International Challenge Cup - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for International Challenge Cup.

International Challenge Cup

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

International Challenge Cup – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w kategorii seniorów, juniorów i juniorów młodszych (kat. Novice) organizowane przez Holenderską Federację Łyżwiarską. Zawody odbywają się w Hadze. W trakcie zawodów rozgrywane są w konkurencje solistów, solistek, par sportowych i tanecznych.

Wcześniejsze nazwy zawodów to Ennia Challenge Cup, Aegon Cup[1].

Medaliści w kategorii seniorów

Soliści

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1977–78 Stany Zjednoczone David Santee Japonia Fumio Igarashi Kanada Daniel Béland [1]
1978–79 Stany Zjednoczone Scott Cramer Francja Jean-Christophe Simond Kanada Dennis Coi
1979–80 Wielka Brytania Robin Cousins Kanada Gordon Forbes Stany Zjednoczone Robert Wagenhoffer
1980–81 Francja Jean-Christophe Simond Stany Zjednoczone Mark Cockerell Kanada Daniel Béland
1981–82 Rudi Cerne Stany Zjednoczone James Santee Kanada Dennis Coi
1982–83 Stany Zjednoczone Brian Boitano Norbert Schramm Czechosłowacja Jozef Sabovčík
1983–84 Kanada Brian Orser Japonia Takashi Mura Rudi Cerne
1984–85 Czechosłowacja Petr Barna Wiktor Petrenko Stany Zjednoczone Christopher Bowman
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006
Konkurencja nie została rozegrana w 2007 roku
2008 Szwecja Kristoffer Berntsson Włochy Samuel Contesti Niemcy Clemens Brummer [2]
2009 Włochy Samuel Contesti Belgia Kevin van der Perren Szwajcaria Jamal Othman [3]
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
2012 Francja Brian Joubert Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Włochy Samuel Contesti [4]
2013 Francja Brian Joubert Stany Zjednoczone Alexander Johnson Francja Chafik Besseghier [5]
2014 Japonia Takahito Mura Stany Zjednoczone Douglas Razzano Francja Chafik Besseghier [6]
2015 Włochy Ivan Righini Hiszpania Javier Raya Japonia Ryuju Hino [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
2017 Belgia Jorik Hendrickx Stany Zjednoczone Jordan Moeller Gruzja Moris Kwitiełaszwili [8]
2018 Francja Adrien Tesson Włochy Daniel Grassl Finlandia Valtter Virtanen [9]
2019 Japonia Sōta Yamamoto Japonia Yuma Kagiyama Szwajcaria Lukas Britschgi [10]
2020 Japonia Shōma Uno Japonia Keiji Tanaka Francja Adrien Tesson [11]
2021 Rosja Michaił Kolada Francja Romain Ponsart Francja Adam Siao Him Fa [12]

Solistki

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1977–78 Japonia Emi Watanabe Finlandia Susan Broman Finlandia Kristiina Wegelius [1]
1978–79 Szwajcaria Denise Biellmann Czechosłowacja Renata Baierová Natalja Striełkowa
1979–80 Czechosłowacja Renata Baierová Stany Zjednoczone Elaine Zayak Kanada Heather Kemkaran
1980–81 Stany Zjednoczone Jackie Farrell Katarina Witt Japonia Megumi Yanagihara
1981–82 Katarina Witt Stany Zjednoczone Elaine Zayak Kanada Diane Ogibowski
1982–83 Stany Zjednoczone Vikki de Vries Claudia Leistner Anna Antonowa
1983–84 Katarina Witt Japonia Midori Itō Japonia Sachie Yuki
1984–85 Constanze Gensel Japonia Yukari Yoshimori Stany Zjednoczone Yvonne Gómez
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006
2007 Holandia Karen Venhuizen Austria Kathrin Freudelsperger Szwajcaria Viviane Käser [13]
2008 Japonia Akiko Suzuki Turcja Tuğba Karademir Stany Zjednoczone Becky Bereswill [2]
2009 Szwecja Viktoria Helgesson Szwecja Joshi Helgesson Niemcy Constanze Paulinus [3]
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
2012 Włochy Carolina Kostner Włochy Valentina Marchei Stany Zjednoczone Alissa Czisny [4]
2013 Włochy Carolina Kostner Francja Maé-Bérénice Méité Austria Kerstin Frank [5]
2014 Szwecja Isabelle Olsson Japonia Haruka Imai Szwajcaria Anna Owczarowa [6]
2015 Japonia Kanako Murakami Szwecja Joshi Helgesson Holandia Niki Wories [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
2017 Belgia Loena Hendrickx Stany Zjednoczone Caroline Zhang Kanada Larkyn Austman [8]
2018 Japonia Wakaba Higuchi Japonia Rika Hongo Japonia Marin Honda [9]
2019 Japonia Rika Kihira Stany Zjednoczone Starr Andrews Japonia Wakaba Higuchi [10]
2020 Japonia Rika Kihira Japonia Yuhana Yokoi Kanada Madeline Schizas [11]
2021 Belgia Loena Hendrickx Emmy Ma Cypr Emilea Zingas [12]

Pary sportowe

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1978–79 Irina Worobjowa / Igor Lisowski Stany Zjednoczone Sheryl Franks / Michael Botticelli Czechosłowacja Ingrid Spieglová / Alan Spiegl [1]
1979–80 Irina Worobjowa / Igor Lisowski Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow Christina Riegel / Andreas Nischwitz
1980–81 Christina Riegel / Andreas Nischwitz Stany Zjednoczone Kitty Carruthers / Peter Carruthers Wielka Brytania Susan Garland / Robert Daw
1981–82 Kanada Barbara Underhill / Paul Martini Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow Stany Zjednoczone Vicki Heasley / Peter Oppegard
1982–83 Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow Birgit Lorenz / Knut Schubert Wielka Brytania Susan Garland / Ian Jenkins
1983–84 Birgit Lorenz / Knut Schubert Kanada Cynthia Coull / Mark Rowsom Kanada Katherina Matousek / Lloyd Eisler
1984–85 Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow Kanada Melinda Kunhegyi / Lyndon Johnston Stany Zjednoczone Natalie Seybold / Wayne Seybold
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2009
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
Konkurencja nie została rozegrana w 2012 roku
2013 Francja Vanessa James / Morgan Ciprès Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Daniel O'Shea Niemcy Mari Vartmann / Aaron Van Cleave [5]
2014 Francja Darja Popowa / Bruno Massot Niemcy Annabelle Prölß / Ruben Blommaert Włochy Giulia Foresti / Luca Demattè [6]
2015 Stany Zjednoczone Gretchen Donlan / Nathan Bartholomay Wielka Brytania Caitlin Yankowskas / Hamish Gaman Niemcy Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
2017 Węgry Darja Bieklemiszczewa / Márk Magyar Finlandia Emilia Simonen / Matthew Penasse brak zawodników [8]
2018 Hiszpania Laura Barquero / Aritz Maestu Szwajcaria Ioulia Chtchetinina / Mikhail Akulov Włochy Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini [9]
2019 Niemcy Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert Austria Miriam Ziegler / Severin Kiefer Niemcy Annika Hocke / Ruben Blommaert [10]
2020 Austria Miriam Ziegler / Severin Kiefer Stany Zjednoczone Audrey Lu / Misha Mitrofanov Włochy Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini [11]
2021 Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel Węgry Ioulia Chtchetinina / Márk Magyar [12]

Pary taneczne

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
1977–78 Jelena Garanina / Igor Zawozin NO Stany Zjednoczone Stacey Smith / John Summers [1]
1978–79 Czechosłowacja Liliana Řeháková / Stanislav Drastich Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn Austria Susanne Handschmann / Peter Handschmann
1979–80 Czechosłowacja Liliana Řeháková / Stanislav Drastich Jelena Garanina / Igor Zawozin Austria Susanne Handschmann / Peter Handschmann
1980–81 Natalja Biestiemjanowa / Andriej Bukin Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn Wielka Brytania Wendy Sessions / Stephen Williams
1981–82 Stany Zjednoczone Carol Fox / Richard Dalley Czechosłowacja Jana Beránková / Jan Barták Kanada Tracy Wilson / Robert McCall
1982–83 Wielka Brytania Karen Barber / Nicky Slater Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn
1983–84 Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Jelena Batanowa / Aleksiej Sołowjow Kanada Tracy Wilson / Robert McCall
1984–85 Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko Majia Usowa / Aleksandr Żulin Austria Kathrin Beck / Christoff Beck
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2009
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2012–2015
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2017–2020
2021 Francja Jewgienija Łopariowa / Geoffrey Brissaud Węgry Anna Janowska / Ádám Lukács Holandia Chelsea Verhaegh / Sherim Van Geffen [12]

Medaliści w kategorii juniorów

Soliści

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
Konkurencja nie została rozegrana w 2007 roku
2008 Stany Zjednoczone Andrew Gonzales Jr. Stany Zjednoczone Daniel O'Shea Japonia Yukihiro Yoshida [2]
2009 Japonia Daisuke Murakami Stany Zjednoczone Joshua Farris Belgia Jorik Hendrickx [3]
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
2012 Wielka Brytania Peter James Hallam Turcja Osman Akgun Wielka Brytania Charlie Parry-Evans [4]
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku
2014 Japonia Sei Kawahara Japonia Kazuki Tomono Niemcy Panagiotis Polizoakis [6]
2015 Stany Zjednoczone Tomoki Hiwatashi Finlandia Juho Pirinen Hiszpania Héctor Alonso [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
2017 Szwajcaria Nurullah Sahaka Hiszpania Aleix Gabara Xanco Niemcy Thomas Junski [8]
2018 Japonia Taichiro Yamakuma Japonia Yuto Kishina Niemcy Kai Jagoda [9]
2019 Japonia Shun Satō Niemcy Daniel Sapozhnikov Niemcy Tim England [10]
2020 Japonia Nozomu Yoshioka Niemcy Denis Gurdzhi Wielka Brytania Edward Appleby [11]
Konkurencja nie została rozegrana w 2021 roku

Solistki

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2007 Stany Zjednoczone Rachael Flatt Stany Zjednoczone Alexe Gilles Stany Zjednoczone Chrissy Hughes [13]
2008 Stany Zjednoczone Brittney Rizo Japonia Shoko Ishikawa Stany Zjednoczone Amanda Dobbs [2]
2009 Japonia Kanako Murakami Stany Zjednoczone Ellie Kawamura Szwecja Isabelle Olsson [3]
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011
2012 Stany Zjednoczone Leah Keiser Kanada Gabrielle Daleman Włochy Giada Russo [4]
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku
2014 Japonia Kaori Sakamoto Stany Zjednoczone Elena Taylor Finlandia Emmi Peltonen [6]
2015 Stany Zjednoczone Rebecca Peng Holandia Kyarha van Tiel Belgia Loena Hendrickx [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
2017 Stany Zjednoczone Emmy Ma Kanada Olivia Gran Szwecja Smilla Szalkai [8]
2018 Japonia Nana Araki Japonia Yuhana Yokoi Austria Stefanie Pesendorfer [9]
2019 Japonia Yuhana Yokoi Niemcy Maria Aimeé Renne Finlandia Selma Välitalo [10]
2020 Japonia Mone Chiba Włochy Ginerva Lavina Negrello Japonia Shiika Yoshioka [11]
Konkurencja nie została rozegrana w 2021 roku

Pary sportowe

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2011
2012 Stany Zjednoczone Jessica Pfund / AJ Reiss Rosja Anastasija Dolidzie / Wadim Iwanow Niemcy Vanessa Bauer / Nolan Seegert [4]
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku
2014 Stany Zjednoczone Jessica Lee / Robert Hennings Stany Zjednoczone Aya Takai / Brian Johnson Hongkong Marin Ono / Hon Lam To [6]
2015 Japonia Ami Koga / Francis Boudreau-Audet Ukraina Renata Ohanesian / Mark Bardej Stany Zjednoczone Gabriella Marvaldi / Cody Dolkiewicz [7]
Zawody nie odbyły się w 2016 roku
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2017–2018
2019 Holandia Darja Daniłowa / Michel Tsiba brak zawodników [10]
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2020–2021

Pary taneczne

Rok Złoto Srebro Brąz Źr.
2008 Stany Zjednoczone Kaylin Patitucci / Karl Edelman Polska Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński Austria Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer [2]

Przypisy

  1. a b c d e Skate Canada Results Book – Volume 1 – 1896–1973 (ang.). skatecanada.ca. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-22)].
  2. a b c d e 2008 AEGON Challenge Cup (ang.). figure-skating-corner.com. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-01)].
  3. a b c d 2009 AEGON Challenge Cup (ang.). archief.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-02-15)].
  4. a b c d e Challenge Cup 2012 (ang.). archief.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-05)].
  5. a b c Challenge Cup 2013 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)].
  6. a b c d e f Challenge Cup 2014 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)].
  7. a b c d e f Challenge Cup 2015 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-25)].
  8. a b c d e Challenge Cup 2017 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)].
  9. a b c d e Challenge Cup 2018 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-10)].
  10. a b c d e f Challenge Cup 2019 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-16)].
  11. a b c d e Challenge Cup 2020 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2021-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-04)].
  12. a b c d Challenge Cup 2021 (ang.). kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2021-02-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-28)].
  13. a b 2007 International Challenge Cup (ang.). figure-skating-corner.com. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-01)].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
International Challenge Cup
Listen to this article