IV liga polska w piłce nożnej (2000/2001)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Był to pierwszy sezon rozgrywek IV ligi wojewódzkiej po reformie administracyjnej wprowadzającej 16 województw w miejsce dotychczasowych 49.
IV liga polska w piłce nożnej w sezonie 2000/2001 podzielona była na 21 grup (po jednej w 11 województwach, po dwie w 5 województwach). Zwycięzcy w województwach awansowali bezpośrednio do III ligi. W województwach, gdzie były dwie grupy o awansie decydował baraż między zwycięzcami grup.
Poziomy rozgrywkowe w sezonie 2000/2001 | ||
---|---|---|
Rozgrywki | P | Nazwa |
Centralne | I | I Liga |
II | II Liga | |
Makroregionalne | III | III Liga (4 grupy) |
Okręgowe (16 okręgów)* | IV | IV Liga (21 grup) |
V | Klasa Okręgowa (MLS)[uwaga 1] | |
VI | Klasa A | |
VII | Klasa B | |
VIII | Klasa C | |
IX | ||
(*) Różna ilość klas oraz grup w zależności od okręgu. | ||
System ligowy piłki nożnej w Polsce |
Do rozgrywek były uprawnione 362 drużyny[1] (3 wycofały się przed sezonem, 3 w trakcie sezonu):
- 237 z ubiegłego sezonu (IV liga makroregionalna)
- 14 spadkowiczów z III ligi
- 111 beniaminków z 52 klas okręgowych:
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa dolnośląska 2000-2008).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa dolnośląska 2000-2008).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa kujawsko-pomorska).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa lubelska).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Kraśnik (M) (A) | 34 | 28 | 1 | 5 | 100 | 33 | +67 | 85 | Awans do III ligi | |
2 | Motor Lublin1 | 34 | 22 | 5 | 7 | 81 | 37 | +44 | 71 | ||
3 | Górnik II Łęczna | 34 | 22 | 3 | 9 | 86 | 39 | +47 | 69 | ||
4 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 18 | 9 | 7 | 78 | 38 | +40 | 63 | ||
5 | Unia Hrubieszów | 34 | 18 | 7 | 9 | 69 | 49 | +20 | 61 | ||
6 | Orlęta Łuków | 34 | 16 | 7 | 11 | 69 | 48 | +21 | 55 | ||
7 | Orlęta Radzyń Podlaski | 34 | 15 | 9 | 10 | 57 | 41 | +16 | 54 | ||
8 | Wisła Puławy | 34 | 16 | 5 | 13 | 58 | 67 | −9 | 53 | ||
9 | AZS Podlasie Biała Podlaska | 34 | 15 | 5 | 14 | 58 | 43 | +15 | 50 | ||
10 | Avia Świdnik | 34 | 15 | 4 | 15 | 63 | 47 | +16 | 49 | ||
11 | Legion Tomaszowice | 34 | 13 | 10 | 11 | 55 | 57 | −2 | 49 | ||
12 | Czarni Dęblin | 34 | 12 | 10 | 12 | 64 | 57 | +7 | 46 | ||
13 | Granica Lubycza Królewska | 34 | 11 | 8 | 15 | 36 | 45 | −9 | 41 | ||
14 | Victoria Łukowa/Chmielek | 34 | 9 | 6 | 19 | 34 | 58 | −24 | 33 | ||
15 | Garbarnia Kurów (S) | 34 | 9 | 3 | 22 | 42 | 94 | −52 | 30 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Korona Łaszczów (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 30 | 108 | −78 | 23 | ||
17 | Start Krasnystaw (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 45 | 96 | −51 | 23 | ||
18 | Dwernicki Stoczek Łukowski (S) | 34 | 4 | 2 | 28 | 32 | 100 | −68 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1LKP Lublin zmienił przed sezonem nazwę na Motor Lublin.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa lubuska).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lech Sulechów (M) (A) | 38 | 27 | 7 | 4 | 90 | 25 | +65 | 88 | Awans do III ligi | |
2 | Arka Nowa Sól | 38 | 23 | 6 | 9 | 84 | 36 | +48 | 75 | ||
3 | Pogoń Skwierzyna | 38 | 22 | 8 | 8 | 74 | 47 | +27 | 74 | ||
4 | Promień Żary | 38 | 20 | 9 | 9 | 85 | 34 | +51 | 69 | ||
5 | Polonia Słubice | 38 | 18 | 9 | 11 | 77 | 41 | +36 | 63 | ||
6 | Piast Iłowa | 38 | 17 | 9 | 12 | 48 | 45 | +3 | 60 | ||
7 | Orzeł Międzyrzecz1 | 38 | 16 | 11 | 11 | 53 | 43 | +10 | 59 | ||
8 | Sprotavia Szprotawa | 38 | 17 | 7 | 14 | 63 | 59 | +4 | 58 | ||
9 | Czarni Witnica | 38 | 17 | 4 | 17 | 68 | 52 | +16 | 55 | ||
10 | Łucznik Strzelce Krajeńskie | 38 | 15 | 6 | 17 | 39 | 54 | −15 | 51 | ||
11 | Unia Kunice | 38 | 15 | 6 | 17 | 55 | 60 | −5 | 51 | ||
12 | Celuloza Kostrzyn | 38 | 15 | 5 | 18 | 58 | 51 | +7 | 50 | ||
13 | Meprozet Stare Kurowo | 38 | 14 | 7 | 17 | 50 | 66 | −16 | 49 | ||
14 | Stal Sulęcin | 38 | 14 | 6 | 18 | 49 | 62 | −13 | 48 | ||
15 | CWLKS Gubin | 38 | 13 | 6 | 19 | 40 | 55 | −15 | 45 | ||
16 | Polmo Kożuchów | 38 | 12 | 7 | 19 | 43 | 54 | −11 | 43 | ||
17 | Ilanka Rzepin (S) | 38 | 12 | 6 | 20 | 35 | 66 | −31 | 42 | Spadek do klasy okręgowej | |
18 | Błękitni Nowogród Bobrzański (S) | 38 | 10 | 5 | 23 | 33 | 89 | −56 | 35 | ||
19 | Lubniewiczanka Lubniewice (S) | 38 | 8 | 6 | 24 | 23 | 75 | −52 | 30 | ||
20 | Piast/Zryw II Czerwieńsk2 (S) | 38 | 4 | 10 | 24 | 21 | 80 | −59 | 22 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Orzeł/Sparta Międzyrzecz zmienił nazwę przed sezonem na Orzeł Międzyrzecz.
2Piast Czerwieńsk połączył się z Lechem Zielona Góra, w wyniku czego jego miejsce w IV lidze zajęła drużyna Piasta/Zrywu II Czerwieńsk.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa łódzka).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stasiak Gomunice (M) (A) | 36 | 27 | 3 | 6 | 90 | 34 | +56 | 84 | Awans do III ligi | |
2 | Widzew II Łódź | 36 | 22 | 3 | 11 | 94 | 51 | +43 | 69 | ||
3 | Ceramika Paradyż | 36 | 20 | 7 | 9 | 74 | 47 | +27 | 67 | ||
4 | Stal Głowno | 36 | 20 | 5 | 11 | 70 | 41 | +29 | 65 | ||
5 | Bzura Ozorków | 36 | 19 | 7 | 10 | 59 | 33 | +26 | 64 | ||
6 | Pogoń Zduńska Wola | 36 | 16 | 9 | 11 | 67 | 47 | +20 | 57 | ||
7 | Warta Działoszyn | 36 | 16 | 4 | 16 | 56 | 77 | −21 | 52 | ||
8 | Warta Sieradz | 36 | 15 | 6 | 15 | 83 | 64 | +19 | 51 | ||
9 | GKS II Bełchatów | 36 | 14 | 9 | 13 | 54 | 51 | +3 | 51 | ||
10 | Start Brzeziny | 36 | 14 | 9 | 13 | 53 | 53 | 0 | 51 | ||
11 | Start Łódź | 36 | 15 | 5 | 16 | 54 | 63 | −9 | 50 | ||
12 | Włókniarz Pabianice | 36 | 13 | 11 | 12 | 50 | 53 | −3 | 50 | ||
13 | Górnik Łęczyca | 36 | 15 | 4 | 17 | 38 | 45 | −7 | 49 | ||
14 | Mazovia Rawa Mazowiecka (S) | 36 | 13 | 7 | 16 | 57 | 64 | −7 | 46 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | MKS Kutno (S) | 36 | 12 | 5 | 19 | 44 | 73 | −29 | 41 | ||
16 | Jutrzenka Warta (S) | 36 | 12 | 3 | 21 | 51 | 76 | −25 | 39 | ||
17 | MKP Zgierz (S) | 36 | 8 | 9 | 19 | 32 | 57 | −25 | 33 | ||
18 | Pogoń Rogów (S) | 36 | 6 | 7 | 23 | 53 | 94 | −41 | 25 | ||
19 | WOY Bukowiec Opoczyński (S) | 36 | 7 | 3 | 26 | 40 | 96 | −56 | 24 | ||
- | Huragan Bobrowniki1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Drużyna wycofana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Huragan Bobrowniki wycofał się po rundzie jesiennej.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa małopolska zachód).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Świt Krzeszowice (M) (B) | 30 | 24 | 4 | 2 | 68 | 15 | +53 | 76 | Baraże o III ligę | |
2 | Garbarnia Kraków | 30 | 19 | 6 | 5 | 50 | 23 | +27 | 63 | ||
3 | Skawinka Skawina | 30 | 14 | 11 | 5 | 50 | 25 | +25 | 53 | ||
4 | Garbarz Zembrzyce | 30 | 13 | 8 | 9 | 41 | 28 | +13 | 47 | ||
5 | Fablok Chrzanów | 30 | 12 | 8 | 10 | 36 | 38 | −2 | 44 | ||
6 | MZKS Alwernia | 30 | 11 | 7 | 12 | 42 | 35 | +7 | 40 | ||
7 | MKS Trzebinia-Siersza | 30 | 11 | 6 | 13 | 44 | 43 | +1 | 39 | ||
8 | Karpaty Siepraw | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | 42 | −3 | 39 | ||
9 | Clepardia Kraków | 30 | 9 | 10 | 11 | 46 | 47 | −1 | 37 | ||
10 | Wisła II Kraków | 30 | 10 | 7 | 13 | 51 | 46 | +5 | 37 | ||
11 | Wieczysta Kraków | 30 | 8 | 12 | 10 | 33 | 38 | −5 | 36 | ||
12 | Unia Oświęcim | 30 | 9 | 7 | 14 | 32 | 51 | −19 | 34 | ||
13 | Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska | 30 | 10 | 3 | 17 | 35 | 63 | −28 | 33 | ||
14 | Górnik Brzeszcze | 30 | 8 | 7 | 15 | 44 | 56 | −12 | 31 | ||
15 | Wawel Kraków (S) | 30 | 7 | 7 | 16 | 25 | 42 | −17 | 28 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Janina Libiąż (S) | 30 | 7 | 4 | 19 | 35 | 79 | −44 | 25 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa małopolska wschód).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Okocimski KS Brzesko (M) (B) | 26 | 20 | 4 | 2 | 70 | 16 | +54 | 64 | Baraże o III ligę | |
2 | Victoria Witowice Dolne | 26 | 19 | 4 | 3 | 61 | 24 | +37 | 61 | ||
3 | Dunajec Nowy Sącz | 26 | 16 | 4 | 6 | 45 | 25 | +20 | 52 | ||
4 | Bocheński KS | 26 | 16 | 2 | 8 | 62 | 34 | +28 | 50 | ||
5 | Poprad Muszyna | 26 | 15 | 3 | 8 | 49 | 31 | +18 | 48 | ||
6 | Glinik Gorlice | 26 | 10 | 6 | 10 | 39 | 29 | +10 | 36 | ||
7 | Wolania Wola Rzędzińska | 26 | 10 | 5 | 11 | 30 | 30 | 0 | 35 | ||
8 | Tamel Tarnów | 26 | 11 | 2 | 13 | 52 | 50 | +2 | 35 | ||
9 | Tarnovia Tarnów | 26 | 10 | 4 | 12 | 37 | 45 | −8 | 34 | ||
10 | Huragan Waksmund | 26 | 8 | 2 | 16 | 28 | 55 | −27 | 26 | ||
11 | MLKS Żabno | 26 | 6 | 4 | 16 | 33 | 71 | −38 | 22 | ||
12 | Błękitni Tarnów | 26 | 5 | 5 | 16 | 30 | 52 | −22 | 20 | ||
13 | Grybovia Grybów | 26 | 6 | 1 | 19 | 31 | 66 | −35 | 19 | ||
14 | KS Tymbark (S) | 26 | 5 | 4 | 17 | 34 | 73 | −39 | 19 | Spadek do klasy okręgowej |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa mazowiecka).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa mazowiecka).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa opolska).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa podkarpacka).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa podlaska).
Poz. | Klub | M | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|---|
1 | Hetman Białystok | 30 | 70 | 71-24 |
2 | Warmia Grajewo | 30 | 63 | 87-35 |
3 | Olimpia Zambrów | 30 | 57 | 71-33 |
4 | LZS Narewka | 30 | 52 | 54-34 |
5 | ŁKS Łomża | 30 | 52 | 60-29 |
6 | Mlekovita Mazowieckie | 30 | 51 | 47-31 |
7 | Jagiellonia II Białystok | 30 | 51 | 76-50 |
8 | Sparta Augustów | 30 | 43 | 49-46 |
9 | Włókniarz Białystok | 30 | 42 | 60-47 |
10 | Sokół Sokółka | 30 | 37 | 53-58 |
11 | Orzeł Kolno | 30 | 36 | 39-62 |
12 | Sparta Szepietowo | 30 | 35 | 56-59 |
13 | Cresovia Siemiatycze | 30 | 31 | 44-64 |
14 | Pogoń Łapy | 30 | 30 | 40-55 |
15 | Pomorzanka Sejny | 30 | 26 | 41-79 |
16 | Unia Ciechanowiec | 30 | 4 | 20-162 |
- Zmiana nazwy Ruch na Mlekovita Wysokie Mazowieckie.
- Po sezonie z rozgrywek wycofała się Sparta Szepietowo.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa pomorska).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa śląska I).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa śląska II).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Star Starachowice (M) (A) | 34 | 24 | 7 | 3 | 84 | 19 | +65 | 79 | Awans do III ligi | |
2 | Nida Pińczów | 34 | 22 | 6 | 6 | 63 | 28 | +35 | 72 | ||
3 | Hetman Włoszczowa | 34 | 20 | 6 | 8 | 67 | 28 | +39 | 66 | WŁO – ORS 2:1 ORS – WŁO 2:1 | |
4 | Orlicz Suchedniów | 34 | 20 | 6 | 8 | 56 | 32 | +24 | 66 | ||
5 | Spartakus Daleszyce | 34 | 18 | 7 | 9 | 51 | 39 | +12 | 61 | SDA – JĘD 1:0 JĘD – SDA 2:3 | |
6 | Naprzód Jędrzejów | 34 | 19 | 4 | 11 | 60 | 34 | +26 | 61 | ||
7 | GKS Nowiny | 34 | 15 | 12 | 7 | 49 | 37 | +12 | 57 | ||
8 | Alit Ożarów | 34 | 16 | 3 | 15 | 50 | 32 | +18 | 51 | ||
9 | Granat/Ruch Skarżysko-Kamienna1 | 34 | 12 | 6 | 16 | 44 | 51 | −7 | 42 | ||
10 | Wisła Sandomierz | 34 | 9 | 13 | 12 | 33 | 35 | −2 | 40 | WSA – PCH 0:0 PCH – WSA 0:0 | |
11 | Piast Chęciny | 34 | 10 | 10 | 14 | 32 | 49 | −17 | 40 | ||
12 | MKS Końskie | 34 | 11 | 6 | 17 | 34 | 53 | −19 | 39 | ||
13 | Czarni Połaniec | 34 | 11 | 5 | 18 | 47 | 48 | −1 | 38 | CPŁ: 6 pkt, różn. 0 DWI: 6 pkt, różn. 0 ORK: 6 pkt, różn. 0 | |
14 | Sparta Dwikozy | 34 | 12 | 2 | 20 | 45 | 61 | −16 | 38 | ||
15 | Orlęta Kielce | 34 | 10 | 8 | 16 | 39 | 55 | −16 | 38 | ||
16 | Łysica Bodzentyn (S) | 34 | 9 | 10 | 15 | 38 | 72 | −34 | 37 | Spadek do klasy okręgowej | |
17 | GKS Rudki (S) | 34 | 6 | 6 | 22 | 30 | 60 | −30 | 24 | ||
18 | Cukrownik Włostów (S) | 34 | 1 | 5 | 28 | 17 | 109 | −92 | 8 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1W wyniku fuzji Granatu Skarżysko-Kamienna i Ruchu Skarżysko-Kamienna powstały klub występuje pod nazwą Granat/Ruch Skarżysko-Kamienna.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa warmińsko-mazurska).
Poz. | Klub | M | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|---|
1 | Polonia Lidzbark Warmiński | 34 | 77 | 79-28 |
2 | Mrągowia Mrągowo | 34 | 72 | 57-21 |
3 | Stomil II Olsztyn | 34 | 69 | 57-17 |
4 | Drwęca Nowe Miasto Lubawskie | 34 | 68 | 66-30 |
5 | Polonia Pasłęk | 34 | 64 | 58-34 |
6 | Polonia Olimpia Elbląg | 34 | 55 | 66-44 |
7 | Błękitni Orneta | 34 | 54 | 64-43 |
8 | Motor Lubawa | 34 | 46 | 46-49 |
9 | Płomień Znicz Biała Piska | 34 | 44 | 48-51 |
10 | Rolimpex Dobre Miasto | 34 | 43 | 32-36 |
11 | Tęcza Biskupiec | 34 | 42 | 59-62 |
12 | Mazur Ełk | 34 | 42 | 53-67 |
13 | Sokół Ostróda | 34 | 40 | 46-50 |
14 | Start Działdowo | 34 | 37 | 34-47 |
15 | Łyna Sępopol | 34 | 34 | 49-67 |
16 | MKS Szczytno | 34 | 31 | 50-74 |
17 | Mamry Giżycko | 34 | 15 | 31-97 |
18 | Syrena Młynary | 34 | 13 | 36-114 |
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa wielkopolska południowa).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa wielkopolska północna).
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa zachodniopomorska).
Udział biorą mistrzowie grup: dolnośląskich, małopolskich, mazowieckich, śląskich i wielkopolskich. Zwycięzca dwumeczu awansuje do III ligi.
Dolny Śląsk
Iskra Kochlice - Bielawianka Bielawa 1:0/1:5
Małopolska
Świt Krzeszowice - Okocimski Brzesko 1:1/2:2
Mazowsze
Legionovia Legionowo - Broń Radom 1:0/1:2 po dogr.
Śląsk
Victoria Jaworzno - Piast Gliwice 1:1/1:3
Wielkopolska
Aluminium Konin - Lech II Poznań 2:0/1:2
- Mazowiecka Liga Seniorów.
- W tym grupy: Biała Podlaska, Bydgoszcz, Chełm, Częstochowa, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice I, II, III i IV, Konin, Koszalin, Lublin, Łódź, Piotrków Trybunalski, Płock, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Szczecin, Tarnobrzeg, Toruń, Wałbrzych, Włocławek i Zamość.
- W tym grupy: Gorzów Wielkopolski, Krosno-Przemyśl, Kraków, Legnica, Ostrołęka, Tarnów, Słupsk, Suwałki, Wrocław i Zielona Góra.
- Grupy: Bielsko-Biała, Ciechanów, Elbląg, Gdańsk, Leszno, Łomża, Nowy Sącz, Olsztyn, Piła i Poznań.
- Grupa Białystok.
- W tym grupa Kielce.
- Grupy: Opole I i II.
- Paweł Mogielnicki: Poland Fourth Division 2000/01. mogiel.net, 2006-12-22. [dostęp 2023-03-09]. (pol.).