III Rzesza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for III Rzesza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936.

III Rzesza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

III Rzesza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936
III Rzesza
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1936
Garmisch-Partenkirchen
Chorąży Georg von Kaufmann
Liczba zawodników 55 w 17 konkurencjach w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
3
Srebro
3
Brąz
0
Razem
6

III Rzeszę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 reprezentowało 55 zawodników: 48 mężczyzn i 7 kobiet.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Franz Pfnür
Narciarstwo alpejskie
kombinacja alpejska mężczyzn 94,25 pkt[1]
Złoto
Christl Cranz
Narciarstwo alpejskie
kombinacja alpejska kobiet 97,06 pkt[2]
Złoto
Maxi Herber, Ernst Baier
Łyżwiarstwo figurowe
pary sportowe 11,5 pkt[3]
Srebro
Gustav Lantschner
Narciarstwo alpejskie
kombinacja alpejska mężczyzn 96,26 pkt[1]
Srebro
Käthe Grasegger
Narciarstwo alpejskie
kombinacja alpejska kobiet 95,26 pkt[2]
Srebro
Ernst Baier
Łyżwiarstwo figurowe
soliści 400,757 pkt[4]

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Walter Motz Bieg na 18 km 1:21:20 18.
Georg von Kaufmann 1:22:39 20.
Toni Zeller 1:24:32 27.
Friedl Däuber 1:24:57 29.
Matthias Wörndle Bieg na 50 km 4:03:33 24.
Fritz Gaiser 4:05:44 25.
Josef Ponn 4:13:12 30.
Erich Marx 4:25:48 32.
Friedl Däuber Sztafeta 4 x 10 km 2:54:54 6.
Wilhelm Bogner
Herbert Leupold
Anton Zeller

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
GER-1 Hanns Kilian
Hermann von Valta
Dwójki 1:27,29 1:24,24 1:26.63 1:23,85 5:42,01 5.
GER-2 Fritz Grau
Albert Brehme
1:30,66 1:23,33 1:26,94 1:23,78 5:44,71 6.
GER-1 Hanns Kilian
Sebastian Huber
Fritz Schwartz
Hermann von Valta
Czwórki 1:20,73 1:23,05 1:24,09 1:21,20 5:29,07 7.
GER-2 Walter Trott
Fritz Vonhof
Wolfgang Kummer
Rudolf Werlich
Nie ukończyli slizgu Nie ukończyli konkurencji

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Wilhelm Egginger
  • Joachim Albrecht von Bethmann-Hollweg
  • Gustav Jaenecke
  • Philip Schenk
  • Rudi Ball
  • Karl Kögel
  • Anton Wiedemann
  • Herbert Schibukat
  • Alois Kuhn
  • Werner George
  • Georg Strobl
  • Paul Trautman

Reprezentacja Niemiec brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w niej pierwsze miejsce i awansując do drugiej rundy rozgrywek. W drugiej rundzie rozgrywek reprezentacja Niemiec brała udział w rozgrywkach grupy A, zajmując w niej trzecie miejsce a w turnieju olimpijskim 5. miejsce.

Runda pierwsza

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 III Rzesza 3 2 0 1 5 1 +4 4
 Stany Zjednoczone 3 2 0 1 5 2 +3 4
 Włochy 3 1 0 2 2 5 -3 2
 Szwajcaria 3 1 0 2 1 5 -4 2

Wyniki

6 lutego 1936 Stany Zjednoczone  1:0  III Rzesza Olympia-Kunsteis-Stadion

7 lutego 1936 III Rzesza  3:0  Włochy Olympia-Kunsteis-Stadion

8 lutego 1936 III Rzesza  2:0  Szwajcaria Olympia-Kunsteis-Stadion

Runda druga

Grupa A

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Wielka Brytania 3 2 1 0 8 3 +5 5
 Kanada 3 2 0 1 22 4 +18 4
 III Rzesza 3 1 1 1 5 8 -3 3
 Węgry 3 0 0 3 2 22 -20 0

Wyniki

11 lutego 1936 III Rzesza  2:1  Węgry Olympia-Kunsteis-Stadion

12 lutego 1936 Wielka Brytania  1:1 (po dogrywce)  III Rzesza Olympia-Kunsteis-Stadion

13 lutego 1936 Kanada  6:2  III Rzesza Olympia-Kunsteis-Stadion

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Skok 2 Punkty Pozycja
Willy Bogner Indywidualnie 1:24:11 10. 191,2 45,0 49,0 190,3 16. 381,5 12.
Josef Gumpold 1:24:19 11. 190,4 45,0 46,0 190,3 16. 380,7 13.
Friedl Wagner 1:24:33 12. 189,2 40,0 46,0 182,7 27. 371,9 18.
Toni Eisgruber 1:31:38 37. 152,8 51,5 49,0 212,1 2. 364,9 23.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Viktoria Lindpaintner Solistki 381,4 8.
Hertha Frey-Dexler 345,4 19.
Ernst Baier Soliści 400,8
Günther Lorenz 343,5 18.
Maxi Herber
Ernst Baier
Pary sportowe 103,3
Eva Prawitz
Otto Weiß
85,8 8.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Willi Sandner 46,2 19. 2:25,3 16. Nie ukończył biegu 18:02,0 12.
Heinz Sames 47,0 28. 2:29,3 27. 8:48,5 13. 18:04,3 15.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Pozycja
Franz Pfnür Kombinacja alpejska 4:51,8 2. 1:12,1 1:14,5 1. 99,25
Gustav Lantschner 4:58,2 3. 1:16,9 1:15,6 2. 96,26
Roman Wörndle 5:01,2 6. 1:22,9 1:25,8 5. 91,16 5.
Rudi Cranz 5:04,0 8. 1:32,9 1:14,6 4. 91,03 6.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Pozycja Punkty Pozycja
Christl Cranz Kombinacja alpejska 5:23,4 6. 1:12,0 1:10,1 1. 97,06
Käthe Grasegger 5:11,0 3. 1:16,0 1:17,4 2. 95,26
Hadi Pfeifer 5:21,6 5. 1:20,8 1:18,8 4. 91,85 5.
Lisa Resch 5:08,4 2. 1:37,5 1:22,9 8. 88,74 6.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Hans Marr 71,5 107,0 69,0 107,2 214,2 10.
Kurt Körner 70,0 104,8 71,5 104,5 209,3 12.
Franz Haslberger 64,0 100,4 67,0 104,2 204,6 17.
Paul Krauß 62,5 101,7 62,5 102,7 204,4 18.

Przypisy

  1. a b Alpine Sking Olympic Games 1936 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-03-25].
  2. a b Alpine Sking Olympic Games 1936 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-04-15].
  3. Figure Skating Olympic Games 1936 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-04-15].
  4. Figure Skating Olympic Games 1936 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-04-15].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
III Rzesza na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936
Listen to this article