Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Kanada
Kod MKOl CAN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Charmaine Crooks
Liczba zawodników 304 w 25 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 21.
Złoto
3
Srebro
11
Brąz
8
Razem
22

Kanadę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie reprezentowało 303 sportowców (152 mężczyzn i 151 kobiet) startujących w 25 dyscyplinach. Sportowcy Kanady zdobyli 22 medale.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Donovan Bailey
Lekkoatletyka
bieg na 100 m mężczyzn 9,84 s[1]
Złoto
Robert Esmie
Glenroy Gilbert
Bruny Surin
Donovan Bailey
Carlton Chambers
Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
bieg sztafetowy 4 x 100 m mężczyzn 37,69 s
Złoto
Marnie McBean
Kathleen Heddle
Wioślarstwo
dwójka podwójna kobiet 6:56,84[2]
Srebro
David Defiagbon
Boks
kategoria półciężka w finale przegrał z Kubańczykiem Félixem Savónem
Srebro
Caroline Brunet
Kajakarstwo
K-1 500 m kobiet 1:47,89[3]
Srebro
Brian Walton
Kolarstwo torowe
wyścig punktowy mężczyzn 29 pkt[4]
Srebro
Derek Porter-Nesbitt
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 6:47,46[5]
Srebro
Jeffrey Lay
Dave Boyes
Gavin Hassett
Brian Peaker
Wioślarstwo
męska czwórka bez sternika wagi lekkiej 6:10,13[5]
Srebro
Silken Laumann
Wioślarstwo
jedynka kobiet 7:35,15[2]
Srebro
Heather McDermid, Tosha Tsang, Maria Maunder, Alison Korn, Emma Robinson, Anna Van der Kamp, Jessica Monroe, Theresa Luke, Lesley Thompson
Wioślarstwo
ósemka kobiet 6:24,05[2]
Srebro
Alison Sydor
Kolarstwo górskie
cross-country kobiet 1:51:58 h[6]
Srebro
Marianne Limpert
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet 2:14,35[7]
Srebro
Christine Larsen, Karen Clark, Sylvie Fréchette, Janice Bremner, Karen Fonteyne, Valérie Hould-Marchand, Erin Woodley, Cari Read, Lisa Alexander
Pływanie synchroniczne
drużynowo 98,367 pkt[8]
Srebro
Guivi Sissaouri
Zapasy
waga do 57 kg styl wolny mężczyzn w finale przegrał z Amerykaninem Kendallem Crossem
Brąz
Curt Harnett
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn w wyścigach o 3 miejsce pokonał Australijczyka Gary Neiwanda 2:0[9]
Brąz
Clara Hughes
Kolarstwo Szosowe
wyścig ze startu wspólnego kobiet 2:36:44 h[10]
Brąz
Clara Hughes
Kolarstwo szosowe
jazda indywidualna na czas kobiet 37:13 min[11]
Brąz
Curtis Myden
Pływanie
200 m stylem zmiennym mężczyzn 2:01,13[12]
Brąz
Curtis Myden
Pływanie
400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:16,28[12]
Brąz
Annie Pelletier
Skoki do wody
trampolina kobiet 509,64 pkt[13]
Brąz
John Child, Mark Heese
Siatkówka plażowa
turniej mężczyzn w meczu o 3. miejsce pokonali duet portugalski Miguel Maia João Brenha 2:0 (12-5, 12-8)[10]
Brąz
Laryssa Biesenthal
Marnie McBean
Diane O’Grady
Kathleen Heddle
Wioślarstwo
czwórka podwójna 6:30,38[2]

Skład kadry

Badminton

Mężczyźni

  • Iain Sydie - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Jaimie Dawson - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Anil Kaul, Iain Sydie - gra podwójna - 17. miejsce,
  • Darryl Yung, Jaimie Dawson - gra podwójna - 17. miejsce,

Kobiety

  • Denyse Julien - gra pojedyncza - 17. miejsce,
  • Doris Piché - gra pojedyncza - 17. miejsce
  • Denyse Julien, Si-An Deng - gra podwójna - 17. miejsce,

Miksty

  • Denyse Julien, Darryl Yung - 9. miejsce,
  • Doris Piché, Iain Sydie- 17, miejsce,
  • Si-An Deng, Anil Kaul - 17. miejsce,

Koszykówka

Kobiety

  • Bev Smith, Karla Karch-Gailus, Camille Thompson, Sue Stewart, Shawna Molcak, Jodi Evans, Cynthia Johnston, Dianne Norman, Martina Jerant, Kelly Boucher, Andrea Blackwell, Marlelynn Lange-Harris - 11. miejsce

Boks

Mężczyźni

  • Domenic Figliomeni - waga papierowa (do 48 kg) - 17. miejsce,
  • Claude Lambert - waga kogucia (do 54 kg) - 17. miejsce,
  • Casey Patton - waga piórkowa (do 57 kg) - 17. miejsce,
  • Mike Strange - waga lekka (do 60 kg) - 5. miejsce,
  • Phil Boudreault - waga lekkopółśrednia (do 63,5 kg) - 9. miejsce,
  • Hercules Kyvelos - waga półśrednia (do 67 kg) - 17. miejsce,
  • Nick Farrell - waga lekkośrednia (do 71 kg) - 17. miejsce,
  • Randall Thompson - waga średnia (do 75 kg) - 17. miejsce,
  • Troy Amos-Ross - waga półciężka (do 81 kg) - 6. miejsce,
  • David Defiagbon - waga ciężka (do 91 kg) - 2. miejsce,
  • Jean-François Bergeron - waga superciężka (powyżej 91 kg) - 9. miejsce,

Gimnastyka

Mężczyźni

  • Alan Nolet
    • wielobój indywidualnie - 56. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 72. miejsce,
    • skok przez konia - 76. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 80. miejsce
    • ćwiczenia na drążku - 74. miejsce
    • ćwiczenia na kółkach - 81. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami - 78. miejsce,
  • Richard Ikeda
    • wielobój indywidualnie - 63. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 80. miejsce,
    • skok przez konia - 90. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 91. miejsce,
    • ćwiczenia na drążku - 91. miejsce,
    • ćwiczenia na kółkach - 96. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami - 45. miejsce,
  • Kris Burley
    • wielobój indywidualnie - 69. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 81. miejsce,
    • skok przez konia - 40. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 64. miejsce,
    • ćwiczenia na drążku - 88. miejsce,
    • ćwiczenia na kółkach - 97. miejsce,
    • ćwiczenia na koniu z łękami - 96. miejsce

Kobiety

  • Yvonne Tousek
    • wielobój indywidualnie - 26. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 56. miejsce,
    • skok przez konia - 58. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 71. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni - 30. miejsce,
  • Jennifer Exaltacion
    • wielobój indywidualnie - 54. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 82. miejsce,
    • skok przez konia - 80. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 68. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni - 47. miejsce,
  • Shanyn MacEachern
    • wielobój indywidualnie - 62. miejsce,
    • ćwiczenia wolne - 67. miejsce,
    • skok przez konia - 52. miejsce,
    • ćwiczenia na poręczach - 55. miejsce,
    • ćwiczenia na równoważni - 87. miejsce,
  • Camille Martens - gimnastyka artystyczna indywidualnie - odpadła w eliminacjach,

Jeździectwo

  • Leonie Bramall - ujeźdzenie indywidualnie - 29. miejsce,
  • Evi Strasser - ujeżdżenie indywidualnie - 43. miejsce,
  • Gina Smith - ujeżdżenie indywidualnie - 44. miejsce,
  • Leonie Bramall, Evi Strasser, Gina Smith - ujeżdżenie drużynowo - 10. miejsce,
  • Ian Millar - skoki przez przeszkody indywidualnie - 46. miejsce,
  • Malcolm Cone - skoki przez przeszkody indywidualnie - 52. miejsce
  • Linda Southern-Heathcott - skoki przez przeszkody indywidualnie - 58. miejsce,
  • Christopher Delia - skoki przez przeszkody indywidualnie - 66. miejsce,
  • Ian Millar, Malcolm Cone, Linda Southern-Heathcott, Christopher Delia - skoki przez przeszkody drużynowo - 16. miejsce,
  • Kelli McMullen-Temple - WKKW indywidualnie - 18. miejsce,
  • Kelli McMullen-Temple, Claire Smith, Stuart Young-Black, Therese Washtock - WKKW drużynowo - 14. miejsce,

Judo

Mężczyźni

  • Taro Tan - waga do 65 kg - 17. miejsce,
  • Colin Morgan - waga do 78 kg - 21. miejsce,
  • Nicolas Gill - waga do 86 kg - 7. miejsce,
  • Keith Morgan - waga do 95 kg - 17. miejsce,

Kobiety

  • Carolyne Lepage - waga do 48 kg - 13. miejsce,
  • Nathalie Gosselin - waga do 52 kg - 14. miejsce,
  • Marie-Josée Morneau - waga do 56 kg - 16. miejsce,
  • Michelle Buckingham - waga do 61 kg - 13. miejsce,
  • Niki Jenkins - waga do 72 kg - 13. miejsce,
  • Nancy Filteau - waga powyżej 72 kg - 9. miejsce,

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Renn Crichlow - K-1 500 m - odpadł w półfinale,
  • Erik Gervais - K-1 1000 m - odpadł w repasażach,
  • Mihai Apostol, Peter Giles, Liam Jewell, Renn Crichlow - K-4 1000 m - 7. miejsce,
  • Steve Giles - C-1 500 m - 8. miejsce,
  • Gavin Maxwell - C-1 1000 m - odpadł w repasażach,
  • Attila Buday, Tamas Buday Jr. - C-2 500 m - odpadli w półfinale,
  • Steve Giles, Dan Howe - C-2 1000 m - 9. miejsce,
  • David Ford - kajakarstwo górskie K-1 - 15. miejsce,
  • Larry Norman - kajakarstwo górskie C-1 - 8. miejsce,
  • Benoît Gauthier, François Letourneau - kajakarstwo górskie C-2 - 8. miejsce,

Kobiety

  • Caroline Brunet - K-1 500 m - 2. miejsce
  • Marie-Josée Gibeau-Ouimet, Corrina Kennedy - K-2 500 m - 5. miejsce,
  • Marie-Josée Gibeau-Ouimet, Alison Herst, Klara MacAskill, Corrina Kennedy - K-4 500 m - 5. miejsce,
  • Margaret Langford - kajakarstwo górskie K-1 - 8. miejsce,
  • Sheryl Boyle - kajakarstwo górskie K-1 - 27. miejsce

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Stephen Bauer - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 41. miejsce,
  • Michael Barry - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 64. miejsce,
  • Gordon Fraser - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 75. miejsce,
  • Eric Wohlberg
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 80. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 26. miejsce,
  • Jacques Landry - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 88. miejsce,
  • Curt Harnett - kolarstwo torowe sprint - 3. miejsce,
  • Brian Walton - kolarstwo torowe wyścig punktowy - 2. miejsce,
  • Warren Sallenback - kolarstwo górskie cross-country - 13. miejsce,
  • Andreas Hestler - kolarstwo górskie cross-country - 31. miejsce,

Kobiety

  • Clara Hughes
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 3. miejsce,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 3. miejsce,
  • Sue Palmer-Komar - kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - 10. miejsce,
  • Linda Jackson
    • kolarstwo szosowe wyścig ze startu wspólnego - nie ukończyła wyścigu,
    • kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas - 9. miejsce,
  • Tanya Dubnicoff - kolarstwo torowe sprint - 8. miejsce,
  • Alison Sydor - kolarstwo górskie cross-country - 2. miejsce,
  • Lesley Tomlinson - kolarstwo górskie cross-country - 13. miejsce,

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Donovan Bailey - bieg na 100 m - 1. miejsce,
  • Bruny Surin - bieg na 100 m - odpadł w półfinale,
  • Glenroy Gilbert - bieg na 100 m - odpadł w ćwierćfinale,
  • O’Brian Gibbons - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Carlton Chambers - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Peter Ogilvie - bieg na 200 m - odpadł w eliminacjach,
  • Robert Esmie, Glenroy Gilbert, Bruny Surin, Donovan Bailey, Carlton Chambers[14] - sztafeta 4 x 100 m mężczyzn - 1. miejsce
  • Graham Hood - bieg na 1500 m - odpadł w eliminacjach (nie ukończył biegu),
  • Jeff Schiebler - bieg na 10 000 m - odpadł w eliminacjach,
  • Peter Fonseca - maraton - 21. miejsce,
  • Carey Nelson - maraton - 35. miejsce,
  • Bruce Deacon - maraton - 39. miejsce,
  • Timothy Kroeker - bieg na 110 m przez płotki - odpadł w ćwierćfinale,
  • Joël Bourgeois - bieg na 3000 m z przeszkodami - odpadł w półfinale,
  • Martin St. Pierre - chód na 20 km - 36. miejsce,
  • Arturo Huerta - chód na 20 km - 42. miejsce,
  • Tim Berrett - chód na 50 km - 10. miejsce,
  • Charles Lefrançois - skok wzwyż - 15. miejsce,
  • Richard Duncan - skok w dal - 34. miejsce,
  • Bradley Snyder - pchnięcie kulą - 31. miejsce,
  • Jason Tunks - rzut dyskiem - 33. miejsce,
  • Mike Smith - dziesięciobój - 13. miejsce,

Kobiety

  • Tara Perry - bieg na 200 m - odpadła w eliminacjach,
  • LaDonna Antoine - bieg na 400 m - odpadła w ćwierćfinale,
  • Charmaine Crooks - bieg na 800 m - odpadła w ćwierćfinale,
  • Leah Pells - bieg na 1500 m - 4. miejsce,
  • Paula Schnurr - bieg na 1500 m - odpadła w eliminacjach,
  • Kathy Butler - bieg na 5000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Robyn Meagher - bieg na 5000 m - odpadła w eliminacjach,
  • Danuta Bartoszek - maraton - 32. miejsce,
  • May Allison - maraton - 52. miejsce,
  • Katie Anderson - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w ćwierćfinale,
  • Lesley Tashlin - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w eliminacjach,
  • Sonia Paquette - bieg na 100 m przez płotki - odpadła w eliminacjach,
  • Rosey Edeh - bieg na 400 m przez płotki - 6. miejsce,
  • Katie Anderson, Tara Perry, LaDonna Antoine, Lesley Tashlin - sztafeta 4 x 100 m - odpadły w eliminacjach,
  • Janice McCaffrey - chód na 10 km - 25. miejsce,
  • Tina Poitras - chód na 10 km - 32. miejsce,
  • Nicole Devonish - skok w dal - 34. miejsce,
  • Catherine Bond-Mills - siedmiobój - 25. miejsce,

Łucznictwo

Mężczyźni

  • Jeannot Robitaille - indywidualnie - 37. miejsce,
  • Robert Rusnov - indywidualnie - 38. miejsce,
  • Kevin Sally - indywidualnie - 49. miejsce,
  • Jeannot Robitaille, Robert Rusnov, Kevin Sally - drużynowo - 15. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Hugues Legault - 50 m stylem dowolnym - 39. miejsce,
  • Stephen Clarke
    • 100 m stylem dowolnym - 15. miejsce,
    • 100 m stylem motylkowym - 7. miejsce,
  • Robert Braknis - 100 m stylem grzbietowym - 16. miejsce,
  • Chris Renaud
    • 100 m stylem grzbietowym - 18. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym - 10. miejsce,
  • Jon Cleveland
    • 100 m stylem klasycznym - 23. miejsce,
    • 200 m stylem klasycznym - 15. miejsce,
  • Eddie Parenti - 100 m stylem motylkowym - 15. miejsce,
  • Casey Barrett - 200 m stylem motylkowym - 11. miejsce,
  • Curtis Myden
    • 200 m stylem zmiennym - 3. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym - 3. miejsce,
  • Robert Braknis, Stephen Clarke, Jon Cleveland, Eddie Parenti - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 12. miejsce,

Kobiety

  • Martine Dessureault - 50 m stylem dowolnym - 26. miejsce,
  • Laura Nicholls - 50 m stylem dowolnym - 29. miejsce,
  • Shannon Shakespeare - 100 m stylem dowolnym - 17. miejsce,
  • Joanne Malar - 200 m stylem dowolnym - 16. miejsce,
  • Andrea Schwartz - 400 m stylem dowolnym - 20. miejsce,
  • Nikki Dryden - 800 m stylem dowolnym - 14. miejsce,
  • Stephanie Richardson - 800 m stylem dowolnym - 19. miejsce,
  • Shannon Shakespeare, Julie Howard, Andrea Moody, Marianne Limpert - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym - 7. miejsce,
  • Marianne Limpert, Shannon Shakespeare, Andrea Schwartz, Jessica Deglau, Joanne Malar[15], Sophie Simard[15] - 5. miejsce,
  • Julie Howard
    • 100 m stylem grzbietowym - 15. miejsce,
    • 200 m stylem grzbietowym - 20. miejsce,
  • Guylaine Cloutier - 100 m stylem klasycznym - 6. miejsce,
  • Lisa Flood - 100 m stylem klasycznym - 10. miejsce,
  • Christin Petelski - 200 m stylem klasycznym - 8. miejsce,
  • Riley Mants - 200 m stylem klasycznym - 19. miejsce,
  • Sarah Evanetz - 100 m stylem motylkowym - 15. miejsce,
  • Jessica Amey - 100 m stylem motylkowym - 25. miejsce,
  • Jessica Deglau - 200 m stylem motylkowym - 6. miejsce,
  • Andrea Schwartz - 200 m stylem motylkowym - 15. miejsce,
  • Marianne Limpert - 200 m stylem zmiennym - 2. miejsce,
  • Joanne Malar
    • 200 m stylem zmiennym - 4. miejsce,
    • 400 m stylem zmiennym - 9. miejsce,
  • Joanne Malar - 400 m stylem zmiennym - 11. miejsce,
  • Julie Howard, Guylaine Cloutier, Sarah Evanetz, Shannon Shakespeare - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym - 5. miejsce

Pływanie synchroniczne

Kobiety

  • Christine Larsen, Karen Clark, Sylvie Fréchette, Janice Bremner, Karen Fonteyne, Valérie Hould-Marchand, Erin Woodley, Cari Read, Lisa Alexander - drużynowo - 2. miejsce

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Jean Lavertue - waga do 64 kg - 28. miejsce,
  • Serge Tremblay - waga do 83 kg - 13. miejsce

Siatkówka

Mężczyźni

  • John Child, Mark Heese - siatkówka plażowa - 3. miejsce,
  • Edward Drakich, Marc Dunn - siatkówka plażowa - 17. miejsce,

Kobiety

  • Margo Malowney, Barbara Broen-Ouelette - siatkówka plażowa - 17. miejsce
  • Diane Ratnik, Josée Corbeil, Katrina von Sass, Brigitte Soucy, Erminia Russo, Michelle Sawatzky, Janis Kelly, Lori Ann Mundt, Kathy Tough, Wanda Guenette, Christine Stark, Kerri Ann Buchberger - 9. miejsce

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Philippe Comtois - trampolina - 16. miejsce,
  • David Bédard - trampolina - 19. miejsce,

Kobiety

  • Annie Pelletier - trampolina - 3. miejsce
  • Eryn Bulmer - trampolina - 21. miejsce,
  • Paige Gordon - platforma (wieża) - 21. miejsce,
  • Anne Montminy - platforma (wieża) - 24. miejsce,

Softball

Kobiety

  • Sandy Beasley, Juanita Clayton, Karen Doell, Carrie Flemmer, Kelly Kelland, Kara McGaw, Pauline Maurice, Candace Murray, Christine Parris, Lori Sippel, Karen Snelgrove, Debbie Sonnenberg, Alecia Stephenson, Colleen Thorburn-Smith, Carmie Vairo - 5. miejsce,

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Jean-François Sénécal - karabin pneumatyczny 10 m - 30, miejsce,
  • Michel Dion
    • karabin małokalibrowy 3 pozycje 50 m - 43. miejsce,
    • karabin małokalibrowy leżąc 50 m - 30. miejsce,
  • George Leary - trap - 8. miejsce,
  • Ian Shaw - trap - 45. miejsce,
  • Kirk Reynolds - podwójny trap - 12. miejsce,
  • Rodney Boll - podwójny trap - 19. miejsce,
  • Clayton Miller - skeet - 20. miejsce,
  • Jason Caswell - skeet - 53. miejsce,

Kobiety

  • Cynthia Meyer - podwójny trap - 15. miejsce,

Szermierka

Mężczyźni

  • Jean-Marc Chouinard - szpada indywidualnie - 19. miejsce,
  • Danek Nowosielski - szpada indywidualnie - 20. miejsce,
  • James Ransom - szpada indywidualnie - 38. miejsce,
  • Jean-Marc Chouinard, Danek Nowosielski, James Ransom - szpada drużynowo - 9. miejsce,
  • Jean-Paul Banos - szabla indywidualnie - 29. miejsce,
  • Tony Plourde - szabla indywidualnie - 30. miejsce
  • Jean-Marie Banos - szabla indywidualnie - 31. miejsce,
  • Jean-Paul Banos, Tony Plourde, Jean-Marie Banos - szabla drużynowo - 10. miejsce,

Tenis stołowy

Mężczyźni

  • Johnny Huang - gra pojedyncza - 5. miejsce,
  • Joe Ng - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Joe Ng, Johnny Huang - gra podwójna - 17. miejsce,

Kobiety

  • Lijuan Geng - gra pojedyncza - 9. miejsce,
  • Petra Cada - gra pojedyncza - 49. miejsce,
  • Barbara Chiu, Lijuan Geng - gra podwójna - 17. miejsce,

Tenis ziemny

Mężczyźni

Kobiety

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Derek Porter-Nesbitt - jedynki - 2. miejsce
  • Michael Forgeron, Todd Hallett - dwójka podwójna - 7. miejsce,
  • Greg Stevenson, Phil Graham, Henry Hering, Mark Platt, Darren Barber, Andy Crosby, Scott Brodie, Adam Parfitt, Pat Newman - ósemka - 4. miejsce,
  • Jeffrey Lay, Dave Boyes, Gavin Hassett, Brian Peaker - czwórka bez sternika wagi lekkiej - 2. miejsce

Kobiety

Zapasy

Mężczyźni

  • Ainsley Robinson - styl klasyczny waga do 62 kg - 18. miejsce,
  • Colin Daynes - styl klasyczny waga do 68 kg - 14. miejsce,
  • Doug Cox - styl klasyczny waga do 90 kg - 19. miejsce,
  • Colbie Bell - styl klasyczny waga do 100 kg - 17. miejsce,
  • Yogi Johl - styl klasyczny waga do 130 kg - 13. miejsce,
  • Paul Ragusa - styl wolny waga do 48 kg - 16. miejsce,
  • Gregory Woodcroft - styl wolny waga do 52 kg - 8. miejsce,
  • Giuvi Sissaouri - styl wolny waga do 57 kg - 2. miejsce,
  • Marty Calder - styl wolny waga do 62 kg - 7. miejsce,
  • Craig Roberts - styl wolny waga do 68 kg - 12. miejsce,
  • David Hohl - styl wolny waga do 74 kg - 9. miejsce,
  • Scott Bianco - styl wolny waga do 90 kg - 15. miejsce,
  • Oleg Ladik - styl wolny waga do 100 kg - 8. miejsce,
  • Andy Borodow - styl wolny waga do 130 kg - 14. miejsce,

Żeglarstwo

  • Alain Bolduc - windsufring mężczyzn - 16. miejsce,
  • Richard Clarke - klasa Finn - 9. miejsce,
  • Paul Hannam, Brian Storey - klasa 470 mężczyźni - 20. miejsce,
  • Rod Davies - klasa Laser - 26. miejsce,
  • Ross MacDonald, Eric Jespersen - klasa Star - 14. miejsce,
  • Marc Peers, Roy Janse - klasa Tornado - 11. miejsce,
  • William Abbott, Joanne Abbott, Brad Boston - klasa Soling - 5. miejsce,
  • Caroll-Ann Alie - windsurfing kobiet - 12. miejsce,
  • Tine Moberg-Parker - klasa Europa - 13. miejsce,
  • Leigh Andrew-Pearson, Penny Stamper-Davis - klasa 470 kobiet - 9. miejsce,

Przypisy

  1. Rekord świata
  2. a b c d Rowing - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  3. Canoening - Olympic Games - Flatwater 1996 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  4. Track Cycling - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  5. a b Rowing - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  6. Mountain Bike - Olympic Games 1996 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  7. Swimming - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  8. Synchronized Swimming - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  9. LA84 Fundation - oficial olympic reports, la84foundation.org [dostęp 2012-04-18] [zarchiwizowane z adresu 2018-11-04] (ang.).
  10. a b BVB_Olympic_Results.pdf, fivb.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  11. Cycling - Olympic Games 1996 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  12. a b Swimming - Olympic Games 1996 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  13. Diving - Olympic Games 1996 - results Women, the-sports.org [dostęp 2012-04-18] (ang.).
  14. Startował w biegach eliminacyjnych i półfinale
  15. a b Startowała w wyścigach eliminacyjnych

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article