Jamajka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Jamajka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Jamajka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Jamajka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Jamajka
Kod MKOl JAM
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Juliet Cuthbert
Liczba zawodników 46 w 5 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 39.
Złoto
1
Srebro
3
Brąz
2
Razem
6

Jamajkę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 46 zawodników: 27 mężczyzn, 19 kobiet. Reprezentacja zdobyła 6 medali, wszystkie w lekkoatletyce. Był to 12 start reprezentacji Jamajki na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Deon Hemmings
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki 52,82 s
Srebro
James Beckford
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,29 m
Srebro
Merlene Ottey
Lekkoatletyka
bieg na 100 m kobiet 10,94 s
Srebro
Merlene Ottey
Lekkoatletyka
bieg na 200 m kobiet 22,24 s
Brąz
Michael McDonald, Roxbert Martin, Gregory Haughton, Davian Clarke, Dennis Blake, Garth Robinson
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 400 m mężczyzn 2:59,42
Brąz
Michelle Freeman, Juliet Cuthbert, Nikole Mitchell, Merlene Ottey, Andria Lloyd, Gillian Russell
Lekkoatletyka
sztafeta 4 x 100 m kobiet 42,24 s

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Tyson Gray - waga piórkowa (do 57 kg) - 17. miejsce,
  • Sean Black - waga lekkośrednia (do 71 kg) - 17. miejsce,
  • Rowan Donaldson - waga średnia (do 75 kg) - 17. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Michael Green - bieg na 100 m - 7. miejsce,
  • Ray Stewart - bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Leon Gordon - bieg na 100 m - odpadł w ćwuerćfinale,
  • Percy Spencer - bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Elston Cawley - bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Leon Gordon, Michael Green, Percy Spencer, Ray Stewart - sztafeta 4 x 100 m - odpadli w półfinale (dyskwalifikacja),
  • Roxbert Martin - bieg na 400 m - 6. miejsce,
  • Davian Clarke - bieg na 400 m - 7. miejsce,
  • Michael McDonald - bieg na 400 m - odpadł w półfinale,
  • Alex Morgan - bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach,
  • Clive Terrelonge - bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach,
  • Nils Antonio - maraton - 104. miejsce,
  • Robert Foster - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w półfinale,
  • Neil Gardner - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w półfnale,
  • Dinsdale Morgan - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Winthrop Graham - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Michael McDonald, Roxbert Martin, Gregory Haughton, Davian Clarke, Dennis Blake[1], Garth Robinson[1] - sztafeta 4 x 400 m - 3. miejsce ,
  • James Beckford - skok w dal - 2. miejsce

Kobiety

  • Merlene Ottey
    • bieg na 100 m - 2. miejsce,
    • bieg na 200 m - 2. miejsce
  • Juliet Cuthbert
    • bieg na 100 m - odpadła w półfinale,
    • bieg na 200 m - 7. miejsce,
  • Beverly McDonald
    • bieg na 100 m - odpadła w eliminacjach,
    • bieg na 200 m - odpadła w eliminacjach,
  • Michelle Freeman, Juliet Cuthbert, Nikole Mitchell, Merlene Ottey, Andria Lloyd[2], Gillian Russell[2] - sztafeta 4 x 100 m - 3. miejsce
  • Sandie Richards - bieg na 400 m - 7. miejsce,
  • Merlene Frazer - bieg na 400 m - odpadła w półfinale,
  • Juliet Campbell - bieg na 400 m - odpadła w półfinale,
  • Inez Turner - bieg na 800 m - odpadła w eliminacjach,
  • Dionne Rose - bieg na 100 m przez płotki - 5. miejsce,
  • Michelle Freeman - bieg na 100 m przez płotki - 6. miejsce,
  • Gillian Russell - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Deon Hemmings - bieg na 400 m przez płotki - 1. miejsce
  • Debbie-Ann Parris - bieg na 400 m - przez płotki - 4. miejsce,
  • Catherine Pomales-Scott - bieg na 400 m przez płotki - odpadła w eliminacjach,
  • Merlene Frazer, Sandie Richards, Juliet Campbell, Deon Hemmings, Tracey Ann Barnes[2], Inez Turner[2] - sztafeta 4 x 400 m - 4. miejsce,
  • Diane Guthrie-Gresham - skok w dal - 25. miejsce,
  • Lacena Golding-Clarke - skok w dal - nie została sklasyfikowana - nie zaliczyła żadnej dobrej próby
  • Suzette Lee - trójskok - 19. miejsce,
  • Diane Guthrie-Gresham - siedmiobój - 16. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Sion Brinn
    • 50 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
    • 100 m stylem dowolnym - 12. miejsce

Tenis stołowy

Mężczyźni

  • Michael Hyatt - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Stephen Hylton - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Michael Hyatt, Stephen Hylton - 25. miejsce

Żeglarstwo

  • Andrew Gooding, Joseph Stockhausen - klasa 470 mężczyzn - 33. miejsce

Przypisy

  1. a b Brał udział w biegach eliminacyjnych
  2. a b c d Brała udział w biegach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Jamajka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article