Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ujeżdżenie drużynowe - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ujeżdżenie drużynowe.

Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ujeżdżenie drużynowe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Jeździectwo
Ujeżdżenie drużynowo
 Niemcy
 Wielka Brytania
 Stany Zjednoczone

Konkurencja ujeżdżenia podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana pomiędzy 10–12 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo.

Terminarz

Data Godzina
10 sierpnia 2016 15:00 Grand Prix
11 sierpnia 2016
12 sierpnia 2016 Grand Prix Special

Wyniki

Do wyników ujeżdżenia drużynowego zaliczane były wyniki trzech zawodników z danego kraju jakie uzyskali podczas Grand Prix (eliminacja do konkursu indywidualnego). Z uzyskanych wyników wyliczano średnią i jest to wynik drużyny. Do dalszej rywalizacji (Grand Prix Special) awansowało 6 najlepszych drużyny (członkowie tych drużyn automatycznie awansowali do Grand Prix Special – bez względu na zajęte miejsce indywidualnie). Wynik drużyny uzyskany w Grand Prix Special był wyliczany jako średnia wyników uzyskanych przez poszczególnych zawodników. Końcowy wynik drużyny był średnią z wyników uzyskanych w Grand Prix i Grand Prix Special.

Grand Prix

Pozycja Kraj Koń Grand Prix Uwagi
ocena indywidualna ocena drużyny
1.  Niemcy
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Kristina Bröring-Sprehe
Isabell Werth
Cosmo
Showtime FRH
Desperados FRH
Weihegold Old
77,329
80,986
82,257
80,643
81,295
2.  Wielka Brytania
Spencer Wilton
Fiona Bigwood
Carl Hester
Charlotte Dujardin
Super Nova II
Orthilia
Nip Tuck
Valegro
72,686
77,157
75,529
85,071
79,252
3.  Stany Zjednoczone
Allison Brock
Kasey Perry-Glass
Steffen Peters
Laura Graves
Rosevelt
Dublet
Legolas 92
Verdades
72,686
75,229
77,614
78,071
76,971
4.  Holandia
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Diederik van Silfhout
Hans Peter Minderhoud
Parzival
Voice
Arlando
Johnson
DNF
75,271
75,900
76,957
76,043
5.  Szwecja
Mads Hendeliowitz
Juliette Ramel
Patrik Kittel
Tinne Vilhelmson-Silfvén
Jimmie Choo SEQ
Buriel K.H.
Deja
Don Aurelio
71,771
74,943
74,586
76,429
75,319
6.  Dania
Anders Dahl
Agnete Kirk Thinggaard
Cathrine Dufour
Anna Kasprzak
Selten HW
Jojo AZ
Cassidy
Donnperignon
69,900
72,229
76,657
73,943
74,276
7.  Hiszpania
Claudio Castilla Ruiz
Daniel Martin Dockx
Severo Jurado
Beatriz Ferrer-Salat
Alcaide
Grandioso
Lorenzo
Delgado
69,814
70,829
76,429
74,829
74,029
8.  Francja
Ludovic Henry
Stéphanie Brieussel
Pierre Volla
Karen Tebar
After You
Amorak
Badinda Altena
Don Luis
69,214
65,114
71,500
75,029
71,914
9.  Australia
Sue Hearn
Mary Hanna
Lyndal Oatley
Kristy Oatley
Remmington
Boogie Woogie
Sandro Boy
Du Soleil
65,343
69,643
70,186
68,900
69,576
10.  Brazylia
Pedro de Almeida
Giovana Pass
Luiza Almeida
João Victor Marcari Oliva
Xaparro do Vouga
Zingaro de Lyw
Vendaval
Xamã dos Pinhais
65,714
67,700
66,914
68,071
67,562
11.  Japonia
Akane Kuroki
Kiichi Harada
Masanao Takahashi
Yuko Kitai
Toots
Egistar
Fabriano
Don Lorean
66,900
68,286
62,986
67,271
67,486

Grand Prix Special

Pozycja Kraj Koń Grand Prix Special Łącznie
ocena indywidualna ocena drużyny
 Niemcy
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Kristina Bröring-Sprehe
Isabell Werth
Cosmo
Showtime FRH
Desperados FRH
Weihegold Old
76,261
82,619
81,401
83,711
82,577 81,936
 Wielka Brytania
Spencer Wilton
Fiona Bigwood
Carl Hester
Charlotte Dujardin
Super Nova II
Orthilia
Nip Tuck
Valegro
73,613
74,342
76,485
82,983
77,937 78,595
 Stany Zjednoczone
Allison Brock
Kasey Perry-Glass
Steffen Peters
Laura Graves
Rosevelt
Dublet
Legolas 92
Verdades
73,824
73,235
74,622
80,644
76,363 76,667
4.  Holandia
Adelinde Cornelissen
Edward Gal
Diederik van Silfhout
Hans Peter Minderhoud
Parzival
Voice
Arlando
Johnson
DNF
73,655
76,092
75,224
74,991 75,517
5.  Szwecja
Mads Hendeliowitz
Juliette Ramel
Patrik Kittel
Tinne Vilhelmson-Silfvén
Jimmie Choo SEQ
Buriel K.H.
Deja
Don Aurelio
71,681
72,045
73,866
77,199
74,370 74,845
6.  Dania
Anders Dahl
Agnete Kirk Thinggaard
Cathrine Dufour
Anna Kasprzak
Selten HW
Jojo AZ
Cassidy
Donnperignon
71,232
72,465
76,050
74,524
74,346 74,311

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – ujeżdżenie drużynowe
Listen to this article