Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Japonia
Kod MKOl JPN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Eriko Sanmiya
Liczba zawodników 103 w 14 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
1
Brąz
1
Razem
2

Japonię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 103 zawodników. Był to siedemnasty start Japonii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Srebro
Hiroyasu Shimizu
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Brąz
Tae Satoya
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet

Wyniki reprezentantów Japonii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 62. miejsce
bieg indywidualny - 44. miejsce
  • Hironao Meguro
bieg indywidualny - 66. miejsce
  • Yukio Mochizuki
sprint - 69. miejsce
sprint - 41. miejsce
bieg pościgowy - 35. miejsce
bieg indywidualny - 20. miejsce
sztafeta - 13. miejsce

Kobiety

  • Mami Shindō
sprint - 45. miejsce
bieg pościgowy - 41. miejsce
bieg indywidualny - 64. miejsce
sprint - 30. miejsce
bieg pościgowy - 24. miejsce
bieg indywidualny - 42. miejsce
sprint - 29. miejsce
bieg pościgowy - 23. miejsce
bieg indywidualny - 35. miejsce
sprint - 28. miejsce
bieg pościgowy - 36. miejsce
bieg indywidualny - 50. miejsce
sztafeta - 13. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 21. miejsce
Dwójki - 29. miejsce
Czwórki - 17. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Daichi Azegami
Sprint - 38. miejsce
  • Katsuhito Ebisawa
15 km stylem klasycznym - 50. miejsce
20 km łączony - 49. miejsce
30 km stylem dowolnym - 42. miejsce
50 km stylem klasycznym - 38. miejsce
20 km łączony - 33. miejsce
30 km stylem dowolnym - 48. miejsce
  • Hiroyuki Imai
15 km stylem klasycznym - 36. miejsce
20 km łączony - 34. miejsce
30 km stylem dowolnym - 27. miejsce
50 km stylem klasycznym - 6. miejsce
Sprint - 47. miejsce
15 km stylem klasycznym - 19. miejsce
20 km łączony - 24. miejsce
30 km stylem dowolnym - 30. miejsce
50 km stylem klasycznym - 27. miejsce
  • Hiroshi Kudo
15 km stylem klasycznym - 38. miejsce
50 km stylem klasycznym - 41. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Kobiety

Sprint - 39. miejsce
10 km łączony - 50. miejsce
15 km stylem dowolnym - DNF
15 km stylem dowolnym - 42. miejsce
30 km stylem klasycznym - 36. miejsce
10 km stylem klasycznym - 32. miejsce
10 km łączony - 38. miejsce
15 km stylem dowolnym - 27. miejsce
Sprint - 12. miejsce
10 km stylem klasycznym - 47. miejsce
10 km łączony - 59. miejsce
30 km stylem klasycznym - 26. miejsce
  • Tomomi Ōtaka
Sprint - 47. miejsce
10 km stylem klasycznym - 48. miejsce
30 km stylem klasycznym - 43. miejsce
10 km stylem klasycznym - 31. miejsce
10 km łączony - 27. miejsce
15 km stylem dowolnym - 22. miejsce
30 km stylem klasycznym - 21. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Curling

Kobiety

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint - 22. miejsce
Gundersen - 30. miejsce
Sprint - 33. miejsce
Gundersen - 11. miejsce
Sprint - 6. miejsce
Gundersen - 12. miejsce
Sprint - 17. miejsce
Gundersen - 33. miejsce
sztafeta - 8. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Yōsuke Takeuchi
soliści - 22. miejsce
soliści - 4. miejsce

Kobiety

  • Yoshie Onda
solistki - 17. miejsce
solistki - 5. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Kuniomi Haneishi
500 m - 12. miejsce
  • Hiroki Hirako
5000 m - 17. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m - 2. miejsce
  • Yōsuke Imai
1000 m - 15. miejsce
1500 m - 34. miejsce
  • Toshihiko Itokawa
5000 m - 12. miejsce
10000 m - 11. miejsce
  • Takaharu Nakajima
1500 m - 23. miejsce
1000 m - 44. miejsce
1500 m - 15. miejsce
500 m -
1500 m - 25. miejsce
5000 m - 13. miejsce
10000 m - 4. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m - 16. miejsce

Kobiety

  • Yayoi Nagaoka
1500 m - 24. miejsce
3000 m - 18. miejsce
5000 m - DNF
  • Yuri Obara
1500 m - 29. miejsce
500 m - 6. miejsce
500 m - 12. miejsce
1000 m - 18. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 17. miejsce
  • Eriko Seo
3000 m - 19. miejsce
1000 m - DSQ
1500 m - 9. miejsce
3000 m - 6. miejsce
5000 m - 8. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 14. miejsce
  • Yukari Watanabe
500 m - 9. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 37. miejsce
slalom - 18. miejsce
slalom - DSQ
gigant - 34. miejsce
slalom - DNF
  • Yasuyuki Takishita
zjazd - 42. miejsce
supergigant - DNF

Kobiety

gigant - 29. miejsce
slalom - 14. miejsce
  • Kumiko Kashiwagi
gigant - 35. miejsce
slalom - 16. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Katsuya Nakamoto
jazda po muldach - 26. miejsce
  • Taku Nakanishi
jazda po muldach - 20. miejsce
  • Teppei Noda
jazda po muldach - 30. miejsce
jazda po muldach - 16. miejsce
  • Taku Nakanishi
skoki akrobatyczne - 20. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 20. miejsce
jazda po muldach -
jazda po muldach - 6. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Shigeaki Ushijima
jedynki - 27. miejsce
  • Takahisa Oguchi
    Kei Takahashi
dwójki - DNF

Kobiety

  • Yumie Kobayashi
jedynki - 25. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 8. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 29. miejsce
  • Satoru Terao
500 m - 5. miejsce
1000 m - 12. miejsce
1500 m - 18. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

  • Yuka Kamino
500 m - 25. miejsce
1500 m - 20. miejsce
  • Chikage Tanaka
500 m - 12. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 7. miejsce
  • Ikue Teshigawara
1000 m - 17. miejsce
  • Chikage Tanaka
    Yuka Kamino
    Ikue Teshigawara
    Atsuko Takata
    Nobuko Yamada
sztafeta - 4. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

  • Eiko Nakayama - 12. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża - 7. miejsce
Skocznia normalna - 9. miejsce
Skocznia duża - 20. miejsce
Skocznia normalna - 20. miejsce
Skocznia duża - 41. miejsce
Skocznia normalna - 49. miejsce
Skocznia duża - 24. miejsce
Skocznia normalna - 33. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 23. miejsce
halfpipe - 13. miejsce
halfpipe - 5. miejsce

Kobiety

halfpipe - 12. miejsce
  • Ran Iida
gigant równoległy - DSQ
halfpipe - 16. miejsce
halfpipe - 8. miejsce
gigant równoległy - 2. miejsce
halfpipe - 14. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article