniecow
W 6:74, 6:2, k
Włochy Lorenzi
W 7:62, 6:2
Luksemburg Müller
W 6:4, 7:64
Argentyna del Potro
P 5:7, 6:74
NQ [315][316][317]
David Ferrer Uzbekistan Istomin
W 6:2, 6:1
Rosja Donskoj
P 6:3, 61:7, 5:7
NQ
Rafael Nadal Argentyna Delbonis
W 6:2, 6:1
Włochy Seppi
W 6:3, 6:3
Francja Simon
W 7:65, 6:3
Brazylia Delbonis
W 2:6, 6:4, 6:2
Argentyna del Potro
P 7:5, 4:6, 657
Japonia Nishikori
P 72:6, 7:61, 3:6
4.
Albert Ramos-Viñolas Japonia Nishikori
P 2:6, 4:6
NQ
Roberto Bautista-Agut
David Ferrer
gra podwójna n\a Czechy Rosol
 Czechy Štěpánek
W 6:1, 6:4
Polska Kubot
 Polska Matkowski
W 6:3, 7:65
Stany Zjednoczone Johnson
 Stany Zjednoczone Sock
P 4:6, 2:6
NQ [8][9][10]
Marc López
Rafael Nadal
n\a Holandia Haase
 Holandia Rojer
W 6:4, 6:4
Argentyna del Potro
 Argentyna González
W 6:3, 5:7, 6:2
Austria Marach
 Austria Peya
W 6:3, 6:1
Kanada Nestor
 Kanada Pospisil
W 7:61, 7:64
Rumunia Mergea
 Rumunia Tecău
W 6:2, 3:6, 6:4
1.
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Garbiñe Muguruza gra pojedyncza Rumunia Mitu
W 6:2, 6:2
Japonia Hibino
W 6:1, 6:1
Portoryko Puig
P 1:6, 1:6
NQ [318][319][320]
Carla Suárez Navarro Serbia Ivanović
W 2:6, 6:1, 6:2
Chorwacja Konjuh
W 7:65, 6:3
Stany Zjednoczone Keys
P 3:6, 6:3, 3:6
NQ
Anabel Medina Garrigues
Arantxa Parra Santonja
gra podwójna n\a Stany Zjednoczone Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone Vandeweghe
P 1:6, 1:6
NQ [321][322][323]
Garbiñe Muguruza
Carla Suárez Navarro
gra podwójna n\a Brazylia Gonçalves
 Brazylia Pereira
W 7:61, 6:2
Belgia Flipkens
 Belgia Wickmayer
W 7:5, 2:6, 6:2
Rosja Makarowa
 Rosja Wiesnina
p 3:6, 4:6
NQ
Mikst
Zawodnicy Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Garbiñe Muguruza
Rafael Nadal
mikst Czechy Hradecká
 Czechy Štěpánek
P w/o
NQ [324][325][326]
Carla Suárez Navarro
David Ferrer
Wielka Brytania Watson
 Wielka Brytania Murray
P 3:6, 3:6
NQ

Triathlon

Zawodnicy Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja Źródło
Fernando Alarza mężczyźni 18:05 0,51 56:23 0,38 32:11 1:48:08 18. [327][328]
Vicente Hernández 18:10 0,50 55:41 0,35 33:34 1:48:50 27.
Mario Mola 17:37 0,46 56:18 0,33 31:12 1:46:26 8.
Miriam Casillas kobiety 20:04 0,51 1:06:30 0,43 37:51 2:05:32 43. [329][330]
Ainhoa Murúa 19:19 0,56 1:04:29 1,30 DNF
Carolina Routier 19:01 0,56 Zdublowana

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Alexander Sigurbjörnsson Bene
Pau Vela Maggi
dwójka bez sternika 6:54,26 5. R 6:40,47 4. SA/B NQ [331][332][333]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Anna Boada
Aina Cid
dwójka bez sternika 7:12,00 2. SA/B BYE 7:30,79 3. FA 7:35,22 6. 6. [334][335][336]

Zapasy

Mężczyźni
Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Taimuraz Friev - 74 kg Kuba López
P 1-3
NQ 13. [337][338][339]

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Ivan Pastor Lafuente RS:X 17 19 10 7 7 37 11 32 16 9 2 3 2 127 9. [340][341][342]
Joaquin Blanco Albalat Laser 28 47 24 41 26 29 26 47 30 35 n\a NQ 286 36. [340][343][344]
Jordi Xammar
Joan Herp
470 4 14 16 10 9 22 7 16 12 9 NQ 97 12. [340][345][346]
Diego Botín
Iago López
49er 16 5 3 13 6 10 13 15 18 12 2 13 6 120 9. [340][347][348]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Marina Alabu Neira RS:X 8 7 2 7 6 8 7 2 1 27 9 3 5 71 5. [340][349][350]
Alicia Cebrian Martinez de Lagos Laser Radial 27 9 24 12 13 8 28 4 21 12 n\a NQ 130 17. [340][351][352]
Bàrbara Cornudella
Sara López
470 14 13 7 11 13 11 13 19 11 10 n\a NQ 103 12. [340][353][354]
Támara Echegoyen
Berta Betanzos
49erFX 4 13 3 1 11 5 4 1 1 5 10 1 7 60 4. [340][355][356]
Mieszane
Zawodnicy Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Fernando Echávarri
Tara Pacheco
Nacra 17 16 21 5 16 15 10 11 5 3 4 10 6 NQ 101 11. [340][357][358]

Przypisy

  1. Rafael Nadal named Spain's 2016 Olympic flag bearer (ang.). nbcolympics.com, 2016-04-27. [dostęp 2018-10-28]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  2. El marchador Jesús Ángel García Bragado será el abanderado español en la clausura de Río 2016 (hiszp.). ecodiario.eleconomista.es, 2016-08-20. [dostęp 2018-10-28].
  3. a b Rio 2016 Olympic Games Women’s 200 Metres Butterfly (ang.). fina.org. [dostęp 2018-10-29].
  4. a b Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres Butterfly (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  5. a b Women 200m Butterfly Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Tuesdat 09.08, Wednesday 10.08 Winner Mireia Belmonte (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  6. a b Rio 2016 Olympic Games Canoeing Slalom Results (ang.). canoeicf.com. s. 26-34. [dostęp 2018-10-29].
  7. a b Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Kayak Singles, Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  8. a b Rio 2016 Olympic Games Tennis Women’s Singles (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-10-29].
  9. a b Tennis at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Doubles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  10. a b Men Doubles Tennis XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 06 August - Friday 12 August - Winners Marc Lopez and Rafael Nadal (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  11. a b Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 30-41. [dostęp 2018-10-12].
  12. a b Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Kayak Singles, 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  13. a b Men Kayak Single 1000m XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  14. a b Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 42-52. [dostęp 2018-10-12].
  15. a b Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Kayak Doubles, 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  16. a b Rio 2016 Olympic Games Badminton Women’s Singles (ang.). bwfbadminton.com. [dostęp 2018-10-29].
  17. a b Badminton at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  18. a b Women Singles Badminton XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 11.08 - Friday 19.08 - Winner Carolina Marín, Spain (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  19. a b High Jump Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-10-29].
  20. a b Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s High Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  21. a b Women High Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 Winner Ruth Beitia (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  22. a b 110 Metres Hurdles Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-10-30].
  23. a b Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 110 metres Hurdles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-30].
  24. a b Men 110m Hurdles Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-30].
  25. a b Rio 2016 Olympic Games Taekwondo Men's plus 80 kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-10-30].
  26. a b Taekwondo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Featherweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-30].
  27. a b Taekwondo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Wednesday 17.08 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-30].
  28. Rio 2016 Olympic Games Basketball: Women’s Final (ang.). fiba.basketball. [dostęp 2018-10-30].
  29. Basketball at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Basketball (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-30].
  30. Women Basketball XXX Olympic Games 2016 Rio de Janeiro (BRA) – 06.08-20.08 - Winner United States (8th) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-30].
  31. a b Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Group Women’s (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-10-30].
  32. a b Rhythmic Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Group (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-30].
  33. a b Rio 2016 Olympic Games Swimming:Women’s 50 metres Freestyle (ang.). ippon.org. [dostęp 2018-10-31].
  34. a b Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 400 metres Individual Medley (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-31].
  35. a b Women 400m Medley Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-31].
  36. a b c d e Rio 2016 Olympic Games Weightlifting Results (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-10-31].
  37. a b Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Heavyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-31].
  38. a b Women Under 75kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-31].
  39. a b Rio 2016 Olympic Games Taekwondo Men's 68 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-10-31].
  40. a b Taekwondo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Featherweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-31].
  41. a b Men Taekwondo under 68kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 18.08 - Winner Ahmad Abughaush (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-31].
  42. a b Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 18-29. [dostęp 2018-10-31].
  43. a b Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Kayak Singles, 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-31].
  44. Rio 2016 Olympic Games Basketball: Men's Final (ang.). fiba.basketball. [dostęp 2018-10-30].
  45. Basketball at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Basketball (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-30].
  46. Men Basketball XXX Olympic Games 2016 Rio de Janeiro (BRA) – 07.08-21.08 - Winner United States (15th) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-30].
  47. a b Rio 2016 Olympic Games Cycling Men's Mountain Bike Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-10-31].
  48. a b Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Mountainbike, Cross-Country (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-31].
  49. Rio 2016 Olympic Games Badminton Men's Singles Group D (ang.). bwfbadminton.com. [dostęp 2018-11-01].
  50. Badminton at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  51. Men Singles Badminton XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 11.08 - Saturday 20.08 - Winner Chen Long, China (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-01].
  52. Rio 2016 Olympic Games Boxing Men's 46-49 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-29].
  53. Boxing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Light-Flyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  54. Men Boxing Light Flyweight 46-49kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - - Saturday 6 August - Sunday 14 August - Winner Hasanboy Dusmatov, Uzbekistan (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  55. Rio 2016 Olympic Games Boxing Results:Men's Welterweight (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-01].
  56. Boxing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Welterweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  57. Men Boxing Welterweight 69kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 7th August - Wednesday 17th August - Winner Shakhram Giyasov, Uzbekistan (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-01].
  58. Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Indiwidual Women’s (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-01].
  59. Rhythmic Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  60. Rio 2016 Olympic Games Men's Artistic Gymnastics Senior - All-Around (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-01].
  61. Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Individual All-Around (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  62. Rio 2016 Olympic Games Men's Artistic Gymnastics Senior - Floor Exercise (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-01].
  63. Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Floor Exercise (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  64. Rio 2016 Olympic Games Women’s Artistic Gymnastics Senior - All-Around (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-01].
  65. Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Individual All-Around (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-01].
  66. Rio 2016 Olympic Games Golf – Men's Tournament (ang.). golf.com. [dostęp 2018-11-02].
  67. Golf at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-02].
  68. Men Golf XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Thursday 11.08 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-02].
  69. Rio 2016 Olympic Games Golf – Women’s Tournament (ang.). golf.com. [dostęp 2018-11-02].
  70. Golf at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:MWomen’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-02].
  71. Men Golf XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Wednesday 17.08 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-02].
  72. FRED SOYEZ HACE OFICIAL SU LISTA DE CONVOCADOS PARA LOS JJOO DE RIO DE JANEIRO (hiszp.). rfeh.es, 2016-07-03. [dostęp 2018-11-04].
  73. ADRIAN LOCK HACE OFICIAL SU LISTA DE CONVOCADAS PARA LOS JJOO DE RIO DE JANEIRO (hiszp.). rfeh.es, 2016-07-02. [dostęp 2018-11-04].
  74. Rio 2016 Olympic Games Equestrian – Jumping Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-04].
  75. Equestrianism at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Mixed Jumping, Individual (ang.). sports-reference.com.com. [dostęp 2018-11-04].
  76. Individual Jumping XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Sunday 14.08 - Friday 19.08 - Winner Nick Skelton (GBR) with Big Star (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-04].
  77. Rio 2016 Olympic Games Equestrian – Jumping Team (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-04].
  78. Equestrianism at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Mixed Jumping, Team (ang.). sports-reference.com.com. [dostęp 2018-11-04].
  79. Team Jumping XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Tuesday 16.08 - Wednesday 17.08 - Gold Medal France (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-04].
  80. Rio 2016 Olympic Games Equestrian – Dressage Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-04].
  81. Equestrianism at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Mixed Dressage, Individual (ang.). sports-reference.com.com. [dostęp 2018-11-04].
  82. Individual Dressage XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Wednesday 10.08 - Friday 12.08, Final 15.08 - Gold Medal Charlotte Dujardin, Great Britain (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-04].
  83. Rio 2016 Olympic Games Equestrian – Dressage Team (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-04].
  84. Equestrianism at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Mixed Dressage, Team (ang.). sports-reference.com.com. [dostęp 2018-11-04].
  85. Team Dressage XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Wednesday 10.08 - Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-04].
  86. Rio 2016 Olympic Games Equestrian – Eventing Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-04].
  87. Equestrianism at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Mixed Three-Day Event, Individual (ang.). sports-reference.com.com. [dostęp 2018-11-04].
  88. Individual Eventing XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Saturday 06 August - Tuesday 09 August - Gold Medal Michael Jung (GER) with Sam FBW (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-04].
  89. a b c d e Rio 2016 Olympic Games Judo Results (ang.). ippon.org. [dostęp 2018-11-12].
  90. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  91. Men Under 60kg (Extra-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-12].
  92. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Half-Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  93. Men Under 66kg (Half-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-12].
  94. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Extra-Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  95. Women Under 48kg (Extra-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-12].
  96. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Half-Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  97. Women Under 52kg (Half-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-12].
  98. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Middleweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  99. Women Under 70kg (Middletweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-12].
  100. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Slalom Results (ang.). canoeicf.com. s. 1-8. [dostęp 2018-11-12].
  101. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Canadian Singles, Slalom (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-12].
  102. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 73-86. [dostęp 2018-11-13].
  103. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Canadian Singles, 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  104. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 64-72. [dostęp 2018-11-13].
  105. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Kayak Fours, 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  106. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 113-126. [dostęp 2018-11-13].
  107. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Kayak Singles, 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  108. Women Kayak Single 200m XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-13].
  109. a b c Olympic Games - Results Men 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-11-13].
  110. a b Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Road Race, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  111. a b Men Road Race 249.5km Cycling XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Saturday 05.08 Olympic Champion: Greg Van Avermaet (BEL) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-13].
  112. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Individual Time Trial (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  113. Men Time Trial 44km Cycling XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Wednesday 10.08 - Gold Medal Fabian Cancellara (SUI) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-13].
  114. Olympic Games - Results Women 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-11-13].
  115. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Road Race, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  116. Women Road Race 140.3km Cycling XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-13].
  117. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  118. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  119. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Team Sprint (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  120. Women Team Sprint Track Cycling XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 12.08 - Gold Medal China (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-13].
  121. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Keirin (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-13].
  122. Rio 2016 Olympic Games Men's Basketball Team Roster (ang.). fiba.basketball. [dostęp 2018-11-14].
  123. Rio 2016 Olympic Games Men's Basketball Team Roster (ang.). fiba.basketball. [dostęp 2018-11-14].
  124. 200 Metres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  125. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  126. Men 200m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  127. 800 Metres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  128. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 800 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  129. Men 800m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Monday 15.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  130. 1500 Metres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  131. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 1500 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  132. Men 1500m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  133. 5000 Metres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  134. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 5000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  135. Men 5000m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  136. Marathon Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  137. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Marathon (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  138. Men Marathon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 21.08 Gold Medal: Eliud Kipchoge (KEN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  139. 3000 Metres Steeplechase Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  140. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 3,000 metres Steeplechase (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  141. Men 3000m Steeplechase Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  142. 400 Hurdles Metres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  143. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 400 metres Hurdles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  144. Men 400m Hurdles Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  145. 20 Kilometres Race Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  146. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 20 kilometres Walk (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  147. a b Men 50km Walk Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 19.08 (ang.). todor66. [dostęp 2018-11-14].
  148. 50 Kilometres Race Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  149. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 50 kilometres Walk (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  150. Long Jump Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  151. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Long Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  152. Men Long Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 13.08 Winner Jeff Henderson (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  153. Triple Jump Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  154. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Triple Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  155. Men Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  156. Shot Put Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  157. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Shot Put (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  158. Men Shot Put Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  159. Discus Throw Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  160. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Discus Throw (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  161. Men Discus Throw Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 13.08 Morning (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  162. Hammer Throw Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-14].
  163. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Hammer Throw (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-14].
  164. Men Hammer Throw Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 19.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-14].
  165. Decathlon Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  166. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Decathlon (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  167. Men Decathlon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08, Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  168. 200 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  169. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  170. Women 200m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  171. 400 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  172. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 400 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  173. Women 400m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Monday 15.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  174. 800 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  175. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 800 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  176. Women 800m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  177. 10 000 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  178. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 10 000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  179. Women 10000m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  180. Marathon Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  181. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Marathon (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  182. Women Marathon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  183. 100 Hurdles Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  184. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Hurdles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  185. Women 100m Hurdles Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  186. 3000 Metres Steeplechase Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  187. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 3,000 metres Steeplechase (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  188. Women 3000m Steeplechase Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  189. 20 Kilometres Race Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  190. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 20 kilometres Walk (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  191. Women 20km Walk Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 19.08 (ang.). todor66. [dostęp 2018-11-16].
  192. Long Jump Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  193. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Long Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  194. Women Long Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  195. Triple Jump Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  196. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Triple Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  197. Women Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  198. Discus Throw Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  199. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Discus Throw (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  200. Women Discus Throw Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  201. Rio 2016 Olympic Games Archery – Men's Individual (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-11-25].
  202. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  203. Men Individual Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 05 August - Friday 12 August - Gold Medal Bonchan Ku (KOR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  204. Rio 2016 Olympic Games Archery – Men's Team (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-11-25].
  205. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Team (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  206. Men Team Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 12th August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  207. Rio 2016 Olympic Games Archery – Women’s Individual (ang.). worldarchery.org. [dostęp 2018-11-25].
  208. Archery at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  209. Women Individual Archery XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) – Friday 05 August - Thursday 11 August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  210. Spain (ang.). rio2016.com. [dostęp 2018-11-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-20)].
  211. Jorge Dueñas ofrece su último descarte antes de Río 2016 (hiszp.). rfebm.net. [dostęp 2016-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-08-08)].
  212. Spain (ang.). ihf.info. [dostęp 2018-11-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-08)].
  213. 400 Metres Freestyle Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  214. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 400 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  215. Men 400m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Saturday 06.08 Winner Mack Horton (AUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  216. 1500 Metres Freestyle Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  217. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 1500 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  218. Men 1500m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Friday 12.08, Saturday 13.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  219. 100 Metres Backstroke Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  220. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 100 metres Backstroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  221. Men 100m Backstroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08, Monday 08.08 - Winner Ryan Murphy (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  222. 200 Metres Backstroke Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  223. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 200 metres Backstroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  224. Men 200m Backstroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Thusday 11.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  225. 200 Metres Butterfly Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  226. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 200 metres Butterfly (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  227. 200 Metres Individual Medley Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  228. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 200 metres Individual Medley (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  229. 400 Metres Individual Medley Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  230. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 400 metres Individual Medley (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  231. Men 400m Medley Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Saturday 06.08 Winner Kosuke Hagino (JPN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  232. a b 4 x 100 Metres Realy Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  233. a b Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 4 x 100 metres Freestyle Relay (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  234. Men 4x100m Freestyle Relay Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  235. a b 4 x 200 Metres Realy Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  236. a b Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 4 x 200 metres Freestyle Relay (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  237. 200 Metres Freestyle Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  238. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  239. Women 200m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Monday 08.08, Tuesday 09.08 Winner Katie Ledecky (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  240. 400 Metres Freestyle Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  241. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 400 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  242. Women 400m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08 Winner Kathleen Genevieve Ledecky (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  243. 800 Metres Freestyle Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  244. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 800 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  245. Women 800m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Friday 12.08 Wiiner Kathleen Genevieve Ledecky (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  246. 100 Metres Backstroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  247. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Backstroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  248. Women 100m Backstroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08, Monday 08.08 - Winner Katinka Hosszu (HUN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  249. 200 Metres Backstroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  250. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres Backstroke (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  251. Women 200m Backstroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Thursday 11.08, Friday 12.08 - Winner Maya di Rado (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  252. 100 Metres Breaststroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  253. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Breaststrokes (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  254. Women 100m Breaststroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08, Monday 08.08 - Winner Lillia King (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  255. 200 Metres Breaststroke Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  256. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres Breaststrokes (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  257. Women 200m Breaststroke Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Wednesday 10.08, Thursday 11.08 Winner Rie Kaneto (JPN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  258. 100 Metres Butterfly Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  259. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 100 metres Butterfly (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  260. Women 100m Butterfly Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  261. 200 Metres Individual Medley Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  262. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 200 metres Individual Medley (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  263. Women 4x100m Freestyle Relay Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-22].
  264. 10 kilometres Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-22].
  265. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s 10 kilometres Open Water (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-22].
  266. Rio 2016 Olympic Games Synchronized Swimming Duet's (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-23].
  267. Synchronized Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Duet (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-23].
  268. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Bantamweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-23].
  269. Men Under 56kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-23].
  270. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-23].
  271. Men Under 69kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-23].
  272. Weightlifting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Middleweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-23].
  273. Men Under 77kg Weightlifting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-23].
  274. Los Leones olímpicos (hiszp.). ferugby.es. [dostęp 2018-11-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-23)].
  275. Spain keep faith with repechage heroes for Rio (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2018-11-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-22)].
  276. Las Leonas7s que rugirán en los Juegos (hiszp.). ferugby.es. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-29)].
  277. Beach Volleyboll Men's Tournament (ang.). rio2016.fivb.com. [dostęp 2018-11-25].
  278. Beach Volleyball at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Beach Volleyball (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  279. Beach Volleyboll Women’s Tournament (ang.). rio2016.fivb.com. [dostęp 2018-11-25].
  280. Beach Volleyball at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Beach Volleyball (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  281. Women Volleyball XXXI Olympic Games 2016 Rio de Janeiro (Brazil) – 06-20.08 - Winner China (ang.). todor66com. [dostęp 2018-11-25].
  282. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  283. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  284. Men 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  285. Rio 2016 Olympic Games Shooting 50m Rifle Prone Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  286. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Free Pistol, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  287. Men 50m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  288. Rio 2016 Olympic Games Shooting 25m rapid Fire pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  289. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Rapid-Fire Pistol, 25 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  290. Men 25m Rapid Fire Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Friday 12.08, Saturday 13.08 (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  291. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Rifle Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  292. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Air Rifle, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  293. Men 10m Air Rifle Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Monday 08.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  294. Rio 2016 Olympic Games Shooting Trap Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  295. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Trap (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  296. Men Trap Shotgun Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08, Monday 08.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  297. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  298. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  299. Women 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  300. Rio 2016 Olympic Games Shooting 25m Sporting Pisol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  301. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Sporting Pistol, 25 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  302. Women 25m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  303. Rio 2016 Olympic Games Shooting Trap Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-25].
  304. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Trap (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  305. Women Trap Shotgun Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-25].
  306. Rio 2016 Olympic Games Taekwondo Men's 58 kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2018-11-25].
  307. Taekwondo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Flyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-25].
  308. Men Taekwondo un