Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Kod MKOl IRI
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Ali Mazaheri
Liczba zawodników 53 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
3
Razem
12

Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 53 zawodników. Zdobyli oni dwanaście medali: cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe, zajmując 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Był to szesnasty start reprezentacji Iranu na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Hamid Surijan Zapasy Kategoria do 55 kg mężczyzn w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Azerbejdżanu Rowszana Bajramowa 3-0. 5 sierpnia
Złoto
Omid Nouruzi Zapasy Kategoria do 60 kg mężczyzn w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Gruzji Rewaza Laszchi 3-0. 6 sierpnia
Złoto
Behdad Salimikordasiabi Podnoszenie ciężarów Waga ponad 105 kg mężczyzn 455 kg 7 sierpnia
Złoto
Ghasem Rezaji Zapasy Kategoria do 96 kg mężczyzn w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta Rosji Rustama Totrowa 3-0. 7 sierpnia
Złoto
Navab Nasirshelal Podnoszenie ciężarów Waga do 105 kg mężczyzn 411 kg 6 sierpnia[1]
Srebro
Sajjad Anoushiravani Podnoszenie ciężarów Waga ponad 105 kg mężczyzn 449 kg 7 sierpnia
Srebro
Ehsan Hadadi Lekkoatletyka Rzut dyskiem mężczyzn 68.18 m 7 sierpnia
Srebro
Mohammad Bagheri Motamed Taekwondo Do 68 kg mężczyzn W finale uległ reprezentantowi Turcji Servetowi Tazegülowi 5-6. 9 sierpnia
Srebro
Sadegh Gudarzi Zapasy Kategoria do 74 kg mężczyzn w stylu wolnym W finale uległ reprezentantowi Stanów Zjednoczonych Jordanowi Burroughsowi 0-3. 10 sierpnia
Brąz
Kianoush Rostami Podnoszenie ciężarów Waga do 85 kg mężczyzn 380 kg 3 sierpnia
Brąz
Ehsan Laszgari Zapasy Kategoria do 84 kg mężczyzn w stylu wolnym W pojedynku o brąz pokonał reprezentanta Turcji İbrahima Bölükbaşıego 3-0. 11 sierpnia
Brąz
Komejl Ghasemi Zapasy Kategoria do 120 kg mężczyzn w stylu wolnym W pojedynku o brąz pokonał reprezentanta Stanów Zjednoczonych Tervela Dlagneva 3-1. 11 sierpnia

Reprezentanci

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mehdi Talouti Waga lekkopółśrednia (do 64 kg) Hiszpania Alonso
W 16-12
KazachstanJeleussinow
P 10-19
NQ
Amin Ghasemipour Waga półśrednia (do 69 kg) Wenezuela Maestre
P 8-13
NQ
Ehsan Rouzbahani Waga półciężka (do 81 kg) Kolumbia Monroy
W 12-10
TurcjaMuzaffer
W 18-12
KazachstanNijazymbetow
P 10-13
NQ
Ali Mazaheri Waga ciężka (do 91 kg) Kuba Larduet
P DSQ
NQ

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaże O 3. miejsce Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mohammad Reza Roudaki Powyżej 100 kg BYE Maroko Malki
P WO
NQ

Kajakarstwo

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ahmad Reza Talebian K-1 1000 m 3:39.504 6. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Arezoo Hakimi K-1 200 m 44.576 7. NQ
K-1 500 m 1:58.598 7. NQ

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Alireza Haghi Wyścig ze startu wspólnego DNF
Jazda indywidualna na czas 57:41.44 36.
Mehdi Sohrabi Wyścig ze startu wspólnego OTL
Amir Zargari DNF

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Reza Ghasemi bieg na 100 m BYE 10.31 4.
Sajjad Hashemi bieg na 400 m 47.75 6. NQ
Sajjad Moradi bieg na 800 m 1:48.23 2. DSQ NQ
Rouhollah Askari bieg na 110 m przez płotki 13.97 7. NQ
Ebrahim Rahimian chód na 20 km DNF
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Amin Nikfar pchnięcie kulą 18.62 33. NQ
Ehsan Hadadi rzut dyskiem 65.19 6. 68.18
Kaveh Mousavi rzut młotem 72.70 22. NQ
Mohammad Arzande skok w dal 7.84 17. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Leila Rajabi pchnięcie kulą 17.55 22. NQ

Łucznictwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Milad Vaziri indywidualnie 662 39. Meksyk Vélez
P 1-7
NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Zahra Dehghan indywidualnie 614 55. Meksyk Avitia
P 2-6
NQ

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Mohammad Bidarian 100 m dowolnym 52.93 42. NQ

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Sohrab Moradi Do 85 kg DNF NCL
Kianoush Rostami 171 5. 209 4. 380
Saeid Mohammadpourkarkaragh Do 94 kg 183 3. 219 6. 402 5.
Navab Nasirshelal Do 105 kg 184 5. 227 1. 411
[1]
Sajjad Anoushiravani Ponad 105 kg 204 3. 245 2. 449
Behdad Salimi 208 1. 247 1. 455

Strzelectwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Ebrahim Barkhordari Pistolet pneumatyczny 10 m 569 33. NQ
Pistolet dowolny 50 m 552 27. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Elaheh Ahmadi Karabin pneumatyczny 10 m 397 5. 499.1 6.
Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 567 43. NQ
Mahlagha Jambozorg Karabin pneumatyczny 10 m 391 43. NQ
Karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 581 14. NQ

Szermierka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mojtaba Abedini Szabla indywidualnie RumuniaZalomir
P 7-15
NQ

Taekwondo

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Mohammad Bagheri Motamed 68 kg (m) Republika Środkowoafrykańska Boui
W 7-2
Nikpai
W 6-5
Brazylia Silva
W 5+-5
BYE Turcja Tazegül
P 5-6
Yousef Karami 80 kg (m) Hiszpania García
P 2-8
NQ Wielka Brytania Muhammad
P 7-11
NQ
Sousan Hajipour 67 kg (k) Australia Marton
P 4-5
NQ

Tenis stołowy

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Noshad Alamian singel BYE Australia Han
W (4–0)
Hongkong Tang P
W (4-3)
Niemcy Boll
P (0-4)
NQ
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Neda Shahsavari singel Nigeria Oshonaike
P (3-4)
NQ

Wioślarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Mohsen Shadi jedynka 7:27.42 6. (R) 7:11.55 2. (QF) 7:32.72 6. (P CD) 8:20.29 6. (F D) 7:31.42 22.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Soulmaz Abbasi jedynka 8:17.46 6. (R) 8:05.99 2. (QF) 8:27.28 6. (P CD) 8:30.74 6. (F D) 8:57.98 24.

Zapasy

Mężczyźni - styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Hasan Rahimi -55 kg Mongolia Naranbaatar
W 3-0
Indie Kumar
P 1-3
NQ 8.
Masud Esma’ilpur -60 kg Meksyk Torres
W 3-0
Kazachstan Żumagazijew
W 3-1
Rosja Kuduchow
P 1-3
NQ BYE Indie Dutt
P 1-3
NQ 7.
Mahdi Taghawi -66 kg Kuba López
P 1-3
NQ 14.
Sadegh Gudarzi -74 kg BYE Bułgaria Terziew
W 3-0
Uzbekistan Tigijew
W 3-0
Węgry Hatos
W 3-0
BYE Stany Zjednoczone Burroughs
P 0-3
Ehsan Laszgari -84 kg Kazachstan Baiduaszow
W 3-0
Armenia Nurmagomedow
W 3-0
Rosja Uriszew
W 3-0
Azerbejdżan Şərifov
P 1-3
BYE Turcja Bölükbaşı
W 3-0
Reza Jazdani -96 kg BYE Rosja Gadisow
W 3-1
Kirgistan Musajew
W 3-0
Ukraina Andrijcew
P 0-5
BYE Azerbejdżan Gaziumow
P 0-5
5.
Komejl Ghasemi -120 kg BYE Kanada Bhullar
W 3-0
Uzbekistan Tajmazow
P 0-3
NQ BYE Niemcy Matuhin
W 3-0
Stany Zjednoczone Dlagnev
W 3-0

Mężczyźni - styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Hamid Surijan -55 kg BYE Kirgistan Eraliew
W 3-1
Węgry Módos
W 3-0
Dania Nyblom
W 3-0
BYE Azerbejdżan Bayramov
W 3-0
Omid Nouruzi -60 kg Sheng J
W 3-1
Bułgaria Angełow
W 3-0
Kazachstan Kebyspajew
W 3-0
Japonia Matsumoto
W 3-0
BYE Gruzja Laszchi
W 3-0
Sa’id Abdewali - 66 kg BYE Turcja Yüksel
W 3-0
Francja Guénot
P 0-3
NQ 11.
Habibollah Achlaghi -84 kg Kuba Shorey
P 1-3
NQ 13.
Ghasem Rezaji -96 kg BYE Turcja İldem
W 3-1
Armenia Aleksanian
W 3-0
Kuba Estrada
W 3-0
BYE Rosja Totrow
W 3-0
Baszir Babadżanzade -120 kg Irak Nadhim
W 3-0
Armenia Patrikiejew
W 3-1
Szwecja Eurén
P 0-3
NQ 7.

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Iran na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article