Indonezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Indonezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Indonezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Indonezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Indonezja
Kod MKOl INA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży I Gusti Made Oka Sulaksana[1]
Liczba zawodników 24 w 7 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 42.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
3
Razem
5

Indonezję na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 reprezentowało 24 sportowców w 7 dyscyplinach.

Do 26 czerwca 2008 roku 21 Indonezyjczyków wypełniło minima olimpijskie, a 3 kolejnych (Dedeh Erawati, Yosheefine Shilla Prasasti i Fibrina Ratnamarita) otrzymało dziką kartę[2][3].

Był to 13. start reprezentacji Indonezji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale


Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Markis Kido
Hendra Setiawan
badminton
gra podwójna mężczyzn
Srebro
Nova Widianto
Lilyana Natsir
badminton
mikst
Brąz
Eko Yuli Irawan
podnoszenie ciężarów
kategoria do 56 kg mężczyzn
Brąz
Triyatno
podnoszenie ciężarów
kategoria do 62 kg mężczyzn
Brąz
Maria Kristin Yulianti
badminton
gra pojedyncza kobiet

Reprezentanci

Badminton

Kobiety

Imię i nazwisko Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał/Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Maria Kristin Yulianti gra pojedyncza Juliane Schenk (GER)
W (18:21, 21:13, 22:20)
Yoana Martínez (ESP)
W (21:9, 21:14)
(6) Tine Rasmussen (DEN)
W (18:21, 21:19, 21:14)
Saina Nehwal (IND)
W (26:28, 21:14, 21:15)
(2) Zhang Ning (CHN)
P (15:21, 15:21)
(3) Lu Lan (CHN)
W (11:21, 21:13, 21:15)
Vita Marissa
Lilyana Natsir
gra podwójna (1) Yang Wei
Zhang Jiewen (CHN)
P (19:21, 15:21)
Nie awansowały

Mężczyźni

Imię i nazwisko Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
(7) Taufik Hidayat gra pojedyncza Wong Choong Hann (MAS)
P (19:21, 16:21)
Nie awansował
(6) Sony Dwi Kuncoro gra pojedyncza Boonsak Ponsana (THA)
W (21:16, 21:14)
Ville Lång (FIN)
W (21:13, 21:18)
(2) Lee Chong Wei (MAS)
P (9:21, 11:21)
Nie awansował
Luluk Hadiyanto
Alvent Yulianto
gra podwójna Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka (JPN)
P (21:19, 14:21, 14:21)
Nie awansowali
(1) Markis Kido
Hendra Setiawan
gra podwójna Guo Zhendong
Xie Zhongbo (CHN)
W (22:20, 10:21, 21:17)
Koo Kien Keat
Tan Boon Heong (MAS)
W (21:16, 21:18)
Jonas Rasmussen
Lars Paaske (DEN)
W (21:19, 21:17)
(2) Fu Haifeng
Cai Yun (CHN)
W (12:21, 21:11, 21:16)

Gra mieszana

Imię i nazwisko Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
(3) Flandy Limpele
Vita Marissa
gra mieszana Kristof Hopp
Birgit Overzier (GER)
W (21:12, 21:12)
Thomas Laybourn
Kamilla Rytter Juhl (DEN)
W (21:17, 15:21, 21:17)
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung (KOR)
P (9:21, 21:12, 17:21)
(4) He Hanbin
Yu Yang (CHN)
P (21:19, 17:21, 21:23)
4
(1) Nova Widianto
Lilyana Natsir
gra mieszana Han Sang-hoon
Hwang Yu-mi (KOR)
W (23:21, 21:19)
Sudket Prapakamol
Saralee Thoungthongkam (THA)
W (21:13, 21:19)
(4) He Hanbin
Yu Yang (CHN)
W (15:21, 21:11, 23:21)
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung (KOR)
P (11:21, 17:21)

Lekkoatletyka

Kobieta

Imię i nazwisko Konkurencja Runda kwalifikacyjna Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Dedeh Erawati[4] bieg na 100 m przez płotki 13,49 34 Nie awansowała

Mężczyzna

Imię i nazwisko Konkurencja Pierwsza runda Druga runda Półfinał Finał
Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz. Czas Poz.
Suryo Agung Wibowo bieg na 100 m 10,46 41 Nie awansował

Łucznictwo

Kobiety

Imię i nazwisko Konkurencja Ranking 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Rina Dewi Puspitasari indywidualna 620 42 Mirosława Dagbajewa (RUS) (23)
 106-106 (9-10)
Nie awansowała
Ika Yuliana Rochmawati indywidualna 621 41 Jennifer Nichols (USA) (24)
 101-114
Nie awansowała

Pływanie

Kobieta

  • Fibrina Ratnamarita - 200 m stylem zmiennym, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (38. czas)

Mężczyzna

  • Doni B. Utomo[5] - 200 m stylem motylkowym, odpadł w rundzie kwalifikacyjnej (44. czas)

Podnoszenie ciężarów

Kobieta

Mężczyźni

  • Eko Yuli Irawan - kategoria do 56 kg,
    brązowy medal
  • Edi Kurniawan - kategoria do 69 kg, zajął 12. miejsce
  • Sandow Nasution - kategoria do 77 kg, zajął 11. miejsce
  • Triyatno - kategoria do 62 kg,
    brązowy medal

Strzelectwo

Kobieta

  • Yosheefine Shilla Prasasti - karabin pneumatyczny 10 m kobiet, odpadła w rundzie kwalifikacyjnej (24. miejsce)

Żeglarstwo

Mężczyzna

Imię i nazwisko Konkurencja Wyścig Punkty Pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Medal
I Gusti Made Oka Sulaksana windsurfing 24 24 23 27 22 31 28 30 (36) 16 Nie awansował 225 27
  • I Gusti Made Oka Sulaksana - windsurfing, zajął 27. miejsce

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Indonezja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article