Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1992
Albertville
Chorąży Sylvie Daigle
Liczba zawodników 107 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
2
Srebro
3
Brąz
2
Razem
7

Reprezentacja Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 liczyła 107 zawodników - 78 mężczyzn i 29 kobiet, którzy wystąpili w jedenastu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie siedem medali - dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem podczas ZIO 1992 była Sherry Ball (17 lat i 349 dni), a najstarszym - Greg Haydenluck (33 lat i 223 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Kerrin Lee-Gartner
Narciarstwo alpejskie
Zjazd kobiet
Złoto
Angela Cutrone
Sylvie Daigle
Nathalie Lambert
Annie Perreault
Short track
Sztafeta kobiet
Srebro
Dave Archibald
Todd Brost
Sean Burke
Kevin Dahl
Curt Giles
Dave Hannan
Gord Hynes
Fabian Joseph
Joe Juneau
Trevor Kidd
Patrick Lebeau
Chris Lindberg
Eric Lindros
Kent Manderville
Adrien Plavsic
Dan Ratushny
Brad Schlegel
Wally Schreiber
Randy Smith
Dave Tippett
Brian Tutt
Jason Woolley
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Frédéric Blackburn
Short track
1000 m mężczyzn
Srebro
Frédéric Blackburn
Laurent Daignault
Michel Daignault
Sylvain Gagnon
Short track
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Myriam Bédard
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Brąz
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 8. miejsce
bieg indywidualny - 46. miejsce
sprint - 62. miejsce
bieg indywidualny - 26. miejsce
  • Tom Hansen
sprint - 83. miejsce
bieg indywidualny - 77. miejsce
sprint - 52. miejsce
bieg indywidualny - 20. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Kobiety

sprint - 12. miejsce
bieg indywidualny -
sprint - 50. miejsce
bieg indywidualny - 54. miejsce
sprint - 47. miejsce
bieg indywidualny - 50. miejsce
sprint - 59. miejsce
bieg indywidualny - 52. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Yves Bilodeau
10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
Bieg łączony - 45. miejsce
30 km stylem klasycznym - 59. miejsce
  • Dany Bouchard
10 km stylem klasycznym - 25. miejsce
Bieg łączony - 40. miejsce
  • Darren Derochie
50 km stylem dowolnym - 61. miejsce
  • Wayne Dustin
10 km stylem klasycznym - 64. miejsce
Bieg łączony - 56. miejsce
30 km stylem klasycznym - 48. miejsce
50 km stylem dowolnym - 46. miejsce
  • Alain Masson
30 km stylem klasycznym - 60. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
  • Al Pilcher
10 km stylem klasycznym - 52. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
30 km stylem klasycznym - 45. miejsce
  • Dany Bouchard
    Wayne Dustin
    Yves Bilodeau
    Darren Derochie
sztafeta - 11. miejsce

Kobiety

  • Rhonda DeLong
5 km stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 40. miejsce
15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
  • Lorna Sasseville
15 km stylem klasycznym - 40. miejsce
30 km stylem dowolnym - 51. miejsce
5 km stylem klasycznym - 39. miejsce
Bieg łączony - 51. miejsce
15 km stylem klasycznym - 29. miejsce
  • Lucy Steele
5 km stylem klasycznym - 46. miejsce
Bieg łączony - 39. miejsce
30 km stylem dowolnym - 33. miejsce
  • Jane Vincent
5 km stylem klasycznym - 53. miejsce
Bieg łączony - 49. miejsce
30 km stylem dowolnym - 40. miejsce
sztafeta - 11. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 11. miejsce
  • Dennis Marineau, Chris Farstad
Dwójki - 9. miejsce
Czwórki - 4. miejsce
  • Dennis Marineau, Chris Farstad, Jack Pyc, Sheridon Baptiste
Czwórki - DNF

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Dave Archibald, Todd Brost, Sean Burke, Kevin Dahl, Curt Giles, Dave Hannan, Gord Hynes, Fabian Joseph, Joe Juneau, Trevor Kidd, Patrick Lebeau, Chris Lindberg, Eric Lindros, Kent Manderville, Adrien Plavsic, Dan Ratushny, Brad Schlegel, Wally Schreiber, Randy Smith, Dave Tippett, Brian Tutt, Jason Woolley -

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 6. miejsce
  • Michael Slipchuk
soliści - 9. miejsce
soliści - 7. miejsce

Kobiety

  • Josée Chouinard
Solistki - 9. miejsce
  • Karen Preston
Solistki - 8. miejsce

Pary

Pary sportowe - 12. miejsce
  • Isabelle Brasseur
    Lloyd Eisler
Pary sportowe -
  • Christine Hough
    Doug Ladret
Pary sportowe - 9. miejsce
  • Jacqueline Petr
    Mark Janoschak
Pary taneczne - 10. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Robert Dubreuil
500 m - 14. miejsce
500 m - 30. miejsce
1000 m - 23. miejsce
  • Pat Kelly
1000 m - 45. miejsce
1500 m - DNF
1500 m - 36. miejsce
5000 m - 26. miejsce
10 000 m - 26. miejsce
500 m - 17. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 40. miejsce
  • Guy Thibault
500 m - 16. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 20. miejsce

Kobiety

500 m - 6. miejsce
1000 m - 17. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m - 31. miejsce
  • Shelley Rhead-Skarvan
500 m - 18. miejsce
1000 m - 25. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

zjazd - 18. miejsce
kombinacja - DNF
supergigant - DNF
gigant - 35. miejsce
slalom - 20. miejsce
kombinacja - 12. miejsce
slalom - DNF
zjazd - DNF
kombinacja - 14. miejsce
supergigant - 48. miejsce
gigant - 39. miejsce
slalom - 29. miejsce
zjazd - 23. miejsce
zjazd - DNF

Kobiety

slalom - 25. miejsce
zjazd -
supergigant - 6. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 20. miejsce
supergigant - 20. miejsce
kombinacja - 6. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Lane Barrett
jazda po muldach - 22. miejsce
jazda po muldach - 7. miejsce
  • Christian Marcoux
jazda po muldach - 27. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce

Kobiety

  • Anna Kindy
jazda po muldach - 18. miejsce
jazda po muldach - 17. miejsce
jazda po muldach - 16. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Christi-Adrian Sudu
jedynki - 24. miejsce
  • Harington Telford
jedynki - 18. miejsce
  • Christi-Adrian Sudu
    Dan Doll
Dwójki - 13. miejsce
  • Bob Gasper
    André Benoit
Dwójki - 14. miejsce

Kobiety

  • Kathy Salmon
jedynki - 16. miejsce

Short track

Mężczyźni

1000 m -
1000 m - 8. miejsce
1000 m - 7. miejsce
sztafeta -

Kobiety

500 m - 18. miejsce
500 m - 6. miejsce
500 m - 16. miejsce
sztafeta -

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna - 55. miejsce
Skocznia duża - 53. miejsce
Skocznia normalna - 42. miejsce
Skocznia duża - 52. miejsce
Skocznia normalna - 46. miejsce
Skocznia duża - 43. miejsce
drużynowo - 14. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Listen to this article