Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Hongkong
Kod MKOl HKG
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984
Los Angeles
Chorąży Solomon Lee[1]
Liczba zawodników 47 w 47 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 47 zawodników. Był to ósmy start reprezentacji Hongkongu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najmłodszym reprezentantem Hongkongu na tych igrzyskach była 16-letnia pływaczka – Fenella Ng, zaś najstarszym 53-letni strzelec – Chow Tsun Man.

Skład reprezentacji

Judo

  • Chong Siao Chin – waga pół lekka mężczyzn (−65 kg) – 9. miejsce
  • Li Chung Tai – waga półśrednia mężczyzn (−78 kg) – 34. miejsce
  • Tan Chin Kee – waga lekka mężczyzn (−71 kg) – 19. miejsce
  • Yeung Luen Lin – waga ekstra lekka mężczyzn (−60 kg) – 18. miejsce

Kajakarstwo

  • Cheung Chak Chuen, Ng Hin Wan, Ng Tsuen Man, Tang Kwok Cheung – K-4 1000 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Ho Kim Fai, To Kit Yong – K-2 500 m kobiet – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Tang Kwok Cheung, Tsoi Ngai Wan – K-2 500 m mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach
  • Ho Kim Fai – K-1 500 m kobiet – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Ng Hin Wan – K-1 500 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Tsoi Ngai Wan – K-1 1000 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach

Kolarstwo

  • Choy Yiu Chung – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – nie ukończył
  • Choy Yiu Chung, Hung Chung Yam, Law Siu On, Leung Hung Tak – Drużynowa jazda na czas – 19. miejsce
  • Hung Chung Yam – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – nie ukończył
  • Law Siu On – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – nie ukończył
  • Leung Hung Tak – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn– nie ukończył

Lekkoatletyka

  • Yuko Gordon – Bieg maratoński pań – 34. miejsce
  • Lam Tin Sau – Skok wzwyż mężczyzn – 26. miejsce
  • Winnie Ng – Bieg maratoński pań – 31. miejsce

Łucznictwo

  • Fok Ming Shan – Panowie indywidualnie – 57. miejsce
  • Macy Lau – Panie indywidualnie – 37. miejsce
  • Lo Kam Kuen – Panowie indywidualnie – 56. miejsce
  • Ng Wing Nga – Panie indywidualnie – 45. miejsce
  • Wong-Lau So Han – Panie indywidualnie – 47. miejsce
  • Steve Yuen – Panowie indywidualnie – 54. miejsce

Pływanie

  • Chow Lai Yee – 100 m stylem klasycznym kobiet - 27. miejsce, 200 m stylem klasycznym kobiet - 22. miejsce
  • Lotta Flink – 100 m stylem grzbietowym kobiet - 26. miejsce, 200 m stylem grzbietowym kobiet - 25. miejsce, 200 m stylem zmiennym kobiet - 25. miejsce
  • Li Khai Kam – 100 m stylem dowolnym mężczyzn - 36. miejsce, 100 m stylem klasycznym mężczyzn - 39. miejsce
  • Fenella Ng – 100 m stylem dowolnym kobiet - 34. miejsce, 200 m stylem dowolnym kobiet - 30. miejsce, 400 m stylem dowolnym kobiet - 25. miejsce
  • Ng Wing Hon – 200 m stylem dowolnym mężczyzn - 49. miejsce, 200 m stylem zmiennym mężczyzn - 33. miejsce, 400 m stylem zmiennym mężczyzn - 20. miejsce
  • Tsang Yi Ming – 200 m stylem dowolnym mężczyzn - 48. miejsce, 100 m stylem motylkowym mężczyzn - 37. miejsce, 200 m stylem motylkowym mężczyzn - 29. miejsce, 200 m stylem zmiennym mężczyzn - 32. miejsce
  • Watt Kam Sing – 100 m stylem klasycznym mężczyzn - 37. miejsce, 200 m stylem klasycznym mężczyzn - 38. miejsce
  • Kathy Wong – 100 m stylem dowolnym kobiet - 32. miejsce, 100 m stylem grzbietowym kobiet - 27. miejsce, 100 m stylem motylkowym kobiet - 31. miejsce
  • Chow Lai Yee, Lotta Flink, Fenella Ng, Kathy Wong – 4 × 100 metrów stylem dowolnym kobiet – 12. miejsce
  • Chow Lai Yee, Lotta Flink, Fenella Ng, Kathy Wong – 4 × 100 metrów stylem zmiennym kobiet – 10. miejsce

Skoki do wody

  • Andy Kwan – Trampolina 3 m – 24. miejsce; Wieża 10 m – 24. miejsce
  • Yang Wai Kam – Trampolina 3 m – 27. miejsce

Strzelectwo

  • Cheng Shu Ming – Trap – 41. miejsce
  • Chow Tsun Man – Skeet – 51. miejsce
  • Anthony Chuang – Skeet – 66. miejsce
  • Ho Chung Kin – Pistolet szybkostrzelny 25 m – 46. miejsce
  • Solomon Lee – Pistolet szybkostrzelny 25 m – 37. miejsce
  • Peter Rull, Jr. – Karabin małokalibrowy leżąc 50 m – 55. miejsce
  • Gilbert U – Pistolet 50 m – 36. miejsce

Szermierka

  • Denis Cunningham – szpada indywidualnie mężczyzn – 49. miejsce
  • Ko Yin Fai – floret indywidualnie mężczyzn – 47. miejsce
  • Lai Yee Lap – floret indywidualnie mężczyzn – 48. miejsce
  • Lam Tak Chuen – floret indywidualnie mężczyzn – 50. miejsce; szpada indywidualnie mężczyzn – 63. miejsce
  • Liu Chi On – szpada indywidualnie mężczyzn – 53. miejsce
  • Denis Cunningham, Lai Yee Lap, Lam Tak Chuen, Liu Chi On – szpada drużynowo mężczyzn – 16. miejsce
  • Ko Yin Fai, Lai Yee Lap, Lam Tak Chuen, Liu Chi On – floret drużynowo mężczyzn – 14. miejsce

Żeglarstwo

  • Choi Lee Keung – Windsurfing – 32. miejsce

Przypisy

  1. Hong Kong (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-08-30-].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article