Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerp
Chorąży Archie McDiarmid
Liczba zawodników 53 w 39 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
3
Srebro
3
Brąz
3
Razem
9

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerp reprezentowało 53 zawodników. Był to szósty start reprezentacji na letnich igrzyskach olimpijskich.

Medaliści

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Robert Benson
Walter Byron
Frank Fredrickson
Chris Fridfinnson
Magnus Goodman
Haldor Halderson
Konrad Johannesson
Allan Woodman
Hokej na lodzie Mężczyźni drużynowo
Złoto
Earl Thomson Lekkoatletyka 110 m przez płotki mężczyzn
Złoto
Bert Schneider Boks Waga półśrednia mężczyzn
Srebro
Chris Graham Boks Waga kogucia mężczyzn
Srebro
Georges Prud'Homme Boks Waga średnia mężczyzn
Srebro
George Vernot Pływanie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Clarence Newton Boks Waga lekka mężczyzn
Brąz
Moe Herscovitch Boks Waga średnia mężczyzn
Brąz
George Vernot Pływanie 400 m stylem dowolnym mężczyzn

Skład kadry

Boks


Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Harry Turner waga musza Francja Jean-B. Rampignon
P
Nie awansował
Chris Graham waga kogucia wolny los Francja Henri Ricard
W
Belgia Henri Hébrants
W
Związek Południowej Afryki Clarence Walker
P
Walter Newton waga piórkowa Dania Nick Clausen
P
Nie awansował
William Rankin Holandia Wim Hesterman
P
Nie awansował
Clarence Newton waga lekka Dania Johan Jensen
W
Norwegia Johan Sæterhaug
W
Dania Gotfred Johansen
P
Związek Południowej Afryki Richard Beland
W
Bert Schneider waga półśrednia Związek Południowej Afryki Joseph Thomas
W
Norwegia Aage Steen
W
Stany Zjednoczone Frederick Colberg
W
Wielka Brytania Alexander Ireland
W
Georges Prud'Homme waga średnia Belgia Antoine Masson
W
Francja Marcel Rey-Golliet
W
Norwegia Hjalmar Strømme
W
Wielka Brytania Harry Mallin
P
Montgomery Herschowitch Holandia Paul Munting
W
Związek Południowej Afryki William Bradley
W
Wielka Brytania Harry Mallin
P
Norwegia Hjalmar Strømme
W

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Robert Benson
  • Walter Byron
  • Frank Fredrickson
  • Chris Fridfinnson
  • Magnus Goodman
  • Haldor Halderson
  • Konrad Johannesson
  • Allan Woodman

Turniej o złoty medal

Ćwierćfinał

Kanada  15:0  Czechosłowacja

Półfinał

Kanada  2:0  Stany Zjednoczone

Finał

26 kwietnia 1920 Kanada  12:1  Szwecja

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Herbert McDonald jazda indywidualna na czas (m) 5:20:34,6 31.
Harry Martin 5:30:16,2 38.
Norman Webster Nie ukończył wyścigu
Harold Bounsell Nie ukończył wyścigu
Herbert McDonald
Harry Martin
Norman Webster
Harold Bounsell
jazda drużynowa na czas (m) Nie ukończyli wyścigu

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint William Taylor Francja Henri Bellivier
Stany Zjednoczone Christopher Dotterweich
b.d 3. Nie awansował
Norman Webster Belgia Gustave Daghelinckx
Holandia Tjabel Boonstra
b.d 2. Stany Zjednoczone Fred Taylor
Francja Henri Bellivier
b.d 3. Francja Henri Bellivier
Belgia L'Empereur
Stany Zjednoczone Anthony Young
b.d 3. Nie awansował
Herbert McDonald Dania Henri Andersen
Związek Południowej Afryki George Thursfield
Stany Zjednoczone William Beck
b.d 4. Nie awansował
Harold Bounsell Australia Gerald Halpin
Holandia Franciscus de Vreng
b.d 2. Holandia Mouritius Peeters
Belgia John Verhoeven
b.d 2. Stany Zjednoczone Christopher Dotterweich
Belgia John Verhoeven
Wielka Brytania Thomas Lance
13,4 1. Francja Pierre Lanousse
Francja Georges Perrin
Francja Henri Bellivier
b.d 2. Nie awansował
50 km Herbert McDonald b.d 5.
Harold Bounsell Nie ukończył wyścigu
William Taylor Nie ukończył wyścigu
Norman Webster Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowo Herbert McDonald
Harold Bounsall
Norman Webster
William Taylor
 Związek Południowej Afryki b.d 2. Nie awansowali 7.

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Alexandre Penton 11,1 2. 11,4 5. Nie awansował
Cyril Coaffee b.d 3. Nie awansował
200 m Alexandre Penton 22,9 2. 22,7 2. b.d 4. Nie awansował
Cyril Coaffee b.d 3. Nie awansował
400 m Hec Phillips 52,3 2. 51,5 5. Nie awansował
800 m b.d 8. Nie awansował
1500 m Edward Lawrence 4:03,9 5 Nie awansował
Tommy Town b.d 6. Nie awansował
5000 m Tommy Town Nie ukończył biegu Nie awansował
10 000 m Edward Lawrence 33:08,5 6. Nie awansował
110 m przez płotki Earl Thomson 15,4 2. 15,0 1. 14,8
maraton James Dellow 2:46:47,0 13.
Arthur Scholes 2:48:30,0 15.
Norman General 2:58:01,0 22.
Albert Smoke Nie ukończył biegu
chód na 3 km Edward Freeman b.d 8. Nie awansował
chód na 10 km Dyskwalifikacja| Nie awansował
bieg przełajowy Tommy Town b.d 29.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok wzwyż William Kennedy Nie zaliczył żadnej wysokości Nie awansował
rzut młotem Archie McDiarmid 44,66 9. Nie awansował
John Cameron Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
rzut ciężarem Archie McDiarmid 9,475 4. 10,12 4.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym George Vernot 1:05,2 1. 1:05,8 3. Nie awansował
400 m dowolnym 5:32,6 1. 5:27,8 1. 5:29,6
George Hodgson 5:49,8 2. b.d 4. Nie awansował
1500 m dowolnym George Vernot 23:40,0 1. 22:59,4 1. 22:36,4
George Hodgson 24:36,6 2. b.d 5. Nie awansował
200 m klasycznym Sidney Gooday b.d 5. Nie awansował
400 m klasycznym Nie ukończył wyścigu Nie awansował

Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Richard Flint 126,0 7. Nie awansował
trampolina 3m 480,70 5. Nie awansował
skoki standard i dowolne 351,35 6. Nie awansował

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
trap indywidualnie Robert Montgomery 86 6.
William Hamilton 82 11.
George Beattie 73 b.d
Samuel Vance 71 b.d
John Black 52 b.d
trap drużynowo George Beattie
Samuel Vance
William Hamilton
Robert Montgomery
James Oliver
William McLaren
474 5.

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Czwórka ze sternikiem Robert Hay
Harold Harcourt
Larry Landrian
Strathy Hay
Art Everett
7:18,0 3. Nie awansowali

Zapasy

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga średnia Frank Locon Stany Zjednoczone Charley Johnson
p
Nie awansował

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Listen to this article