For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Kanada
Kod MKOl

CAN

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży

Kurt Browning

Liczba zawodników

94 w 10 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 7.
Złoto
3
Srebro
6
Brąz
4
Razem
13

Reprezentacja Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 94 zawodników - 65 mężczyzn i 29 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie trzynaście medali - trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe.

Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Jamie Salé (16 lat i 299 dni), a najstarszym - Bob Gasper (35 lat i 141 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Gold medal.svg
Złoto
Myriam Bédard
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Sprint kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Myriam Bédard
Biathlon pictogram.svg
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Gold medal.svg
Złoto
Jean-Luc Brassard
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Elvis Stojko
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Silver medal.svg
Srebro
Philippe Laroche
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Silver medal.svg
Srebro
Mark Astley
Adrian Aucoin
David Harlock
Corey Hirsch
Todd Hlushko
Greg Johnson
Fabian Joseph
Paul Kariya
Chris Kontos
Ken Lovsin
Derek Mayer
Petr Nedvěd
Dwayne Norris
Greg Parks
Jean-Yves Roy
Brian Savage
Brad Schlegel
Wally Schreiber
Chris Therien
Todd Warriner
Brad Werenka
Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Silver medal.svg
Srebro
Nathalie Lambert
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
1000 m kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Christine Boudrias
Isabelle Charest
Angela Cutrone
Sylvie Daigle
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
Sztafeta kobiet
Silver medal.svg
Srebro
Susan Auch
Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Bronze medal.svg
Brąz
Ed Podivinsky
Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Bronze medal.svg
Brąz
Lloyd Langlois
Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Bronze medal.svg
Brąz
Marc Gagnon
Short track speed skating pictogram.svg
Short track
1000 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon pictogram.svg
Biathlon

Mężczyźni

sprint - 43. miejsce
bieg indywidualny - 26. miejsce
sprint - 49. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce

Kobiety

sprint -
Gold medal.svg
bieg indywidualny -
Gold medal.svg
  • Kristin Berg
bieg indywidualny - 51. miejsce
  • Gillian Hamilton
sprint - 45. miejsce
sprint - 37. miejsce
bieg indywidualny - 18. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Cross country skiing pictogram.svg
Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Dany Bouchard
10 km stylem klasycznym - 49. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
30 km stylem dowolnym - 50. miejsce
50 km stylem klasycznym - 51. miejsce

Bobsleigh pictogram.svg
Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 15. miejsce
Dwójki - 7. miejsce
Czwórki - 11. miejsce
Czwórki - 12. miejsce

Ice hockey pictogram.svg
Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Mark Astley, Adrian Aucoin, David Harlock, Corey Hirsch, Todd Hlushko, Greg Johnson, Fabian Joseph, Paul Kariya, Chris Kontos, Ken Lovsin, Derek Mayer, Petr Nedvěd, Dwayne Norris, Greg Parks, Jean-Yves Roy, Brian Savage, Brad Schlegel, Wally Schreiber, Chris Therien, Todd Warriner, Brad Werenka –
    Silver medal.svg

Figure skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Sébastien Britten
soliści - 10. miejsce
soliści - 5. miejsce
soliści -
Silver medal.svg

Kobiety

  • Josée Chouinard
Solistki - 9. miejsce
  • Susan Anne Humphreys
Solistki - 26. miejsce

Pary

  • Isabelle Brasseur
    Lloyd Eisler
Pary sportowe -
Bronze medal.svg
Pary taneczne - 10. miejsce
Pary sportowe - 12. miejsce
Pary sportowe - 10. miejsce

Speed skating pictogram.svg
Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 38. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 5. miejsce
  • Mike Hall
5000 m - 22. miejsce
500 m - 26. miejsce
500 m - 17. miejsce
1000 m - 16. miejsce
  • Pat Kelly
500 m - 12. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 24. miejsce
1500 m - 7. miejsce
5000 m - 17. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 28. miejsce

Kobiety

500 m -
Silver medal.svg
1000 m - 8. miejsce
  • Linda Johnson
500 m - 26. miejsce
500 m - 33. miejsce
1000 m - 19. miejsce
1500 m - 17. miejsce
  • Ingrid Liepa
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 28. miejsce
3000 m - 14. miejsce
5000 m - 16. miejsce
  • Michelle Morton
500 m - 16. miejsce
1000 m - 33. miejsce
1500 m - 24. miejsce

Alpine skiing pictogram.svg
Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 20. miejsce
slalom − DNF
gigant - 16. miejsce
slalom - 14. miejsce
zjazd − DNF
supergigant - 24. miejsce
kombinacja − DNF
zjazd -
Bronze medal.svg
supergigant − DNF
kombinacja − DNF
zjazd - 27. miejsce
zjazd - 31. miejsce
supergigant − DNF
supergigant - 26. miejsce

Kobiety

zjazd - 19. miejsce
supergigant - 8. miejsce
zjazd - 30. miejsce
supergigant - 25. miejsce
kombinacja − DNF
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 12. miejsce
gigant − DNF
slalom − DNF

Freestyle skiing pictogram.svg
Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach -
Gold medal.svg
skoki akrobatyczne - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 6. miejsce
skoki akrobatyczne -
Bronze medal.svg
skoki akrobatyczne -
Silver medal.svg
jazda po muldach - 7. miejsce

Kobiety

  • Genevieve Fortin
jazda po muldach - 19. miejsce
jazda po muldach - 16. miejsce
skoki akrobatyczne - 19. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
  • Julie Steggall
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce

Luge pictogram.svg
Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 20. miejsce
Dwójki - 8. miejsce

Short track speed skating pictogram.svg
Short track

Mężczyźni

500 m - 5. miejsce
1000 m - 8. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m -
Bronze medal.svg
sztafeta - 4. miejsce

Kobiety

500 m - 7. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 10. miejsce
1000 m - 7. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m -
Silver medal.svg
sztafeta -
Silver medal.svg

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on