IV liga polska w piłce nożnej (2003/2004)
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
IV liga polska w piłce nożnej w sezonie 2003/2004 podzielona była na 19 grup (po jednej w 13 województwach, po dwie w 3 województwach). Zwycięzcy w województwach awansowali bezpośrednio do III ligi. W województwach, gdzie były dwie grupy o awansie decydował baraż między zwycięzcami grup.
Poziomy rozgrywkowe w sezonie 2003/2004 | ||
---|---|---|
Rozgrywki | P | Nazwa |
Centralne | I | I Liga |
II | II Liga | |
Makroregionalne | III | III Liga (4 grupy) |
Okręgowe (16 okręgów)* | IV | IV Liga (19 grup) |
V | Klasa Okręgowa (V Liga)[uwaga 1] | |
VI | Klasa A (Okr) | |
VII | Klasa B (A) | |
VIII | Klasa C (B) | |
IX | ||
(*) Różna ilość klas oraz grup w zależności od okręgu. | ||
System ligowy piłki nożnej w Polsce |
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa dolnośląska 2000-2008).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Inkopax Wrocław (M) (A) | 34 | 25 | 5 | 4 | 63 | 19 | +44 | 80 | Awans do III ligi | |
2 | Orzeł Ząbkowice Śląskie | 34 | 24 | 4 | 6 | 98 | 28 | +70 | 76 | ||
3 | Zagłębie II Lubin | 34 | 19 | 7 | 8 | 88 | 36 | +52 | 64 | ||
4 | MKS Oława | 34 | 18 | 7 | 9 | 54 | 29 | +25 | 61 | OŁA – GKW 4:0 GKW – OŁA 1:1 | |
5 | Gawin Królewska Wola | 34 | 18 | 7 | 9 | 64 | 36 | +28 | 61 | ||
6 | Karkonosze Jelenia Góra | 34 | 19 | 2 | 13 | 66 | 47 | +19 | 59 | ||
7 | Pogoń Oleśnica | 34 | 17 | 6 | 11 | 54 | 35 | +19 | 57 | ||
8 | Polonia Trzebnica | 34 | 16 | 8 | 10 | 60 | 49 | +11 | 56 | ||
9 | Sparta Świdnica | 34 | 16 | 5 | 13 | 62 | 49 | +13 | 53 | ||
10 | Łużyce Lubań | 34 | 15 | 6 | 13 | 50 | 41 | +9 | 51 | ||
11 | Nysa Zgorzelec | 34 | 13 | 5 | 16 | 41 | 47 | −6 | 44 | ||
12 | Piast Nowa Ruda | 34 | 12 | 5 | 17 | 49 | 64 | −15 | 41 | ||
13 | Śląsk II Wrocław | 34 | 12 | 4 | 18 | 44 | 71 | −27 | 40 | ||
14 | Julia Szklarska Poręba | 34 | 10 | 7 | 17 | 46 | 69 | −23 | 37 | ||
15 | Kuźnia Jawor | 34 | 7 | 7 | 20 | 31 | 73 | −42 | 28 | ||
16 | Włókniarz Mirsk (S) | 34 | 8 | 3 | 23 | 27 | 88 | −61 | 27 | Spadek do klasy okręgowej | |
17 | Bielawianka Błękitni Bielawa (S) | 34 | 6 | 8 | 20 | 36 | 60 | −24 | 26 | ||
18 | Lechia Dzierżoniów (S) | 34 | 0 | 6 | 28 | 16 | 108 | −92 | 6 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa kujawsko-pomorska).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Toruński KP (M) (A) | 30 | 23 | 3 | 4 | 85 | 29 | +56 | 72 | Awans do III ligi | |
2 | Zawisza Bydgoszcz1 (B) | 30 | 19 | 4 | 7 | 64 | 33 | +31 | 61 | Baraże uzupełniające o udział w III lidze | |
3 | Cuiavia Inowrocław | 30 | 15 | 8 | 7 | 55 | 37 | +18 | 53 | ||
4 | Zdrój Ciechocinek | 30 | 15 | 7 | 8 | 51 | 31 | +20 | 52 | ||
5 | Mień Lipno | 30 | 14 | 6 | 10 | 43 | 34 | +9 | 48 | ||
6 | Lech Rypin | 30 | 13 | 6 | 11 | 47 | 54 | −7 | 45 | ||
7 | Legia Chełmża | 30 | 13 | 5 | 12 | 36 | 39 | −3 | 44 | LCH – PŁŻ 4:0 PŁŻ – LCH 2:3 | |
8 | Pałuczanka Żnin | 30 | 13 | 5 | 12 | 61 | 52 | +9 | 44 | ||
9 | Victoria Koronowo | 30 | 11 | 5 | 14 | 41 | 53 | −12 | 38 | ||
10 | Wisła Nowe | 30 | 9 | 8 | 13 | 31 | 47 | −16 | 35 | ||
11 | Wda Świecie | 30 | 8 | 9 | 13 | 30 | 43 | −13 | 33 | WDA – SPB 2:2 SPB – WDA 2:2 | |
12 | Sparta Brodnica | 30 | 8 | 9 | 13 | 35 | 59 | −24 | 33 | ||
13 | Włocłavia Włocławek | 30 | 6 | 14 | 10 | 38 | 47 | −9 | 32 | ||
14 | Pomorzanin Toruń | 30 | 8 | 6 | 16 | 43 | 51 | −8 | 30 | ||
15 | Start Radziejów (S) | 30 | 7 | 5 | 18 | 28 | 53 | −25 | 26 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Pomowiec Kijewo Królewskie (S) | 30 | 6 | 4 | 20 | 34 | 60 | −26 | 22 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Ze względu na wycofanie się Gwardii Koszalin zorganizowano baraże uzupełniające, do którego zgłoszono Zawiszę Bydgoszcz.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa lubelska).
Tabela
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów (M) (A) | 30 | 20 | 5 | 5 | 64 | 28 | +36 | 65 | Awans do III ligi | |
2 | Lublinianka Lublin | 30 | 17 | 7 | 6 | 60 | 34 | +26 | 58 | ||
3 | Stal Kraśnik | 30 | 15 | 10 | 5 | 62 | 29 | +33 | 55 | ||
4 | Avia Świdnik | 30 | 14 | 10 | 6 | 53 | 35 | +18 | 52 | AVI – ORP 3:1 ORP – AVI 1:1 | |
5 | Orlęta Radzyń Podlaski | 30 | 15 | 7 | 8 | 63 | 39 | +24 | 52 | ||
6 | Podlasie Biała Podlaska | 30 | 15 | 5 | 10 | 48 | 30 | +18 | 50 | ||
7 | Granica Lubycza Królewska | 30 | 12 | 12 | 6 | 44 | 24 | +20 | 48 | ||
8 | Orlęta Łuków | 30 | 13 | 8 | 9 | 50 | 36 | +14 | 47 | ||
9 | Górnik II Łęczna | 30 | 14 | 4 | 12 | 50 | 51 | −1 | 46 | ||
10 | Łada Biłgoraj | 30 | 11 | 4 | 15 | 53 | 51 | +2 | 37 | ||
11 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 11 | 3 | 16 | 47 | 58 | −11 | 36 | ||
12 | Czarni Dęblin | 30 | 9 | 8 | 13 | 38 | 47 | −9 | 35 | ||
13 | Legion Tomaszowice (B) | 30 | 8 | 8 | 14 | 42 | 55 | −13 | 32 | Baraże o utrzymanie | |
14 | BKS Unia Bełżyce (B) | 30 | 7 | 7 | 16 | 41 | 65 | −24 | 28 | ||
15 | Granica Dorohusk (S) | 30 | 6 | 4 | 20 | 24 | 58 | −34 | 22 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Start Krasnystaw (S) | 30 | 2 | 0 | 28 | 17 | 116 | −99 | 6 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Baraże o utrzymanie
W barażach o utrzymanie wystąpiły drużyny z miejsc 13-14 IV ligi oraz 2 mistrzów klas okręgowych w woj. lubelskim, którzy przegrali pierwszą rundę baraży o awans[1].
30 czerwca 2004 | Victoria Parczew | 3:0 | BKS Unia Bełżyce | ||
17:00 | (?:0) | ||||
3 lipca 2004 | BKS Unia Bełżyce | 2:3 | Victoria Parczew | ||
17:00 | (?:?) | ||||
Zwycięzca: Victoria Parczew
30 czerwca 2004 | Hetman II Zamość | 3:3 | Legion Tomaszowice | ||
17:00 | (?:?) | ||||
3 lipca 2004 | Legion Tomaszowice | 0:3 | Hetman II Zamość | ||
11:00 | (0:?) | ||||
Zwycięzca: Hetman II Zamość
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (grupa lubuska).
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arka Nowa Sól (M) (A) | 34 | 23 | 6 | 5 | 74 | 27 | +47 | 75 | Awans do III ligi | |
2 | Uran Trzebicz | 34 | 21 | 7 | 6 | 65 | 28 | +37 | 70 | ||
3 | Pogoń Skwierzyna | 34 | 19 | 8 | 7 | 60 | 37 | +23 | 65 | SKW – POG 3:2 POG – SKW 2:2 | |
4 | Pogoń Świebodzin | 34 | 20 | 5 | 9 | 85 | 44 | +41 | 65 | ||
5 | Toroma Torzym | 34 | 18 | 10 | 6 | 76 | 35 | +41 | 64 | ||
6 | Unia Kunice | 34 | 16 | 6 | 12 | 78 | 49 | +29 | 54 | ||
7 | Czarni Żagań | 34 | 16 | 5 | 13 | 64 | 52 | +12 | 53 | ||
8 | Lubuszanin Drezdenko | 34 | 12 | 11 | 11 | 37 | 44 | −7 | 47 | ||
9 | Spójnia Ośno Lubuskie | 34 | 11 | 10 | 13 | 41 | 47 | −6 | 43 | ||
10 | Czarni Witnica | 34 | 11 | 9 | 14 | 45 | 58 | −13 | 42 | CWI – ŁSK 4:2 ŁSK – CWI 1:1 | |
11 | Łucznik Strzelce Krajeńskie | 34 | 11 | 9 | 14 | 52 | 56 | −4 | 42 | ||
12 | Celuloza Kostrzyn nad Odrą | 34 | 9 | 13 | 12 | 34 | 43 | −9 | 40 | ||
13 | Błękitni/Fadom Nowogród Bobrzański | 34 | 10 | 9 | 15 | 38 | 47 | −9 | 39 | BFA – SSU 2:1 SSU – BFA 1:1 | |
14 | Stal Sulęcin | 34 | 10 | 9 | 15 | 46 | 58 | −12 | 39 | ||
15 | Czarni Jelenin1 (B) | 34 | 9 | 7 | 18 | 49 | 78 | −29 | 34 | Baraże o utrzymanie | |
16 | Budowlani Lubsko (B) | 34 | 9 | 5 | 20 | 33 | 88 | −55 | 32 | ||
17 | Polmo Kożuchów (S) | 34 | 8 | 5 | 21 | 38 | 67 | −29 | 29 | Spadek do klasy okręgowej | |
18 | Piast Iłowa (S) | 34 | 3 | 6 | 25 | 33 | 90 | −57 | 15 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Włókniarz Kietrz wycofał się z rozgrywek III ligi, dzięki czemu utrzymanie uzyskała Polonia Słubice, co z kolei pozwoliło na uniknięciu spadku do klasy okręgowej przez Czarnych Jelenin (pomimo przegranych baraży o utrzymanie).
Baraże o utrzymanie
W barażach o utrzymanie wystąpiły drużyny z miejsc 15-16 IV ligi oraz 2 wicemistrzów klas okręgowych w woj. lubuskim[2].
30 czerwca 2004 | Tęcza Krosno Odrzańskie | 3:0 | Budowlani Lubsko | ||
17:00 | (?:0) | ||||
3 lipca 2004 | Budowlani Lubsko | 0:1 | Tęcza Krosno Odrzańskie | ||
15:00 | (0:?) | ||||
Zwycięzca: Tęcza Krosno Odrzańskie
30 czerwca 2004 | Odra Górzyca | 5:1 | Czarni Jelenin | ||
17:00 | (?:?) | ||||
4 lipca 2004 | Czarni Jelenin | 0:1 | Odra Górzyca | ||
16:00 | (0:?) | ||||
Zwycięzca: Odra Górzyca
Uwaga!
Pomimo porażki w barażach, Czarni Jelenin pozostali w IV lidze dzięki wycofaniu się Włókniarza Kietrz z III ligi i utrzymaniu Polonii Słubice w tejże lidze.