Jules Lapierre - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Jules Lapierre.

Jules Lapierre

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Jules Lapierre
Data i miejsce urodzenia 2 stycznia 1996
Grenoble
Klub Ski Nordique chartrousin
Wzrost 169 cm
Debiut w PŚ 3.12 2017, Lillehammer
(30 km – 25. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ 3.12 2017, Lillehammer
(30 km – 25. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Mistrzostwa świata
brąz Oberstdorf 2021 Sztafeta
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Val di Fiemme 2014 Sztafeta
srebro Ałmaty 2015 Sztafeta
brąz Râșnov 2016 Sztafeta
Mistrzostwa świata młodzieżowców
złoto Lahti 2019 15 km s.dowolny
srebro Goms 2018 30 km b.łączony

Jules Lapierre (ur. 2 stycznia 1996 w Grenoble) – francuski biegacz narciarski, zawodnik klubu Ski Nordique chartrousin.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej zawodnik pojawił się 29 listopada 2012 roku, podczas zawodów juniorskich w francuskiej miejscowości Montgenèvre, gdzie zajął 6. miejsce na dystansie 10 km stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zawodnik zadebiutował 3 grudnia 2017 roku w Lillehammer, na dystansie 30 km w biegu łączonym, gdzie uplasował się na 25. pozycji. Zdobywając pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
15. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +59,1 s Norwegia Simen Hegstad Krüger

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
19. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +2:58,4 min Norwegia Sjur Røthe
24. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +2:17,2 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby
16. 27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf 30 km bieg łączony 1:11:33,9 h + 2:04,3 min
Aleksandr Bolszunow
3.
5 marca 2021 Niemcy Oberstdorf bieg sztafetowy 4×10 km[1] 1:52:39,0 h +1:12,6 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
7. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km stylem dowolnym 32:55,7 min +1:00,3 min Rosja Aleksandr Bolszunow
4 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 30 km bieg łączony 1:15:31,5 h +11,5 s Rosja Aleksandr Bolszunow
6. 31 stycznia 2018 Szwajcaria Goms 15 km stylem klasycznym 36:28,3 min +1:03,7 min Norwegia Mattis Stenshagen
2.
2 lutego 2018 Szwajcaria Goms 30 km bieg łączony 1:18:14,9 h +2,9 s Rosja Dienis Spicow
1.
23 stycznia 2019 Finlandia Lahti 15 km stylem dowolnym 34:02,8 min
10. 25 stycznia 2019 Finlandia Lahti 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:17:19,1 h +28,4 s Rosja Andriej Sobakariow

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
14. 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 20 km bieg łączony 56:09,6 min +1:04,5 min Norwegia Eirik Sverdrup Augdal
4. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +12,9 s Rosja Roman Kajgarodow
2.
3 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x5 km[2] 53:36,6 min +1,0 s  Norwegia
10. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 48:53,3 min +1:27,1 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
7. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 20 km bieg łączony 23:36,4 min +1:41,4 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
2.
8 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sztafeta 4x5 km[3] 45:11,0 min +17,3 s  Rosja
10. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:31,42 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
21. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 10 km stylem klasycznym 28:57,8 min +1:30,9 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
25. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:19,1 min +1:54,5 min Rosja Iwan Jakimuszkin
3.
26 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sztafeta 4x5 km[4] 43:07,5 min +17,3 s  Norwegia

Olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
12. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 10 km stylem dowolnym 24:25,0 min +1:32,8 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
21. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem klasycznym 18:49,4 min +1:34,3 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
32. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów sprint stylem dowolnym Norwegia Aksel Rosenvinge

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2017/2018 126.
2018/2019 36.
2019/2020 nie brał udziału
2020/2021 44.

Miejsca na podium

Lapierre nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - 25 - - 46 48 82 60 47 60 - - - - - - - - - - - 48 - - - - 12
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
- - 81 16 20 22 42 - 19 83 34 45 24 30 18 4 14 - - - - - - 52 - - - 29 51 24 32 31 198
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Bibliografia

Przypisy

  1. Skład zespołu: Hugo Lapalus, Maurice Manificat, Clement Parisse, Jules Lapierre
  2. Skład drużyny: Richard Jouve, Valentin Chauvin, Jules Lapierre, Jean Tiberghien
  3. Skład drużyny: Valentin Chauvin, Jules Lapierre, Jean Tiberghien, Louis Schwartz
  4. Skład drużyny: Jules Lapierre, Martin Collet, Hugo Lapalus, Camille Laude
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Jules Lapierre
Listen to this article