Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Japonia
Kod MKOl JPN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Jōji Katō
Liczba zawodników 110 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 18.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
0
Razem
1

Japonię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 110 sportowców.

Chorążym ekipy japońskiej podczas ceremonii otwarcia był łyżwiarz Jōji Katō.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Gold
Shizuka Arakawa
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki

Wyniki reprezentantów Japonii

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 64. miejsce
sprint - 40. miejsce
bieg pościgowy - 37. miejsce
bieg indywidualny - 64. miejsce
sprint - 49. miejsce
bieg pościgowy - 52. miejsce
bieg indywidualny - 68. miejsce
bieg indywidualny - 79. miejsce
sprint - 72. miejsce
bieg indywidualny - 14. miejsce
bieg masowy - 30. miejsce
Sztafeta - 12. miejsce

Kobiety

  • Tomomi Ōtaka
sprint - 69. miejsce
bieg indywidualny - 69. miejsce
sprint - 32. miejsce
bieg indywidualny - 65. miejsce
sprint - 51. miejsce
bieg pościgowy - DNF
bieg indywidualny - 55. miejsce
sprint - 65. miejsce
bieg indywidualny - 64. miejsce
Sztafeta - 16. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

  • Suguru Kiyokawa
    Ryūichi Kobayashi
Dwójki - 27. miejsce

Kobiety

  • Manami Hino
    Chisato Nagaoka
Dwójki - 15. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Katsuhito Ebisawa
15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
Bieg łączony - 42. miejsce
50 km stylem dowolnym - 49. miejsce
  • Shunsuke Komamura
Sprint stylem dowolnym - 43. miejsce
50 km stylem dowolnym - 59. miejsce
15 km stylem klasycznym - 42. miejsce
Bieg łączony - 59. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 26. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 12. miejsce

Kobiety

Sprint stylem dowolnym - 24. miejsce
15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
Bieg łączony - 35. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 17. miejsce
Bieg łączony - 30. miejsce
30 km stylem dowolnym - 37. miejsce
Bieg łączony - 38. miejsce
30 km stylem dowolnym - 25. miejsce
Sprint drużynowy stylem klasycznym - 8. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Curling

Kobiety

7. miejsce

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Sprint - 22. miejsce
Gundersen - 32. miejsce
  • Takashi Kitamura
Gundersen - 43. miejsce
Sprint - 18. miejsce
Gundersen - 16. miejsce
Sprint - 15. miejsce
Sprint - 19. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

solistki - 15. miejsce
solistki -
solistki - 4. miejsce

Mężczyźni

soliści - 8. miejsce

Pary

  • Nozomi Watanabe
    Akiyuki Kido
Pary taneczne - 15. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m - 20. miejsce
1500 m - 34. miejsce
500 m - 6. miejsce
  • Kesato Miyazaki
5000 m - 21. miejsce
500 m - 13. miejsce
1000 m - 32. miejsce
  • Takaharu Nakajima
1000 m - 27. miejsce
1500 m - 38. miejsce
500 m - 4. miejsce
500 m - 18. miejsce
  • Teruhiro Sugimori
1500 m - 24. miejsce
  • Takahiro Ushiyama
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 35. miejsce
5000 m - 27. miejsce
  • Kesato Miyazaki
    Takaharu Nakajima
    Teruhiro Sugimori
    Takahiro Ushiyama
Sztafeta - 8. miejsce

Kobiety

3000 m - 13. miejsce
1500 m - 29. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m - 16. miejsce
500 m - 8. miejsce
1000 m - 15. miejsce
  • Eriko Seo
1500 m - 22. miejsce
3000 m - 21. miejsce
5000 m - 11. miejsce
1000 m - 17. miejsce
1500 m - 15. miejsce
3000 m - 14. miejsce
5000 m - 13. miejsce
1000 m - 17. miejsce
  • Yukari Watanabe
500 m - 15. miejsce
500 m - 9. miejsce
1500 m - 33. miejsce
Sztafeta - 4. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Yasuhiro Ikuta
slalom - 49. miejsce
slalom - 4. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
slalom - 7. miejsce
gigant - 24. miejsce

Kobiety

gigant - 26. miejsce
slalom - 29. miejsce
  • Mizue Hoshi
slalom - 27. miejsce
  • Mami Sekizuka
slalom - 38. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Ken Mizuno
skoki akrobatyczne - 25. miejsce
jazda po muldach - 30. miejsce
jazda po muldach - 32. miejsce
jazda po muldach - 20. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 27. miejsce
  • Kayo Henmi
skoki akrobatyczne - 21. miejsce
jazda po muldach - 20. miejsce
jazda po muldach - 15. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Takahisa Oguchi
jedynki - 20. miejsce
  • Shigeaki Ushijama
jedynki - 34. miejsce
  • Gorō Hayashibe
    Masaki Toshiro
dwójki - 12. miejsce

Kobiety

  • Madoka Harada
jedynki - 12. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 15. miejsce
  • Hayato Sueyoshi
1500 m - 19. miejsce
  • Saturo Terao
500 m - 6. miejsce
1000 m - 9. miejsce
1500 m - 9. miejsce
Sztafeta - DNF

Kobiety

  • Yuka Kamino
500 m - 14. miejsce
1500 m - 7. miejsce
  • Mika Ozawa
1000 m - 9. miejsce
  • Chikage Tanaka
500 m - 17. miejsce
  • Ikue Teshigawara
1500 m - 17. miejsce
  • Yuka Kamino
    Mika Ozawa
    Chikage Tanaka
    Ikue Teshigawara
    Nobuko Yamada
Sztafeta - 7. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

  • Eiko Nakayama - 14. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - DSQ
skocznia duża - 25. miejsce
skocznia normalna - 18. miejsce
skocznia duża - 42. miejsce
skocznia normalna - 20. miejsce
skocznia duża - 12. miejsce
skocznia normalna - 23. miejsce
skocznia duża - 8. miejsce
drużynowo - 6. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

  • Itaru Chimura
snowboardcross - 16. miejsce
halfpipe - 23. miejsce
halfpipe - 22. miejsce
halfpipe - 14. miejsce
halfpipe - 35. miejsce
  • Kentaro Tsuruoka
gigant równoległy - 28. miejsce

Kobiety

  • Yuka Fujimori
snowboardcross - 7. miejsce
halfpipe - 12. miejsce
halfpipe - 34. miejsce
halfpipe - 10. miejsce
gigant równoległy - 9. miejsce
halfpipe - 9. miejsce
  • Eri Yanetani
gigant równoległy - 18. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article