Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Izrael
Kod MKOl ISR
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984
Los Angeles
Chorąży Zehawa Szemu’eli
Liczba zawodników 32 w 46 konkurencjach w 11 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 reprezentowało 32 zawodników : 24 mężczyzn i osiem kobiet. Był to ósmy start reprezentacji Izraela na letnich igrzyskach olimpijskich.

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jehuda Ben Chajjim waga papierowa Ghana Michael Ebo Dankwa
W (4:1)
Wielka Brytania John Lyon
P (0:5)
Nie awansował 9.
Szlomo Niazow waga lekka Pakistan Asif Kamran Dar
P (0:5)
Nie awansował 33.

Gimnastyka

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Nancy Goldsmith 73,725 31. 18,50 54. 17,30 58. 17,95 53. 18,30 54.
Limor Fridman 68,65 65. 18,00 64. 15,45 64. 16,60 65. 18,60 59.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Yohanan Moyal 110,80 67. 17,95 70. 18,10 64. 18,75 62. 18,25 63. 18,65 65. 19,10 68.
Ya'akov Levi 106,15 71. 18,55 61. 16,85 71. 18,60 65. 15,40 71. 17,65 70. 19,10 68.

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Liat Hani Novitz wielobój indywidualny 35,45 27. Nie awansowała

Judo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Eddy Koaz - 60 kg Kostaryka Rony Sanabpia
W
Chin-Fu Chau
W
Wielka Brytania Neil Eckersley
P
Nie awansował 10.
Moshe Ponte - 78 kg Francja Michel Nowak
P
Nie awansował 20.

Kajakarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Aviram Mizrahi K-1 500 m 1:53,66 2. 1:49,98 4. Nie awansował

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mark Handelsman 400 m 48,17 6. Nie awansował
800 m 1:47,90 4. Nie awansował
1500 m 3:45,05 6. Nie awansował
Arje Gamliel 5000 m 14:02,98 10. Nie awansował
10 000 m 29:31,32 10. Nie awansował
Shem-Tov Sabag maraton 2:31:34 60.
Yehuda Zadok 3000 m z przeszkodami 8:42,28 9. Nie awansował

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Maya Kalle-Bentzur 100 m 12,30 6. Nie awansowała
Zehawa Szemu’eli maraton 2:42:27 30.

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Maya Kalle-Bentzur skok w dal 6,07 16. Nie awansowała

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał B Finał A Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Eyal Shtigman 100 m klasycznym 1:05,63 4. Nie awansował 22.
200 m klasycznym 2:24,93 4. Nie awansował 23.
Yoram Kochavy 200 m motylkowym 2:04,08 4. Nie awansował 22.
200 m zmiennym 2:11,81 8. Nie awansował 27.
400 m zmiennym 4:35,70 5. 4:40,00 8. Nie awansował 16.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał B Finał A Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Hadar Rubinstein 200 m dowolnym 2:12,32 5. Nie awansowała 26.
400 m dowolnym 4:34,95 5. Nie awansowała 21.
200 m motylkowym 2:22,78 6. Nie awansowała 26.

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Meir Daloya -52 kg 95 kg 8. 120,0 kg 8. 215,0 kg 9.

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Gary Aramist Pdw 60 536 36. Nie awansował
Jicchak Jonasi ppn 60 582 8. Nie awansował
Yair Davidovitz Nie ukończył konkurencji
Itzaak Yonassi Ksp 60 l 582 49. Nie awansował
Yair Davidovitz 590 23. Nie awansował
Itzaak Yonassi Ksp 3x40 1117 39. Nie awansował
Yair Davidovitz 1099 46. Nie awansował

Szermierka

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Nili Drori floret indywidualnie Japonia Miyuki Maekawa
Stany Zjednoczone Vincent Bradford
Argentyna Maria Alicia Sinigaglia
Elisabeta Guzganu-Tufan
Christiane Weber
Francja Brigitte Latrille-Gaudin
W (5:1)
W (5:4)
W (5:2)
P (3:5)
P (3:5)
P (2:5)
Włochy Carola Cicconetti
Stany Zjednoczone Jana Angelakis
Marcela Moldowan-Zsak
Sabine Bischoff
P (2:5)
W (5:4)
W (5:4)
W (5:3)
Stany Zjednoczone Debra Waples
Wielka Brytania Linda Ann Martin
Włochy Dorina Vaccaroni
Aurora Dan
Li Huahua
W (5:1)
P (4:5)
P (2:5)
P (1:5)
P (4:5)
Nie awansował 17.
Lidia Hatu’el-Cukerman Haiti Shelia Viard
Argentyna Silvana Giancola
Japonia Mieko Miyahara
Włochy Margherita Zalaffi
Wielka Brytania Fiona McIntosh
Francja Véronique Brouquier
W (5:1)
W (5:4)
W (5:3)
W (5:4)
W (5:1)
W (5:4)
Korea Południowa O Seung-Sun
Zhu Qingyuan
Włochy Margherita Zalaffi
Elisabeta Guzganu-Tufan
W (5:4)
P (1:5)
P (1:5)
P (3:5)
Nie awansował 26.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
Itzhak Hatuel floret indywidualnie Boliwia Saul Mendoza
Hongkong Ko Yin-Fai
Argentyna Sergio Turiace
Japonia Nobuyuki Azuma
Francja Philippe Omnès
W (5:0)
W (5:2)
W (5:2)
W (5:2)
W (5:4)
Włochy Stefno Cerioni
Egipt Bilal Rifaat
Yu Yifeng
Francja Philippe Omnès
P (3:5)
W (5:1)
W (5:0)
P (1:5)
Wielka Brytania Bill Gosbee
Japonia Nobuyuki Azuma
Włochy Mauro Numa
Włochy Stefano Cerioni
W (5:3)
W (5:4)
W (5:3)
P (3:5)
Włochy Mauro Numa
Stany Zjednoczone Peter Lewison
P (2:10)
P (8:10)
16.
SZlomo Eyal Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych Julito Francis
Turcja Haluk Yamaç
Włochy Stefano Cerioni
Japonia Kenichi Umezawa
W (5:1)
W (5:1)
W (5:2)
P (4:5)
Portoryko Edgardo Diaz
Francja Pascal Jolyat
Chu Shisheng
Włochy Andrea Borella
W (5:0)
W (5:2)
P (4:5)
P (3:5)
Wenezuela José Rafael Magallanes
Liu Yunhong
Belgia Thierry Soumagne
Austria Robert Blaschka
Włochy Andrea Borelli
W (5:0)
P (3:5)
P (3:5)
P (2:5)
P (0:5)
Nie awansował 19.

Żeglarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7
Yehuda Atedji Windsurfing 19 19 18,6 10 27 24 21 111,6 14.
Eitan Fridlander
Shimshon Brokman
470 19,0 14,0 17,0 18,0 8,0 3,0 10,0 70,0 8.
Eldad Amir
Yoel Sela
Latający Holender 14,0 17,0 5,7 13,0 5,7 24,0 24,0 79,4 4.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Izrael na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article