ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2014/2015
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2014/2015 – 20. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w siedmiu zawodach cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Chicago 24 października, a zakończyła w hiszpańskiej Barcelonie finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 11 – 14 grudnia 2014 roku.
Szybkie fakty Data, Organizator ...
| |||
Madison Chock i Evan Bates (USA) na zawodach Skate America (1. miejsce) | |||
Data |
24 października – 14 grudnia 2014 | ||
---|---|---|---|
Organizator | |||
|
Zamknij
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. | Data | Miejsce | Zawody | Źr. |
---|---|---|---|---|
1 | 24–26 października 2014 | Chicago | Skate America | |
2 | 31 października – 2 listopada 2014 | Kelowna | Skate Canada International | |
3 | 7–9 listopada 2014 | Szanghaj | Cup of China | |
4 | 14–16 listopada 2014 | Moskwa | Rostelecom Cup | |
5 | 21–23 listopada 2014 | Bordeaux | Trophée Éric Bompard | |
6 | 28–30 listopada 2014 | Osaka | NHK Trophy | |
7 | 11–14 grudnia 2014 | Barcelona | Finał Grand Prix | |
Zamknij
Soliści
Więcej informacji Zawody, 1. miejsce ...
Zawody | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źr. |
---|---|---|---|---|
Skate America | Tatsuki Machida | Jason Brown | Nam Nguyen | [1] |
Skate Canada International | Takahito Mura | Javier Fernández | Max Aaron | [2] |
Cup of China | Maksim Kowtun | Yuzuru Hanyū | Richard Dornbush | [3] |
Rostelecom Cup | Javier Fernández | Siergiej Woronow | Michal Březina | [4] |
Trophée Éric Bompard | Maksim Kowtun | Tatsuki Machida | Dienis Tien | [5] |
NHK Trophy | Daisuke Murakami | Siergiej Woronow | Takahito Mura | [6] |
Finał Grand Prix | Yuzuru Hanyū | Javier Fernández | Siergiej Woronow | [7] |
Zamknij
Solistki
Więcej informacji Zawody, 1. miejsce ...
Zamknij
Pary sportowe
Więcej informacji Zawody, 1. miejsce ...
Zawody | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce | Źr. |
---|---|---|---|---|
Skate America | Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow | Haven Denney / Brandon Frazier | Peng Cheng / Zhang Hao | [15] |
Skate Canada International | Meagan Duhamel / Eric Radford | Sui Wenjing / Han Cong | Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow | [16] |
Cup of China | Peng Cheng / Zhang Hao | Yu Xiaoyu / Jin Yang | Wang Xuehan / Wang Lei | [17] |
Rostelecom Cup | Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow | Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow | Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow | [18] |
Trophée Éric Bompard | Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow | Sui Wenjing / Han Cong | Wang Xuehan / Wang Lei | [19] |
NHK Trophy | Meagan Duhamel / Eric Radford | Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow | Yu Xiaoyu / Jin Yang | [20] |
Finał Grand Prix | Meagan Duhamel / Eric Radford | Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow | Sui Wenjing / Han Cong | [21] |
Zamknij
Pary taneczne
Więcej informacji Zawody, 1. miejsce ...
Zamknij
Więcej informacji Miejsce w zawodach, Ilość punktów ...
Miejsce w zawodach |
Ilość punktów | |
---|---|---|
Soliści Solistki |
Pary sportowe Pary taneczne | |
1. | 15 | 15 |
2. | 13 | 13 |
3. | 11 | 11 |
4. | 9 | 9 |
5. | 7 | 7 |
6. | 5 | 5 |
7. | 4 | — |
8. | 3 | — |
Zamknij
Awans do finału Grand Prix zdobywa 6 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.
Więcej informacji Poz., Zawodnik ...
|
|
Zamknij
Więcej informacji Poz., Zawodnicy ...
|
|
Zamknij