Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Mike Smith
Liczba zawodników 295 w 24 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 12.
Złoto
6
Srebro
5
Brąz
7
Razem
18

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich1992 reprezentowało 295 sportowców:179 mężczyzn i 116 kobiet. Był to 20 start reprezentacji Kanady na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Mark McKoy
Lekkoatletyka
bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,12 s[1]
Złoto
Mark Tewksbury
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 53,98 s[2]
Złoto
Marnie McBean, Kathleen Heddle
Wioślarstwo
dwójka bez sternika kobiet 7:06,22 min[3]
Złoto
Kirsten Barnes, Brenda Taylor, Jessica Monroe, Kay Worthington
Wioślarstwo
czwórka bez sternika kobiet 6:30,85 min[4]
Złoto
Kirsten Barnes, Brenda Taylor, Megan Delehanty, Shannon Crawford, Marnie McBean, Kay Worthington, Jessica Monroe, Kathleen Heddle, Lesley Thompson
Wioślarstwo
ósemka kobiet 6:02,62 min[3]
Złoto
John Wallace, Bruce Robertson, Michael Forgeron, Darren Barber, Robert Marland, Michael Rascher, Andy Crosby, Derek Porter-Nesbitt, Terry Paul
Wioślarstwo
ósemka mężczyzn 5:29,53 min[5]
Srebro
Mark Leduc
Boks
waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) w finale przegrał z Kubańczykiem Héctorem Vinentem
Srebro
Guillaume Leblanc
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn 1:22,25 h[1]
Srebro
Sylvie Fréchette
Pływanie synchroniczne
solistki 191,717 pkt[6][a]
Srebro
Penny Vilagos, Vicky Vilagos
Pływanie synchroniczne
duety kobiety 189,394 pkt[7]
Srebro
Jeff Thue
Zapasy
styl wolny waga do 130 kg w finale przegrał z Amerykaninem Bruce'em Baumgartnerem
Brąz
Chris Johnson
Boks
waga średnia do 75 kg mężczyźni w półfinale przegrał z Amerykaninem Chrisem Byrdem[6]
Brąz
Nicolas Gill
Judo
waga do 86 kg mężczyzn
Brąz
Curt Harnett
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn
Brąz
Angela Chalmers
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m kobiet 8:47,22 min[8]
Brąz
Mark Tewksbury, Jon Cleveland, Marcel Gery, Stephen Clarke, Tom Ponting[9]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn 3:39,66 min[2]
Brąz
Silken Laumann
Wioślarstwo
jedynki kobiet 7:28,85 min[3]
Brąz
Eric Jespersen, Ross MacDonald
Żeglarstwo
klasa Star 62,7 pkt[4]

Skład kadry

Badminton

Kobiety

  • Doris Piché - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Denyse Julien - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Doris Piché, Denyse Julien - gra podwójna - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Anil Kaul - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Bryan Blanshard - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • David Humble - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Anil Kaul, David Humble - gra podwójna - 9. miejsce,
  • Bryan Blanshard, Mike Bitten - gra podwójna 17. miejsce,

Boks

Mężczyźni

  • Domenic Figliomeni waga papierowa do 48 kg - 17. miejsce,
  • Marty O'Donnell waga musza do 52 kg - 17. miejsce,
  • Mike Strange waga piórkowa do 57 kg - 17. miejsce,
  • Billy Irwin waga lekka do 60 kg - 9. miejsce,
  • Mark Leduc waga lekkopółśrednia do 63,5 kg - 2. miejsce,
  • Ray Downey waga lekkośrednia do 71 kg - 17. miejsce,
  • Chris Johnson waga średnia do 75 kg - 3. miejsce,
  • Dale Brown waga półciężka do 81 kg - 9. miejsce,
  • Kirk Johnson waga ciężka do 91 kg - 5. miejsce,
  • Thomas Glesby waga superciężka powyżej 91 kg - 9. miejsce,

Gimnastyka

Kobiety

  • Stella Umeh
wielobój indywidualnie - 16. miejsce,
ćwiczenia wolne - 24. miejsce,
skok przez konia - 19. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 32. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 27. miejsce,
  • Lori Strong
wielobój indywidualnie - 53. miejsce,
ćwiczenia wolne - 56. miejsce,
skok przez konia - 63. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 70. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 39. miejsce,
  • Janine Rankin
wielobój indywidualnie - 70. miejsce,
ćwiczenia wolne - 60. miejsce,
skok przez konia - 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 82. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 70. miejsce,
  • Mylène Fleury
wielobój indywidualnie - 77. miejsce,
ćwiczenia wolne - 61. miejsce,
skok przez konia - 86. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 63. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 82. miejsce,
  • Jennifer Wood
wielobój indywidualnie - 78. miejsce,
ćwiczenia wolne - 59. miejsce,
skok przez konia - 74. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 58. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 89. miejsce,
  • Janet Morin
wielobój indywidualnie - 92. miejsce,
ćwiczenia wolne - 91. miejsce,
skok przez konia - 91. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 92. miejsce,
ćwiczenia na równoważni - 91. miejsce,
  • Stella Umeh, Lori Strong, Janine Rankin, Mylène Fleury, Jennifer Wood, Janet Morin - wielobój drużynowo - 10. miejsce,
  • Madonna Gimotea - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 20. miejsce,
  • Susan Cushman - gimnastyka artystyczna - indywidualnie - 29. miejsce,

Mężczyźni

  • Curtis Hibbert
wielobój indywidualnie - 36. miejsce,
ćwiczenia wolne - 70. miejsce,
skok przez konia - 19. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 36. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 23. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 72. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 57. miejsce,
  • Alan Nolet
wielobój indywidualnie - 78. miejsce,
ćwiczenia wolne - 67. miejsce,
skok przez konia - 74. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 87. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 67. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 75. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 72. miejsce,
  • Mike Inglis
wielobój indywidualnie - 86. miejsce,
ćwiczenia wolne - 87. miejsce,
skok przez konia - 78. miejsce,
ćwiczenia na poręczach - 86. miejsce,
ćwiczenia na drążku - 85. miejsce,
ćwiczenia na kółkach - 89. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami - 88. miejsce,

Hokej na trawie

Kobiety

  • Deborah Whitten, Debra Lee Covey, Rochelle Low, Tara Croxford, Sandra Levy, Sue Reid, Heather Jones, Candy Thomson, Bernadette Bowyer, Mary Conn, Laurelee Kopeck, Joel Brough, Milena Gaiga, Sherri Field, Sharon Creelman - 7. miejsce,

Judo

Kobiety

  • Brigitte Lastrade waga do 48 kg - 9. miejsce,
  • Lyne Poirier waga do 52 kg - 16. miejsce,
  • Pascale Mainville waga do 56 kg - 18. miejsce,
  • Michelle Buckingham waga do 61 kg - 20. miejsce,
  • Sandra Greaves waga do 66 kg - 9. miejsce,
  • Alison Webb waga do 72 kg - 9. miejsce,
  • Jane Patterson waga powyżej 72 kg - 13. miejsce,

Mężczyźni

  • Ewan Beaton waga do 60 kg - 9. miejsce,
  • Jean Pierre Cantin waga do 65 kg - 9. miejsce,
  • Roman Hatashita waga do 71 kg - 13. miejsce,
  • Nicolas Gill waga do 86 kg - 3. miejsce,
  • Patrick Roberge waga do 95 kg - 32. miejsce,

Jeździectwo

  • Christilot Hanson-Boylen - ujeżdżenie indywidualnie - 12. miejsce,
  • Cindy Neale-Ishoy - ujeżdżenie indywidualnie - 34. miejsce,
  • Martina Pracht - ujeżdżenie indywidualnie - 48. miejsce,
  • Christilot Hanson-Boylen, Cindy Neale-Ishoy, Martina Pracht - ujeżdżenie drużynowo - 10. miejsce,
  • Jay Hayes - skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończył rundy finałowej
  • Jennifer Foster - skoki przez przeszkody indywidualnie - nie ukończyła rundy finałowej
  • Ian Millar - skoki przez przeszkody indywidualnie - 54. miejsce,
  • Beth Underhill - skoki przez przeszkody indywidualnie - 81. miejsce,
  • Jay Hayes, Jennifer Foster, Ian Millar, Beth Underhill - skoki przez przeszkody drużynowo - 9. miejsce,
  • Robert Stevenson - WKKW indywidualnie - 22. miejsce,
  • Rachel Hunter - WKKW indywidualnie - 49. miejsce,
  • Nicholas Holmes-Smith - WKKW indywidualnie - 53. miejsce,
  • Stuart Young-Black - WKKW indywidualnie - nie ukończył konkurencji,
  • Robert Stevenson, Rachel Hunter, Nicholas Holmes-Smith, Stuart Young-Black - WKKW drużynowo - 12. miejsce,

Kajakarstwo

Kobiety

  • Caroline Brunet - K-1 500 m - 7. miejsce,
  • Alison Herst, Klara MacAskill - K-2 500 m - 5. miejsce,
  • Caroline Brunet, Alison Herst, Klara MacAskill, Kevyn Stafford - K-4 500 m - 6. miejsce,
  • Joanne Woods - kajakarstwo górskie - K-1 - 8. miejsce,
  • Margaret Langford - kajakarstwo górskie - K-1 - 15. miejsce,
  • Sheryl Boyle - kajakarstwo górskie - K-1 - 22. miejsce,

Mężczyźni

  • Renn Crichlow
K-1 500 m - odpadł w półfinale,
K-1 1000 m - 8. miejsce,
  • Kenneth Padvaiskas, Jason Rusu
K-2 500 m - odpadli w półfinale,
K-2 1000 m - odpadli w półfinale,
C-1 500 m - 6. miejsce,
C-1 1000 m - 9. miejsce,
C-2 500 m - 9. miejsce,
C-2 1000 m - 7. miejsce,
  • David Ford - kajakarstwo górskie - K-1 - 15. miejsce,
  • Patrice Gagnon - kajakarstwo górskie - K-1 - 21. miejsce,
  • Larry Norman - kajakarstwo górskie - C-1 - 19. miejsce,
  • Roy Sharplin - kajakarstwo górskie - C-1 - 22. miejsce,
  • Dan Norman - kajakarstwo górskie - C-1 - 30. miejsce,

Kolarstwo

Kobiety

  • Alison Sydor - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 12. miejsce,
  • Kelly-Ann Way
kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 31. miejsce,
kolarstwo torowe - wyścig na 3000 m na dochodzenie - 14. miejsce,
  • Maria Hawkins - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 36. miejsce,
  • Tanya Dubnicoff - kolarstwo torowe - sprint - 6. miejsce,

Mężczyźni

  • Gianni Vignaduzzi - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 26. miejsce,
  • Nathael Sagard - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 41. miejsce,
  • Jacques Landry - kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - 62. miejsce,
  • Colin Davidson, Chris Koberstein, Todd McNutt, Yvan Waddell - kolarstwo szosowe - jazda drużynowa na czas na 100 km - 13. miejsce,
  • Curt Harnett - kolarstwo torowe - sprint - 3. miejsce,
  • Kurt Innes - kolarstwo torowe - wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego - 23. miejsce,
  • Michael Belcourt - kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie indywidualnie - 16. miejsce,
  • John Maloi - kolarstwo torowe - wyścig punktowy - odpadł w eliminacjach,

Lekkoatletyka

Kobiety

  • Karen Clarke
bieg na 100 m - odpadła w eliminacjach,
bieg na 100 m - odpadła w ćwierćfinale,,
bieg na 1500 m - odpadła w półfinale,
bieg na 3000 m - 3. miejsce,
  • Paula Schnurr - bieg na 1500 m - odpadła w półfinale,
  • Debbie Scott-Bowker - bieg na 1500 m - odpadła w półfinale,
  • Robyn Meagher - bieg na 3000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Leah Pells - bieg na 3000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Carole Rouillard - bieg na 10 000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Lisa Harvey - bieg na 10 000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Odette Lapierre - maraton - 19. miejsce,
  • Lizanne Bussières - maraton - nie ukończyła biegu,
  • Katie Anderson - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Rosey Edeh - bieg na 400 m przez płotki - odpadła w półfinale,
  • Donalda Duprey - bieg na 400 m przez płotki - odpadła w półfinale,
  • Rosey Edeh, Charmaine Crooks, Camille Noel, Jill Richardson-Briscoe, Karen Clarke[10] - sztafeta 4 × 400 m - 4. miejsce,
  • Tina Poitras - chód na 10 km - 21. miejsce,
  • Janice McCaffrey - chód na 10 km - 25. miejsce,
  • Pascale Grand - chód na 10 km - 29. miejsce,
  • Georgette Reed - pchnięcie kulą - 16. miejsce,
  • Catherine Bond-Mills - siedmiobój - 21. miejsce,

Mężczyźni

bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Peter Ogilvie - bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Anthony Wilson - bieg na 200 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • Michael McLean - bieg na 400 m - odpadł w eliminacjach,
  • Freddy Williams - bieg na 800 m - odpadł w eliminacjach,
  • Graham Hood - bieg na 1500 m - 9. miejsce,
  • Brendan Matthias - bieg na 5000 m - odpadł w eliminacjach,
  • Paul Williams - bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach,
  • Peter Maher - maraton - nie ukończył biegu,
  • Mark McKoy - bieg na 110 m przez płotki - 1. miejsce
  • Mark Jackson - bieg na 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach,
  • Graeme Fell - bieg na 3000 m z przeszkodami - odpadł w eliminacjach,
  • Ben Johnson, Glenroy Gilbert, Atlee Mahorn, Bruny Surin, Peter Ogilvie[9] - sztafeta 4 × 100 m - odpadli w półfinale (nie ukończyli biegu)
  • Mark Jackson, Anthony Wilson, Mark Graham, Freddy Williams - sztafeta 4 × 400 m - odpadli w eliminacjach,
  • Guillaume Leblanc
chód na 20 km - 2. miejsce,
chód na 50 km - nie ukończył konkurencji,
chód na 20 km - 14. miejsce,
chód na 50 km - nie ukończył konkurencji,

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Claude Rousseau - indywidualnie - 14. miejsce,
  • Sylvain Cadieux - indywidualnie - 60. miejsce,
  • Jeannot Robitaille - indywidualnie - 70. miejsce,
  • Claude Rousseau, Jeannot Robitaille, Sylvain Cadieux - drużynowo - 19. miejsce,

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Ian Soellner - indywidualnie - 43. miejsce,
  • Laurie Shong - indywidualnie - 59. miejsce,

Pływanie

Kobiety

  • Kristin Topham
50 m stylem dowolnym - 10. miejsce,
100 m stylem motylkowym - 14. miejsce,
  • Andrea Nugent
50 m stylem dowolnym - 11. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 16. miejsce,
  • Allison Higson
100 m stylem dowolnym - 25. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 22. miejsce,
  • Nikki Dryden
200 m stylem dowolnym - 19. miejsce,
100 m stylem grzbietowym - 14. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 23. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 4. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 5. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 7. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 13. miejsce,

Mężczyźni

50 m stylem dowolnym - 40. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 18. miejsce,
100 m stylem dowolnym - 41. miejsce,
200 m stylem dowolnym - 23. miejsce,
200 m stylem zmiennym - 14. miejsce,
  • Turlough O'Hare
200 m stylem dowolnym - 15. miejsce,
400 m stylem dowolnym - 21. miejsce,
  • Eddie Parenti
400 m stylem dowolnym - 27. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 26. miejsce,
100 m stylem grzbietowym - 18. miejsce,
200 m stylem grzbietowym - 15. miejsce,
  • Kevin Draxinger - 200 m stylem grzbietowym - 12. miejsce,
  • Jon Cleveland
100 m stylem klasycznym - 13. miejsce,
200 m stylem klasycznym - 14. miejsce,
100 m stylem klasycznym - 25. miejsce,
400 m stylem zmiennym - 10. miejsce,
  • Michael Mason - 200 m stylem klasycznym - 23. miejsce,
  • Marcel Gery - 100 m stylem motylkowym - 6. miejsce,
  • Tom Ponting
100 m stylem motylkowym - 16. miejsce,
200 m stylem motylkowym - 13. miejsce,
  • Gary Anderson - 200 m stylem zmiennym - 8. miejsce,
  • Robert Baird - 400 m stylem zmiennym - 16. miejsce,
  • Mark Tewksbury, Jon Cleveland, Marcel Gery, Stephen Clarke, Tom Ponting[9] - sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym - 3. miejsce,

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Sylvie Fréchette - solistki - 2. miejsce,
  • Penny Vilagos - solistki - odpadła w eliminacjach,
  • Vicky Vilagos - solistki - odpadła w eliminacjach,
  • Penny Vilagos, Vicky Vilagos - duety - 2. miejsce,

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Ivan Darsigny waga do 90 kg - 14. miejsce,
  • Denis Garon waga do 100 kg - 11. miejsce,

Siatkówka

Mężczyźni

  • Allan Coulter, Bradley Willock, Christopher Frehlick, Gino Brousseau, Gregory Williscroft, Joseph Albert, Kent Greves, Kevin Boyles, Randal Gingera, Russell Paddock, Terry Gagnon, William Knight - 10. miejsce,

Skoki do wody

Kobiety

  • Mary DePiero - trampolina 3 m - 8. miejsce,
  • Evelyne Boisvert - trampolina 3 m - 21. miejsce,
  • Paige Gordon - wieża 10 m - 16. miejsce,
  • Anne Montminy - wieża 10 m - 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Mark Rourke - trampolina 3 m - 11. miejsce,
  • David Bédard - trampolina 3 m - 13. miejsce,
  • Bruno Fournier - wieża 10 m - 14. miejsce,
  • William Hayes - wieża 10 m - 21. miejsce,

Strzelectwo

Kobiety

  • Sharon Cozzarin - pistolet pneumatyczny 10 m - 31. miejsce,
  • Sharon Bowes
karabin pneumatyczny 10 m - 26. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 7. miejsce,
  • Christina Schulze-Ashcroft
karabin pneumatyczny 10 m - 31. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m - 14. miejsce,

Mężczyźni

  • Rodney Colwell
pistolet pneumatyczny 10 m - 14. miejsce,
pistolet dowolny 50 m - 37. miejsce,
  • Guy Lorion - karabin pneumatyczny 10 m - 35. miejsce,
  • Jean-François Sénécal - karabin pneumatyczny 10 m - 38. miejsce,
  • Wayne Sorensen - karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m - 26. miejsce,
  • Michel Dion
karabin małokalibrowy, trzy pozycje, 50 m - 33. miejsce,
karabin małokalibrowy, leżąc, 50 m - 24. miejsce,
  • Michael Ashcroft - karabin małokalibrowy, leżąc, 50 m - 15. miejsce,

Open

  • George Leary - trap - 16. miejsce,
  • Sue Nattrass - trap - 21. miejsce,
  • John Primrose - trap - 33. miejsce,

Szermierka

Kobiety

  • Thalie Tremblay - floret indywidualnie - 14. miejsce,
  • Renée Aubin - floret indywidualnie - 32. miejsce,
  • Thalie Tremblay, Renée Aubin, Hélène Bourdages, Shelley Steiner-Wetterberg, Marie-Françoise Hervieu - floret drużynowo - 12. miejsce,

Mężczyźni

  • Benoît Giasson - floret indywidualnie - 43. miejsce,
  • Laurie Shong - szpada indywidualnie - 14. miejsce,
  • Danek Nowosielski - szpada indywidualnie - 18. miejsce,
  • Jean-Marc Chouinard - szpada indywidualnie - 22. miejsce,
  • Jean-Marc Chouinard, Alain Côté, Allan Francis, Danek Nowosielski, Laurie Shong - szpada drużynowo - 7. miejsce,
  • Jean-Paul Banos - szabla indywidualnie - 23. miejsce,
  • Jean-Marie Banos - szabla indywidualnie - 28. miejsce,
  • Tony Plourde - szabla indywidualnie - 35. miejsce,
  • Jean-Paul Banos, Jean-Marie Banos, Tony Plourde, Evens Gravel, Leszek Nowosielski - szabla drużynowo - 10. miejsce,

Tenis stołowy

Kobiety

  • Barbara Chiu - gra pojedyncza - 33. miejsce,

Mężczyźni

  • Gideon Ng - gra pojedyncza - 49. miejsce,

Tenis ziemny

Kobiety

  • Patricia Hy-Boulais - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • René Simpson-Alter - gra pojedyncza - 33. miejsce,
  • Patricia Hy-Boulais, René Simpson-Alter - gra podwójna - 9. miejsce,

Mężczyźni

  • Andrew Sznajder - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Brian Gyetko, Sébastien Leblanc - gra podwójna - 9. miejsce,

Wioślarstwo

Kobiety

Mężczyźni

Zapasy

Mężczyźni

Żeglarstwo

Uwagi

  1. Frechette otrzymała srebrny medal w wyniku błędu brazylijskiej sędzi, która przyznała jej mniej punktów niż zamierzała; rok później MKOl zdecydował przyznać Kanadyjce złoty medal, jednocześnie zachowując złoto pierwotnej zwyciężczyni, Kristen Babb-Sprague (USA)

Przypisy

  1. a b Athletics - Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  2. a b Swimming - Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  3. a b c Rowing - Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  4. a b Sailing - Olympic Games 1992 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  5. Rowing - Olympic Games 1992 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  6. a b LA84 Foundation - official olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  7. Synchronized Swimming - Olympic Games 1992 results, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  8. Athletics - Olympic Games 1992 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-06-15] (ang.).
  9. a b c Brał udział w wyścigach (biegach) eliminacyjnych.
  10. Brała udział w wyścigach eliminacyjnych.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article