Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908.

Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Holandia
Kod MKOl NLD
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Londyn
Chorąży Jan de Boer
Liczba zawodników 113 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
0
Srebro
0
Brąz
2
Razem
2

Holandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie reprezentowało 113 sportowców (sami mężczyźni) startujących w 11 dyscyplinach. Był to 2 start na letnich igrzyskach olimpijskich reprezentacji Holandii.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Brąz
Reinier Beeuwkes
Karel Heijting
Lou Otten
Eetje Sol
Bok de Korver
Miel Mundt
Jan Kok
Caius Welcker
Edu Snethlage
Jops Reeman
Jan Thomée
Frans de Bruijn Kops
Piłka nożna
turniej mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali drużynę Szwecji 2:0
Brąz
Johan Burk
Hermannus Höfte
Albertus Wielsma
Bernardus Croon
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn

Skład kadry

Boks

Gimnastyka

Kolarstwo

  • Johannes van Spengen
Sprint - odpadł w półfinale
5000 metrów - 6. miejsce
20 km - nie ukończył
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - 7. miejsce
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył
  • Dorus Nijland
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
20 km - nie ukończył
100 km - nie ukończył
  • Anton Gerrits
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Georgius Damen
Sprint - odpadł w eliminacjach
5000 metrów - nie ukończył
20 km - odpadł w eliminacjach
100 km - nie ukończył

Lekkoatletyka

  • Victor Henny
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Jacobus Hoogveld
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
Skok w dal - nie ukończył
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Evert Koops
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów przez płotki - odpadł w półfinałach
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
  • Ernestus Greven
100 metrów - odpadł w eliminacjach
200 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Henk van der Wal
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
800 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Cornelis den Held
200 metrów - odpadł w eliminacjach
400 metrów - odpadł w eliminacjach
  • Bram Evers
400 metrów - odpadł w eliminacjach
800 metrów - odpadł w eliminacjach
Skok o tyczce - 15. miejsce
Skok w dal - nie ukończył
Skok w dal z miejsca - nie ukończył
800 metrów - odpadł w eliminacjach
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
Maraton - nie ukończył
  • Jacques Keyser
1500 metrów - odpadł w eliminacjach
5 mil - odpadł w eliminacjach
  • Willem Wakker
5 mil - odpadł w eliminacjach
Maraton - 20. miejsce
  • Wilhelmus Braams
5 mil - odpadł w eliminacjach
Maraton - nie ukończył
  • Evert Koops, Jacobus Hoogveld, Victor Henny, Bram Evers - sztafeta 1600 metrów - odpadli w eliminacjach
  • Arie Vosbergen, Willem Wakker, Wilhelmus Braams - 3 mile drużynowo - odpadli w eliminacjach
  • Willem Winkelman
Chód 3500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 10 mil - odpadł w eliminacjach
  • Piet Ruimers
Chód 3500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 10 mil - odpadł w eliminacjach
  • Jo Goetzee
Chód 3500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 10 mil - odpadł w eliminacjach
  • Jan Huijgen
Chód 3500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 10 mil - odpadł w eliminacjach
  • Piet Soudyn
Chód 3500 metrów - odpadł w eliminacjach
Chód 10 mil - odpadł w eliminacjach
  • Herman van Leeuwen - skok wzwyż - 19. miejsce
  • Coen van Veenhuijsen - skok o tyczce - 14. miejsce

Piłka nożna

Piłka wodna

Pływanie

Strzelectwo

Szermierka

Tenis ziemny

  • Roelof van Lennep - gra pojedyncza - 16. miejsce
  • Christiaan, Jonkheer van Lennep - gra pojedyncza - 26. miejsce
  • Christiaan, Jonkheer van Lennep, Roelof van Lennep - gra podwójna - 7. miejsce

Wioślarstwo

Zapasy

  • Frits Bruseker - waga lekka, styl klasyczny - 9. miejsce
  • Jacob van Moppes - waga lekka, styl klasyczny - 17. miejsce
  • Jaap Belmer - waga średnia, styl klasyczny - 5. miejsce
  • Aäron Lelie - waga średnia, styl klasyczny - 9. miejsce
  • Jacobus Lorenz - waga średnia, styl klasyczny - 9. miejsce
  • Gerrit Duijm - waga średnia, styl klasyczny - 17. miejsce
  • Jacob van Westrop - waga lekkociężka, styl klasyczny - 5. miejsce
  • Douwe Wijbrands - waga lekkociężka, styl klasyczny - 9. miejsce
  • Leendert van Oosten - waga lekkociężka, styl klasyczny - 9. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Listen to this article