Jana Kirpiczenko - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Jana Kirpiczenko.

Jana Kirpiczenko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Jana Kirpiczenko
Data i miejsce urodzenia 22 stycznia 1996
Krasnojarsk
Reprezentacja  Rosja
RSF (MŚ 2021)
Debiut w PŚ 30.12.2017, Lenzerheide (71. miejsce - sprint F)
Pierwsze punkty w PŚ 6.01.2018, Val di Fiemme (29. miejsce - 10 km C)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Ałmaty 2015 Sztafeta
brąz Râșnov 2016 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
złoto Goms 2018 10 km s. klasyczny
srebro Soldier Hollow 2017 15 km b.łączony
brąz Goms 2018 15 km b.łączony
Uniwersjada
złoto Krasnojarsk 2019 Sztafeta
brąz Krasnojarsk 2019 5 km s.klasyczny
brąz Krasnojarsk 2019 5 km s.dowolny
brąz Krasnojarsk 2019 30 km s.dowolny
Reprezentacja
Rosyjskiej Federacji Narciarskiej
Mistrzostwa świata
srebro Oberstdorf 2021 Sztafeta

Jana Wiaczesławowna Kirpiczenko (ros. Яна Вячеславна Кирпиченко; ur. 22 stycznia 1996 w Krasnojarsku) – rosyjska biegaczka narciarska.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 20 listopada 2012 roku, podczas zawodów Pucharu Europy Wschodniej (Eastern Europe Cup) w rosyjskiej miejscowości Wierszyna Tioi, gdzie uplasowała się na 74. pozycji na dystansie 5 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 30 grudnia 2017 roku w Lenzerheide, w sprincie stylem dowolnym uplasowała się na 71. pozycji. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas TdS w Val di Fiemme, gdzie uplasowała się na 29. pozycji na dystansie 10 km stylem klasycznym.

Osiągnięcia

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
10. 27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf 15 km bieg łączony 38:35,5 min +1:30,0 min Norwegia Therese Johaug
2.
4 marca 2021 Niemcy Oberstdorf bieg sztafetowy 4×5 km[a] 53:43,2 min +26,6 s  Norwegia
12. 6 marca 2021 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym 1:24:56,3 h +4:32,7 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym 3:29,01 min Niemcy Victoria Carl
4. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km bieg łączony 27:02,8 min +9,7 s Norwegia Sofie Nordsveen Hustad
2.
8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty bieg sztafetowy 4×3,3 km[b] 35:04,0 min +0,4 s  Norwegia
24. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:55,77 min Norwegia Amalie Håkonsen Ous
8. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 5 km stylem klasycznym 15:34,0 min +31,6 s Norwegia Marte Mæhlum Johansen
16. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:29,8 min +1:23,6 min Szwecja Ebba Andersson
3.
26 lutego 2016 Rumunia Râșnov bieg sztafetowy 4×2,5 km[c] 22:30,7 min +10,2 s  Szwecja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
19. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:32,40 min Szwecja Anna Dyvik
6. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 10 km stylem dowolnym 26:14,0 min +40,3 s Szwecja Anna Dyvik
3.
4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km bieg łączony 40:50,9 min +13,9 s Norwegia Lotta Udnes Weng
5. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min Norwegia Tiril Udnes Weng
1.
31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min
3.
2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 min +37,2 s Rosja Anastasija Siedowa
17. 21 stycznia 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:18,33 min Szwecja Moa Lundgren
8. 23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 min +1:04,0 min Rosja Marija Istomina
4. 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 min +41,6 s Rosja Anna Żeriebiatjewa

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
3.
3 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 5 km stylem klasycznym 14:48,6 min +3,8 s Rosja Alisa Żambałowa
3.
4 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 5 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) 12:42,9 min +9,0 s Rosja Alisa Żambałowa
18. 6 marca 2019 Rosja Krasnojarsk Sprint stylem dowolnym 2:47,34 min Czechy Petra Hynčicová
1.
9 marca 2019 Rosja Krasnojarsk bieg sztafetowy 3×5 km[d] 43:01,3 min
3.
11 marca 2019 Rosja Krasnojarsk 15 km stylem dowolnym (start masowy) 38:39,8 min +5,6 s Rosja Alisa Żambałowa

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2017/2018 95.
2018/2019 niesklasyfikowana
2019/2020 44.
2020/2021 21.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - - - - 71 45 49 39 29 28 30 - - - - - - 32 - - - - - - 9
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
- 33 71 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2019/2020
RT
TdS
ST
punkty
74 29 36 33 24 - 26 - 34 59 18 16 19 37 27 21 - - - 26 48 - 28 29 23 50 43 43 23 37 20 - 31 135
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Uwagi

  1. Skład zespołu: Jana Kirpiczenko, Julija Stupak, Tatjana Sorina, Natalja Niepriajewa.
  2. Skład drużyny: Jana Kirpiczenko, Natalja Niepriajewa, Anastasija Siedowa, Julija Biełorukowa
  3. Skład drużyny: Polina Niekrasowa, Aleksandra Gołubickaja, Jana Kirpiczenko, Olga Kuczeruk
  4. Skład drużyny: Jana Kirpiczenko, Jekatierina Smirnowa, Alisa Żambałowa

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Jana Kirpiczenko
Listen to this article