Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980.

Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Holandia
Kod MKOl NED
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1980
Moskwa
Liczba zawodników 75 w 56 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 30.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
2
Razem
3
Gerard Nijboer, zdobywca srebrnego medalu
Gerard Nijboer, zdobywca srebrnego medalu
Henk Numan, zdobywca brązowego medalu
Henk Numan, zdobywca brązowego medalu

Holandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980 reprezentowało 75 zawodników: 57 mężczyzn i 18 kobiet. Był to 17. start reprezentacji Holandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Flaga olimpijska używana przez reprezentację była wynikiem bojkotu igrzysk.

Najmłodszym holenderskim zawodnikiem na tych igrzyskach był 14-letni pływak, Conny van Bentum, a najstarszym 59-letni żeglarz, Geert Bakker.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja

Srebro
Gerard Nijboer
Lekkoatletyka
Maraton mężczyzn

Brąz
Henk Numan
Judo
Waga półciężka

Brąz
Conny van Bentum
Reggie de Jong
Annelies Maas
Wilma van Velsen

Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym

Skład kadry

Judo

Mężczyźni

  • Henk Numan (waga półciężka) -
    3. miejsce
  • Peter Adelaar (waga ciężka) - 10. miejsce
  • Peter Adelaar (open) - 15. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Jan Baaijens (K-1 500 m)
  • Jan Baaijens (K-1 1000 m)
  • Ron Stevens i Gert Jan Lebbink (K-2 500 m)
  • Ron Stevens i Gert Jan Lebbink (K-2 1000 m) - 7. miejsce
  • Ron Stevens, Gert Jan Lebbink, Jan Baaijens i Rob van Weerdenburg (K-4 1000 m)

Kobiety

  • Ineke Bakker i Marijke Kegge-Deege (K-2 500 m)

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Adrie van der Poel (indywidualny wyścig ze startu wspólnego) - 7. miejsce
  • Jacques Hanegraaf (indywidualny wyścig ze startu wspólnego) - 15. miejsce
  • Peter Winnen (indywidualny wyścig ze startu wspólnego) - 26. miejsce
  • Jacques van Meer (indywidualny wyścig ze startu wspólnego) - 33. miejsce
  • Guus Bierings, Jacques Hanegraaf, Theo Hogervorst, Adrie van der Poel (drużynowa jazda na czas) - 15. miejsce
  • Lau Veldt (sprint)

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Mario Westbroek (100 m)
  • Henk Brouwer (200 m)
  • Marcel Klarenbeek (400 m)
  • Harry Schulting (400 m)
  • Gerard Tebroke (10 000 m) - 14. miejsce
  • Gerard Nijboer (maraton) -
    2. miejsce
  • Cor Vriend (maraton) - 41. miejsce
  • Harry Schulting (400 m przez płotki)
  • Henk Brouwer, Mario Westbroek, Marcel Klarenbeek i Harry Schulting (4 × 400 m)

Kobiety

  • Els Vader (100 m)
  • Els Vader (200 m)
  • Sylvia Barlag (pięciobój) - 10. miejsce

Łucznictwo

Kobiety

  • Carry van Gool-Floris - 6. miejsce

Mężczyźni

  • Tiny Reniers - 8. miejsce

Piłka wodna

Pływanie

Holenderscy pływacze, uczestniczący w igrzyskach
Holenderscy pływacze, uczestniczący w igrzyskach

Mężczyźni

  • Cees Vervoorn (100 m stylem dowolnym)
  • Peter Drost (200 m stylem dowolnym)
  • Cees Jan Winkel (200 m stylem dowolnym)
  • Cees Vervoorn, Peter Drost, Cees Jan Winkel i Fred Eefting (sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym)
  • Fred Eefting (100 m stylem grzbietowym) - 6. miejsce
  • Fred Eefting (200 m stylem grzbietowym) - 5. miejsce
  • Albert Boonstra (100 m stylem klasycznym)
  • Albert Boonstra (200 m stylem klasycznym)
  • Cees Vervoorn (100 m stylem motylkowym) - 4. miejsce
  • Cees Vervoorn (200 m stylem motylkowym) - 6. miejsce
  • Fred Eefting, Albert Boonstra, Cees Vervoorn, Cees Jan Winkel (sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym) - 7. miejsce

Kobiety

  • Conny van Bentum (100 m stylem dowolnym) - 5. miejsce
  • Monique Drost (100 m stylem dowolnym)
  • Reggie de Jong (200 m stylem dowolnym) - 5. miejsce
  • Annelies Maas (200 m stylem dowolnym)
  • Annelies Maas (400 m stylem dowolnym) - 6. miejsce
  • Reggie de Jong (400 m stylem dowolnym) - 7. miejsce
  • Reggie de Jong (800 m stylem dowolnym)
  • Conny van Bentum, Reggie de Jong, Annelies Maas i Wilma van Velsen (sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym) -
    3. miejsce
  • Monique Bosga (100 m stylem grzbietowym) - 7. miejsce
  • Jolanda de Rover (100 m stylem grzbietowym)
  • Jolanda de Rover (200 m stylem grzbietowym)
  • Monique Bosga (200 m stylem grzbietowym)
  • Wilma van Velsen (100 m stylem motylkowym)
  • Wilma van Velsen (200 m stylem motylkowym)

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Wibout Jolles (pistolet szybkostrzelny 25 m) - 18. miejsce
  • Christiaan van Velzen (karabin małokalibrowy leżąc 50 m) - 44. miejsce
  • John Pierik (skeet) - 11. miejsce
  • Kees van Ieperen (skeet) - 11. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Victor Scheffers, Jeroen Vervoort, Rob Robbers, Ronald Vervoort (czwórka podwójna) - 8. miejsce

Kobiety

  • Hette Borrias (jedynka)
  • Ineke Donkervoort, Lili Meeuwisse, Greet Hellemans, Jos Compaan i Monique Pronk (czwórka podwójna ze sternikiem) - 6. miejsce

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Mark Neeleman (finn) - 8. miejsce
  • Henk van Gent i Jan Willem van den Hondel (470) - 4. miejsce
  • Boudewijn Binkhorst i Kobus Vandenberg (star) - 6. miejsce
  • Govert Brasser i Willem van Walt Meijer (tornado) - 5. miejsce
  • Dick Coster, Geert Bakker i Steven Bakker (soling) - 5. miejsce
  • Erik Vollebregt i Sjoerd Vollebregt (latający holender) - 7. miejsce

Zobacz też

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1980
Listen to this article