Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Kanada
Kod MKOl CAN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Kurt Browning
Liczba zawodników 94 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
3
Srebro
6
Brąz
4
Razem
13

Reprezentacja Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 liczyła 94 zawodników - 65 mężczyzn i 29 kobiet, którzy wystąpili w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Reprezentanci tego kraju zdobyli łącznie trzynaście medali - trzy złote, sześć srebrnych i cztery brązowe.

Najmłodszym kanadyjskim zawodnikiem podczas ZIO 1994 była Jamie Salé (16 lat i 299 dni), a najstarszym - Bob Gasper (35 lat i 141 dni).

Medaliści

Medal Zawodnicy Dyscyplina Konkurencja
Złoto
Myriam Bédard
Biathlon
Sprint kobiet
Złoto
Myriam Bédard
Biathlon
Bieg indywidualny kobiet
Złoto
Jean-Luc Brassard
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Srebro
Elvis Stojko
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Srebro
Philippe Laroche
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Srebro
Mark Astley
Adrian Aucoin
David Harlock
Corey Hirsch
Todd Hlushko
Greg Johnson
Fabian Joseph
Paul Kariya
Chris Kontos
Ken Lovsin
Derek Mayer
Petr Nedvěd
Dwayne Norris
Greg Parks
Jean-Yves Roy
Brian Savage
Brad Schlegel
Wally Schreiber
Chris Therien
Todd Warriner
Brad Werenka
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Nathalie Lambert
Short track
1000 m kobiet
Srebro
Christine Boudrias
Isabelle Charest
Angela Cutrone
Sylvie Daigle
Short track
Sztafeta kobiet
Srebro
Susan Auch
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Brąz
Ed Podivinsky
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Brąz
Isabelle Brasseur
Lloyd Eisler
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Brąz
Lloyd Langlois
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Brąz
Marc Gagnon
Short track
1000 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Kanady

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 43. miejsce
bieg indywidualny - 26. miejsce
sprint - 49. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce

Kobiety

sprint -
bieg indywidualny -
  • Kristin Berg
bieg indywidualny - 51. miejsce
  • Gillian Hamilton
sprint - 45. miejsce
sprint - 37. miejsce
bieg indywidualny - 18. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Dany Bouchard
10 km stylem klasycznym - 49. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
30 km stylem dowolnym - 50. miejsce
50 km stylem klasycznym - 51. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 15. miejsce
Dwójki - 7. miejsce
Czwórki - 11. miejsce
Czwórki - 12. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

  • Mark Astley, Adrian Aucoin, David Harlock, Corey Hirsch, Todd Hlushko, Greg Johnson, Fabian Joseph, Paul Kariya, Chris Kontos, Ken Lovsin, Derek Mayer, Petr Nedvěd, Dwayne Norris, Greg Parks, Jean-Yves Roy, Brian Savage, Brad Schlegel, Wally Schreiber, Chris Therien, Todd Warriner, Brad Werenka -

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

  • Sébastien Britten
soliści - 10. miejsce
soliści - 5. miejsce
soliści -

Kobiety

  • Josée Chouinard
Solistki - 9. miejsce
  • Susan Anne Humphreys
Solistki - 26. miejsce

Pary

  • Isabelle Brasseur
    Lloyd Eisler
Pary sportowe -
Pary taneczne - 10. miejsce
Pary sportowe - 12. miejsce
Pary sportowe - 10. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1500 m - 38. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 5. miejsce
  • Mike Hall
5000 m - 22. miejsce
500 m - 26. miejsce
500 m - 17. miejsce
1000 m - 16. miejsce
  • Pat Kelly
500 m - 12. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 24. miejsce
1500 m - 7. miejsce
5000 m - 17. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 28. miejsce

Kobiety

500 m -
1000 m - 8. miejsce
  • Linda Johnson
500 m - 26. miejsce
500 m - 33. miejsce
1000 m - 19. miejsce
1500 m - 17. miejsce
  • Ingrid Liepa
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 28. miejsce
3000 m - 14. miejsce
5000 m - 16. miejsce
  • Michelle Morton
500 m - 16. miejsce
1000 m - 33. miejsce
1500 m - 24. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 20. miejsce
slalom - DNF
gigant - 16. miejsce
slalom - 14. miejsce
zjazd - DNF
supergigant - 24. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd -
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 27. miejsce
zjazd - 31. miejsce
supergigant - DNF
supergigant - 26. miejsce

Kobiety

zjazd - 19. miejsce
supergigant - 8. miejsce
zjazd - 30. miejsce
supergigant - 25. miejsce
kombinacja - DNF
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 12. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 4. miejsce
skoki akrobatyczne - 6. miejsce
skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne -
jazda po muldach - 7. miejsce

Kobiety

  • Genevieve Fortin
jazda po muldach - 19. miejsce
jazda po muldach - 16. miejsce
skoki akrobatyczne - 19. miejsce
skoki akrobatyczne - 8. miejsce
  • Julie Steggall
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 20. miejsce
Dwójki - 8. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 5. miejsce
1000 m - 8. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 4. miejsce
1000 m -
sztafeta - 4. miejsce

Kobiety

500 m - 7. miejsce
1000 m - 6. miejsce
500 m - 10. miejsce
1000 m - 7. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m -
sztafeta -

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Listen to this article