Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Indie
Kod MKOl IND
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Abhinav Bindra
Liczba zawodników 117 w 64 konkurencjach w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 67.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 117 zawodników : 63 mężczyzn i 54 kobiety. Był to 24. start reprezentacji Indii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Srebro
Pusarla Sindhu
Badminton
gra pojedyncza kobiet W finale uległa reprezentantce Hiszpanii Carolina Marín 1:2 19 sierpnia
Brąz
Sakszi Malik
Zapasy
waga do 58 kg kobiet W walce o brązowy medal pokonała reprezentantkę Kirgistanu Ajsułuu Tynybekowa 3-1 17 sierpnia

Skład kadry

Badminton

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Srikanth Kidambi gra pojedyncza (m) Meksyk Muñoz
2:0 (21-11,21-17)
Szwecja Hurskainen
2:0 (21-6, 21-18)
N/A 1. Dania Jørgensen
2:0 (21-19, 21-19)
Lin
1:2 (6-21, 21-11, 18-21)
NQ 5. [1]
Manu Attri
B. Sumeeth Reddy
gra podwójna (m) Singapur Ahsan
Singapur Setiawan
0:2 (18-21, 13-21)
Chai
Hong
0:2 (13-21, 15-21)
Japonia Endo
Japonia Hayakawa
2:0 (23-21, 21-11, )
4. N/A NQ [2]
Saina Nehwal gra pojedyncza (k) Brazylia Vicente
2:0(21-17, 21-17)
Ukraina Ulitina
0:2(18-21, 19-21)
N/A 2. NQ [3]
Pusarla Sindhu Węgry Sárosi
2:0(21-8, 21-9)
Kanada Li
2:1(19-21, 21-15, 21-17)
N/A 1. Tai
2:0 (21-13, 21-15)
Wang
2:0 (22-20, 21-19)
Japonia Okuhara
2:0 (21-19, 21-10)
Hiszpania Marín
1:2 (21-19, 12-21, 15-21)
Jwala Gutta
Ashwini Ponnappa
gra podwójna (k) Japonia Matsutomo
Japonia Takahashi
0:2 (15-21, 10-21)
Holandia Muskens
Holandia Piek
1:2 (16-21, 21-16, 17-21)
Tajlandia Supajirakul
Tajlandia Taerattanachai
0:2 (17-21, 15-21)
4. N/A NQ [4]

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Shiva Thapa waga kogucia Kuba Ramírez
P 0-3
NQ [5]
Manoj Kumar waga lekkopółśrednia Litwa Petrauskas
W 2-1
Uzbekistan Gʻoibnazarov
P 0-3
NQ [6]
Vikas Krishan waga średnia Stany Zjednoczone Conwell
W 3-0
Turcja Şipal
W 3-0
Uzbekistan Meliqo‘ziyev
P 0-3
NQ 5. [7]

Gimnastyka

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Dipa Karmakar wielobój indywidualnie 15,100 11,666 12,866 12,033 51,665 51. NQ [8]
Skoki 14,850 N/A 14,850 8. 15,066 N/A 15,066 4.

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Shiv Chawrasia Mężczyźni 71 71 69 78 289 + 5 50. [9]
Anirban Lahiri 74 73 75 72 294 + 10 57.
Aditi Ashok Kobiety 68 68 79 76 291 + 7 41. [10]

Hokej na trawie

Turniej mężczyzn

  • Harmanpreet Singh
  • Rupinder Pal Singh
  • Kothajit Singh
  • Surender Kumar
  • Manpreet Singh
  • Sardara Singh
  • V.R. Raghunath
  • S.K. Uthappa
  • P.R. Sreejesh
  • Danish Mujtaba
  • Devindar Walmiki
  • S.V. Sunil
  • Akashdeep Singh
  • Chinglensana Singh
  • Ramandeep Singh
  • Nikkin Thimmaiah
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Indie mężczyźni  Irlandia
3:2
 Niemcy
1:2
 Argentyna
2:1
 Holandia
1:2
 Kanada
2:2
4.  Belgia
1:3
NQ 8. [11]

Turniej kobiet

  • Navjot Kaur
  • Deep Grace Ekka
  • Monika Malik
  • Nikki Pradhan
  • Anuradha Thokchom
  • Savita Punia
  • Poonam Rani
  • Vandana Katariya
  • Deepika Thakur
  • Namita Toppo
  • Renuka Yadav
  • Sunita Lakra
  • Sushila Chanu
  • Rani Rampal
  • Preeti Dubey
  • Lilima Minz
Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Indie kobiety  Japonia
2:3
 Wielka Brytania
0:3
 Australia
1:5
 Stany Zjednoczone
0:3
 Argentyna
0:5
6. NQ 12. [12]

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Avtar Singh - 90 kg BYE Misenga
P 101-000
NQ [13]

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mohammad Anas 400 m 45,95 31. NQ [14]
Jinson Johnson 800 m 1:47,27 25. NQ [15]
Thanackal Gopi maraton N/A 2:15:25 PB 25. [16]
Kheta Ram N/A 2:15:26 PB 26.
Nitendra Singh N/A 2:22:52 84.
Kunhu Muhammed
Muhammad Anas
Ayyasamy Dharun
Arokia Rajiv
sztafeta 4 × 400 m DSQ N/A NQ [17]
Manish Singh chód na 20 km N/A 1:21:21 13. [18]
Krishnan Ganapathi N/A DSQ
Gurmeet Singh N/A DSQ
Sandeep Kumar chód na 50 km N/A 4:07:55 35. [19]

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Ankit Sharma skok w dal 7,67 24. NQ [20]
Renjith Maheśwary trójskok 16,13 30. NQ [21]
Vikas Gowda rzut dyskiem 58,99 28. NQ [22]

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Dutee Chand 100 m N/A 11,69 50. NQ [23]
Srabani Nanda 200 m 23,58 55. N/A NQ [24]
Nirmala Sheoran 400 m 53,03 44. N/A NQ [25]
Tintu Luka 800 m 2:00,58 SB 28. N/A NQ [26]
Lalita Babar 3000 m z przeszkodami 9:16,76 NR 7. N/A 9:22,74 10. [27]
Sudha Singh 9:43,29 30. N/A NQ
Jaisha Orchatteri maraton N/A 2:47:19 89. [28]
Kavita Tungar N/A 2:59:29 120.
Nirmala Sheoran
Tintu Luka
Poovamma Raju Machettira
Anilda Thomas
sztafeta 4 × 400 m 3:29,53 13. N/A NQ [29]
Khushbir Kaur chód 20 km N/A 1:40:33 54. [30]
Sapana Sapana N/A DNF

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Manpreet Kaur pchnięcie kulą 17,06 23. NQ [31]
Seema Antil rzut dyskiem 57,58 20. NQ [32]

Łucznictwo

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Atanu Das indywidualnie (m) 683 5. Nepal Muktan
W 6-0
Kuba Puentes
W 6-4
Korea Południowa Lee S-y
P 4-6
NQ 9. [33]
Deepika Kumari indywidualnie (k) 640 20. Gruzja Esebua
W 6-3
Włochy Sartori
W 6-2
Tan
P 0-6
NQ 9. [34]
Bombayla Devi Laishram 638 24. Austria Baldauff
W 6-2
Lin
W 6-2
Meksyk Valencia
P 2-6
NQ 9.
Laxmirani Majhi 614 43. Słowacja Longová
P 1-7
NQ 33.
Deepika Kumari
Bombayla Devi Laishram
Laxmirani Majhi
drużynowo (k) 1892 7. N/A  Kolumbia
W 5-3
 Rosja
P 4-5
NQ 6.

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sajan Prakash 200 m motylkowym (m) 1:59,37 28. NQ [35]
Shivani Kataria 200 m dowolnym (k) 2:09,30 41. NQ [36]

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sathish Sivalingam 77 kg mężczyzn 148 kg 12. 181 kg 11. 329 kg 11. [37]
Saikhom Mirabai Chanu 48 kg kobiet 82 kg 6. DNF

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Abhinav Bindra karabin pneumatyczny 10 m 625,7 7. N/A 163,8 4. [38]
Gagan Narang 621,7 23. N/A NQ
karabin małokalibrowy 50 m leżąc 623,1 13. N/A NQ
Chain Singh 619,6 36. N/A NQ
karabin małokalibrowy 3 pozycje 1169 23. N/A NQ
Gagan Narang 1162 33. N/A NQ
Jitu Rai pistolet pneumatyczny 10 m 580 6. N/A 78,7 8.
Gurpreet Singh 576 20. N/A NQ
pistolet szybkostrzelny 25 m 581 7. N/A NQ
Jitu Rai pistolet dowolny 50 m 554 12. N/A NQ
Prakash Nanjappa 547 25. N/A NQ
Mairaj Ahmad Khan skeet 121 9. NQ
Manavjit Singh Sandhu trap 115 16. NQ
Kynan Chenai 114 19. NQ

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Apurvi Chandela karabin pneumatyczny 10 m 411,6 34. N/A NQ [39]
Ayonika Paul 403 47. N/A NQ
Heena Sidhu pistolet pneumatyczny 10 m 380 14. N/A NQ
Heena Sidhu pistolet sportowy 576 20. NQ

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Soumyajit Ghosh gra pojedyncza (m) BYE Tajlandia Tanviriyavechakul
P 1-4
NQ [40]
Sharath Kamal Achanta BYE Rumunia Crişan
P 1-4
NQ
Manika Batra gra pojedyncza (k) BYE Polska Grzybowska
P 2-4
NQ [41]
Mouma Das BYE Rumunia Dodean
P 0-4
NQ

Tenis ziemny

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rohan Bopanna
Leander Paes
debel (m) N/A Polska Kubot
Polska Matkowski
P 0-2 (4:6, 6:7)
NQ [42]
Sania Mirza
Prarthana Thombare
debel N/A Peng
Zhang
P 1-2 (6:7, 7:5, 5:7)
NQ [43]
Sania Mirza
Rohan Bopanna
mikst N/A Australia Stosur
Australia Peers
W 2-0 (7:5, 6:4)
Wielka Brytania Watson
Wielka Brytania Murray
W 2-0 (6:4, 6:4)
Stany Zjednoczone Williams
Stany Zjednoczone Ram
W 2-1 (6:2, 2:6, 10:3)
Czechy Hradecká
Czechy Štěpánek
P 0-2 (1:6, 5:7)
4. [44]

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Dattu Baban Bhokanal M1x 7:21,67 3. N/A 6:59,89 4. 7:19:02
Półfinał C/D.
2. 6:54,96
Finał C
1. 13. [45]

Zapasy

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaże Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ravinder Khatri -98 kg BYE Węgry Lőrincz
P 0-9
NQ 20. [46]
Hardeep Singh -130 kg BYE Turcja İldem
P 1-2
NQ 13. [47]
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 1 Finał/3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sandeep Tomar -57 kg BYE Rosja Lebiediew
P 3-7
NQ 15. [48]
Narsingh Pancham Yadav -74 kg Francja Khadjiev
P w/o
NQ 20. [49]
Kobiety - styl wolny
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Vinesh Phogat -48 kg BYE Rumunia Vuc
W 11-0
Sun
P 1-2
NQ 11. [50]
Babita Kumari -53 kg BYE Grecja Prewolaraki
P 1-5
NQ 13. [51]
Sakszi Malik -58 kg Szwecja Mattsson
W 5-4
Mołdawia Cherdivară
W5-5
Rosja Kobłowa
P 2-9
NQ N/A Mongolia Orchon
W 3-1
Kirgistan Tynybekowa
W 8-5
[52]

Przypisy

  1. Badminton - Men`s Olympic Games - Group K (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  2. Badminton - Men's Olympic Games - Doubles (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  3. Women`a Olympic Games (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  4. Women`a Olympic Games - Double's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  5. Bantamweight - Igrzyska olimpijskie Mężczyźni 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-08-16].
  6. Light weltenweight - Igrzyska olimpijskie Mężczyźni 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-08-16].
  7. Middleweight - Igrzyska olimpijskie Mężczyźni 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2018-08-16].
  8. Karmakar Dipa (ang.). gymnastics.sport. [dostęp 2019-06-24].
  9. Men's Leaderboard (ang.). igfcolf.org. [dostęp 2018-08-16].
  10. Women's Leaderboard (ang.). igfcolf.org. [dostęp 2018-08-16].
  11. Field Hockey - Men's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  12. Field Hockey - Women's Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  13. Olympic Games Rio de Janeiro Men U90 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2018-08-16].
  14. 400 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  15. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  16. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  17. 4x400 Metres Relay Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  18. 20Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  19. 50Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  20. Long Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  21. Triple Jump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  22. Discus Throw Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  23. 100 Metrs Wommen Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  24. 200 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  25. 400 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  26. 800 Metres Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  27. 3000 Metres Steeplechase Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  28. marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  29. 4x400 Metres Relay Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  30. 20 Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  31. Shot put Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  32. Discus Throw Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-08-16].
  33. Archery - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  34. Archery - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  35. Results Butterflay 200m men (ang.). fina.org. [dostęp 2018-08-16].
  36. Results Women 200 m Freestyle (ang.). fina.org. [dostęp 2018-08-16].
  37. Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2018-08-16].
  38. Shooting Sports - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  39. Shooting Sports - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  40. Table tennis - Men's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  41. Table tennis - Women's Olympic Games 2016 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  42. Tennis Men's Olympic Games Doubles 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  43. Tennis Women's Olympic Games Doubles 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  44. Tennis - Olympic Games Mixed Doubles 2016 - Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-08-16].
  45. Rio 2016 single sculls (1x) - Olympic Rowing (ang.). olympic.org. [dostęp 2018-08-16].
  46. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 98 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-08-16].
  47. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 130 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-08-16].
  48. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 57 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-08-16].
  49. Olympic Games 2016 Freestyle Seniors 74 kg (ang.). unitedworldwrestling.org. [dostęp 2018-08-16].
  50. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 48 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2018-08-16].
  51. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 53 kg (ang.). uniteworldwrestling.org. [dostęp 2018-08-16].
  52. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 58 kg (ang.). uniteworldwrestling.org. [dostęp 2018-08-16].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article