Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Hongkong
Kod MKOl HKG
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1988
Seul
Chorąży Liu Fuk Man[1]
Liczba zawodników 48 w 49 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 48 zawodników. Był to dziewiąty start reprezentacji Hongkongu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Najmłodszym reprezentantem Hongkongu na tych igrzyskach była 14-letnia pływaczka – Annemarie Munk, zaś najstarszym 47-letni żeglarz – Eric Lockyear.

Skład reprezentacji

Judo

  • Au Woon Yiu – waga pół lekka mężczyzn (−65 kg) – 20. miejsce
  • Chong Siao Chin – waga lekka mężczyzn (−71 kg) – 33. miejsce
  • Lam Lap Hing – waga pół średnia mężczyzn (−78 kg) – 14. miejsce
  • Lee Kan – waga ekstra lekka mężczyzn (−60 kg) – 9. miejsce
  • Ng Chiu Fan – waga średnia mężczyzn (−86 kg) – 19. miejsce

Kajakarstwo

  • Luk Kwok Sun – K-1 1000 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach
  • Tang Kwok Cheung – K-1 500 m mężczyzn – 5. miejsce w kwalifikacjach

Kolarstwo

  • Chow Tai Ming – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 55. miejsce
  • Hui Chak Bor, Hung Chung Yam, Leung Hung Tak, Yu Kai Wai – Drużynowa jazda na czas – 25. miejsce
  • Hung Chung Yam – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 12. miejsce
  • Leung Hung Tak – Wyścig indywidualny ze startu wspólnego mężczyzn – 50. miejsce

Lekkoatletyka

  • Cheung Suet Yee – Bieg na 100 m przez płotki pań – 8. miejsce w kwalifikacjach
  • Leung Wing Kwong – Bieg na 100 m mężczyzn – 6. miejsce w kwalifikacjach; Bieg na 200 m mężczyzn – 4. miejsce w kwalifikacjach
  • Ng Ka Yee – Bieg na 100 m pań – 7. miejsce w kwalifikacjach; Bieg na 200 m pań – 8. miejsce w kwalifikacjach

Łucznictwo

  • Chan Siu Yuk – Panie indywidualnie – 60. miejsce
  • Fok Ming Shan – Panowie indywidualnie – 77. miejsce
  • Lai Chi Hung – Panowie indywidualnie – 79. miejsce

Pływanie

  • Hung Cee Kay – 50 m stylem dowolnym kobiet - 35. miejsce, 100 m stylem dowolnym kobiet - 42. miejsce, 200 m stylem dowolnym kobiet - 42. miejsce, 100 m stylem motylkowym kobiet - 31. miejsce
  • Arthur Li – 200 m stylem dowolnym mężczyzn - 51. miejsce, 400 m stylem dowolnym mężczyzn - 45. miejsce, 200 m stylem zmiennym mężczyzn - 48. miejsce
  • Li Khai Kam – 50 m stylem dowolnym mężczyzn - 35. miejsce, 100 m stylem dowolnym mężczyzn - 50. miejsce
  • Annemarie Munk – 100 m stylem motylkowym kobiet - 36. miejsce, 200 m stylem zmiennym kobiet - 32. miejsce, 400 m stylem zmiennym kobiet - 29. miejsce
  • Fenella Ng – 100 m stylem dowolnym kobiet - 45. miejsce, 200 m stylem dowolnym kobiet - 36. miejsce
  • Tsang Wing Sze – 50 m stylem dowolnym kobiet - 45. miejsce, 100 m stylem grzbietowym kobiet - 35. miejsce
  • Tsang Yi Ming – 200 m stylem dowolnym mężczyzn - 56. miejsce, 100 m stylem motylkowym mężczyzn - 39. miejsce
  • Watt Kam Sing – 100 m stylem klasycznym mężczyzn - 52. miejsce, 200 m stylem klasycznym mężczyzn - 48. miejsce
  • Michael Wright – 50 m stylem dowolnym mężczyzn - 39. miejsce, 100 m stylem dowolnym mężczyzn - 49. miejsce
  • Yip Hor Man – 100 m stylem grzbietowym mężczyzn - 42. miejsce, 200 m stylem zmiennym mężczyzn - 40. miejsce
  • Hung Cee Kay, Annemarie Munk, Fenella Ng, Tsang Wing Sze – 4 × 100 metrów stylem dowolnym kobiet – 14. miejsce
  • Arthur Li, Li Khai Kam, Tsang Yi Ming, Michael Wright – 4 × 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn – 16. miejsce
  • Tsang Yi Ming, Watt Kam Sing, Michael Wright, Yip Hor Man – 4 × 100 metrów stylem zmiennym mężczyzn – 22. miejsce

Skoki do wody

  • Tang Kei Shan – Trampolina 3 m mężczyzn – 34. miejsce
  • Wong Kin Chung – Trampolina 3 m mężczyzn – 35. miejsce

Strzelectwo

  • Gilbert U – Pistolet 50 m – 29. miejsce

Szermierka

  • Chan Kai Sang – szpada indywidualnie mężczyzn – 59. miejsce
  • Choy Kam Sing – floret indywidualnie mężczyzn – 53. miejsce
  • Lee Chung Man – floret indywidualnie mężczyzn – 57. miejsce
  • Tang Wing Keung – szpada indywidualnie mężczyzn – 77. miejsce
  • Tong King King – szpada indywidualnie mężczyzn – 64. miejsce
  • Weng Tak Fung – floret indywidualnie mężczyzn – 65. miejsce
  • Yung Yim King – floret indywidualnie kobiet – 45. miejsce
  • Chan Kai Sang, Choy Kam Sing, Tang Wing Keung, Tong King King – szpada drużynowo mężczyzn – 17. miejsce
  • Choy Kam Shing, Lee Chung Man, Tong King King, Weng Tak Fung – floret drużynowo mężczyzn – 16. miejsce

Tenis stołowy

  • Chan Chi Ming, Liu Fuk Man – debel mężczyzn – 25. miejsce
  • Hui So Hung, Mok Ka Sha – debel kobiet – 11. miejsce
  • Lo Chuen Tsung, Vong Vong Ju – debel mężczyzn – 21. miejsce
  • Hui So Hung – singiel kobiet – 25. miejsce
  • Liu Fuk Man – singiel mężczyzn – 17. miejsce
  • Lo Chuen Tsung – singiel mężczyzn – 17. miejsce
  • Mok Ka Sha – singiel kobiet – 9. miejsce
  • Vong Vong Ju – singiel mężczyzn – 33. miejsce

Żeglarstwo

  • Nicholas Bryan – Klasa Finn – 27. miejsce
  • Eric Lockyear – Klasa Latający Holender – 21. miejsce
  • Timothy Parsons – Klasa Latający Holender – 21. miejsce
  • Sam Wong – Klasa Lechner A-390 – 39. miejsce

Przypisy

  1. Hong Kong (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-08-31-].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hongkong na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article