Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Brian Orser
Liczba zawodników 112 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 13.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
3
Razem
5

Reprezentacja Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 liczyła 112 zawodników - 82 mężczyzn i 30 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie pięć medali - dwa srebrne i trzy brązowe.

Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem podczas ZIO 1988 była Isabelle Brasseur (17 lat i 201 dni), a najstarszym - Ken Karpoff (32 lat i 44 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Srebro
Brian Orser
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Srebro
Elizabeth Manley
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
Karen Percy
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Brąz
Karen Percy
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Brąz
Tracy Wilson
Robert McCall
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Ilość pudeł Pozycja Źródło
Glenn Rupertus Sprint na 10 km 27:38.6 2 (1+1) 34. [1]
Ken Karpoff 28:12.9 1 (0+1) 46.
Charles Plamondon 28:30.5 3 (2+1) 55.
Paget Stewart 29:06.9 4 (1+3) 58.
Ken Karpoff Bieg indywidualny na 20 km 1:02:19.7 3 (0+3+3+0) 33. [2]
Glenn Rupertus 1:03:10.4 7 (1+3+2+1) 34.
Charles Plamondon 1:04:27.5 5 (1+1+1+2) 46.
Jamie Kallio 1:10:13.1 7 (0+0+2+5) 59.
Charles Plamondon
Glenn Rupertus
Ken Karpoff
Jamie Kallio
Sztafeta 4x7,5 km 1:33:37.0 4 15. [3]

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Pierre Harvey 15 km stylem klasycznym 43:22.0 17. [4]
Yves Bilodeau 45:26.6 34.
Al Pilcher 46:21.1 46.
Dennis Lawrence 46:26.3 47.
Pierre Harvey 30 km stylem klasycznym 1:28:21.7 14. [5]
Yves Bilodeau 1:32:17.8 35.
Al Pilcher 1:33:04.7 39.
Wayne Dustin 1:34:37.8 46.
Pierre Harvey 50 km stylem dowolnym 2:10:54.8 21. [6]
Dennis Lawrence 2:17:55.7 43.
Alain Masson 2:19:21.7 46.
Wayne Dustin 2:21:31.8 49.
Yves Bilodeau
Al Pilcher
Pierre Harvey
Dennis Lawrence
Sztafeta 4x10 km 1:48:59.7 9. [7]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Lorna Sasseville 5 km stylem klasycznym 16:23.3 26. [8]
Angela Schmidt-Foster 16:32.5 32.
Carol Gibson 16:35.2 33.
Jean McAllister 17:32.4 46.
Lorna Sasseville 10 km stylem klasycznym 32:49.7 30. [9]
Carol Gibson 33:03.9 33.
Marie-Andrée Masson 33:35.6 37.
Angela Schmidt-Foster 33:45.9 38.
Carol Gibson 20 km stylem dowolnym 1:01:12.0 26. [10]
Marie-Andrée Masson 1:01:12.6 27.
Jean McAllister 1:02:02.8 31.
Angela Schmidt-Foster 1:04:21.9 44.
Angela Schmidt-Foster
Carol Gibson
Lorna Sasseville
Marie-Andrée Masson
Sztafeta 4x5 km 1:04:22.6 9. [11]

Bobsleje

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas ślizgu Suma czasów Pozycja Źródło
1 2 3 4
Greg Haydenluck

Lloyd Guss

Dwójki 57.36 59.90 1:00.11 59.60 3:56.97 10. [12]
David Leuty

Kevin Tyler

58.56 59.08 1:00.55 1:00.00 3:58.19 13.
Greg Haydenluck

Cal Langford

Kevin Tyler

Lloyd Guss

Czwórki 57.18 57.82 56.67 58.32 3:50.37 13. [13]
Chris Lori

Ken LeBlanc

Andrew Swim

Howard Dell

56.66 58.05 57.34 58.32 3:50.37 15.

Hokej na lodzie

Drużyna Faza grupowa Faza finałowa Pozycja Źródło
Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Punkty

Bilans

Bramki

Pozycja Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Przeciwnik

Wynik

Punkty

Bilans

Bramki

Pozycja
Reprezentacja Kanady w hokeju na lodzie  Polska

1-0 (1-0,0-0,0-0)

 Szwajcaria

4-2 (0-0,1-1,3-1)

 Finlandia

1-3 (0-3,1-0,0-0)

 Francja

9-5 (7-3,0-1,2-1)

 Szwecja

2-2 (1-1,1-0,0-1)

7 pkt

3-1-1

17:12

3. Q  ZSRR

0-5 (0-0,0-2,0-3)

 RFN

8-1 (1-0,4-1,3-0)

 Czechosłowacja

6-3 (3-1,1-2,2-0)

5 pkt

2-1-2

17:14

4. 4. [14]

Kadra

Zawodnik Pozycja Data urodzenia Klub w sezonie 1987/88
Ken Berry LW 21.06.1960 Kanada Vancouver Canucks
Serge Boisvert RW 01.06.1959 Kanada Montreal Canadiens
Brian Bradley C 21.01.1965 Kanada Vancouver Canucks
Sean Burke G 29.01.1967 Stany Zjednoczone New Jersey Devils
Chris Felix D 27.05.1964 Stany Zjednoczone Fort Wayne Komets
Randy Gregg D 19.02.1956 Stany Zjednoczone Edmonton Oilers
Marc Habscheid RW/C 01.03.1963 Stany Zjednoczone Minnesota North Stars
Robert Joyce LW 11.07.1966 Stany Zjednoczone Boston Bruins
Vaughn Karpan LW 20.06.1961 brak
Merlin Malinowski C 27.09.1958 Szwajcaria SCL Tigers
Andy Moog G 18.02.1960 Stany Zjednoczone Boston Bruins
Jim Peplinski LW 24.10.1960 Kanada Calgary Flames
Serge Roy D 25.06.1962 Stany Zjednoczone Adirondack Red Wings
Wally Schreiber RW 15.04.1962 Stany Zjednoczone Minnesota North Stars
Gord Sherven C 21.08.1963 Stany Zjednoczone Hartford Whalers
Tony Stiles D 12.08.1959 brak
Steve Tambellini C 14.05.1958 Kanada Vancouver Canucks
Claude Vilgrain RW 01.03.1963 Kanada Vancouver Canucks
Tim Watters D 25.07.1959 Kanada Winnipeg Jets
Ken Yaremchuk C 01.01.1964 Kanada Toronto Maple Leafs
Trent Yawney D 29.09.1965 Stany Zjednoczone Chicago Blackhawks
Zarley Zalapski D 22.04.1968 Stany Zjednoczone Pittsburgh Penguins

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki na normalnej skoczni Bieg pościgowy na 15 km Pozycja końcowa Źródło
Skok 1 Skok 2 Skok 3 Suma punktów Pozycja Strata na początku Czas netto Pozycja
Wynik Punkty Wynik Punkty Wynik Punkty
Jon Servold Gundersen 77 m 84,6 pkt 79,5 m 96,7 pkt 77 m 90,4 pkt 187,1 pkt 33. +4:36.0 41:56.1 38. 38. [15]

Łyżwiarstwo figurowe

Soliści

Zawodnik Taniec obowiązkowy Program krótki Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Brian Orser 5 sędziów - 3. lub wyższa pozycja 3. 1,8 pkt 7 sędziów - 1. pozycja 1. 0,4 pkt 9 sędziów - 2. lub wyższa pozycja 2. 2 pkt 4,2 pkt
[16]
Kurt Browning 8 sędziów - 11. lub wyższa pozycja 11. 6,6 pkt 5 sędziów - 6. lub wyższa pozycja 7. 2,8 pkt 6 sędziów - 7. lub wyższa pozycja 6. 6 pkt 15,4 pkt 8.
Neil Paterson 5 sędziów - 17. lub wyższa pozycja 17. 10,2 pkt 6 sędziów - 13. lub wyższa pozycja 13. 5,2 pkt 6 sędziów - 16. lub wyższa pozycja 16. 16 pkt 31,4 pkt 16.

Solistki

Zawodnik Taniec obowiązkowy Program krótki Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Elizabeth Manley 6 sędziów - 5. lub wyższa pozycja 4. 2,4 pkt 7 sędziów - 3. lub wyższa pozycja 3. 1,2 pkt 7 sędziów - 1. pozycja 1. 1 pkt 4,6 pkt
[17]
Charlene Wong 5 sędziów - 18. lub wyższa pozycja 18. 10,8 pkt 5 sędziów - 15. lub wyższa pozycja 14. 5,6 pkt 6 sędziów - 12. lub wyższa pozycja 13. 13 pkt 29,4 pkt 13.

Pary sportowe

Zawodnik Program krótki Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Denise Benning
Lyndon Johnston
6 sędziów - 5. lub wyższa pozycja 5. 2 pkt 8 sędziów - 7. lub wyższa pozycja 7. 7 pkt 9 pkt 6. [18]
Christine Hough
Doug Ladret
6 sędziów - 8. lub wyższa pozycja 8. 3,2 pkt 5 sędziów - 8. lub wyższa pozycja 8. 8 pkt 11,2 pkt 8.
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
6 sędziów - 6. lub wyższa pozycja 7. 2,8 pkt 9 sędziów - 9. lub wyższa pozycja 9. 9 pkt 11,8 pkt 9.

Pary taneczne

Zawodnik Taniec obowiązkowy Taniec oryginalny Program dowolny Suma punktów Pozycja Źródło
Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty Oceny sędziów Pozycja Punkty
Tracy Wilson
Rob McCall
8 sędziów - 3. lub wyższa pozycja 3. 1,8 pkt 9 sędziów - 3. lub wyższa pozycja 3. 1,2 pkt 9 sędziów - 3. lub wyższa pozycja 3. 3 pkt 6 pkt
[19]
Karyn Garossino
Rodney Garossino
8 sędziów - 12. lub wyższa pozycja 12. 7,2 pkt 6 sędziów - 12. lub wyższa pozycja 12. 4,8 pkt 7 sędziów - 12. lub wyższa pozycja 12. 12 pkt 24 pkt 12.
Melanie Cole
Michael Farrington
7 sędziów - 16. lub wyższa pozycja 16. 9,6 pkt 8 sędziów - 16. lub wyższa pozycja 16. 6,4 pkt 7 sędziów - 16. lub wyższa pozycja 16. 16 pkt 32 pkt 16.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Guy Thibault 500 m 36.96 7. [20]
Gaétan Boucher 37.47 14.
Daniel Turcotte 37.60 17.
Robert Tremblay 38.34 29
Gaétan Boucher 1000 m 1:13.77 5. [21]
Guy Thibault 1:14.16 7.
Jean Pichette 1:14.72 19.
Marcel Tremblay 1:15.13 22.
Gaétan Boucher 1500 m 1:54.18 9. [22]
Jean Pichette 1:54.63 10.
Ben Lamarche 1:55.59 18.
Gregor Jelonek 1:56.37 23.
Ben Lamarche 5000 m 6:57.63 21. [23]
Jean Pichette 7:04.95 31.
Gordon Goplen 7:08.49 34.
Ben Lamarche 10000 m 14:21.39 10. [24]
Gordon Goplen 14:31.18 20.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Shelley Rhead-Skarvan 500 m 40.36 6. [25]
Natalie Grenier 40.73 11.
Ariane Loignon 41.57 23.
Natalie Grenier 1000 m 1:21.15 9. [26]
Shelley Rhead-Skarvan 1:21.84 14.
Ariane Loignon 1:22.75 19.
Marie-Pierre Lamarche 1:25.18 25.
Natalie Grenier 1500 m 2:06.80 11. [27]
Ariane Loignon 2:07.63 14.
Chantal Côté 2:09.62 21.
Caroline Maheux 2:10.83 23.
Ariane Loignon 3000 m 4:28.55 15. [28]
Chantal Côté 4:35.74 26.
Natalie Grenier 5000 m 7:46.96 18. [29]
Ariane Loignon 7:49.55 20.
Kathy Gordon 7:53.30 23.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Mike Carney Zjazd 2:03.25 14. Nie dotyczy 2:03.25 14. [30]
Rob Boyd 2:03.27 16. 2:03.27 16.
Felix Belczyk 2:03.59 18. 2:03.59 18.
Brian Stemmle DSQ Nieklasyfikowany
Jim Read Supergigant 1:43.01 13. Nie dotyczy 1:43.01 13. [31]
Felix Belczyk 1:44.31 19. 1:44.31 19.
Rob Boyd 1:45.04 22. 1:45.04 22
Alain Villiard DNF Nieklasyfikowany
Jim Read Slalom gigant DSQ NQ Nieklasyfikowany [32]
Alain Villiard DSQ NQ Nieklasyfikowany
Peter Bosinger DSQ NQ Nieklasyfikowany
Greg Grossmann DSQ NQ Nieklasyfikowany
Alain Villiard Slalom 54.33 22. 49.44 14. 1:43.77 14. [33]
Jim Read NN 25. DNF Nieklasyfikowany
Michael Tommy DNF NQ Nieklasyfikowany
Greg Grossmann DNF NQ Nieklasyfikowany
Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Suma punktów Pozycja Źródło
Czas Pozycja Punkty Czas przejazdu Czas całkowity Punkty
1 2
Don Stevens Kombinacja 1:50.97 22. 44,93 pkt 48.82 47.63 1:36.45 90,88 pkt 135,81 pkt 19. [34]
Felix Belczyk 1:48.24 3. 14,79 pkt DSQ DNF Nieklasyfikowany
Mike Carney DNF NQ Nieklasyfikowany
Rob Boyd DNF NQ Nieklasyfikowany

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1. przejazd 2. przejazd Czas końcowy Pozycja Źródło
Czas Pozycja Czas Pozycja
Karen Percy Zjazd 1:26.62 3. Nie dotyczy 1:26.62
[35]
Laurie Graham 1:26.99 5. 1:26.99 5.
Kerrin Lee-Gartner 1:28.07 15. 1:28.07 15.
Kellie Casey DNF Nieklasyfikowany
Karen Percy Supergigant 1:20.29 3. Nie dotyczy 1:20.29
[36]
Laurie Graham 1:21.11 13. 1:21.11 13.
Lucie Laroche 1:21.95 19. 1:21.95 19.
Kerrin Lee-Gartner 1:22.11 23. 1:22.11 23.
Josée Lacasse Slalom gigant 1:01.12 13. 1:08.66 11. 2:09.78 11. [37]
Kerrin Lee-Gartner 1:02.71 24. 1:10.61 18. 2:13.32 17.
Karen Percy DNF NQ Nieklasyfikowany
Michelle McKendry DNF NQ Nieklasyfikowany
Josée Lacasse Slalom 51.63 20. 51.51 16. 1:43.14 16. [38]
Michelle McKendry 53.16 27. 52.63 18. 1:45.79 18.
Karen Percy DNF NQ Nieklasyfikowany
Kerrin Lee-Gartner DSQ NQ Nieklasyfikowany
Zawodnik Konkurencja Zjazd Slalom Suma punktów Pozycja Źródło
Czas Punkty Czas przejazdu Czas całkowity Punkty
1 2
Karen Percy Kombinacja 1:18.22 27,16 pkt 40.62 43.38 1:24.00 27,31 pkt 54,47 pkt 4. [39]
Michelle McKendry 1:17.58 17,28 pkt 42.24 44.20 1:26.44 47,57 pkt 64,85 pkt 7.
Kerrin Lee-Gartner 1:18.15 26,08 pkt 42.23 43.20 1:25.43 39,18 pkt 65,26 pkt 8.
Nancy Gee 1:20.21 57,87 pkt 42.41 43.84 1:26.25 45,99 pkt 103,86 pkt 13.

Saneczkarstwo

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas ślizgu Suma czasów Pozycja Źródło
1 2 3 4
Harington Telford Jedynki 47.152 47.564 47.119 47.463 3:09.298 19. [40]
Chris Wightman 47.855 47.856 47.773 48.182 3:11.666 24.
Nil Labrecque 47.461 47.866 49.307 48.093 3:12.727 27.
Bob Gasper
André Benoit
Dwójki 46.240 47.066 Nie dotyczy 1:33.306 10. [41]
Sam Salmon
Dan Doll
48.300 49.058 1:37.358 17.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Czas ślizgu Suma czasów Pozycja Źródło
1 2 3 4
Marie-Claude Doyon Jedynki 46.372 47.569 46.796 46.447 3:06.211 7. [42]
Kathy Salmon 47.569 48.112 48.356 47.670 3:11.707 19.

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1. seria 2. seria Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik Punkty Pozycja Wynik Punkty
Steve Collins Skocznia normalna 83,5 m 102,7 pkt 10. 78 m 88,4 pkt 191,1 pkt 13. [43]
Ron Richards 78 m 88,4 pkt 39. 78 m 86,9 pkt 175,3 pkt 32.
Todd Gillman 75 m 82,6 pkt 46. 78 m 88,4 pkt 171 pkt 42.
Horst Bulau 74,5 pkt 80,8 pkt 49. 78 m 86,9 pkt 167,7 pkt 44.
Horst Bulau Skocznia duża 112,5 m 109,4 pkt 7. 99,5 m 88,2 pkt 197,6 pkt 7. [44]
Steve Collins 100 m 87,9 pkt 38. 97 m 81,2 pkt 169,1 pkt 35.
Ron Richards 93 m 73,6 pkt 53. 84 m 54,5 pkt 128,1 pkt 53.
Todd Gillman 96 m 80,8 pkt 47. 86,5 m 30 pkt* 110,8 pkt 54.
Horst Bulau
Steve Collins
Todd Gillman
Ron Richards
Drużynowo 100 m

98 m

89 m

96 m

249,8 pkt 10. 102 m

95 m

91,5 m

96 m

247,4 pkt 497,2 pkt 9. [45]

* upadek

Bibliografia

Przypisy

  1. Biathlon at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 10 kilometres Sprint, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  2. Biathlon at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 20 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  3. Biathlon at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 4 × 7.5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  4. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 15 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  5. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 30 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  6. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 50 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  7. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 4 × 10 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  8. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 5 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  9. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 10 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  10. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 20 kilometres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  11. Cross Country Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 4 × 5 kilometres Relay, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  12. Bobsleigh at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Two, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  13. Bobsleigh at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Four, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-26] (ang.).
  14. Jeux Olympiques de Calgary 1988 - Hockey sur glace, hockeyarchives.info [dostęp 2018-09-26].
  15. Nordic Combined at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  16. Figure Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-07] (ang.).
  17. Figure Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-07] (ang.).
  18. Figure Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Mixed Pairs, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  19. Figure Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Mixed Ice Dancing, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  20. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  21. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  22. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  23. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 5,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  24. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Men's 10,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  25. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  26. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 1,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  27. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 1,500 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  28. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 3,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  29. Speed Skating at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s 5,000 metres, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-27] (ang.).
  30. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  31. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  32. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  33. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  34. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Combined, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-12] (ang.).
  35. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Downhill, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  36. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Super G, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  37. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Giant Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  38. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Slalom, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  39. Alpine Skiing at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Combined, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  40. Luge at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  41. Luge at the 1988 Calgary Winter Games: Mixed (Men)'s Doubles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  42. Luge at the 1988 Calgary Winter Games: Women’s Singles, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  43. Ski Jumping at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Normal Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  44. Ski Jumping at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Large Hill, Individual, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
  45. Ski Jumping at the 1988 Calgary Winter Games: Men's Large Hill, Team, Olympics at Sports-Reference.com [dostęp 2018-09-28] (ang.).
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Listen to this article